EriHa
21.05.12,18:17
dobry den, ak prevezmem zalohu v hotovosti a po uhradeni faktury za tovar (plna cena tovaru) zalohu vratim, potrebujem RP?
Tweety
21.05.12,16:18
dobry den, ak prevezmem zalohu v hotovosti a po uhradeni faktury za tovar (plna cena tovaru) zalohu vratim, potrebujem RP?
Prečo nepokračuješ v téme, ktorú si už zadala? Len tak naokraj, odpovede už máš.
EriHa
21.05.12,16:23
nooo, chcela som pokracovat v zacatej teme, ale neotvorilo sa mi tam okno na "odpoved", som tu dnes 1. den :) mozno mi nieco uslo.. Ano,odpoved som dostala, ze "ak prijmem zalohu v hotovosti, tak RP musim mat". Chcela by som vsak vediet, ci je nejaky rozdiel, ak zalohu vratim zakaznikovi, teda nebude zaratna do ceny tovaru, tovar by zakaznik uhradil fakturou.
Tweety
21.05.12,16:24
nooo, chcela som pokracovat v zacatej teme, ale neotvorilo sa mi tam okno na "odpoved", som tu dnes 1. den :) mozno mi nieco uslo.. Ano,odpoved som dostala, ze "ak prijmem zalohu v hotovosti, tak RP musim mat". Chcela by som vsak vediet, ci je nejaky rozdiel, ak zalohu vratim zakaznikovi, teda nebude zaratna do ceny tovaru, tovar by zakaznik uhradil fakturou. A kde budeš držať tú zálohu dovtedy, kým tovar vrátiš? Tá musí byť v pokladni, a preto ju potrebuješ. PS, ak chceš pokračovať príspevkom stačí, ak klikneš na citovať, alebo rýchla odpoveď.
EriHa
21.05.12,16:36
uz mi to funguje, vdaka za info a radu
povedzme, ze zaloha za tovar by bola zmluvne upravena a v pripade kupy siat, by bola vratena v plnej vyske ..
napr 100e.. je mozne len tak otvorit pokladnu a vybrat z nej 100e?
Zita5
21.05.12,16:46
uz mi to funguje, vdaka za info a radu
povedzme, ze zaloha za tovar by bola zmluvne upravena a v pripade kupy siat, by bola vratena v plnej vyske ..
napr 100e.. je mozne len tak otvorit pokladnu a vybrat z nej 100e?

A prečo by mala byť záloha na kúpu tovaru vrátená , však sa odpočíta z kúpnej ceny (z ceny k úhrade celkom)
Tweety
21.05.12,16:55
uz mi to funguje, vdaka za info a radu
povedzme, ze zaloha za tovar by bola zmluvne upravena a v pripade kupy siat, by bola vratena v plnej vyske ..
napr 100e.. je mozne len tak otvorit pokladnu a vybrat z nej 100e?
Nie, takto to možné nie je. Pokladňa slúži na príjem tržieb, a záloha na tovar je tržbou.
EriHa
21.05.12,16:59
ano, ale, ak bol tovar uhradeny fakturou, cize nepotrebovala by som RP, avsak, aby som mala istotu, ze faktura bude uhradena, musela by som prevziat zalohu- v hotovosti, tu by som vsak potrebovala RP, teda ani tovar by uz nemusel byt uhradeny fakturou. Avsak, kedze som RP nechcela, potrebovala som vediet, ci je moznost nejakym sposobom previzat zalohu a nemat RP a po uhrade faktury by tato zaloha bola vratena.
EriHa
21.05.12,17:31
takze asi jedina moznost bude nebrat zalohu... alebo zakupit si RP .. dakujem za rady :)
KEJKA
21.05.12,17:37
ano, ale, ak bol tovar uhradeny fakturou, cize nepotrebovala by som RP, avsak, aby som mala istotu, ze faktura bude uhradena, musela by som prevziat zalohu- v hotovosti, tu by som vsak potrebovala RP, teda ani tovar by uz nemusel byt uhradeny fakturou. Avsak, kedze som RP nechcela, potrebovala som vediet, ci je moznost nejakym sposobom previzat zalohu a nemat RP a po uhrade faktury by tato zaloha bola vratena.
zálohu si môžeš nechať poslať na účet, alebo nech ti ju osobne na účet vloží zákazník.
EriHa
21.05.12,18:09
Kejka, vdaka za odpoved.. tato tema nadvazuje na temu, ze otvaram salon so svadobnymi a spolocen.satami, v tom pripade, ak zakanik pojde vlozit zalohu na ucet, uz moze rovno vlozit aj celu sumu, skor islo o "poistku", ze uhradi fakturu a kedze som nechcela kupovat RP, chela som hotovost na "dobu urcitu" prevziat, s tym, ze ak uhradi fakturu- plnu cenu za saty, zalohu mu v plnej vyske vratim. otazka je, ci mozem prevziat zalohu (napr. na 24hod) bez RP. Tiez vsak vyvstava otazka, co v pripade, ak fakturu neuhradi... dam si zalohu do vrecka? :)
KEJKA
21.05.12,18:17
tu sa píše o tovare, takže odpoved si dostala, nemusíš sa opakovať. Súhlasím s príspevkami. Len som podotkla tú možnosť cez účet.
nechcem navádzať, ale isto sa nájde možnosť, ako z toho vykľučkovať, ale vždy tu bude riziko kontroly a vysokej pokuty. Stojí za to špekulovať?
EriHa
21.05.12,18:25
nemam v plane spekulovat... ale, cestni ludia na to vzdy najviac doplatia.. pytam si radu, pretoze, uz som obvolala danove urady v 3 roznych mestach a odpoved som nedostala.. avsak, ked pride kontrola, vtedy bude uz vsetkym jasne, ako to malo byt.. to sa mi nepaci a preto si vazim vase rady a skusenosti! vdaka za nich... :)
Zita5
22.05.12,03:59
Kejka, vdaka za odpoved.. tato tema nadvazuje na temu, ze otvaram salon so svadobnymi a spolocen.satami, v tom pripade, ak zakanik pojde vlozit zalohu na ucet, uz moze rovno vlozit aj celu sumu, skor islo o "poistku", ze uhradi fakturu a kedze som nechcela kupovat RP, chela som hotovost na "dobu urcitu" prevziat, s tym, ze ak uhradi fakturu- plnu cenu za saty, zalohu mu v plnej vyske vratim. otazka je, ci mozem prevziat zalohu (napr. na 24hod) bez RP. Tiez vsak vyvstava otazka, co v pripade, ak fakturu neuhradi... dam si zalohu do vrecka? :)

Ja si myslím, že na Vašu otázku Vám boli podané snáď dostatočné odpovede. Ešte Vám chýba už len preštudovanie si zákona a výklad pojmov .... napr. aj k zálohe ...


§ 2
Vymedzenie základných pojmov

Na účely tohto zákona sa rozumie
h) tržbou platba prijatá z predaja tovaru alebo z poskytovania služby na predajnom mieste v hotovosti alebo inými platobnými prostriedkami nahrádzajúcimi hotovosť, najmä elektronickými platobnými prostriedkami alebo poukážkou oprávňujúcou na nákup
tovaru alebo poskytnutie služby; tržbou je aj platba prijatá ako preddavok,
----------------------------------------
V tomto uvedenom linku máte pripnutý platný zákon o ERP a aj otázky a odpovede z DRSR a iné z oblasti ERP. Treba si to preštudovať , aby ste videli vlastne , že ako odpovede súvisia so zákonom .
http://www.porada.sk/t183388-registracne-pokladnice-1-1-2012-suhrn.html

Treba si uvedomiť a ozrejmiť najskôr čo idem predávať , ak tovar , tak treba si plniť aj zákonné povinnosti. Viem, že ERP nie sú zadarmo, dá sa však vybrať aj niečo lacnejšie a nikdy do budúcna neviete o aký sortimert(tovar) svoj predmet činnosti rozšírite a nakoniec si poviete , že ako dobre, že mám ERP.Neviem či by ma bavilo pri každom obchode uvažovať ako to zariadiť , aby som neporušila zákon a ďalšou vecou je , že nedalo by mi aby som preháňala zákazníkov do banky .Treba si ich strážiť a poskytnúť im aj komfort ako je poskytnutie možnosti riadnej platby hotovosti na predajni .Treba šetriť niekde inde.
Zita5
22.05.12,04:12
Prikladám aj súvisiacu tému, v ktorej sa podali odpovede z tej istej oblasti ERP
http://www.porada.sk/t194572-potrebujem-rp-predaj-svadobnych-siat.html . Aby to bolo jednotné a jasné o čo ide a prečo niektoré príspevky píšu o tom, že zadávateľka témy už dostala odpoveď.
EriHa
22.05.12,05:38
Vdaka za rady