lubica2403
18.05.12,15:52
Pohrávam sa s myšlienkou predať náš zabehnutý a fungujúci e-shop. Máme evidovaných vyše 3tisíc zákazníkov, fungujeme cca 3 roky. Momentálne pracujeme na novej stránke - super dizajn, jednoduchá administrácia, prehľadné usporiadanie.... Plánovala som začať sa tomu venovať naplno, pretože doteraz som to robila čiastočne "na kolene", keďže som od "centra diania" bola vzdialená cca 500km :-) V lete sa sťahujeme, tak som myslela, že teraz do toho dupnem :-) Ibaže nečakane prišla ponuka od bývalého zamestnávateľa - tam som pracovala pred niekoľkými rokmi, predtým ako sme odišli do zahraničia a teraz ma volajú naspäť,keď sa dozvedeli, že sa vraciame na SK.
A ja som teraz v pomykove. Bývalá práca ma strašne bavila, viem, že by som tam bola spokojná a mám tam možnosti rastu. Lenže popri nej by som e-shop nestíhala - mám aj deti a chcem tu byť aj pre ne - alebo hlavne pre ne :-). Takže sa musím rozhodnúť. Predať alebo nie? Nemám potuchy, ako by som mohla stanoviť cenu e-shopu. Za koľko by som ho mohla predať? Investovala som veľa prostriedkov a hlavne námahy.Vrátili by sa mi pri predaji? Je mi na jednej strane ľúto všetko nechať, na druhej strane viem, že ak prijmem novú pracovnú ponuku, nebudem stíhať v žiadnom prípade. Poraďte mi. Hlavne by som potrebovala vedieť, koľko by som mohla za e-shop pýtať, či je nejaká šablona, podľa ktorej sa dá približne stanoviť cena. Neviem sa pohnúť. Ďakujem.
Adrián Řezníček
18.05.12,14:35
Jedno riešenie by tu možno aj bolo. Zobrať novú ponuku od zamestnávateľa, nepredávať eshop, ale zveriť ho niekomu s tým, že ho neodkúpi, ale bude sa oň starať s percentuálnym podielom zo zisku. Potom by bolo ľahké sa kedykoľvek sa k ehopu vrátiť. Len treba nájsť dôveryhodného človeka :)
lubica2403
18.05.12,14:38
Jedno riešenie by tu možno aj bolo. Zobrať novú ponuku od zamestnávateľa, nepredávať eshop, ale zveriť ho niekomu s tým, že ho neodkúpi, ale bude sa oň starať s percentuálnym podielom zo zisku. Potom by bolo ľahké sa kedykoľvek sa k ehopu vrátiť. Len treba nájsť dôveryhodného človeka :)


Ďakujem, niečo také sa mi tiež preháňalo hlavou :-) Len kde nájsť takého dôveryhodného človeka? Riziko, že prídem postupne o celý e-shop a nebudem mať z toho nič, je asi dosť veľké... :-) Ale predstava, že by to takto fungovalo je skvelá :-)
Adrián Řezníček
18.05.12,14:40
Treba napísať aspoň oblasť a kategóriu obchodu. A potom sa tu možno niekto nájde.
martinTT99
19.05.12,06:52
Ináč pokiaľ by ste chceli tak by sme sa mohli o tom bližšie porozprávať o tej alternatíve, ktorú tu navrhol Adrián.
modkladal@azet.sk
MarkoM
19.05.12,07:27
lubica2403 poslite mi prosim vas mail do spravy, ja este nemozem posielat spravy
Atomer.sk
19.05.12,18:15
Hodnota eshopu zalezi od jeho ziskovosti, rocneho obratu, potrebnych nakladov na chod, marketing, a pod. Ked sem napises konkretnejsie cisla, bude sa dat lepsie radit.
lubica2403
20.05.12,07:50
Hodnota eshopu zalezi od jeho ziskovosti, rocneho obratu, potrebnych nakladov na chod, marketing, a pod. Ked sem napises konkretnejsie cisla, bude sa dat lepsie radit.


Konkretne cisla tu urcite zverejnovat nebudem.Ci si niekto naozaj moze mysliet, ze to urobim ja alebo hocikto iny, ´co uvazuje o predaji e-shopu :)

Neziadam o konkretnú radu, len mozno vie niekto poradit vseobecne, akmo stanovit hodnotu e-shopu - napr. hodnota skladu , nejaky koeficient podla obratu .... a pod.
Atomer.sk
20.05.12,10:26
Dolezity je hlavne zisk. Hodnota skladu nie je podstatna...
knight
20.05.12,10:47
Hodnota internetových projektov sa všeobecne stanovuje ako 1 - 1,5 násobok ročného zisku + cena skladu. Samozrejme, že je to veľmi individuálne, treba zohľadniť postavenie na trhu, či má e-shop potenciál rastu, aká je konkurencia, obraty, maržy predávaných výrobkov.. a hlavne kupec, ktorý je ochotný požadovanú sumu zaplatiť. Napr. taký mall bol kúpený za 175 mil eur a ročný zisk dosahoval len 1 mil. eur..
Inú hodnotu by mal Váš e-shop pre konkurenciu, ktorá by sa napr. vďaka odkúpeniu stala jednotkou na trhu a inú hodnotu pre začínajúceho podnikateľa, ktorý to chce skúsiť v internetovom biznise..
lubica2403
20.05.12,16:52
Hodnota internetových projektov sa všeobecne stanovuje ako 1 - 1,5 násobok ročného zisku + cena skladu. Samozrejme, že je to veľmi individuálne, treba zohľadniť postavenie na trhu, či má e-shop potenciál rastu, aká je konkurencia, obraty, maržy predávaných výrobkov.. a hlavne kupec, ktorý je ochotný požadovanú sumu zaplatiť. Napr. taký mall bol kúpený za 175 mil eur a ročný zisk dosahoval len 1 mil. eur..
Inú hodnotu by mal Váš e-shop pre konkurenciu, ktorá by sa napr. vďaka odkúpeniu stala jednotkou na trhu a inú hodnotu pre začínajúceho podnikateľa, ktorý to chce skúsiť v internetovom biznise..



Veľmi pekne ďakujem za odpoveď. :-)
MRichardM
22.05.12,12:17
Jedno riešenie by tu možno aj bolo. Zobrať novú ponuku od zamestnávateľa, nepredávať eshop, ale zveriť ho niekomu s tým, že ho neodkúpi, ale bude sa oň starať s percentuálnym podielom zo zisku. Potom by bolo ľahké sa kedykoľvek sa k ehopu vrátiť. Len treba nájsť dôveryhodného človeka :)

Vyrieš to formou zmluvy medzi tebou a ním...