beline
11.07.12,21:45
Dobrý večer.Moja kamarát je rozvedený a platí alimenty na 14 ročné dieťa 120 eur.Má ešte druhé dieťa s terajšou manželkou,planujú stavať dom ,platí leasing na auto 150 a plat ma cca 500 eur.Jeho ex žije v zahraničí s priatelom a chce vymáhať súdnou cestou alimenty vo výške 200 eur,o dceru sa nestará,tá žije u starých rodičou na Slovensku a jej matka chce ,aby nešla na strednú šloku,ale k nej do zahraničia,pochybujem,že tam pojde do školy,lebo nevie ani slovo v cudzom jazyku.Je možne sa nejako ubrániť na súde,kedže už raz žiadosť o zníženie dali,ale neprešlo to,ale naozaj nemajú z čoho platiť takúto sumu a tiež sa jeho ex vysmieva,keď chce na sude povedať,že sa nestará o dieťa,aj ked ju ma v opatere( a v jej prospech má na súde rodinu) :(
misoft
11.07.12,22:40
Jeho ex žije v zahraničí s priatelom a chce vymáhať súdnou cestou alimenty vo výške 200 eur,o dceru sa nestará,tá žije u starých rodičou na Slovensku
Znova podať žiadosť o žníženie a toto použiť ako argument proti nej. Výživné (alimenty) je určené dieťaťu (nie rodičovi-matke), len je vyplácané do rúk matky. Vzhľadom k tomu, že dieťa je u starých rodičov, je podozrenie, že ex- zanedbáva výchovu (ak nemá schválené opatrovníctvo v dobe neprítomnosti) a to je už trestným činom zanedbania výchovy. Ďalším argumentom, ktorý sa dá použiť na zníženie, je jeho vlastná rodina, príjmy a druhé dieťa. To ale všetko musí spísať, podložiť a vtedy na súd podať žiadosť. Pokiaľ by sa však potvrdili tieto skutočnosti, mohol by aj podať tr. oznámenie.
A keď má podozrenie voči súdu - podať námietku zaujatosti, bude pridelený iný sudca, prípadne môže požiadať o prejednanie na inom súde.
beline
12.07.12,05:43
Ďakujem pekne za odpoveď,pomohli se mi veľmi.Ano ma sa starať o dieťa,lebo to má súdom určené,no odišla a chcela sa s bývalým dohodnúť len slovne na sume 170eur,a vraj ak nebude suhlasiť dá ho na súd a na 200eur.Ale to je čudné,že je si istá,že to vyhrá.Dcéru vidí raz za pol roka.Kebyže podá tresné oznámenie,hrozí mu,že dieťa daju do ústavu?pretože on býva na robotníckej ubytovni a k sebe by si ju nemohol vziať.keď raz podávali žiadosť o zníženie,ona si vraj poštu nevyzdvihla a vraj to nevadilo a na súde ho prehovorili ,aby žiadosť stiahol.lebo mu to určite neprejde..skusim mu posunúť vašu radu a dúfam,že sa im podarí to vyriešiť v ích prospech .
Ferdosondo
12.07.12,05:57
500 eur plat, alimenty, lizing na auto + ďalšie dieťa a napriek tomu sa chce pustiť do stavby domu?
Optimizmus mu nechýba, povedal by som.
beline
12.07.12,09:41
Ano,ale tiež niekde musí byvať ,a platiť nájomne a nič z toho mu neostane? to radšej splacať ten dom a ostane jemu.samozrejme ma manželka materskú,no s odretými ušami idú dalej...len nepochopim jedno,,niekto ma malo,aj to mu chcu vziať,,,a niekto sa nestará o jediné dieťa,odíde preč s priateľom,dieťaťu posiela 20 e mesačne a ešte chce viac,lebo zo svojich dobre zarobených penazí nedá ani cent na viac,,,a bude sa vysmievať?čo je to? závisť?
Oliwa
12.07.12,10:11
500 eur plat, alimenty, lizing na auto + ďalšie dieťa a napriek tomu sa chce pustiť do stavby domu?
Optimizmus mu nechýba, povedal by som.
A mám dojem, že ten dom chce postaviť za 40 000 €... ;):)
http://www.porada.sk/t197572-da-sa-postavit-dom-do-40-000eur-cca-rozmery-domu-7-x-8-m-3izbovys-2-kupelnami.html
beline
12.07.12,10:33
ee...tieto témy spolu nesúvisia..
beline
12.07.12,10:34
ale dakujem,že ste sa ozvali k témam :)
beline
12.07.12,10:35
ešte mám veľa otázok,ktore by som rada rozobrala,ale to zas nabudúce....
Oliwa
12.07.12,13:05
ee...tieto témy spolu nesúvisia..
ee... ale tvária sa tak...;):):rolleyes:
beline
12.07.12,13:22
no aj sa podobaju,,,,mi mame v rodine štyroch čo teraz stavajú :)a další 5 čo planujú :)