chcemsaopytat
21.05.12,13:44
Zdravim Vas poradaci,
mam taky problem, sme dvaja spolocnici a zaroven konatelia a ja by som sa chcel zrieknut svojho podielu bud v prospech firmy alebo spolocnika. je to mozne?
v pripade, ze ano, ako sa mozem chranit proti tomu, aby spolocnik nieco "nenasil na mna spatne"? Audit staci?

Dakujem Vam krasne, je to velmi dolezite, narazil som na velmi nespravneho cloveka.
KEJKA
21.05.12,18:03
musíte sa dohodnúť, nedá sa zriecť podielu /OP/, dá sa ho predať niekomu inému, pričom právo získať tvoj podiel má prednostne druhý spoločník.
Ak ste spoločníci 50:50, tak to môže byť problém, ale si súčasne konateľ, tak zvolaj oficiálne valné zhromaždenie, navrhni program, priprav si zmluvu o prevode OP, VZ musí skončiť podpísanou prezenčkou, zápisnicou, nech sa na nej dohodne čokoľvek. Ideálne, ak sa dohodnete na cene OP a podpíšete tú zmluvu. Potom podáš návrh na zápis zmien do OR.
Ak sa nedohodnete, tak sa musíš obrátiť na súd.
Ak v tom nevieš chodiť, tak to rieš s právnikom, s účtovníčkou na úrovni, s audítorom, určite nie sám.
Ako konateľ máš istú zodpovednosť, našiť na teba nikto nič nenašije, pokiaľ nebudeš bezhlavo podpisovať, čomu nebudeš rozumieť.
chcemsaopytat
22.05.12,05:59
Dakujem velmi pekne