Terezia13
14.06.12,10:01
Vie mi niekto poradiť, či je nejaká povinnosť nahlasovať organizovanie zotavovacieho pobytu detí
príslušnej obecnej polícii, zdravotnému zariadeniu alebo obecnému úradu tej obce /mesta/, v ktorom sa pobyt uskutoční? Je na to nejaký zákon? Ďakujem
ivka70
14.06.12,08:27
Minimalne obec ano. Povinnost ma ubytovacie zariadenie.

Podľa zákona 582/2004 Z. z. ( o miestnych poplatkoch ) majú obce právo vyberať tzv. daň z ubytovania. Jeho výšku stanovujú obce záväzným nariadením. Obce majú možnosť (nie povinnosť ) oslobodiť od poplatku niektoré osoby, napríklad nevidomých občanov, osoby do 18 rokov, osoby s preukazom ZŤP, študentov – tieto výnimky sú zverejnené vo všeobecnom nariadení obce. Poplatok od ubytovanych vyberá ubytovacie zariadenie vo výške podľa nariadenia obce. Je vhodné vopred sa informovať o výške tohto poplatku.
Terezia13
14.06.12,08:42
Minimalne obec ano. Povinnost ma ubytovacie zariadenie.

Podľa zákona 582/2004 Z. z. ( o miestnych poplatkoch ) majú obce právo vyberať tzv. daň z ubytovania. Jeho výšku stanovujú obce záväzným nariadením. Obce majú možnosť (nie povinnosť ) oslobodiť od poplatku niektoré osoby, napríklad nevidomých občanov, osoby do 18 rokov, osoby s preukazom ZŤP, študentov – tieto výnimky sú zverejnené vo všeobecnom nariadení obce. Poplatok od ubytovanych vyberá ubytovacie zariadenie vo výške podľa nariadenia obce. Je vhodné vopred sa informovať o výške tohto poplatku.

Ďakujem, toto som vedela, ale nám prišlo oznámenie o organizovaní zotavovacieho pobytu v rekreačnom stredisku, to je aj v daniach za ubytovanie zaplatené, ale je nám to nahlásené aj ako obecnej polícii a zdravotníckemu zariadeniu. A toto nevieme prečo.........