Zavrieť

Porady

Co s podielom?

Zdravim Vas poradaci,
mam taky problem, sme dvaja spolocnici a zaroven konatelia a ja by som sa chcel zrieknut svojho podielu bud v prospech firmy alebo spolocnika. je to mozne?
v pripade, ze ano, ako sa mozem chranit proti tomu, aby spolocnik nieco "nenasil na mna spatne"? Audit staci?

Dakujem Vam krasne, je to velmi dolezite, narazil som na velmi nespravneho cloveka.
Naposledy upravil chcemsaopytat : 21.05.12 at 12:42
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    musíte sa dohodnúť, nedá sa zriecť podielu /OP/, dá sa ho predať niekomu inému, pričom právo získať tvoj podiel má prednostne druhý spoločník.
    Ak ste spoločníci 50:50, tak to môže byť problém, ale si súčasne konateľ, tak zvolaj oficiálne valné zhromaždenie, navrhni program, priprav si zmluvu o prevode OP, VZ musí skončiť podpísanou prezenčkou, zápisnicou, nech sa na nej dohodne čokoľvek. Ideálne, ak sa dohodnete na cene OP a podpíšete tú zmluvu. Potom podáš návrh na zápis zmien do OR.
    Ak sa nedohodnete, tak sa musíš obrátiť na súd.
    Ak v tom nevieš chodiť, tak to rieš s právnikom, s účtovníčkou na úrovni, s audítorom, určite nie sám.
    Ako konateľ máš istú zodpovednosť, našiť na teba nikto nič nenašije, pokiaľ nebudeš bezhlavo podpisovať, čomu nebudeš rozumieť.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.