Zavrieť

Porady

Preclenie tovaru z Ciny

Dobry den,

​neviete mi niekto poradit. Objednal som si tovar z Ciny asi za 500 USD. Zasielka bola platena ako celok a preto online doklad o objednavke mam ako celok, s vyslednou sumou. Problem spociva v tom, ze objednavku mi zaslali v 5 balikoch, z toho tri mi prisli normalne postou a 2 ostali na colnici. Treba tam zaslat doklad aby to preclili, ale nemam ako poslat doklad s cenou iba o spominanych dvoch balikoch. Da sa nejako riesit tento problem alebo tam musim doniest doklad s kompletnou cenou a platit clo asi z celej zasielky?

Dakujem za pomoc a odpoved...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

    Som, kto som... AlaNR
    Ten doklad sa volá Bill of Lading, bez toho to prepravcovi v prístave nedajú.
    Ten Ti mal v originále poslať dodávateľ.
    B/L orazítkovaný a podpísaný potom aj faktúrou treba poslať prepravcovi.

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Colnici doklad z PayPal akceptuju uplne bez problemov.
    Co sa tyka rozdelenia dodavky, tak im bude stacit cestne vyhlasenie v ktorom uvedies skutocnosti ako je to s rozdelenim dodavky. A nasledne ti vyrubia clo iba z toho co pride.

    seda je offline (nepripojený) seda

    seda
    Nie, sú to 4 balíky a majú spolu 28 kg. Len za leteckú prepavu chceli 2884 USD a loďou som platila 389 USD.

    AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

    Som, kto som... AlaNR
    Faktúra Ti bude stačiť aj mailová - treba zistiť u prepravcu, nám stačia mailové.
    Ale B/L originál

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    seda Pozri príspevok
    Nie, sú to 4 balíky a majú spolu 28 kg. Len za leteckú prepavu chceli 2884 USD a loďou som platila 389 USD.
    Neviem, ci to muselo ist v separatnych balikoch, ale keby si poslala 28 kg z Ciny v jednom baliku letecky, napr. cez TNT, tak nebudes platit viac ako 240 EUR. Pri importe (ak by si to objednavala ty) by to bolo viac - asi 440.

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    No to teda neviem s kym tam v tej Cine spolupracujes, ale skor to vyzera ako nejaky podfuk. Teraz kupujeme z ciny 35,5 kg netto, cely balik bude mat okolo 45 kg. Ide to letecky, za prepravu fakturuju 258,33 USD.
    Neviete mi niekto s tym poradit? Nestretli ste sa s niecim takym? Moze colny urad ziadat odo mna aby som zaplatil clo aj za tovar, ktory ku mne prisliel normalne postou? Uvazoval som, ci ked tam zajdem osobne a donesiem vypis z paypallu, kde je cela objednavka s celkovou sumou, ale podla tovaru v krabiciach zaplatim iba za dane krabice. Som fyzicka osoba inac...dakujem

    seda je offline (nepripojený) seda

    seda
    Dobrý deň, neviete mi poradiť? 1x som si objednala tovar z číny ako občan, zaplatila im za tovar + prepravu do prístavu v Bratislave. Čína my povedala, že mám čakať, že sa mi ozve prepravca. No a dnes mi prišiel email od spoločnosti Globelink Slovinsko, že zásielka je v Slovinsku, asi si pomýlili Slovensko so Slovinskom. Chcú aby som im poslala originál nákladného listu s pečiatkou a podpisom na ich adresu poštou, hoc ja nemám nič iné len faktúru a úhradu. Nemáte niekto s niečim takým skúsenosť. Ďakujeme za rady.

    seda je offline (nepripojený) seda

    seda
    Ani som neverila, že mi niekto poradí. Ďakujem pekne. Takže musím písať do číny, nech mi to urýchlene pošlú aj s originál faktúrou, pretože mám len cez email. Ten B/L podpíšem ja, či čína to už má poslať podpísané? Ale nechápem prečo sú balíky v Slovinsku. Nemáte skúsenosti s niečim takým?

    seda je offline (nepripojený) seda

    seda
    Tak to som si riadne navarila. Dodávateľ mi povedal, že si platím cestu do prístavu v Bratislave. A teraz nejaká firma zo Slovinska chce odo mňa ďalších 340 Eur aby mi to zo Slovinska mohli doniesť do Bratislavy. Chcú odo mňa colný sklad v Bratislave, adresu kancelárie, kód a nejakú kontaktnú osobu s e-maily a telefónne číslo kde to majú vyložiť. Ja som z Košíc neviete mi niekoho poradiť?

    reddwarf je offline (nepripojený) reddwarf

    reddwarf
    misomiso Pozri príspevok
    Neviem, ci to muselo ist v separatnych balikoch, ale keby si poslala 28 kg z Ciny v jednom baliku letecky, napr. cez TNT, tak nebudes platit viac ako 240 EUR. Pri importe (ak by si to objednavala ty) by to bolo viac - asi 440.
    Ja som za 40kg balík letecky z Číny platil cca 400€ cez DHL, s TNT nemám dobré skúsenosti (majú vysoké poplatky pri preclení, DHL má už všetko v cene). Za 2-3 dni bol tu...

    Ankaa7 je offline (nepripojený) Ankaa7

    Ankaa7
    Mohli by ste mi prosím poradiť?

    Chcem doviezť z Číny cca 30 ks jeansov. Dodávateľ je vlastne Poliak, ale on alebo zase jeho dodávateľ to posiela z Číny. Ako to bude s clom? Dodávateľ by mi s tovarom mal poskytnúť aj nejaké dokumenty, aby mi to vedeli precliť? Alebo podľa čoho sa tovar zaraďuje? Viem, že pri oblečení napríklad podľa materiálu, ale kto určí a podľa čoho materiál? Podľa štítku na tovare alebo podľa môjho prehlásenia alebo podľa dokumentov, ktoré by mi mal práve dodávateľ dať?
    Ja mám tiež otázku na kúpený tovar z Číny. Je každý tovar z Činy na Slovensku preclený? Aj keď má hmotnosť sotva niekoľko gramov? Aké vysoké bude clo? ďakujem za rady.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.