Zavrieť

Porady

Povolenie

Chcem sa spýtať, ak niekto ide podnikať v obci, potrebuje od obce povolenie?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mattto je offline (nepripojený) mattto

    mattto
    vo všeobecnosti sa prevádzky nepovoľujú, ale iba nahlasujú. Iné to je, ak chceš napr. otvoriť skládku nebezpečného odpadu a pod.

    smatko je offline (nepripojený) smatko

    smatko
    znamená to teda, že ak podám na obecnom úrade žiadosť o povolenie na prevádzku, je to len formalita - v podstate ako píšeš nahlásenie a nehrozí, že mi žiadosť zamietnu? Pretože sa mi zdá postavené na hlavu, že najskôr vybavuješ živnosť, nájomnú zmluvu na priestory, list vlastníctva nehnuteľnosti, mapu z katastra nehnuteľnosti - to všetko som vyčítal, že treba priložiť ku žiadosti, všetko to stojí čas a peniaze a nakoniec ti to obec nepovolí. Povedzme, že aj získaš dopredu ústny súhlas od starostu ale nakoniec to môže obecné zastupiteľstvo zamietnuť(či nie???).

    MRichardM je offline (nepripojený) MRichardM

    MRichardM
    Rokovanie so starostom to spraví kedže i obci z toho plynú príjmy. Avšak ak je tvoja firma v susedstve s nejakými miestnym obyvateľom, dbaj na jeho súhlas hlavne, neskôr sa ti môže stať, že pri spustení prevádzky bude vyjadrovať svoj nesúhlas s tým, aby si tam ostal a môže to skončiť veľkými opletačkami. Neviem akú formu prevádzky tam chceš mať, ale tak dbaj napr. na to, nech ti tam namerajú hluk, atd. S takýmito vecami môžeš mať problémy, so samotnou obcou nemyslím.

    smatko je offline (nepripojený) smatko

    smatko
    Mam v pláne otvoriť tam obchod, čiže žiadny hluk ani znečistenie prostredia a už jeden obchod pod tým istým súpisným číslom, teda v tej budove je, takže v tom problém nevidím, len mám obavu lebo podobný obchod už v obci je len v menšom (garáž rodinného domu), ja z tej obce nie som a podľa mojich informácií domáci držia pohromade a v tom vidím háčik. Pretože v priestoroch, ktoré mám vyhliadnuté si to môžem dovoliť vo väčšom a ten malý možno padne alebo sa mu minimálne pohorší a to si veľmi rýchlo uvedomí a neviem, či náhodou aj on nie je v obecnom zastupiteľstve.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.