mimkonr
08.06.12,15:06
Caute, Mam taku otazocku... Moze si pravnicka osoba (cize ten co uz ma zalozenu sro) si tiez este zalozit zivnost. Vysvetlenie: Znami ma este s jednou osobou zalozenu sro-cku...ja by som s nim zase chcel otvorit bar (bez toho aby som vstupoval do ich sro-cky )ale nemam na to papiere (vyucny list casnik).Chceli by sme to prevadzkovat na zivnost kedze to chceme prevadzkovat v prenajatych priestoroch. Alebo dalo by sa to cele nejako obist a otvorit bar na mna na volnu zivnost. Za odpovede dakujem.
mattto
08.06.12,13:27
živnosť si nezakladá právnická osoba, ale spoločník a áno môže si spoločník založiť živnosť, len treba pozrieť akú majú spoločníci s.r.o. spoločenskú zmluvu - zákaz konkurencie a pod.

čo budete predávať v bare? nemusí ísť o pohostinskú živnosť a na to netreba byť vyučený a stačí voľná živnosť
mimkonr
08.06.12,14:36
živnosť si nezakladá právnická osoba, ale spoločník a áno môže si spoločník založiť živnosť, len treba pozrieť akú majú spoločníci s.r.o. spoločenskú zmluvu - zákaz konkurencie a pod.

čo budete predávať v bare? nemusí ísť o pohostinskú živnosť a na to netreba byť vyučený a stačí voľná živnosť

Budeme predavat ako klasicky bar tj. nejake pivo,vinko (proste alko nealko) mozno aj miesane napoje...
mattto
08.06.12,17:16
Budeme predavat ako klasicky bar tj. nejake pivo,vinko (proste alko nealko) mozno aj miesane napoje...

to ti stačí voľná živnosť 22.2.2 Príprava a predaj na priamu konzumáciu nealkoholických a priemyselne vyrábaných
mliečnych nápojov, koktailov, piva, vína a destilátov

tento predmet činnosti sa nepoužíva iba pri rýchlom občerstvení, ale aj pri kaviarniach/baroch, kde sa nepripravuje jedlo
sroservis
08.06.12,21:17
Ja len doplním tie formy podnikania. V podstate máte na výber z týchto možností:
1. Vy si založíte živnosť a vzájomnú spoluprácu so s.r.o. pre prevádzkovaní baru si dohodnete v zmluve o združení alebo
2. Existujúca s.r.o. si vybaví zodpovedajúcu živnosť na prevádzkovanie baru a Vy v ňom budete pracovať (napr. ako zamestnanec alebo na dohodu) alebo
3. Založíte si spoločnú s.r.o. - jej spoločníkmi budete Vy ako fyzická osoba a existujúca s.r.o. (alebo jej spoločník) bude druhým spoločníkom

Pekný deň.