Nika6181
14.06.12,11:22
Ahojte,
chcem sa spýtať,ako formou sa oslovuje spoločnosť,s ktorou chcem spolupracovať...myslím skôr,ako štylizovať text aby zaujal a aby som nevyzerala ako totálny blbecPoprípade nejaký plán alebo predbežný výpočet?.Ide o to,že neviem či podobným spôsobom už spolupracujú s niekým.Rada by som od nich(ako slovenského výrobcu)odkupovala tovar(zatiaľ ešte presné množstvo neviem)a predávala ho v zahraničí.Je vôbec reálna takáto spolupráca s prosperujúcou firmou ?Mám nejaké kontakty v zahraničí,kde by som orientovala predaj...Má zmysel niečo takéto ponúkať veľkej firme?
Mária27
16.06.12,18:25
Firma je prosperujúca vtedy, keď má odberateľov. Vlastné výrobky zvyčajne nepredáva priamo konečným spotrebiteľom, ale si zabezpečuje predaj cez distribútorov a obchodníkov. Takým sa môžeš stať aj ty.
Navrhni im skúšobný odber, spýtaj sa na ceny aj pri prípadnom väčšom odbere.
misomiso
16.06.12,18:32
Je to jednoduche. Napises im, kde by si rada predavala ich vyrobky (konkretne teritorium). Skor byva problem dostat sa ku osobe, ktora je kompetentna o tom rozhodnut - ak je to velka firma.

Ja tu vidim ale iny problem. Vies, ako koncia vsetky podobne biznisy? Prva objednavka cez teba a dalsie uz priamo. To my si musela natrafit na velmi korektnych partnerov, ktori budu dodrziavat dzentlmentske dohody...
hornak.ebsr
17.06.12,18:15
Ešte stále je tu výhradná distribúcia, keď sa jedná o krajinu kde spoločnosť zatiaľ nemá zastúpenie.
misomiso
17.06.12,18:36
Vyhradna distribucia funguje vo vacsine pripadov na papieri, nie v praxi. Snad tu nemusim detailne popisovat, ako jednoducho sa to da obist.
I. V. B.
18.06.12,21:32
Ahojte,
chcem sa spýtať,ako formou sa oslovuje spoločnosť,s ktorou chcem spolupracovať...myslím skôr,ako štylizovať text aby zaujal a aby som nevyzerala ako totálny blbecPoprípade nejaký plán alebo predbežný výpočet?.Ide o to,že neviem či podobným spôsobom už spolupracujú s niekým.Rada by som od nich(ako slovenského výrobcu)odkupovala tovar(zatiaľ ešte presné množstvo neviem)a predávala ho v zahraničí.Je vôbec reálna takáto spolupráca s prosperujúcou firmou ?Mám nejaké kontakty v zahraničí,kde by som orientovala predaj...Má zmysel niečo takéto ponúkať veľkej firme?

Nech si zadavatel temy prosim precita seba kriticky to co napisal a nech povie ci by od seba sameho kupil.

Mozem iba odporucit nasledovny postup a je iba na zadavatelovi co urobi:

1. vo vacsine pripadov vam povie vsetko co chcete vediet hociktory obchodak z tej ktorej firmy s ktorou chcete obchodovat. (berte ich ako svojich spojencov a nie nepriatelov). Z mojich skusenosti mi povedia kto robi servis v danom teritoriu pre domovsku firmu a tiez vam aj odporucia za kym ist alebo koho kontaktovat. Tiez maju k dispozicii vsetky propagacne materialy firmy.

2. Nerozumiem zo zadania , preco ste si neurobili marketingovy prieskum!? pretoze moja nasledujuca otazka je: Co im chcete ponuknut .... co ostatni nevedia ponuknut....

3. Ked si takyto prieskum urobim, potom najdem min. 10 rovnakych dodavatelov na comkolvek predavate. A sa s vami stavim , ze takmer vzdy sa medzi nimi da vybrat lepsia moznost ako vam prave moze ponuknut vami doteraz pozerana spolocnost.

4. Nasledny krok je len vyustenim do otazky pre kazdeho z 10 dodavatelov: A to: Co pre mna viete urobit , ked vam budem pravidelne prinasat XX mnozstva objednavok o hodnote YY €.


PS: Bonus: Tipy na co by sa asi chytili:
predaj, konkurencia, teritorium, znacka, dominancia na thru, propagacia zdarma, neplatena reklama, talent zadavatela temy . ;o)