Zavrieť

Porady

Pravnicka osoba aj zvlast SZCO.

Caute, Mam taku otazocku... Moze si pravnicka osoba (cize ten co uz ma zalozenu sro) si tiez este zalozit zivnost. Vysvetlenie: Znami ma este s jednou osobou zalozenu sro-cku...ja by som s nim zase chcel otvorit bar (bez toho aby som vstupoval do ich sro-cky )ale nemam na to papiere (vyucny list casnik).Chceli by sme to prevadzkovat na zivnost kedze to chceme prevadzkovat v prenajatych priestoroch. Alebo dalo by sa to cele nejako obist a otvorit bar na mna na volnu zivnost. Za odpovede dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mattto je offline (nepripojený) mattto

    mattto
    mimkonr Pozri príspevok
    Budeme predavat ako klasicky bar tj. nejake pivo,vinko (proste alko nealko) mozno aj miesane napoje...
    to ti stačí voľná živnosť 22.2.2 Príprava a predaj na priamu konzumáciu nealkoholických a priemyselne vyrábaných
    mliečnych nápojov, koktailov, piva, vína a destilátov

    tento predmet činnosti sa nepoužíva iba pri rýchlom občerstvení, ale aj pri kaviarniach/baroch, kde sa nepripravuje jedlo

    sroservis je offline (nepripojený) sroservis

    sroservis
    Ja len doplním tie formy podnikania. V podstate máte na výber z týchto možností:
    1. Vy si založíte živnosť a vzájomnú spoluprácu so s.r.o. pre prevádzkovaní baru si dohodnete v zmluve o združení alebo
    2. Existujúca s.r.o. si vybaví zodpovedajúcu živnosť na prevádzkovanie baru a Vy v ňom budete pracovať (napr. ako zamestnanec alebo na dohodu) alebo
    3. Založíte si spoločnú s.r.o. - jej spoločníkmi budete Vy ako fyzická osoba a existujúca s.r.o. (alebo jej spoločník) bude druhým spoločníkom

    Pekný deň.

    mattto je offline (nepripojený) mattto

    mattto
    živnosť si nezakladá právnická osoba, ale spoločník a áno môže si spoločník založiť živnosť, len treba pozrieť akú majú spoločníci s.r.o. spoločenskú zmluvu - zákaz konkurencie a pod.

    čo budete predávať v bare? nemusí ísť o pohostinskú živnosť a na to netreba byť vyučený a stačí voľná živnosť

    mimkonr je offline (nepripojený) mimkonr

    mimkonr
    mattto Pozri príspevok
    živnosť si nezakladá právnická osoba, ale spoločník a áno môže si spoločník založiť živnosť, len treba pozrieť akú majú spoločníci s.r.o. spoločenskú zmluvu - zákaz konkurencie a pod.

    čo budete predávať v bare? nemusí ísť o pohostinskú živnosť a na to netreba byť vyučený a stačí voľná živnosť
    Budeme predavat ako klasicky bar tj. nejake pivo,vinko (proste alko nealko) mozno aj miesane napoje...

    Pravnicka osoba aj zvlast SZCO.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.