Zavrieť

Porady

Doklady potrebné pre súd pri výmaze konateľa a zároveň spoločníka

Ahojte, poradte mi aké doklady treba predložiť súdu pri výmaze konateľa a spoločníka. Koľko je správny poplatok.
Poslal som spoločnosti rozhodnutie konateľa o vzdaní sa funkcie konateľa, už bolo doručené.
Zároveň chcem previesť obchodný podiel buď na spoločníka, alebo inú osobu podľa rozhodnutia VZ.

Chcem aby to prebehlo rýchlo, aby to súd nevrátil na doplnenie.
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    nemôžeš tieto zmeny robiť jednostranne. Potrebuješ zápisnicu VZ so schválením týchto zmien, novú spoločenskú zmluvu - úplné znenie. Zmluvu o prevode OP, pristúpenie iného spoločníka,...... všetko nájdeš napr. v téme založenie sro po novom a aj v mnohých iných témach.
    poplatok za zápis zmien je 66 EUR pri písomnom podaní návrhu, 33 EUR pri elektronickom podaní.

    jojoxxx je offline (nepripojený) jojoxxx

    jojoxxx
    Ďakujem. Ak som to pochopil spravne tak treba :
    zápisnicu valneho zhromažďenia, novú spoločenskú zmluvu, podpisovy vzor nového konateľa, zmluvu o prevode obch.podielu, všetko s overenými podpismi. To elektronicke podanie ma celkom láka máš s tým skúsenosť, treba sa nejako registrovať a cez čo to môžem podať elektronicky?

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    jednorazovo sa ti neoplatí, sú s tým spojené náklady, postup nájdeš v inej téme.
    Využi môj ZEP, alebo ZEP iných, čo tu na Porade príspevkujeme.

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    jojoxxx Pozri príspevok
    Ďakujem. Ak som to pochopil spravne tak treba :
    zápisnicu valneho zhromažďenia, novú spoločenskú zmluvu, podpisovy vzor nového konateľa, zmluvu o prevode obch.podielu, všetko s overenými podpismi. To elektronicke podanie ma celkom láka máš s tým skúsenosť, treba sa nejako registrovať a cez čo to môžem podať elektronicky?

    Určite urob ako píše Kejka. Neoplatí sa ti ZEP a všetko potrebné vybavovať pre jediné podanie zmeny do OR. Naozaj viacerí tu tieto služby poskytujeme. Stačí si len vybrať.

    Doklady potrebné pre súd pri výmaze konateľa a zároveň spoločníka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.