alaya1
20.05.12,19:26
Sissima, a dopyt bude dobvtedy, kym ludia aspon nezacnu o tom rozmyslat a uvazovat.
alaya1
20.05.12,17:27
Arizona, najjednoduchsie to dat za vyriesene, pripadne pomazat prispevky, ze?
kopretinka
20.05.12,17:34
http://zvierata.bazos.sk/inzerat/15436090/Yorkshirsky-terier-na-krytie.php


tu mate dokonaly priklad toho ako vyzeraju tie " cistokrvne" psy bez PP, lebo toto je vsetko len nie york
najprv sa jedného zbavila a teraz skúša zarábať na druhom???
http://www.bazos.sk/hodnotenie.php?mail=&telefon=0918192452&jmeno=Martina%20Boro%C5%A1kov%C3%A1
http://zvierata.bazos.sk/inzerat/14693136/Darujem-psika.php
kopretinka
20.05.12,17:38
arizona,prečo si myslíš,že je to vyriešené? ani by som nepovedala...nechaj ľudí,nech si povedia svoje názory.....či to sa tu nesmie?
Erinya
20.05.12,17:48
Erinya, zrejme na Tvoje prekvapenie, s Tebou súhlasím! Nečítala si si, predpokladám z Tvojho príspevku, nič z toho, čo som tu napísala alebo si to len prebehla...
Nepovažujem FCI za veľmoc. Tiež sa mi nepáči smerovanie niektorých plemien. Skús si prečítať ešte raz tento môj príspevok http://www.porada.sk/t194472-p8-chov-psov.html#post2066011 Jedine, čo chcem, je dozvedieť ako sa sleduje zdravie, povaha, príbuznosť a výzor. Práve pre dobro psov by mali byť tieto aspekty sledované ...

Jasne som v svojom príspevku napísala, že kým som naklepala toto,čo som mala na mysli, zapísali ste 2 strany. Vadí mi na tejto diskusii to, že (možno okrem Teba), zástancovia PP tu vystupujúci považujú každého, kto by hoci len raz odchoval štence bez PP za množiteľa a CHS s PP sú podľa nich svätí - treba asi vyrásť z čierno-bieleho videnia sveta. Robte osvetu, nech sa ozaj nekupujú šteňatá z množiarní, ale choďte s tým aj na západ, keďže tam smerujú kamióny zo Slovenska plné šteniat. A nezdá sa mi, že výzor a povaha sa zachováva dodržiavaním štandardu, tie sa predsa nemenili (až na zákaz kupírovania) a predsa plemená vyzerajú ináč ako napríklad v 80/90 rokoch. Výzor sa hodnotí subjektívne na výstavách podľa pohľadu rozhodcu, veď ako je možné, že ten istý pes môže dostať V u jedného a o pár dní VD u iného? Tieto veci sú chovateľom dobre známe a podľa toho, ktorý rozhodca posudzuje, chodia na výstavy. Myslím, že najmenej pokazené sú poľovné plemená, ktoré sa reálne využívajú, majú skúšky vlôh, kde sa hodnotia vrodené vlastnosti.
kellee
20.05.12,17:54
pradva je, najmenej pookazene polovne plemena a takvane malopocetne plemena, jedno z nich mam aj ja.
Erinya
20.05.12,17:55
myslim ze tu je vazne zbytocne plytvat casom aj namahou, lebo tito ludia si stale budu hovorit svoje.

na margo niekoho kto tu pisal ze neda peniaze za PP psa, kukni inzeraty york bez PP- 200e to je normalna cena ked za PP psa das pomaly len o 100 viac?

ste zadubeni a nechapete o co tu ide, alebo nechcete chapat, niekto by vas mal na tyzden zavriet do mini klietky, aby ste si s.... pod nohy a jedli mozno.. mozno raz za den a potom by vas mal vyhodit niekam na kraj cesty, alebo priviazat v lese o strom, v lepsom pripade o vrata utulku, aby ste konecne pochopili, ze akekolvek mnozenie bez papierovych psikov, len a len podporuje tych sviniarov co to robia, je jedno ci maju vrh raz ci dva krat, ci sto krat, pre mna je to nic ine len blbec, co mnozi, co nema a pletie sa do toho, comu nerozumie.

Samozrejme, že každý, kto dá "vyprodukuje" bez PP, ich má v klietke 2x2 cm, potom ich vyhodí na ulicu a pod. Poď povedať môjmu známemu policajtovi a jeho kolegom, že sú blbci, lebo chovajú mix NO a maliny pre služobné účely a že tomu vôbec nerozumejú, lebo určite im lepšie poslúžia PP NO, ktorí sa boja prejsť po mostíku, ako bolo pred časom uvedené myslím v Pravde.
Erinya
20.05.12,17:58
Ešte niečo, mám PP psa, kupovala som ho ako neštandard (sfarbenie) za plnú sumu (to mi vôbec nevadí), bez kúpnej zmluvy (aj tá mi môže byť ukradnutá), zarazilo ma však, že iný PP chovateľ mi vravel, nech uchovním (čo nechcem, lebo vôbec nemienim chovať, či s PP alebo bez), že sa to dá! To je tá chovateľská etika?
kellee
20.05.12,17:58
Samozrejme, že každý, kto dá "vyprodukuje" bez PP, ich má v klietke 2x2 cm, potom ich vyhodí na ulicu a pod. Poď povedať môjmu známemu policajtovi a jeho kolegom, že sú blbci, lebo chovajú mix NO a maliny pre služobné účely a že tomu vôbec nerozumejú, lebo určite im lepšie poslúžia PP NO, ktorí sa boja prejsť po mostíku, ako bolo pred časom uvedené myslím v Pravde.

s kludnym svedomim by som im to povedala, o tomto krizeni viem, a k comu to vedie? k tomu ze ked sa nepredaju steniatka z tohto prispevku musia sa utracat, ako som uz zazila, hoci som si sla ruky nohy dolamat, aby som nasla staniatku domov. Nikto ma nepresvedci, v tomto som nekompromisna, neme tvare z utulkov, maju na mna vacsi vplyv ako dotaz co ked sa pes boji prejst po mostiku- je ich chyba ze maju take stence a ze take nevyrovnane psy krizia
kellee
20.05.12,18:00
Ešte niečo, mám PP psa, kupovala som ho ako neštandard (sfarbenie) za plnú sumu (to mi vôbec nevadí), bez kúpnej zmluvy (aj tá mi môže byť ukradnutá), zarazilo ma však, že iný PP chovateľ mi vravel, nech uchovním (čo nechcem, lebo vôbec nemienim chovať, či s PP alebo bez), že sa to dá! To je tá chovateľská etika?

mna tiez kolko ludi presviedca aby som so svojim psom kryla a co? nerobim to, je to len a len moje rozhodnutie, lebo viem akeho psa mam
arizona
20.05.12,18:19
Alaya1, tvoje prispevky v inej teme boli vymazane. A to z dovodu, ze boli nahlasovane ako urazlive e nevhodne. Ludi,ktorych si urazilo sa to dotklo, stazovali sa na tvoje utoky.
Erinya
20.05.12,18:24
s kludnym svedomim by som im to povedala, o tomto krizeni viem, a k comu to vedie? k tomu ze ked sa nepredaju steniatka z tohto prispevku musia sa utracat, ako som uz zazila, hoci som si sla ruky nohy dolamat, aby som nasla staniatku domov. Nikto ma nepresvedci, v tomto som nekompromisna, neme tvare z utulkov, maju na mna vacsi vplyv ako dotaz co ked sa pes boji prejst po mostiku- je ich chyba ze maju take stence a ze take nevyrovnane psy krizia

Vedie to k tomu, že keď budeš raz potrebovať nájsť stratenú osobu, ten pes pôjde po stope po hocijakom teréne a toho človeka nájde. Vieš, policajné psy sa nechovajú na spanie v posteli, ale na prácu a ktorý nevyhovuje, ide z kola von, možno tvrdé, ale realita. A neželám Ti, aby si raz potrebovala v praxi takého psa, myslím, že vtedy by Ti tá chyba dosť vadila. Ono treba trochu rozmýšľať aj nad takými vecami, kde ten PP chov speje, keď kopa NO neprejde bonitačkou, ale sú šampióni.
kellee
20.05.12,18:36
Vedie to k tomu, že keď budeš raz potrebovať nájsť stratenú osobu, ten pes pôjde po stope po hocijakom teréne a toho človeka nájde. Vieš, policajné psy sa nechovajú na spanie v posteli, ale na prácu a ktorý nevyhovuje, ide z kola von, možno tvrdé, ale realita. A neželám Ti, aby si raz potrebovala v praxi takého psa, myslím, že vtedy by Ti tá chyba dosť vadila. Ono treba trochu rozmýšľať aj nad takými vecami, kde ten PP chov speje, keď kopa NO neprejde bonitačkou, ale sú šampióni.

tak prepac ale o vycviku takchto psov co to viem, stravila som dost casu s ludmi co sa mu venuju, s ludmi, so boli so psami v Turecku pri zemetrasenniach a nevem kde kade a hladali stratene deti po lesoch a predstav si to, vsetko to boli papieraci, to je co?
vravim ti, s tymto na mna nechod, papierove psy su velmi dobre ale treba si vediet vybrat.
Erinya
20.05.12,18:39
tak prepac ale o vycviku takchto psov co to viem, stravila som dost casu s ludmi co sa mu venuju, s ludmi, so boli so psami v Turecku pri zemetrasenniach a nevem kde kade a hladali stratene deti po lesoch a predstav si to, vsetko to boli papieraci, to je co?
vravim ti, s tymto na mna nechod, papierove psy su velmi dobre ale treba si vediet vybrat.

To nehovor mne, to hovor policajtom, že blbo vyberajú a zakáž aj uverejňovať informácie o takýchto krížencoch využívaných v praxi, zlý zlý časopis Pes přítel člověka, že písal aj o takých psoch.
kellee
20.05.12,18:41
To nehovor mne, to hovor policajtom, že blbo vyberajú a zakáž aj uverejňovať informácie o takýchto krížencoch využívaných v praxi, zlý zlý časopis Pes přítel člověka, že písal aj o takých psoch.

policajti mali kedysi dobry chov NO to ze si ho dokaslali je cia chyba?
Erinya
20.05.12,18:54
policajti mali kedysi dobry chov NO to ze si ho dokaslali je cia chyba?

Prepáč, keďže nie som policajt, neviem Ti povedať, kde presne je chyba, že už nemajú dobrý chov NO s PP. Nemyslím si, že by si bola taká naivná a očakávala odo mňa odpoveď na ľubovoľnú otázku. Nepochybujem však, že túto moju úprimnú odpoveď obrátiš v svoj prospech, čo mi vôbec nevadí, ak Ti to spríjemní deň, poslúž si.
Juraj1x
20.05.12,19:19
Ahojte (nedá mi nezareagovať) pokúšal som sa prečítať nezaujato celú tému (ako tu niekto písal - ...pre tých, čo si zvažujú kúpiť psíka) a nenašiel som bohužiaľ NIČ presvedčivé pre jednu a druhú stranu, ale pravdupovediac ani som to nečakal. Môj názor je, že takéto jednoznačné stanovisko alebo názor totižto neexistuje. Za všetko môžu ľudia - niekedy bohužiaľ. Preto by som rád len apeloval na všetkých - skúsme sa skôr spojiť proti ľudskému konaniu (aby útulky a karanténne stanice nemuseli existovať) a aby sme i my ľudia boli ozajstnými priateľmi psov.
Llívia
20.05.12,19:32
Len vieš, pre niektorých je množením pre biznis aj to, keď niekto na svojej bez PP sučke má jediný odchov a všetkým šteniatkam nájde vynikajúci domov u nových majiteľov ;-)
andreaS
20.05.12,19:40
buchac: sice ma to mrzi ale musela som ti dat neuzitocne... skoro kazdy jeden pes z PP chovu po uchovnenych rodicoch dostane PP... ziadne tri, pat, sest, sedem... a to skoro je len preto, ze je jedno plemeno, kt. drzi pocet psov z vrhu, kt. dostanu PP... je to polovne plemeno a polovnici su fanatici, tak si urcili ze Anglicky farbiar moze mat vo vrhu len 7 steniat, kt. PP dostanu... ostatne maju podla ich slov utopit, lebo ze su to slabe jedince na lov... samozrejme, ze to nerobia... ale pravidla su pravidla, tak PP dostane tych 7 steniat a ak sa zadari viac, tak tie daruju... http://www.klubchovatelovfarbiarov.sk/s.php?id=40

dobremu chovatelovi zalezi hlavne na tom, aby sa psik dostal do milujucej rodiny a neriesi aby dalej uchovnoval alebo vystavoval... ak ma ale nejake stena z vrhu predpoklady na uspesny vystavny zivot a zaradenie do chovu, ma pre jeho chovatela velky vyznam a hlada niekoho, kto bude mat o vystavy a nasledne uchovnenie zaujem... pripadne ponukne spolumajitelstvo, kedy druha strana poskytne domov, starostlivost a on zastresi poplatky za vystavy... prezentuje tym svoju CHS... viem o xy pripadoch kedy boli taketo psy predane na export za slusne peniaze a tym padom chovatel upustil z ceny dalsich nepredanych len aby mali dobry domov... najst dobry domov pre psika je velky problem a vela chovatelov kvoli tomu nenakryva feny... je ovela menej steniat ako po ine roky (klubova statistika) ...

a co sa tyka penazi... asi opat najdem moj prispevok ohladom financii... ale zhruba... vybrala som si vystavovanie ako konicek, unik pred uctovnym ciselnym zivotom... a nasla psika, kt. bol dlho mojim snom... rasa aj sfarbenie... do roka ziskal take ocenenie, kt. niekto neziska 10tky rokov... je uchovneny a zatial mame za sebou jedno jeho potomstvo (2 psiky ostali v SR, 1 psik isiel do francuzska a posledny tusim do holandska)... hruba financna bilancia (pocitane vylucne to, co sa netyka beznych majitelov, cize nezapocitala som strava, veterinar, poplatky) je zhruba 4000 vrazene a vratene ani nie 10% ... a nikdy sa mi to ani nevrati pretoze by sme museli nakryt vela krat, co sa ani nestane... pes ma kvality ale ma specificku farbu, kt. napriklad ja zboznujem ale z nasho plemena sa skor uprednostnuje blond alebo cierna farba... my "strakati" to mame trosku tazsie so sympatiami... lebo tie su prvotne, kt. potencialnych majitelov zaujmu... a bilancia takeho mnozitela je iba cena kupy psa, t.j. nech 20e ... za krytie nula... vynos zo steniat pri pocte 4 = 4x20 = 80e ... a hned ma nazad vrazeny kapital aj s bonusom... a kto je na tom lepsie? aby to bolo fer mala by som pocitat za fenu aj na mojej strane... tak by to malo byt cca 4000 + 350 (krytie) vs 4x300 (vynos z predaja steniat z 1 vrhu.. uvadzam taku cca standardnu cenu, priemer, ziadny odchov na intersampionoch) ... takze chovatel s PP ma stratu 3150 ... a mnozitel bPP je v zisku 60e ... opat prizvukujem, ze pocitam vylucne to, co sa netyka beznych veci...

dalej ma mrzi to, ze zakazdym majitelia a zastancovia chovu na bPP nas obvinuju z toho, ze sme nadradeni... mne je v principe jedno akeho psika vonku pohladkam... pokial sa necha, tak dobre ze nevyhladkam vsetky psiky kt. stretnem... mrzi ma napriklad pri tych yorkoch (lebo su vsade ale vseobecne male psy), ze majitel ich nema za psa a pri prechadzke ich dvihaju na ruky, alebo ich len nosia na rukach, v taskach a nedovolia im socializovat sa s ostatnymi... potom len na vsetko vrestia... a chyba mi rozmanitost... uz to neni aha tam je afganak (a to by ste mali vidiet to rodeo ked toho afganaka fakt zbadam... som schopna odstavit auto a utekat za majitelmi :D )... dobry den, mozem si ho pohladkat? ... ale uz to je aha, tam je zase york... a tam je maltezak... a civava... hm... nic zaujimave, pritom kazdy z nas ma roznu povahu ale psika si podla svojho zivotneho stylu nevybera... :(

jedine o co mne ide je to, aby ludia prestali podporovat mnozitelov, aby prestali nakryvat len tak... aby na svojich psikoch dalej nekryli lebo raz im niekto povedal ze fena musi mat stenata (ved kolko psov by behalo po uliciach ak by to bola pravda ze?) a stve ma to, ze nas nikto nechce vypocut, su akoby hluchy... ale reci od mnozitelov si k srdcu beru... vid pocet steniat, kt. dostanu PP (co taky labrador ak sa im narodi 11 steniat... to akoze co? 9 cau dovi dopo???)

a co mi viri uz dlho v hlave je to, ze ludia daju za najnovsi mobil, kt. im posluzi max 2 roky kludne 500-600e ... ale za psa im je vela 300e... hoci im bude robit spolocnost minimalne 10-12 rokov... a napriklad ak mi chovatel neponukne kupnu zmluvu alebo nebude ziadat nejake podmienky, tak od toho psa nekupim... jemu zjavne na osude jeho steniat nezalezi :(

a takisto treba nahlasovat chyby v chove PP psov o kt. sa vie vyssie a vyssie... nech takyto clovek strati CHS... a od takeho ani nekupovat psiky... pes sa nekupuje zo dna na den, je to dlhy proces a treba si poriadne vyberat (ci uz vhodne plemeno alebo cloveka od kt. psika kupim) ... :-)
alaya1
20.05.12,19:45
1000krat uzitocne,
alaya1
20.05.12,19:46
A hoci pre 2 damy je to vyriesene, myslim, ze dlho este nebude.
kukučka
20.05.12,19:47
Čo sa týka sledovania zdravia, tak pes by nemal jesť ľudskú stravu, hlavne solené nesmie jesť a udeniny





Dovolím si opraviť ťa: človek je, pes žerie! A je jedno akú stravu.
Llívia
20.05.12,19:50
Si proste teoretik a aj tvoje vyroky o tom svedcia. Alaya1, teoretik? Verkaz je tiež teoretik, keď z registrovanej chovateľskej stanice mala psa s PP s DEDIČNÝM OCHORENÍM, čo sa podľa teba nemôže u chovateľa s PP stať? A ďalší ľudia s takýmito skúsenosťami - tiež teoretici?
S tebou sa polemizovať vôbec nedá, pretože si dokolečka dokola melieš to svoje a nikdy nepripustíš, že nemusíš mať pravdu, že skutočnosť môže mať aj inú farbu ako tú tvoju preferovanú ružovučkú. nevidela si chov s PP, nevidela si mnoziaren,videla si aspon utulok?A v nom psy s PP? Ale si znala dokonale problematiky. je to smiesne.Ja rada budem komunikovat s ludmi a aj polemizovat, ale ty si vzdy vycucnes z prispevku len to, co sa ti hodi. ja viem, ze mate v rodine psa b PP. Zíram. To vieš viac ako ja. A kto ho má? :rolleyes: A kde je? :rolleyes: Ešte som ho nevidela.

A tie body , co si tu vytasila. To ja mam pisat tym, ktori si chcu kupit psa, aby sa tam isli pozriet, aby si presli net a hladali referencie? Nie, ty to robiť nebudeš, lebo by si musela pripustiť, že len samotný PP nie je dostatočný dôkazom a zárukou toho, že chov je úplne v poriadku. Čiže by si musela pripustiť, že niečo v tvojich tvrdeniach nie je pravda - lenže to si ty nikdy nepripustíš.

To ty tak podcenujes ludi, ze im tieto elementarne veci chces prikazovat, aby to robili? Nikomu som nič neprikazovala. Mimochodom, keď niekomu niečo prikazuješ = rozkazuješ, je na konci vety výkričník.

Ved je to jasne myslim kazdemu, ze kym si kupim psa tak, ze tam pridem a nie ze úpridem a beriem. Niekedy aj donesú...

Ja mam o gramotnosti ludi v tomto smere asi vyssiu mienku ako ty. Holt som sa rokmi presvedčila, že ľudi sú takoví aj makovi a nie všteci sú pri psoch takí gramotní ako ty.
(Ty rada komunikuješ len s ľuďmi, ktorí si nedovolia ti odporovať. A ak si niekto dovolí ti odporovať, tak ho začneš urážať - to je jediné, čo ti ide fakt dobre, až tak dobre, že ti museli byť vymazané niektoré urážlivé príspevky :rolleyes:
)
Llívia
20.05.12,19:51
Buchač, ten zákon si už našiel?
Indeed
20.05.12,19:51
ked nemaš čo pisať k teme tak nena´tahuj sa o slovíčka ! Je zrejme , čo som chcel povedať.
Llívia
20.05.12,19:52
Alaya1, kde máš záruku, že bol rodič testovaní, keď si nebola pri krytí a nevieš, či pes uvedený v papieroch je skutočne rodičom?
buchač
20.05.12,19:53
buchac: sice ma to mrzi ale musela som ti dat neuzitocne... skoro kazdy jeden pes z PP chovu po uchovnenych rodicoch dostane PP... ziadne tri, pat, sest, sedem...
mimotemy
...nečítala si asi aj toto http://www.porada.sk/t194472-p11-chov-psov.html#post2066216 kde sa zmieňujem o ...

...vidíš ...ja nie som psíčkar , ale aspoň k veci vravím ....nepoznám všetky podrobnosti ...
No ver , že keby sa mi pes okolo nôh tmolil , to by už iná káva bola ...

...to , o tom počte psov s PP niekedy platilo ...lenže ako vravím - viď vyššie ...
andreaS
20.05.12,19:56
este dodam to, ze moj pes dal nedavno najavo ze vystavovat nechce... predtym sa ohromne tesil... prisli sme k handlerke (clovek kt. vam vystavuje psika) a vzdy sa tesil... ani nevnimal ked sme odchadzali domov... ale naposledy nula bodov... mal dlhsiu pauzu, tak vypadol z rutiny... tak to silit nebudem, uchovneny je, oci mame cerstvo vysetrene (chvalabohu negativny nalez... opat) a momentalne ma caka ostrihat srst, kt. sme pestovali 2,5r... uz 2 mesiace odolavam, ale tento tyzden ma to neminie... neviete si predstavit ako vnutri trpim... to, co sme tak ochranovali, pestovali, trapili sa, mam dat dole behom par minut? hoci na druhej strane viem, ze bude lepsie hlavne jemu a v neposlednom rade aj mne pretoze mi odbudne kupanie v trvani 3-4h a znizime pocet donesenych vetviciek, listia, travy ... a aj tak ma to trapi :(
alaya1
20.05.12,19:58
Buchac, je to v poriadku, ano, niekedy to platilo tak, ako pises, teraz len tak, ako ti napisala Andrea, u toho jedneho plemena.To som nevedela.
andreaS
20.05.12,19:58
buchac: musim priznat, ze reci tvojho kmena (bez urazky samozrejme) asi nerozumiem... zrejme je to na mna (blondyyyynu :D ) moc ... tak ak to nie je tak, ako som to pochopila, tak samozrejme beriem spat... verejne priznam omyl...
alaya1
20.05.12,20:00
Co ti poviem, ja mam momentalne na bisonovi 11 cm vlasy.
Indeed
20.05.12,20:01
este dodam to, ze moj pes dal nedavno najavo ze vystavovat nechce... predtym sa ohromne tesil... prisli sme k handlerke (clovek kt. vam vystavuje psika) a vzdy sa tesil... ani nevnimal ked sme odchadzali domov... ale naposledy nula bodov... mal dlhsiu pauzu, tak vypadol z rutiny... tak to silit nebudem, uchovneny je, oci mame cerstvo vysetrene (chvalabohu negativny nalez... opat) a momentalne ma caka ostrihat srst, kt. sme pestovali 2,5r... uz 2 mesiace odolavam, ale tento tyzden ma to neminie... neviete si predstavit ako vnutri trpim... to, co sme tak ochranovali, pestovali, trapili sa, mam dat dole behom par minut? hoci na druhej strane viem, ze bude lepsie hlavne jemu a v neposlednom rade aj mne pretoze mi odbudne kupanie v trvani 3-4h a znizime pocet donesenych vetviciek, listia, travy ... a aj tak ma to trapi :(

Dačo neskutočne ......
alaya1
20.05.12,20:04
Ak sa raz dopracujem k domu, toto bude moj ochranca.-)tento farebny variant vidim prvy krat.Som proste na bielych-):)

Tibetan Mastiff
http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/s320x320/536056_352088681522429_218621588202473_946054_5943 55110_n.jpg
Indeed
20.05.12,20:06
dal som ti užitočne ale nesuhlasim, čierny je krajší.
alaya1
20.05.12,20:07
Tento je majestatny.
andreaS
20.05.12,20:10
budem mimo temy: alaya, my to mame na dosah ruky (dom) a zistili sme, ze na (tretieho) vonkajsieho velkeho psa cas nebude... a mat ho len v koterci nechceme... to je trapenie a nie zivot hodny takemu psovi ... inak moj sen je afgansky chrt... len sa obavam, ze to ostane pri sne lebo nie som typ majitela pre taketo zviera...

a k teme ma napadla este jedna vec... pri kupe stenata s PP su pravidla aj na vek, kt. ma mat stena pri odbere... zvacsia 49 dni... t.j. 7 tyzdnov... chovatel sa tymto ale malokedy riadi... predava skor vo veku 8-12 tyzdnov... kdezto mnozitel odstavi stenata a predava uz v 6. tyzdnoch... steniatka tak neziskavaju velmi dolezite skusenosti a to socializacia v svorke... to, ze prestalo pit mliecko a fena nejavi o ne zaujem neznamena, ze mozu ist prec... prave naopak... pre zdravy vyvoj je to to najcennejsie obdobie kt. strati ak ide tak skoro prec zo svojej rodiny... aj to je rozdiel medzi PPchove vs. bPP mnozeniu...
alaya1
20.05.12,20:14
tak, tak...toto som zabudla. U nas je nova fenocka Azawakh - ma asi 9 mesiacov, neskutrocna Prazacka-) Idu uz do Idy s nou.
Llívia
20.05.12,20:24
Alaya1, Kelle a neviemktoeštevšetko v tejto téme sú proti množiteľom, ale ospevujú branie psov z útulkov. Milé dámy, tým podporujete množiteľov - nejdete tak trochu sami proti sebe? http://saoz.sk/media
Martin1310
20.05.12,20:26
Ludia zobudte sa a pochopte že všetko to zlé čo sa robí z bez PP psami sa robí aj z PP psami len za viac penazí.A robiť množitela z niekoho kto má psíka a chce jej dopriať raz v živote šteniatka ked má dopredu pre ne majitelov a zadarmo ako napriklad ja,je úplná blbosť.Množitel je niekto uplne iní.
A choroby,chech,to nemyslíte vážne,večšina psov sPP sú uplné chudátka oproti hociakému orechovi.
Dnešné gaučové psi už dávno niesu také ako mali byť pretože nerobia to na čo boli určené,ako tu niekto písal z výnimkov tých polovných pretože tý jediný to robia ked teda rátam psov z PP.Zbytočne sa vadíte psovi je jedno či má PP alebo nie to ako mu bude záleží na vás.A tam akosi jeho rodokmen nerozhoduje,skôr ten váš.
andreaS
20.05.12,20:27
Indeed: tak uz len svoje sukromie budem riesit verejne na internete... odpoviem len tak, ze ano po detoch tuzim, zmyslom mojho zivota nie su psy... ostatne ta nema co zaujimat...
alaya1
20.05.12,20:28
On asi chcel prist kocikovat, tak sa na neho nehnevaj.-)
andreaS
20.05.12,20:29
alaya: Ida nikdy v zivote... po minulorcnej skusenosti stacilo... bola som rada, ze som si nasla auto na tzv. strazenom parkovisku (= vyberieme peniaze a ideme prec)... miestne romčata holate pobehovali kade-tade a dovnutra sa dostali aj miestne psiska...
andreaS
20.05.12,20:30
hlavne, ze nase psy musia prejst veterinarnou kontrolou, ci su ockovane... nehovoriac o celkovej neorganizacii a neurovni... v romskej osade robit medzinarodku... ako hovorim nikdy viac...
alaya1
20.05.12,20:30
-))))
alaya1
20.05.12,20:32
velka skoda, ze uz nie je Presov. Bolo to dostojne.
Erinya
20.05.12,20:39
Ahojte (nedá mi nezareagovať) pokúšal som sa prečítať nezaujato celú tému (ako tu niekto písal - ...pre tých, čo si zvažujú kúpiť psíka) a nenašiel som bohužiaľ NIČ presvedčivé pre jednu a druhú stranu, ale pravdupovediac ani som to nečakal. Môj názor je, že takéto jednoznačné stanovisko alebo názor totižto neexistuje. Za všetko môžu ľudia - niekedy bohužiaľ. Preto by som rád len apeloval na všetkých - skúsme sa skôr spojiť proti ľudskému konaniu (aby útulky a karanténne stanice nemuseli existovať) a aby sme i my ľudia boli ozajstnými priateľmi psov.



Plne súhlasím, že za všetko môžu ľudia. Len by ma zaujímalo, ako sa to vyriešiť? V USA chovateľské stanice delia šteňatá pred predajom do skupín (líšiacich sa aj cenou), na chov, výstavy a tzv. pets - tieto sa predávajú záujemcom o domáceho miláčika, ktorí chcú naozaj len psieho kamaráta a už pred predajom sú kastrované - ale je otázka, či je kastrácia vhodná v takom mladom veku. Ale aj tak majú plné útulky.
andreaS
20.05.12,20:40
martin: a naco plodit dalsie psiky? nie je ich na svete uz dost? a mas osobnu skusenost s chovom PP psov alebo len replikujes stare dobre famy od mnozitelov?...

a inak zamyslel sa aspon niekto nad tym co tu piseme? este stale tvrdite ze to je biznis? z vlastnej skusenosti viem, ze PP chov nie je o biznise... ani jednoduchy vypocet nie je na zamyslenie? vyvrati mi to niekto? Prijmem argumenty k cenam... sem s nimi...

naopak vysvetlite mi preco za vec su ludia ochotny platit ovela viac ako za psika, kt. im da neskutocne mnozstvo lasky...

a zdravie psikov... mam prveho bPP... vtedy som o tomto nevedela absolutne nic... v prvom roku mal za sebou 3 operacie... kupna zmluva? nehrozila... nasledny zaujem predavajuceho? ziadny... a nakoniec sme radi, ze je aspon podobny am.kokrovi... lebo co predavaju napr. na bazos.sk a vydavaju to za am.kokra, tak to su minimalne anglicke kokre, pripadne krizeny anglicky koker... alebo su tak drzi ze namiesto fotiek vlastnych steniat si skopiruju nase fotky... riesili sme to x krat... dokonca jeden opovazlivec pouzil foto multišampiona, cim si dost zavaril... kazit takto meno vyznamnej rozhodkyni uz nie je sranda... a druheho mam s PP a okrem beznych navstev veteriny kvoli ockovaniu sme na veterine neboli a este 1x rocne trnavska klinika kvoli ocnemu pozadiu... a kolko je tych super ultra tuti fruti mini yorkov, kt. maju problem s klbami a kryvaju? ovela ovela viac...

http://www.qop.sk/nezabijajte-mnozenim
alaya1
20.05.12,20:43
Podla mna je u nas uspech uz to, ze sa psy a fenky pri adopcii v utulku kastruju a sterilizuju, tak aspon dufam, ze v kazdom.Hoci ja nie sok velmi zastancom toho chir. ukonu.
alaya1
20.05.12,20:45
Andrea, pozor! Tu kupna zmluva je len moj vymysel a treba to dat pravnikom na preriesenie-)
andreaS
20.05.12,20:47
tak ten vymysel mam aj ja v papierovej podobe :D ... a dokonca mam aj zmluvu o kryti... aj to je vymysel?
Llívia
20.05.12,20:47
O koľko by si mala menšie náklady, keby si nemusela behať po výstavách, platiť za zápis za uchovnenie a ďalšie nezmyselné poplatky?
Erinya
20.05.12,20:48
budem mimo temy: alaya, my to mame na dosah ruky (dom) a zistili sme, ze na (tretieho) vonkajsieho velkeho psa cas nebude... a mat ho len v koterci nechceme... to je trapenie a nie zivot hodny takemu psovi ... inak moj sen je afgansky chrt... len sa obavam, ze to ostane pri sne lebo nie som typ majitela pre taketo zviera...

a k teme ma napadla este jedna vec... pri kupe stenata s PP su pravidla aj na vek, kt. ma mat stena pri odbere... zvacsia 49 dni... t.j. 7 tyzdnov... chovatel sa tymto ale malokedy riadi... predava skor vo veku 8-12 tyzdnov... kdezto mnozitel odstavi stenata a predava uz v 6. tyzdnoch... steniatka tak neziskavaju velmi dolezite skusenosti a to socializacia v svorke... to, ze prestalo pit mliecko a fena nejavi o ne zaujem neznamena, ze mozu ist prec... prave naopak... pre zdravy vyvoj je to to najcennejsie obdobie kt. strati ak ide tak skoro prec zo svojej rodiny... aj to je rozdiel medzi PPchove vs. bPP mnozeniu...

V Británii polícia 6 týždňové šteniatka NO dáva dobrovoľníkom do výchovy na socializáciu a vo veku 15 mesiacov po preskúšaní ich dostane príslušný policajt na služobný výcvik. Zdroj mojej informácie sú anglické noviny, neviem, či môžem dať link. Aj na Slovensku sú ľudia, hlavne tí, čo sa venujú výcviku, ktorí berú psa v 6 týždňoch. U československého vlčiaka brali donedávna tiež v takom mladom veku (neviem, ako je to teraz), keďže sa snažili zamedziť plachosti šteniat prenášanej od matky.
alaya1
20.05.12,20:49
Na vystavy chodia ti, ktori tam choditz chcu, je to ich zaluba.
andreaS
20.05.12,20:49
llivia: tazko sa da chapat laska k plemenu ze? opakujem, ze to je konicek ako kazdy iny... takze to stoji peniaze...
avalik
20.05.12,20:51
mohli by ste mi, vazene odbornicky, odpovedat aspon na jednu otazku polozenu v mojom prispevku http://www.porada.sk/t194472-p3-chov-psov.html#post2066235

ako casto by mala byt fenka pripustana a mat mlade? aky je najmensi interval podla standardov?
a este jednu doplnim - kolko vrhov je este zdrave a nepovazuje sa za mnozitelstvo?
alaya1
20.05.12,20:51
My mame v stanovach tak, ako uviedla Andrea. ved predsa stena do 6 tyzdnov je odchovavane aj na mlieku, odstavit ho a tzobrat, nie je pre neho este dobre a je tam aj posledne ockovanie, ktore by malo byt este u chovatela.
alaya1
20.05.12,20:52
mohli by ste mi, vazene odbornicky, odpovedat aspon na jednu otazku polozenu v mojom prispevku http://www.porada.sk/t194472-p3-chov-psov.html#post2066235

ako casto by mala byt fenka pripustana a mat mlade? aky je najmensi interval podla standardov?
a este jednu doplnim - kolko vrhov je este zdrave a nepovazuje sa za mnozitelstvo?

Pouzi google a mas to.
Llívia
20.05.12,20:54
Alaya1, opäť klmeš. Ak chce niekto uchovniť psa, musí s ním chodiť na výstavy, viď napr. http://www.cinskychocholatypes.sk/clanky/chovatelsky-poriadok.html
Llívia
20.05.12,20:55
Doplním: chodiť a platiť za ne.
Martin1310
20.05.12,20:56
Andrea:Na čo plodiť psíky? Nuž nato že je podla mna normálne ked sučka má aspon raz šteniatka a ked mám pre ne domov,všetko moji známi,tak prečo nie.Všetkých ich výdam a majú sa dobre.

Za telefon som v živote nedal ani korunu.a aj tak ich mám v šuflíku aspon päť.

čo sa toho zdravia týka jednoducho to vidím všetci moji známi mjú z PP psami problémy a je ich dosť za tie peniaze čo už dali za operácie by som už splatil hypotéku.
Upozornujem že nemám nič proti PP psom Môj pes je bez PP ale oboch rodičov má z PP a viem to isto pretože ich oboch poznám a dokonca aj ich rodičov som poznal ked ešte žili,sú to polovnícke takže je to taká užšia komunita kde sa to len tak lahko nestratí.
alaya1
20.05.12,20:56
iba na jednu vystavu!!a samozrejme, ze zaplati, lebo chce.
alaya1
20.05.12,20:58
preco tvoj pes nema PP, ked rodicia maju???
kopretinka
20.05.12,21:00
Andrea:Na čo plodiť psíky? Nuž nato že je podla mna normálne ked sučka má aspon raz šteniatka a ked mám pre ne domov,všetko moji známi,tak prečo nie.Všetkých ich výdam a majú sa dobre.

Za telefon som v živote nedal ani korunu.a aj tak ich mám v šuflíku aspon päť.

čo sa toho zdravia týka jednoducho to vidím všetci moji známi mjú z PP psami problémy a je ich dosť za tie peniaze čo už dali za operácie by som už splatil hypotéku.
Upozornujem že nemám nič proti PP psom Môj pes je bez PP ale oboch rodičov má z PP a viem to isto pretože ich oboch poznám a dokonca aj ich rodičov som poznal ked ešte žili,sú to polovnícke takže je to taká užšia komunita kde sa to len tak lahko nestratí.
akú máš rasu?
avalik
20.05.12,21:01
google pouzivam, ale nejako sa k informaciam neviem dostat, preto oslovujem odbornikov tu na porade ... ale asi tu nie su :(
andreaS
20.05.12,21:03
mohli by ste mi, vazene odbornicky, odpovedat aspon na jednu otazku polozenu v mojom prispevku http://www.porada.sk/t194472-p3-chov-psov.html#post2066235

ako casto by mala byt fenka pripustana a mat mlade? aky je najmensi interval podla standardov?
a este jednu doplnim - kolko vrhov je este zdrave a nepovazuje sa za mnozitelstvo?

https://www.google.sk/#hl=sk&sclient=psy-ab&q=chovatelsky+a+zapisny+poriadok+spz&oq=chovatelsky+a+zapisny+poriadok+spz&aq=f&aqi=&aql=&gs_l=hp.3...1535.9095.0.9349.34.30.0.2.2.1.317.323 5.17j11j1j1.30.0...0.0.iN1Cn5Azz8c&pbx=1&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_cp.r_qf.,cf.osb&fp=6f94277fa9746130&biw=1272&bih=927 je to max 1x za rok ak klub nestanovi inak... a zodpovedny chovatel kryje sucku tak 3-4x za cely jej zivot... a niekto napriklad len 1x ...
Martin1310
20.05.12,21:03
Jazvečík dlhosrstý
alaya1
20.05.12,21:04
google je vzdy uzitocny-)
alaya1
20.05.12,21:05
preco nema PP, ked rodicia maju?
alaya1
20.05.12,21:06
U nas o tom, rozhoduje poradca chovu, na zakladeč ziadosti, myslim, ze aj inde je to tak. Ale nie vzdy vyhovie ziadosti o krytie.
andreaS
20.05.12,21:07
lebo rodicia nesplnili chovne podmienky...
kopretinka
20.05.12,21:07
Jazvečík dlhosrstý
nuž,ak sú jeho rodičia s PP,tak on prečo nemá PP?
andreaS
20.05.12,21:08
http://amcock.alconet.sk/chovsucky1.htm ... poklikaj si postupne na mena suciek a zistis kolko krat mala dana fenka steniatka... niektora ani raz...
Llívia
20.05.12,21:08
Ty nevieš čítať alebo nerozumieš prečítanému? absolvovanie dvoch výstav v SR z toho jednej klubovej vo veku minimálne 9 mesiacov
alaya1
20.05.12,21:09
ja vie, preto sa ho to uz 2.krat pytam a mlci. Mne to bolo jasne, tak si supneme bezpapieracika.
Llívia
20.05.12,21:10
Nie, neplatí za to, že chce byť na výstave. Platí, pretože musí, aby jeho pes mohol byť "chovným jedincom" - takže ďalšie klamstvo z tvojej strany.
alaya1
20.05.12,21:11
A este som sa minule smiala, ako sa cudovali, ze chovatel predava draho 6 mesacne stena. ze ju nedokaze predat. Co oni vedia o prezubeni a predaji po nom-)
andreaS
20.05.12,21:11
a ak mali s PP psami problem, tak ich nakryli a on si naivne mysli ze nakrytim dalsim bPP toto zanikne... omyl!!! genetiku neobabres...
alaya1
20.05.12,21:14
Co ti mam na to Andrea napisat- ak a PP zmeni na bPP, vsetko je v poriadku-)
Martin1310
20.05.12,21:15
Bolo mi povedané že ak chcem môže mať ale pánko už bol starší a teraz už nežije a jednoducho sa mu moc nechcelo niečo vybavovať a mne to bolo jedno.Ja som chcel psa nie papier.
alaya1
20.05.12,21:18
Zas to az take velke vybavovanie nie je.A nakryt fenu, odrodit, postarat bsa v stebce sa mu chcelo? ved to je namahavejsie, ako poslat obalku s dokladmi od veterinara.
andreaS
20.05.12,21:20
sak vravim ze replikujes blaboly mnozitelov... pes z nejakeho dovodu nebol chovny a tam to konci... vyradeny z chovu... a to ze takeho niekto dalej nakryje je akoze v poriadku? a dokonca aj to ze ty nakryjes dalej... sam netusis co z toho bude :(
andreaS
20.05.12,21:22
nemozne je uchovnit neuchovnitelneho a hodit to na zlozite vybavovanie... ha ha ha... zalezitost na 5min ak pes splna podmienky chovnosti...
avalik
20.05.12,21:26
to sa ale o tvojich reakciach neda povedat :)
Zdenka 0705
21.05.12,04:31
... a predtým si sa ako???
MisheliQ
21.05.12,05:49
Poprosím o odpoveď: Ako chovatelia psov bez PP sledujú zdravie, povahu, príbuznosť a výzor? Na základe čoho vyberajú rodičov šteniatok a kedy je/nie je pes bez PP vhodný do chovu? Ďakujem!
MisheliQ
21.05.12,05:50
Môžete mi odpovedať na tieto otázky, prosím? Ako chovatelia psov bez PP sledujú zdravie, povahu, príbuznosť a výzor? Na základe čoho vyberajú rodičov šteniatok a kedy je/nie je pes bez PP vhodný do chovu? Ďakujem!
MisheliQ
21.05.12,05:58
Dobre, veď sa nič nedeje. Tak to dám na pravú mieru: nie som zaslepeným zástancom chovu psov s PP, pretože viem, že má svoje negatíva, tak ako pri všetkom na svete aj tu je to len o ľuďoch.
MisheliQ
21.05.12,06:00
Nie som odporcom chovu psov bez PP aký sa vedie v športovej kynológii (mushing, polícia, canisterapia atď), kde sa sledujú a poznajú predkovia, príbuzní a potomkovia.
MisheliQ
21.05.12,06:02
Som odporcom množiteľov.
MisheliQ
21.05.12,06:04
A som zástancom zodpovedného chovu, ktorí sa môže robiť len vtedy, ak sú známi predkovia, príbuzní a potomkovia kvôli sledovaniu rozsahu príbuznosti, zdravia, povahy a výzoru.
MisheliQ
21.05.12,06:06
Neviem ešte ako sa to sleduje v chove psov bez PP. Ale bez toho, aby sa to sledovalo, sa zodpovedne chovať nedá.
alaya1
21.05.12,06:19
TAK VIDIS ANDREJKA, CHARAKTE LUDI SA UKAZE AJ VTEDY, KEED TU CIHAJU DO NOCI, ABY POTAJOMKY UZAVRELI TEMU.NEMAJU ANI TOLKO ODVAHY, UROBIT TO VEREJNE, CEZ DEN.A V DRUHEJ TEME SIí UZ SERVITKU PRED USTA NEDAM.
MisheliQ
21.05.12,06:42
Martin, súhlasím, ale nie so všetkým. Mala som možnosť spoznať krížencov, ktorí mali urobené vyšetrenie na luxáciu pately a veru toto ochorenie mali. Nechcem robiť z tohto žiaden záver, nakoľko sa krížence nevyšetrujú v takom množstve, aby sa z toho dalo
MisheliQ
21.05.12,06:42
usúdiť, že sú alebo nie sú zaťažené na dedičné/vrodené a iné ochorenia.
MisheliQ
21.05.12,06:43
Ale máš pravdu s tým, že psíkovi je jedno či má PP alebo nie, či má krivé ucho alebo inak škvrny na tele :-))
MisheliQ
21.05.12,06:46
Pri chove psíkov je však dôležité poznať predkov psíka, nie pre imidž alebo snobstvo, ale preto, aby sa vedelo ako sú psíky príbuzné na seba, aké zdravotné vyšetrenia psy majú a ako sú na tom zdravotne, tiež pokiaľ sa nájde niekto, kto predka pozná, dá sa
MisheliQ
21.05.12,06:46
zistiť aj povaha a pokiaľ psík žije, dá sa zistiť aj výzor (a nielen z fotky)
MisheliQ
21.05.12,06:48
A tiež máš pravdu s tým, že sa niektoré plemena už dávno nevyužívajú na to na čo boli vyšľachtené. Avšak pri niektorých plemenách sa snažia aspoň psovi prácu, ktorej sa pôvodne venoval, vykompenzovať inou prácou(športom), napr, taká border kólia
MisheliQ
21.05.12,06:49
Je výborná v pasení, ale tiež v agility
verkaz
21.05.12,06:50
Je to strašne ťažká téma. Ja mám rada všetkých psíkov s PP aj bez PP. Preto pomáham aj tým z útulku. Veď prečo sú v útulkoch ? len kvôli nezodpovedným ľuďom. Neviem prečo uzatvárajú tému.
MisheliQ
21.05.12,06:54
Môžete aj Vy mne, prosím, odpovedať? Ako sledujú chovatelia psov bez PP zdravie, povahu, príbuznosť a výzor? Ako vyberajú rodičov šteniatok? Podľa čoho je/nie je pes bez PP vhodný do chovu? Ďakujem!
Dav
21.05.12,07:06
Prosím diskutujúcich, aby sa držali témy - chov psov a o probléme diskutovali a neurážali iných.
avalik
21.05.12,07:17
mimotemy huraaaa, a fanatici na odplatu zacali davat neuzitocne na prispevky stare 2 dni - preco az dnes, vcera neboli neuzitocne? mimotemy

koncim v tejto teme

a na zaver pridam citat z ineho fora http://www.dogforum.sk/viewtopic.php?f=30&t=1923&start=8340#p865000

Re: Psy bez PP a ich šírenie (http://www.dogforum.sk/viewtopic.php?f=30&t=1923&start=8340#p865000) http://www.dogforum.sk/styles/Dogstyle/imageset/icon_post_target.gif (http://www.dogforum.sk/viewtopic.php?p=865000#p865000)od Gulino (http://www.dogforum.sk/memberlist.php?mode=viewprofile&u=13033) » Sob 19.05.2012 6:06
MisheliQ

Prosim Ta, skus ist na stranku www.porada.sk (http://www.porada.sk), -http://www.porada.sk/t98890-p235-starostlivost-o-psa.h

Citaj od obrazka o vhodnosti PP chovu a uvidis tie reakcie. A ak si trufas, napis tam svoj nazor, uvidis, ako ta tam roznesu v kopytach.

Tu na DF je jasne, ze ludia preferuju PP chov,ine ani podla pravidiel fora nemozu, treba agitovat inde.Kde su ludia v tomto obmedzeni.

--------------------
avalik
21.05.12,07:27
mozem odpovedat - neviem, vzala som si psa do opatery nie fenku
noemi-ke
21.05.12,07:45
Prosím diskutujúcich, aby sa držali témy - chov psov a o probléme diskutovali a neurážali iných.


:mad:Chcem dorazne poziadat moderatora, aby vymazal moju sukromnu fotografiu a moje kontaktne udaje. nesuhlasim s ich zverejnenim!!:mad:
MisheliQ
21.05.12,07:47
Ja som fanatička? Dala som neužitočné na tento príspevok http://www.porada.sk/t194472-p2-chov-psov.html#post2065782. Čítam si celú tému niekoľkokrát. Stalo sa, že som dala na starší príspevok Súhlasím a možno som dala aj užitočné (nepamätám si už, nesledujem to nijak výrazne kde som čo kedy dala).

Nesúhlasím tu nie je a s týmto: ,,luji, asi sme urobili chybu, ze sme nasich hafanov neprehnali cez utulok ... vtedy by sme boli IN a na forach by sme sa mohli tasit ake sme len ochranarky ... takto nas len hadzu do jedneho vreca s mnozitelmi" nesúhlasím!

Chov akýchkoľvek zvierat je náročný, ak sa robí zodpovedne. Docieliť, aby sa rodili čo najzdravšie a povahovo najvyrovnanejšie psy je otázkou nie jedného ale niekoľkých rokov.

Toto tvrdenie: ,,hlavne za to nebudem ocakavat financnu odmenu! - ja nechovam psa na biznis a pretrcanie sa na vystavach" je trošku opovážlivé. Sama píšete, že nechováte, ako môžete potom tvrdiť, že to všetci robia pre biznis? Hľadať vhodného krycieho psa na základe zdravia, povahy, príbuznosti a výzoru nie je vôbec nič jednoduché. Chovateľ by sa mal snažiť chovom psov prispieť, spraviť všetko preto, aby šteniatka, ktoré sa narodia, boli o niečo lepšie ako ich rodičia, nie naopak.
Myslela som si, že to chápete. Brala som Vaše obranné príspevky, že nie je každý chovateľ psov bez PP množiteľ a pod., aj keď ste mi neodpovedali na moje otázky.
Myslím si, že sa so mnou dá komunikovať, ale že napíšete kvôli nejakému neužitočnému, že končíte v tejto téme....nuž mrzí ma to...
Dav
21.05.12,08:01
:mad:Chcem dorazne poziadat moderatora, aby vymazal moju sukromnu fotografiu a moje kontaktne udaje. nesuhlasim s ich zverejnenim!!:mad:
Ak nahlásiš tlačidlom nahlás príslušný príspevok, budem vedieť, o ktorý príspevok ide.
MisheliQ
21.05.12,08:07
A ešte k tomu ,,na odplatu" vari ide o nejaký súboj?
Llívia
21.05.12,08:26
Re: Psy bez PP a ich šírenie (http://www.dogforum.sk/viewtopic.php?f=30&t=1923&start=8370#p865721)

http://www.dogforum.sk/styles/Dogstyle/imageset/icon_post_target.gif (http://www.dogforum.sk/viewtopic.php?p=865721#p865721)od Gulino (http://www.dogforum.sk/memberlist.php?mode=viewprofile&u=13033) » Ned 20.05.2012 23:38


Dobry vecer, prepacte, ale z tej menovanej stranky tu musim zavesit perlu dna.

"Alaya1, Kelle a neviemktoeštevšetko v tejto téme sú proti množiteľom, ale ospevujú branie psov z útulkov. Milé dámy, tým podporujte množiteľov - nejde tak trochu sami proti sebe ? http://saoz.sk/media""-


Gulino (http://www.dogforum.sk/memberlist.php?mode=viewprofile&u=13033)
http://www.dogforum.sk/viewtopic.php?f=30&t=1923&start=8370

Milá Gulino - Noemi-Ke,
Alaya1 a další fanatici tu od začiatku témy a aj v druhej téme o chove psov kričia, aké je zlé brať psa od množiteľa = v ich podaní akýkoľvek človek, ktorý nie je registrovaný v nejakom klube chovateľov psov a jeho psy sú bez PP. Sama Alaya1 písala, že v útulkoch nie sú psy s PP. Tak aké sú to psy? :eek::eek: Bez PP = od množiteľov!!! A sú tam psy aj od množiteľov v tom zmysle, ako ich vnímajú iní (nefanatici) píšuci do tejto témy. Tak ako vyrieši zobratie si psa z útulku pôvodom od množiteľa v tom zmysle, ako to vnímajú fanatici (neregistrovaný chov)?! Čo sa tým vyrieši okrem toho, že jeden pes bude mať nového majiteľa?
Skús mi odpovedať namiesto toho, aby si zase išla plakať na dogfórum.
noemi-ke
21.05.12,08:29
mimotemy

K tejto teme som napisala asi 6 prispevkov, raz neskoro vecer. Citavala som toto forum, aj som dostala sem tam dobru radu, ked som potrebovala.

Ano, ja som do ineho fora napisala tuto stranku, lebo mi bolo luto, ako ste tu vsetky pisali proti jedinej osobe, ktora vam tu v inej teme nieco vysvetlovala.

Nikoho som neurazala, len som vysvetlovala.


mimotemy
Llívia
21.05.12,08:33
Čo ťa poburuje? Že tu niekto dal citát, čo píšeš na iných www stránkach?
noemi-ke
21.05.12,08:35
rada by som teraz ja tuto temu uzamkla, lebo toto uz nie je o hoci burlivej diskusii a polemikach, ale o zverejnovani identit ludi, co je mylsim si aj v rozpore s pravidlami.
noemi-ke
21.05.12,08:38
Nie, netykalo sa to tvojho prispevku.
noemi-ke
21.05.12,08:40
Tak moment, žiadaš vymazať fiktívne alebo osobné údaje?


Ziadam vymazat udaje, ktore boli zverejnene nie mojou osobou. je to problem? ja nesuhlasim s ich zverejnenim.

myslim, ze je to aj protipravne.
Dav
21.05.12,08:40
Téma sa kvalitne zvrhla, štekáte horšie ako psy.
Uzamykám.
Llívia
21.05.12,08:40
Ja viem, že nie. Ak si si nevšimla, môj príspevok bol pridaný až po tvojej žiadosti o vymazanie údajov.
Dav
21.05.12,08:43
§ 3 zákona 428/2002 Z.z. o Ochrane osobných údajov,
Dav
21.05.12,08:44
Nesplňa podmienky v zmysle zákona
MisheliQ
21.05.12,08:45
To je vážne nemožné baviť sa na túto tému bez osočovania, osobných útokov a narážok???
MisheliQ
21.05.12,08:47
Citujete len to, čo sa Vám hodí? Prečo neocitujete aj môj príspevok????
MisheliQ
21.05.12,08:47
Nech sa páči: ,,od MisheliQ » Sob Máj 19, 2012 5:18 pm
MisheliQ
21.05.12,08:47
Tak to teda skúsim. http://www.porada.sk/t194472-chov-psov.html#post2065499 Nemám problém diskutovať s hocikým na túto tému. Prečítala som si to od str. 235. Reakcie sa mi nezdali byť nejaké zlé. Tiež si myslím, že by mali platiť rovnaké zákony
MisheliQ
21.05.12,08:48
na všetky psy a ich chov (bez ohľadu na to, či ide o chov psov bez PP alebo s PP).
Dav
21.05.12,08:48
Noemi, raz tvrdíš, že sú to osobné údaje, raz,že fiktívne. nemáš tam meno, rodné číslo, adresu, nič, z čoho by sa dala určiť tvoja totožnosť
MisheliQ
21.05.12,08:48
MisheliQ
21.05.12,08:49
MisheliQ
21.05.12,08:50
Ak by bolo potrebné aj to, čo študujem (keďže sa tu rozoberalo zamestnanie), napíšem aj to.
noemi-ke
21.05.12,08:53
Myslim, ze som tu nikoho neurazala, nenapadala aj o vymazanie som slusne poziadala. Uraza ma ten prispevok, lebo je tam zverejnene to o mojej osobe, s cim nesuhlasim. Je to o "etikete" tejto porady.
MisheliQ
21.05.12,08:54
Ďakujem pekne za odpoveď!
noemi-ke
21.05.12,08:54
Zakon. Rozumiem, a co tak trocha ludskosti voci sukromiu ineho cloveka?
MisheliQ
21.05.12,09:05
Pokiaľ chce niekto ako Martin(čísla za menom si nepamätám, prepáč) psy darovať alebo ich predáva za cenu veterinárnych nákladov, tak je jedno, či si toho psíka zoberie od takého človeka alebo si ho adoptuje z útulku
MisheliQ
21.05.12,10:17
To je vážne nemožné baviť sa na túto tému bez osočovania, osobných útokov a narážok???
andreaS
21.05.12,11:10
dara: ak narazas aj na mna, tak ja som vikend travila v realite s rodinou a priatelmi... nie sledovanim dakej temy na nete...
alaya1
21.05.12,11:34
Kto stekal? tak aj menuj,Noermi tu ziada len vymazanie svojich udajov, ani to si nebola ochotna, mala by si byt ako moderator nezavisla a len moderovat temu, nie?
alaya1
21.05.12,11:37
Myslis, ze prispevok pod tvojim c.158 je o diskutovani o chove psov a nie je o urazani? Ci toto ti nevadi, lebo to napisala "kamoska"
kellee
21.05.12,12:44
blost, dristy, pozri sa na spravne chovatelske stanice, kolko tych bez PP psov aj tvojich ma nejake skusky, je nejako vyuzitych???? tazko su vystavne psy len gaucaci. Kamaratka robi canisterapiu, dalsia zachranarsku kynologiu, obedience, poslusnosti a ine
kellee
21.05.12,12:47
kazdy bez PP chov je mnozitelstvo KAZDY a koko je pre fenku zdrave? aj to tu uz bolo napisane- tak tri styri za zivot, je normalne
kellee
21.05.12,12:57
skoda
Llívia
22.05.12,04:19
Misheliq: citujem to, na čo chcem reagovať ;-) Citujem to, čo chcem ja ;-) Ty si cituj, čo chceš ty ;-)
Llívia
22.05.12,04:21
MisheliQ: prečo ty, tvoje kámošky z dogfóra Noemi-Ke, Kelle a najmä Alaya1 neodpoviet na moju otázku, ktorú som položila v príspevku?
Llívia
22.05.12,04:21
Alaya1, označiť príspevok za "neužitočný" je oveľa ľahšie ako priznať, že sa mýliš a ja mám pravdu ;-)
MisheliQ
22.05.12,08:13
Nechcem sa zbytočne naťahovať. Máš pravdu, každý si môže citovať čo chce
MisheliQ
22.05.12,08:17
Už som odpovedala, ale asi som sa nevyjadrila dostatočne, tak skúsim inak: za psy, ktoré sú v útulku, už množiteľ nebude mať peniaze. Čím menší bude záujem o kúpu jeho psov, tým menší bude jeho záujem o ich chov.
MisheliQ
22.05.12,08:27
Podľa mňa v prípade, že si psa kupujem (za vyššiu sumu ako je suma za veterinárne ošetrenie), tak si ho kúpim od chovateľa, ktorý je zodpovedný, ktorý sleduje zdravie, povahu, príbuzenstvo a výzor, aby jeho odchov bol lepší ako rodičia odchovu
MisheliQ
22.05.12,08:27
s ktorého cieľmi sa stotožňujem (keď chcem napr. border kóliu na šport, nekúpim si ju po výstavne vedených rodičoch, ale práve po športovo vedených rodičoch, čiže pri výbere chovateľa vždy zohľadním aj to, na čo psíka chcem) a ktorému verím.
MisheliQ
22.05.12,08:27
Lebo kúpou psíka predsa toho chovateľa podporím. Podporím ho v jeho chovateľskej práci.
alaya1
22.05.12,10:02
LIVIA, TY SI V TEME CHOVU PSOV NEUZITOCNA UPLNE.TAKZE SOM TI KLIKLA ESTE MALO NEUZITOCNYCH.
alaya1
22.05.12,19:10
Aha , tak ty vyjadrujes nazor a ja co robim? Vyjadtrujem svoj,
alaya1
22.05.12,19:17
MILA MOJA, TY SI TEDA ODBORNICKA, KAZDXY KLUB MA IONE PRAVIDLA UCHPVNENIA PSA, CO SA TYKA POCTU POVINNYCH VYSTAV A HODNOTENIM MINIMALNE vd!!-)), TAK NEVYSKAKUJ, KED SI TOTALNY CHOVATEL - ANALFABET.
alaya1
22.05.12,19:26
jE MI TA ZO SRDCA LUTO,. ZE TIO POSTACUJE K TVOJMU STASTIU V ZIVOTE, MA V KAZDOM PRISPEVKU URAZAT. vED SA PREZENTUJES SAMA A BUD LASKAVA, PRIPOJ TU SVOJ ASPON bc DIPLOM Z PRAVA TY!!
Llívia
23.05.12,04:11
ALAYA1, JEDINÝ ČLOVEK K POĽUTOVNIU SI TU TY SAMA!!! K POĽUTOVANIU JE, ŽE TI K ŠťASTIU STAČÍ NEUSTÁLE SA NAVÁŽAŤ DO TÝCH ISTÝCH OSOB, KEĎ NEMÁŠ ARGUMENTY!!! ÚBOHOSŤ!!!
Llívia
23.05.12,04:12
Čítať asi vieš, nie? Otázka bola smerovaná na právnikov.
Llívia
23.05.12,04:16
Ďakujem, že ma bavíš svojimi nezmyselnými komentármi :-) Hneď mám deň veselší :-) :-) :-)
Llívia
23.05.12,04:17
Noemi-ke, v útulkoch sú psy od množiteľov ;-)
Llívia
23.05.12,04:22
Wow, ty máš teda silný žalúdok!
Llívia
23.05.12,04:25
Keď poznáš osobne množiarne, koľko z nich si už nahlásila na príslušných orgánoch za porušovanie zákonov?
Llívia
23.05.12,04:31
Misheliq: áno, je to nemožné, pretože ľudia ako XYZ, keď nemajú argument alebo rozumnú odpoveď, začnú s osočovaním, urážaním, osobnými útokmi a narážkami. A keď im druhá strana oplatí rovnako, tak sa hrajú na chudáčikov, ktorým je ubližované .
Llívia
23.05.12,04:31
a niekto im na to vždy skočí ;-)
Llívia
23.05.12,04:32
Zas nemáš odpoveď?
Llívia
23.05.12,04:33
Nie, hned znegovat, to je tu priznacne. Veru tak, veľmi príznačné - pre teba ;-)
Llívia
23.05.12,04:34
MisheliQ, bazoš a iné inzertné stránky sú plné ponúk psov bez PP - čo ti bráni napísať inzerentom a spýtať sa ich?
Llívia
23.05.12,04:34
MisheliQ, bazoš a iné inzertné stránky sú plné ponúk psov bez PP - čo ti bráni napísať inzerentom a spýtať sa ich?
Llívia
23.05.12,04:39
Alaya1, to ty + niektorí ďalší tu tvrdíte, že žiadne výstavy nie sú povinné. A ľaľa ho, zúriš, lebo som dala dôkaz, že povinné sú ;-) Chceš zistiť aj počet klubov, ktoré to vyžadujú?
Llívia
23.05.12,04:42
Väčšina tvojich príspevkov je detto neužitočných ;-)
Llívia
23.05.12,04:44
Jasné, treba klinkúť "neužitočné", lebo keby si mala odpovedať na otázku v tomto príspevku, tak by si musela uznať, že mám pravdu ;-)
Llívia
23.05.12,04:54
Odpovie mi niekto na otázku položenú v príspevku?
Llívia
23.05.12,04:54
Ruky hore, kto z vás si prečítal článok, na ktorý som dávala odkaz?
Llívia
23.05.12,05:23
"Spravne chovatelske stanice" - koľko je ich z celkového počtu registrovaných CHS? A koľko je tých nesprávnych? Aký je medzi nimi pomer?
Llívia
23.05.12,05:25
Každý klub má svoje pravidlá, ale odkaz bol na jeden konkrétny ;-)
ajeto24
25.05.12,13:11
to je blbost ja chovam psou od malička a bastardovi sa nic nevirovna toje proste nezmar a hlavne sa ti nestane to ze zaplatis kopec penez a pes ti skape na vrdenu chorobu a to bol pes od certif chovatela