rastislav.krul
31.05.12,20:16
Dobry den,

​neviete mi niekto poradit. Objednal som si tovar z Ciny asi za 500 USD. Zasielka bola platena ako celok a preto online doklad o objednavke mam ako celok, s vyslednou sumou. Problem spociva v tom, ze objednavku mi zaslali v 5 balikoch, z toho tri mi prisli normalne postou a 2 ostali na colnici. Treba tam zaslat doklad aby to preclili, ale nemam ako poslat doklad s cenou iba o spominanych dvoch balikoch. Da sa nejako riesit tento problem alebo tam musim doniest doklad s kompletnou cenou a platit clo asi z celej zasielky?

Dakujem za pomoc a odpoved...
rastislav.krul
04.06.12,11:43
Neviete mi niekto s tym poradit? Nestretli ste sa s niecim takym? Moze colny urad ziadat odo mna aby som zaplatil clo aj za tovar, ktory ku mne prisliel normalne postou? Uvazoval som, ci ked tam zajdem osobne a donesiem vypis z paypallu, kde je cela objednavka s celkovou sumou, ale podla tovaru v krabiciach zaplatim iba za dane krabice. Som fyzicka osoba inac...dakujem
profesional
07.06.12,10:19
Colnici doklad z PayPal akceptuju uplne bez problemov.
Co sa tyka rozdelenia dodavky, tak im bude stacit cestne vyhlasenie v ktorom uvedies skutocnosti ako je to s rozdelenim dodavky. A nasledne ti vyrubia clo iba z toho co pride.
seda
03.07.12,10:43
Dobrý deň, neviete mi poradiť? 1x som si objednala tovar z číny ako občan, zaplatila im za tovar + prepravu do prístavu v Bratislave. Čína my povedala, že mám čakať, že sa mi ozve prepravca. No a dnes mi prišiel email od spoločnosti Globelink Slovinsko, že zásielka je v Slovinsku, asi si pomýlili Slovensko so Slovinskom. Chcú aby som im poslala originál nákladného listu s pečiatkou a podpisom na ich adresu poštou, hoc ja nemám nič iné len faktúru a úhradu. Nemáte niekto s niečim takým skúsenosť. Ďakujeme za rady.
misomiso
03.07.12,10:45
Ako obcan si si nechal kolko ton poslat, ze to islo lodou?
seda
03.07.12,10:53
Nie, sú to 4 balíky a majú spolu 28 kg. Len za leteckú prepavu chceli 2884 USD a loďou som platila 389 USD.
AlaNR
03.07.12,11:13
Ten doklad sa volá Bill of Lading, bez toho to prepravcovi v prístave nedajú.
Ten Ti mal v originále poslať dodávateľ.
B/L orazítkovaný a podpísaný potom aj faktúrou treba poslať prepravcovi.
seda
03.07.12,11:20
Ani som neverila, že mi niekto poradí. Ďakujem pekne. Takže musím písať do číny, nech mi to urýchlene pošlú aj s originál faktúrou, pretože mám len cez email. Ten B/L podpíšem ja, či čína to už má poslať podpísané? Ale nechápem prečo sú balíky v Slovinsku. Nemáte skúsenosti s niečim takým?
AlaNR
03.07.12,11:53
Faktúra Ti bude stačiť aj mailová - treba zistiť u prepravcu, nám stačia mailové.
Ale B/L originál
misomiso
03.07.12,12:30
Nie, sú to 4 balíky a majú spolu 28 kg. Len za leteckú prepavu chceli 2884 USD a loďou som platila 389 USD.

Neviem, ci to muselo ist v separatnych balikoch, ale keby si poslala 28 kg z Ciny v jednom baliku letecky, napr. cez TNT, tak nebudes platit viac ako 240 EUR. Pri importe (ak by si to objednavala ty) by to bolo viac - asi 440.
seda
03.07.12,12:34
Tak to som si riadne navarila. Dodávateľ mi povedal, že si platím cestu do prístavu v Bratislave. A teraz nejaká firma zo Slovinska chce odo mňa ďalších 340 Eur aby mi to zo Slovinska mohli doniesť do Bratislavy. Chcú odo mňa colný sklad v Bratislave, adresu kancelárie, kód a nejakú kontaktnú osobu s e-maily a telefónne číslo kde to majú vyložiť. Ja som z Košíc neviete mi niekoho poradiť?
misomiso
16.07.12,21:09
No to teda neviem s kym tam v tej Cine spolupracujes, ale skor to vyzera ako nejaky podfuk. Teraz kupujeme z ciny 35,5 kg netto, cely balik bude mat okolo 45 kg. Ide to letecky, za prepravu fakturuju 258,33 USD.
reddwarf
26.08.12,21:34
Neviem, ci to muselo ist v separatnych balikoch, ale keby si poslala 28 kg z Ciny v jednom baliku letecky, napr. cez TNT, tak nebudes platit viac ako 240 EUR. Pri importe (ak by si to objednavala ty) by to bolo viac - asi 440.

Ja som za 40kg balík letecky z Číny platil cca 400€ cez DHL, s TNT nemám dobré skúsenosti (majú vysoké poplatky pri preclení, DHL má už všetko v cene). Za 2-3 dni bol tu...
Ankaa7
30.08.12,18:13
Mohli by ste mi prosím poradiť?

Chcem doviezť z Číny cca 30 ks jeansov. Dodávateľ je vlastne Poliak, ale on alebo zase jeho dodávateľ to posiela z Číny. Ako to bude s clom? Dodávateľ by mi s tovarom mal poskytnúť aj nejaké dokumenty, aby mi to vedeli precliť? Alebo podľa čoho sa tovar zaraďuje? Viem, že pri oblečení napríklad podľa materiálu, ale kto určí a podľa čoho materiál? Podľa štítku na tovare alebo podľa môjho prehlásenia alebo podľa dokumentov, ktoré by mi mal práve dodávateľ dať?
Ľubica Nemčovičová
09.09.12,06:48
Ja mám tiež otázku na kúpený tovar z Číny. Je každý tovar z Činy na Slovensku preclený? Aj keď má hmotnosť sotva niekoľko gramov? Aké vysoké bude clo? ďakujem za rady.