matworld
02.07.12,12:49
zdravím všetkých poradákov,

prosím o fundovanú radu v tejto záležitosti:

súd mi v2008 priznal nárok na čiastku, ktorú som požičal dlžníkovi.
Rozhodnutie nabralo právoplatnosť.
2009 som kontaktoval exekútora aby vymohol čiastku pre mňa.
dnes je 2012 a exekútorovi sa nepodarilo nič exekuovať.
----------------------------------------------------------------
dlžník:
- nemá osobné účty, nemá nehnuteľnosti(aspoň zatiaľ)
- konateľ 5 fungujúcich spoločností (pokúšal sa exek. siahnuť na podiel v spoločnostiach spoločníci nevyhoveli exekúcii)
- nehnuteľnosti zatiaľ nemám zistene slovensko je relatívne veľké a pozerať všetky katastrálne územia je kontraproduktívne.
- bola možnosť že zdedí byt v BA po zomierajúcej matke, ale už aj byt ktorý bol v osobnom vlastníctve jeho matky je už predaný


poraďte ako čo mam robiť vymáhanie pohľadávky nepripadá do úvahy kvôli tomu že čiastku už vymáha exekútor.
mattto
02.07.12,10:59
spoločníci nemajú čo (ne)vyhovovať exekúcii na obchodný podiel
nemusíš lustrovať kataster podľa KÚ, exekútori vylustrujú v katastri územie celej SR
konateľ asi niekde býva, nech exekútor ide spisovať hnuteľný majetok a vyvolá mu v rodine hádky :D
konateľ najskôr dostáva mzdu za výkon svojej funkcie - výkon rozhodnutia zrážkami zo mzdy, resp. ak má nejakú inú formu vyplácania, prikázaním pohľadávky
Mária27
02.07.12,14:24
Možno by nezaškodilo zmeniť exekútora.
draik
02.07.12,14:41
Exekútora neprinútite konať rýchlo, môžte ho však zmeniť. Ak vymáhaná suma nie je vysoká, tak by som sa jeho neaktivite ani nečudoval. Ak povinný je však biely kôň (predpokladám, že je len konateľ bez mzdy a podielu v sro), tak máte smolu. Pokiaľ má majetok napísaný na rodinu, nie je ženatý a nemá BSM, máte smolu. Keď sa to bude takto naťahovať, povinný zomrie a ešte budete platiť trovy exekútora.
Zita5
02.07.12,15:43
Môj exekútor nekonal ...dlžník zomrel a ja čakám na ukončenie exekúcie ...čakám a čakám od januára kedy som to oznámila exekútorovi ....a okrem iného neviem čo je malá resp. nízka suma pre exekútora Draik mohol by si mi to upresniť ?

Takže nie je exekútor ako exekútor ....
matworld
10.07.12,11:06
viem toto:
- kôň to nieje, niesom jediny od koho si pozical peniaze, ale som jediny kto to zacal s nim riesit sudnou cestou a vyhral(ale zatial nic nevymohol)
- vozí sa vo vozidlách cenou nad 40tis€(asi firemných)
- ako konatel si nemusi pridelovat odmenu(moze manipulovat s učtami a učtovne topiť peniaze)
- viem ze figuroval v jednej spolocnosti, ktora isla a aj ide. Spol. ma internetove obchody
ked som exekutorovi povedal aby sa pokusil siahnut na podiely v spoločnostiach. Jedinou konateľkou spoločnosti kde to bolo ako tak priestrelne sa stala jeho 85 rocna matka.
- na jeho matku bol aj pisany byt v osobnom vlastnictve. Uz nieje.

- k tej sume bolo mi sudom priznanych 3000€ + 0,05% urok za každý mesiac omeskania
ako som spomínal od nadobudnutia právoplatnosti to budu 4 roky


Ako zmeniť exekútora? Bez toho aby som mu vyplacat doterajsiu cinnost v exekucii.
Myslím si, že môj exekútor je šikovný vymáha pre dopravný inšpektorát

Dakujem sa spolupracu Martin

PS: Vraj je možné mu preukazať vyhybanie sa platbám aj ked diponuje majetkom, a poslat ho do vezenia.
Ale chcelo by to enormne úsilie nazbierať dôkazy, a nemalé finančné investície. Opäť.
draik
10.07.12,16:33
Potrebujete zistiť, či má majetok (to zistí exekútor relatívne ľahko) alebo či v poslednom čase svoj majetok nepreviedol na iného (to je už zložitejšie). Podľa Vášho popisu to však vyzerá, že dlžník vie, čo má robiť, aby sa vyhol plateniu. Za neplatenie nemôže byť trestne stíhaný, to je možné vtedy, ak by maril exekúciu (napríklad by nepriznal majetok). Držím palce.