Zavrieť

Porady

Stanovenie ceny e-shopu pri jeho predaji

Pohrávam sa s myšlienkou predať náš zabehnutý a fungujúci e-shop. Máme evidovaných vyše 3tisíc zákazníkov, fungujeme cca 3 roky. Momentálne pracujeme na novej stránke - super dizajn, jednoduchá administrácia, prehľadné usporiadanie.... Plánovala som začať sa tomu venovať naplno, pretože doteraz som to robila čiastočne "na kolene", keďže som od "centra diania" bola vzdialená cca 500km :-) V lete sa sťahujeme, tak som myslela, že teraz do toho dupnem :-) Ibaže nečakane prišla ponuka od bývalého zamestnávateľa - tam som pracovala pred niekoľkými rokmi, predtým ako sme odišli do zahraničia a teraz ma volajú naspäť,keď sa dozvedeli, že sa vraciame na SK.
A ja som teraz v pomykove. Bývalá práca ma strašne bavila, viem, že by som tam bola spokojná a mám tam možnosti rastu. Lenže popri nej by som e-shop nestíhala - mám aj deti a chcem tu byť aj pre ne - alebo hlavne pre ne :-). Takže sa musím rozhodnúť. Predať alebo nie? Nemám potuchy, ako by som mohla stanoviť cenu e-shopu. Za koľko by som ho mohla predať? Investovala som veľa prostriedkov a hlavne námahy.Vrátili by sa mi pri predaji? Je mi na jednej strane ľúto všetko nechať, na druhej strane viem, že ak prijmem novú pracovnú ponuku, nebudem stíhať v žiadnom prípade. Poraďte mi. Hlavne by som potrebovala vedieť, koľko by som mohla za e-shop pýtať, či je nejaká šablona, podľa ktorej sa dá približne stanoviť cena. Neviem sa pohnúť. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    knight je offline (nepripojený) knight

    knight
    Hodnota internetových projektov sa všeobecne stanovuje ako 1 - 1,5 násobok ročného zisku + cena skladu. Samozrejme, že je to veľmi individuálne, treba zohľadniť postavenie na trhu, či má e-shop potenciál rastu, aká je konkurencia, obraty, maržy predávaných výrobkov.. a hlavne kupec, ktorý je ochotný požadovanú sumu zaplatiť. Napr. taký mall bol kúpený za 175 mil eur a ročný zisk dosahoval len 1 mil. eur..
    Inú hodnotu by mal Váš e-shop pre konkurenciu, ktorá by sa napr. vďaka odkúpeniu stala jednotkou na trhu a inú hodnotu pre začínajúceho podnikateľa, ktorý to chce skúsiť v internetovom biznise..
    Jedno riešenie by tu možno aj bolo. Zobrať novú ponuku od zamestnávateľa, nepredávať eshop, ale zveriť ho niekomu s tým, že ho neodkúpi, ale bude sa oň starať s percentuálnym podielom zo zisku. Potom by bolo ľahké sa kedykoľvek sa k ehopu vrátiť. Len treba nájsť dôveryhodného človeka

    lubica2403 je offline (nepripojený) lubica2403

    lubica2403
    Adrián Řezníček Pozri príspevok
    Jedno riešenie by tu možno aj bolo. Zobrať novú ponuku od zamestnávateľa, nepredávať eshop, ale zveriť ho niekomu s tým, že ho neodkúpi, ale bude sa oň starať s percentuálnym podielom zo zisku. Potom by bolo ľahké sa kedykoľvek sa k ehopu vrátiť. Len treba nájsť dôveryhodného človeka

    Ďakujem, niečo také sa mi tiež preháňalo hlavou :-) Len kde nájsť takého dôveryhodného človeka? Riziko, že prídem postupne o celý e-shop a nebudem mať z toho nič, je asi dosť veľké... :-) Ale predstava, že by to takto fungovalo je skvelá :-)
    Treba napísať aspoň oblasť a kategóriu obchodu. A potom sa tu možno niekto nájde.
    Naposledy upravil Adrián Řezníček : 18.05.12 at 14:46
    Ináč pokiaľ by ste chceli tak by sme sa mohli o tom bližšie porozprávať o tej alternatíve, ktorú tu navrhol Adrián.
    modkladal@azet.sk

    Atomer.sk je offline (nepripojený) Atomer.sk

    Systém na tvorbu eshopov a web stránok. ...viac Atomer.sk
    Hodnota eshopu zalezi od jeho ziskovosti, rocneho obratu, potrebnych nakladov na chod, marketing, a pod. Ked sem napises konkretnejsie cisla, bude sa dat lepsie radit.

    lubica2403 je offline (nepripojený) lubica2403

    lubica2403
    Atomer.sk Pozri príspevok
    Hodnota eshopu zalezi od jeho ziskovosti, rocneho obratu, potrebnych nakladov na chod, marketing, a pod. Ked sem napises konkretnejsie cisla, bude sa dat lepsie radit.

    Konkretne cisla tu urcite zverejnovat nebudem.Ci si niekto naozaj moze mysliet, ze to urobim ja alebo hocikto iny, ´co uvazuje o predaji e-shopu

    Neziadam o konkretnú radu, len mozno vie niekto poradit vseobecne, akmo stanovit hodnotu e-shopu - napr. hodnota skladu , nejaky koeficient podla obratu .... a pod.

    Atomer.sk je offline (nepripojený) Atomer.sk

    Systém na tvorbu eshopov a web stránok. ...viac Atomer.sk
    Dolezity je hlavne zisk. Hodnota skladu nie je podstatna...

    lubica2403 je offline (nepripojený) lubica2403

    lubica2403
    knight Pozri príspevok
    Hodnota internetových projektov sa všeobecne stanovuje ako 1 - 1,5 násobok ročného zisku + cena skladu. Samozrejme, že je to veľmi individuálne, treba zohľadniť postavenie na trhu, či má e-shop potenciál rastu, aká je konkurencia, obraty, maržy predávaných výrobkov.. a hlavne kupec, ktorý je ochotný požadovanú sumu zaplatiť. Napr. taký mall bol kúpený za 175 mil eur a ročný zisk dosahoval len 1 mil. eur..
    Inú hodnotu by mal Váš e-shop pre konkurenciu, ktorá by sa napr. vďaka odkúpeniu stala jednotkou na trhu a inú hodnotu pre začínajúceho podnikateľa, ktorý to chce skúsiť v internetovom biznise..


    Veľmi pekne ďakujem za odpoveď. :-)

    MRichardM je offline (nepripojený) MRichardM

    MRichardM
    Adrián Řezníček Pozri príspevok
    Jedno riešenie by tu možno aj bolo. Zobrať novú ponuku od zamestnávateľa, nepredávať eshop, ale zveriť ho niekomu s tým, že ho neodkúpi, ale bude sa oň starať s percentuálnym podielom zo zisku. Potom by bolo ľahké sa kedykoľvek sa k ehopu vrátiť. Len treba nájsť dôveryhodného človeka
    Vyrieš to formou zmluvy medzi tebou a ním...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.