Zavrieť

Porady

Povinnosť nahlasovať zotavovací pobyt?

Vie mi niekto poradiť, či je nejaká povinnosť nahlasovať organizovanie zotavovacieho pobytu detí
príslušnej obecnej polícii, zdravotnému zariadeniu alebo obecnému úradu tej obce /mesta/, v ktorom sa pobyt uskutoční? Je na to nejaký zákon? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Minimalne obec ano. Povinnost ma ubytovacie zariadenie.

    Podľa zákona 582/2004 Z. z. ( o miestnych poplatkoch ) majú obce právo vyberať tzv. daň z ubytovania. Jeho výšku stanovujú obce záväzným nariadením. Obce majú možnosť (nie povinnosť ) oslobodiť od poplatku niektoré osoby, napríklad nevidomých občanov, osoby do 18 rokov, osoby s preukazom ZŤP, študentov – tieto výnimky sú zverejnené vo všeobecnom nariadení obce. Poplatok od ubytovanych vyberá ubytovacie zariadenie vo výške podľa nariadenia obce. Je vhodné vopred sa informovať o výške tohto poplatku.

    Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

    Terezia13
    ivka70 Pozri príspevok
    Minimalne obec ano. Povinnost ma ubytovacie zariadenie.

    Podľa zákona 582/2004 Z. z. ( o miestnych poplatkoch ) majú obce právo vyberať tzv. daň z ubytovania. Jeho výšku stanovujú obce záväzným nariadením. Obce majú možnosť (nie povinnosť ) oslobodiť od poplatku niektoré osoby, napríklad nevidomých občanov, osoby do 18 rokov, osoby s preukazom ZŤP, študentov – tieto výnimky sú zverejnené vo všeobecnom nariadení obce. Poplatok od ubytovanych vyberá ubytovacie zariadenie vo výške podľa nariadenia obce. Je vhodné vopred sa informovať o výške tohto poplatku.
    Ďakujem, toto som vedela, ale nám prišlo oznámenie o organizovaní zotavovacieho pobytu v rekreačnom stredisku, to je aj v daniach za ubytovanie zaplatené, ale je nám to nahlásené aj ako obecnej polícii a zdravotníckemu zariadeniu. A toto nevieme prečo.........

    Povinnosť nahlasovať zotavovací pobyt?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.