Bach
13.06.12,07:49
Zdravim vas poradaci chcel by som aby ste my poradili mam občiansky spor kde sa svedok druhy krat nedostavil na vypočutie z dvovodu pracovneho vytaženia z meskeho uradu my dnes volala pani ktora to ma na starosti že sa dozvedela že dotyčna osoba nepride kvoli praci ja som precestoval 170 km z domu zaujimalo by ma ako sa postupuje v takom pripade kto my zaplati naklady a pod dalej pani z Mv my povedala že sa s tym neda nič robit a predvolana si vybralla iny datum na vypočutie kde zase budem musiet merat cestu z domu ešte ten svedok je moj a navrh som podal ja svedok ma len dosvetčit čo povedal dotičny za vaše odpovede vopred dakujem
Indeed
13.06.12,05:53
Pochybujem,žeby kvoli prejednávaniu občiansko-právnemu , niekoho eskortovala polícia .
Stanislav 1975
13.06.12,05:56
Pochybujem,žeby kvoli prejednávaniu občiansko-právnemu , niekoho eskortovala polícia .

INDEED má pravdu- tu určite nebude židne predvedenie políciou- to sa robí len keď sa niekto nedostavuje na súd a pod., ale v takomto prípade určite nie...
Bach
13.06.12,06:02
a čo moje naklady na cestu čiže potom inštitucia nema vobec vahu je to len nula
Indeed
13.06.12,06:05
ber to ako výlet.
buchač
13.06.12,06:09
Zdravim vas poradaci chcel by som aby ste my poradili mam občiansky spor kde sa svedok druhy krat nedostavil na vypočutie z dvovodu pracovneho vytaženia z meskeho uradu my dnes volala pani ktora to ma na starosti že sa dozvedela že dotyčna osoba nepride kvoli praci ja som precestoval 170 km z domu zaujimalo by ma ako sa postupuje v takom pripade kto my zaplati naklady a pod dalej pani z Mv my povedala že sa s tym neda nič robit a predvolana si vybralla iny datum na vypočutie kde zase budem musiet merat cestu z domu ešte ten svedok je moj a navrh som podal ja svedok ma len dosvetčit čo povedal dotičny za vaše odpovede vopred dakujem


a čo moje naklady na cestu čiže potom inštitucia nema vobec vahu je to len nula

....v súvislosti z otázkami sa pripájam k tomuto ..

Indeed 12 Minutes Ago #13458

Aku znamku si mal v škole zo slovenskeho pravopisu ?


...ale inak ???

To v akom meste bývaš ???.....v New Yorku ???
Ja len preto sa pýtam , vravíš o spore a volala Ťa pani z miestneho úradu a Ty si precestoval 170 km ...!!!!!!

.......kua ....šak jedno z druhým význam nedáva ......celý príspevok je o ničom...
Nandrolon
13.06.12,06:15
možno išiel na miestny úrad cez PRAHU :-))))))))))))))))
Indeed
13.06.12,06:18
priklaňaš sa k neexistujúcemu odkazu
Bach
13.06.12,07:05
Ale ludia sory za pravopis pojednavanie bolo o 10 00 a mne volala pani o devjatej že s toho nič ja som už bol v meste takže teraz je to na rovine vdaka za odpovede dalšie bude v piatok ja mam tiež robotu mna len zaujima kto my tie vylety bude platit vdaka
Indeed
13.06.12,09:43
..poskladame sa my Poradaci....
viktorviktor
13.06.12,11:31
neviem istotne, ale keď skončí spor tak ten kto bude vinný, preto je potrebne nechávať si všetky lístky a potvrdenia o ušlej mzde, trovy treba žiadať od vinníka alebo cez súd, ale prečo musíš byť prítomný pri vypočutí svedka
mattto
13.06.12,11:46
ak som správne pochopil, jedná sa o súdny spor? trovy konania si uplatňuješ a súd rozhodne o ich náhrade zvyčajne podľa úspechu účastníka

§137 OSP

Trovy konania sú najmä hotové výdavky účastníkov a ich zástupcov, včítane súdneho poplatku, ušlý zárobok účastníkov a ich zákonných zástupcov, trovy dôkazov, odmena notára za vykonávané úkony súdneho komisára a jeho hotové výdavky, náhrada výdavkov právnickej osoby, ktorá je oprávnená zastupovať v konaní podľa osobitného predpisu, odmena správcu dedičstva a jeho hotové výdavky, tlmočné a odmena za zastupovanie, ak je zástupcom advokát.
katka278
13.06.12,17:15
presne tak
Bach
14.06.12,08:42
vdaka za odpovede ale toto konanie je zatial iba na mestkom vybore nie je to ešte na sude
mattto
14.06.12,15:31
vdaka za odpovede ale toto konanie je zatial iba na mestkom vybore nie je to ešte na sude

mestské výbory už nie sú :) jedná sa o správne konanie a na súde to s najväčšou pravdepodobnosťou ani neskončí
noki123
15.06.12,16:15
tak to nie je az take hrozne