Zavrieť

Porady

Exekuovaný neplatič! prosim o radu, pomoc

zdravím všetkých poradákov,

prosím o fundovanú radu v tejto záležitosti:

súd mi v2008 priznal nárok na čiastku, ktorú som požičal dlžníkovi.
Rozhodnutie nabralo právoplatnosť.
2009 som kontaktoval exekútora aby vymohol čiastku pre mňa.
dnes je 2012 a exekútorovi sa nepodarilo nič exekuovať.
----------------------------------------------------------------
dlžník:
- nemá osobné účty, nemá nehnuteľnosti(aspoň zatiaľ)
- konateľ 5 fungujúcich spoločností (pokúšal sa exek. siahnuť na podiel v spoločnostiach spoločníci nevyhoveli exekúcii)
- nehnuteľnosti zatiaľ nemám zistene slovensko je relatívne veľké a pozerať všetky katastrálne územia je kontraproduktívne.
- bola možnosť že zdedí byt v BA po zomierajúcej matke, ale už aj byt ktorý bol v osobnom vlastníctve jeho matky je už predaný


poraďte ako čo mam robiť vymáhanie pohľadávky nepripadá do úvahy kvôli tomu že čiastku už vymáha exekútor.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    Exekútora neprinútite konať rýchlo, môžte ho však zmeniť. Ak vymáhaná suma nie je vysoká, tak by som sa jeho neaktivite ani nečudoval. Ak povinný je však biely kôň (predpokladám, že je len konateľ bez mzdy a podielu v sro), tak máte smolu. Pokiaľ má majetok napísaný na rodinu, nie je ženatý a nemá BSM, máte smolu. Keď sa to bude takto naťahovať, povinný zomrie a ešte budete platiť trovy exekútora.

    mattto je offline (nepripojený) mattto

    mattto
    spoločníci nemajú čo (ne)vyhovovať exekúcii na obchodný podiel
    nemusíš lustrovať kataster podľa KÚ, exekútori vylustrujú v katastri územie celej SR
    konateľ asi niekde býva, nech exekútor ide spisovať hnuteľný majetok a vyvolá mu v rodine hádky
    konateľ najskôr dostáva mzdu za výkon svojej funkcie - výkon rozhodnutia zrážkami zo mzdy, resp. ak má nejakú inú formu vyplácania, prikázaním pohľadávky

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Možno by nezaškodilo zmeniť exekútora.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Môj exekútor nekonal ...dlžník zomrel a ja čakám na ukončenie exekúcie ...čakám a čakám od januára kedy som to oznámila exekútorovi ....a okrem iného neviem čo je malá resp. nízka suma pre exekútora Draik mohol by si mi to upresniť ?

    Takže nie je exekútor ako exekútor ....

    matworld je offline (nepripojený) matworld

    matworld
    viem toto:
    - kôň to nieje, niesom jediny od koho si pozical peniaze, ale som jediny kto to zacal s nim riesit sudnou cestou a vyhral(ale zatial nic nevymohol)
    - vozí sa vo vozidlách cenou nad 40tis€(asi firemných)
    - ako konatel si nemusi pridelovat odmenu(moze manipulovat s učtami a učtovne topiť peniaze)
    - viem ze figuroval v jednej spolocnosti, ktora isla a aj ide. Spol. ma internetove obchody
    ked som exekutorovi povedal aby sa pokusil siahnut na podiely v spoločnostiach. Jedinou konateľkou spoločnosti kde to bolo ako tak priestrelne sa stala jeho 85 rocna matka.
    - na jeho matku bol aj pisany byt v osobnom vlastnictve. Uz nieje.

    - k tej sume bolo mi sudom priznanych 3000€ + 0,05% urok za každý mesiac omeskania
    ako som spomínal od nadobudnutia právoplatnosti to budu 4 roky


    Ako zmeniť exekútora? Bez toho aby som mu vyplacat doterajsiu cinnost v exekucii.
    Myslím si, že môj exekútor je šikovný vymáha pre dopravný inšpektorát

    Dakujem sa spolupracu Martin

    PS: Vraj je možné mu preukazať vyhybanie sa platbám aj ked diponuje majetkom, a poslat ho do vezenia.
    Ale chcelo by to enormne úsilie nazbierať dôkazy, a nemalé finančné investície. Opäť.

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    Potrebujete zistiť, či má majetok (to zistí exekútor relatívne ľahko) alebo či v poslednom čase svoj majetok nepreviedol na iného (to je už zložitejšie). Podľa Vášho popisu to však vyzerá, že dlžník vie, čo má robiť, aby sa vyhol plateniu. Za neplatenie nemôže byť trestne stíhaný, to je možné vtedy, ak by maril exekúciu (napríklad by nepriznal majetok). Držím palce.

    Exekuovaný neplatič! prosim o radu, pomoc

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.