jojoxxx
23.05.12,08:21
Ahojte, poradte mi aké doklady treba predložiť súdu pri výmaze konateľa a spoločníka. Koľko je správny poplatok.
Poslal som spoločnosti rozhodnutie konateľa o vzdaní sa funkcie konateľa, už bolo doručené.
Zároveň chcem previesť obchodný podiel buď na spoločníka, alebo inú osobu podľa rozhodnutia VZ.

Chcem aby to prebehlo rýchlo, aby to súd nevrátil na doplnenie.
Ďakujem
KEJKA
23.05.12,06:28
nemôžeš tieto zmeny robiť jednostranne. Potrebuješ zápisnicu VZ so schválením týchto zmien, novú spoločenskú zmluvu - úplné znenie. Zmluvu o prevode OP, pristúpenie iného spoločníka,...... všetko nájdeš napr. v téme založenie sro po novom a aj v mnohých iných témach.
poplatok za zápis zmien je 66 EUR pri písomnom podaní návrhu, 33 EUR pri elektronickom podaní.
jojoxxx
23.05.12,09:08
Ďakujem. Ak som to pochopil spravne tak treba :
zápisnicu valneho zhromažďenia, novú spoločenskú zmluvu, podpisovy vzor nového konateľa, zmluvu o prevode obch.podielu, všetko s overenými podpismi. To elektronicke podanie ma celkom láka máš s tým skúsenosť, treba sa nejako registrovať a cez čo to môžem podať elektronicky?
KEJKA
23.05.12,13:32
jednorazovo sa ti neoplatí, sú s tým spojené náklady, postup nájdeš v inej téme.
Využi môj ZEP, alebo ZEP iných, čo tu na Porade príspevkujeme.
jojoxxx
24.05.12,05:19
Ďakujem.
Economic
24.05.12,20:34
Ďakujem. Ak som to pochopil spravne tak treba :
zápisnicu valneho zhromažďenia, novú spoločenskú zmluvu, podpisovy vzor nového konateľa, zmluvu o prevode obch.podielu, všetko s overenými podpismi. To elektronicke podanie ma celkom láka máš s tým skúsenosť, treba sa nejako registrovať a cez čo to môžem podať elektronicky?


Určite urob ako píše Kejka. Neoplatí sa ti ZEP a všetko potrebné vybavovať pre jediné podanie zmeny do OR. Naozaj viacerí tu tieto služby poskytujeme. Stačí si len vybrať.
jojoxxx
25.05.12,04:50
Ďakujem