lumasa
11.06.12,08:24
Chcem sa spýtať, ak niekto ide podnikať v obci, potrebuje od obce povolenie?
mattto
11.06.12,06:26
vo všeobecnosti sa prevádzky nepovoľujú, ale iba nahlasujú. Iné to je, ak chceš napr. otvoriť skládku nebezpečného odpadu a pod.
smatko
02.04.13,11:37
znamená to teda, že ak podám na obecnom úrade žiadosť o povolenie na prevádzku, je to len formalita - v podstate ako píšeš nahlásenie a nehrozí, že mi žiadosť zamietnu? Pretože sa mi zdá postavené na hlavu, že najskôr vybavuješ živnosť, nájomnú zmluvu na priestory, list vlastníctva nehnuteľnosti, mapu z katastra nehnuteľnosti - to všetko som vyčítal, že treba priložiť ku žiadosti, všetko to stojí čas a peniaze a nakoniec ti to obec nepovolí. Povedzme, že aj získaš dopredu ústny súhlas od starostu ale nakoniec to môže obecné zastupiteľstvo zamietnuť(či nie???).
MRichardM
02.04.13,11:51
Rokovanie so starostom to spraví kedže i obci z toho plynú príjmy. Avšak ak je tvoja firma v susedstve s nejakými miestnym obyvateľom, dbaj na jeho súhlas hlavne, neskôr sa ti môže stať, že pri spustení prevádzky bude vyjadrovať svoj nesúhlas s tým, aby si tam ostal a môže to skončiť veľkými opletačkami. Neviem akú formu prevádzky tam chceš mať, ale tak dbaj napr. na to, nech ti tam namerajú hluk, atd. S takýmito vecami môžeš mať problémy, so samotnou obcou nemyslím.
smatko
02.04.13,12:02
Mam v pláne otvoriť tam obchod, čiže žiadny hluk ani znečistenie prostredia a už jeden obchod pod tým istým súpisným číslom, teda v tej budove je, takže v tom problém nevidím, len mám obavu lebo podobný obchod už v obci je len v menšom (garáž rodinného domu), ja z tej obce nie som a podľa mojich informácií domáci držia pohromade a v tom vidím háčik. Pretože v priestoroch, ktoré mám vyhliadnuté si to môžem dovoliť vo väčšom a ten malý možno padne alebo sa mu minimálne pohorší a to si veľmi rýchlo uvedomí a neviem, či náhodou aj on nie je v obecnom zastupiteľstve.