Zavrieť

Porady

Ako osloviť spoločnosť?

Ahojte,
chcem sa spýtať,ako formou sa oslovuje spoločnosť,s ktorou chcem spolupracovať...myslím skôr,ako štylizovať text aby zaujal a aby som nevyzerala ako totálny blbecPoprípade nejaký plán alebo predbežný výpočet?.Ide o to,že neviem či podobným spôsobom už spolupracujú s niekým.Rada by som od nich(ako slovenského výrobcu)odkupovala tovar(zatiaľ ešte presné množstvo neviem)a predávala ho v zahraničí.Je vôbec reálna takáto spolupráca s prosperujúcou firmou ?Mám nejaké kontakty v zahraničí,kde by som orientovala predaj...Má zmysel niečo takéto ponúkať veľkej firme?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    I. V. B. je offline (nepripojený) I. V. B.

    Podnikateľ I. V. B.
    Nika6181 Pozri príspevok
    Ahojte,
    chcem sa spýtať,ako formou sa oslovuje spoločnosť,s ktorou chcem spolupracovať...myslím skôr,ako štylizovať text aby zaujal a aby som nevyzerala ako totálny blbecPoprípade nejaký plán alebo predbežný výpočet?.Ide o to,že neviem či podobným spôsobom už spolupracujú s niekým.Rada by som od nich(ako slovenského výrobcu)odkupovala tovar(zatiaľ ešte presné množstvo neviem)a predávala ho v zahraničí.Je vôbec reálna takáto spolupráca s prosperujúcou firmou ?Mám nejaké kontakty v zahraničí,kde by som orientovala predaj...Má zmysel niečo takéto ponúkať veľkej firme?
    Nech si zadavatel temy prosim precita seba kriticky to co napisal a nech povie ci by od seba sameho kupil.

    Mozem iba odporucit nasledovny postup a je iba na zadavatelovi co urobi:

    1. vo vacsine pripadov vam povie vsetko co chcete vediet hociktory obchodak z tej ktorej firmy s ktorou chcete obchodovat. (berte ich ako svojich spojencov a nie nepriatelov). Z mojich skusenosti mi povedia kto robi servis v danom teritoriu pre domovsku firmu a tiez vam aj odporucia za kym ist alebo koho kontaktovat. Tiez maju k dispozicii vsetky propagacne materialy firmy.

    2. Nerozumiem zo zadania , preco ste si neurobili marketingovy prieskum!? pretoze moja nasledujuca otazka je: Co im chcete ponuknut .... co ostatni nevedia ponuknut....

    3. Ked si takyto prieskum urobim, potom najdem min. 10 rovnakych dodavatelov na comkolvek predavate. A sa s vami stavim , ze takmer vzdy sa medzi nimi da vybrat lepsia moznost ako vam prave moze ponuknut vami doteraz pozerana spolocnost.

    4. Nasledny krok je len vyustenim do otazky pre kazdeho z 10 dodavatelov: A to: Co pre mna viete urobit , ked vam budem pravidelne prinasat XX mnozstva objednavok o hodnote YY €.


    PS: Bonus: Tipy na co by sa asi chytili:
    predaj, konkurencia, teritorium, znacka, dominancia na thru, propagacia zdarma, neplatena reklama, talent zadavatela temy . ;o)

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Firma je prosperujúca vtedy, keď má odberateľov. Vlastné výrobky zvyčajne nepredáva priamo konečným spotrebiteľom, ale si zabezpečuje predaj cez distribútorov a obchodníkov. Takým sa môžeš stať aj ty.
    Navrhni im skúšobný odber, spýtaj sa na ceny aj pri prípadnom väčšom odbere.

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    Je to jednoduche. Napises im, kde by si rada predavala ich vyrobky (konkretne teritorium). Skor byva problem dostat sa ku osobe, ktora je kompetentna o tom rozhodnut - ak je to velka firma.

    Ja tu vidim ale iny problem. Vies, ako koncia vsetky podobne biznisy? Prva objednavka cez teba a dalsie uz priamo. To my si musela natrafit na velmi korektnych partnerov, ktori budu dodrziavat dzentlmentske dohody...
    hornak.ebsr Ešte stále je tu výhradná distribúcia, keď sa jedná o krajinu kde spoločnosť zatiaľ nemá zastúpenie.

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    Vyhradna distribucia funguje vo vacsine pripadov na papieri, nie v praxi. Snad tu nemusim detailne popisovat, ako jednoducho sa to da obist.

    Ako osloviť spoločnosť?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.