Zavrieť

Porady

Dá sa postaviť dom do 40 000eur?cca rozmery domu:7 x 8 m.3izbovýs 2 kupelnami

Dobrý deň,chcem sa opýtať,či je možné postaviť dom za 40 000 eur,taký maličký,dvojpodlažný s dvoma kupelnami,dvoma spalnami a obyvačkou.rozmer domu je 7x8 metrov.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Postaviť hrubú stavbu áno ,ale dokončiť nie.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
nedá
0 0
Ferdosondo Ferdosondo

Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

Ak zobereš k tým 40tis ešte 60 tis pôžičku, tak s odretými ušami áno
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

Prečo by sa nedal ?

Jeden moj kamarat bol nezamestnany a staval dom len za peniaze z fušiek (!)

Ak by mu vtedy dal niekto miliondvestotisíc,tak by vyskakoval do výšky 10 m


niektorí NEVEDIA o čom je život .....
0 0
Ferdosondo Ferdosondo

Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

Indeed Pozri príspevok
Prečo by sa nedal ?

Jeden moj kamarat bol nezamestnany a staval dom len za peniaze z fušiek (!)

Ak by mu vtedy dal niekto miliondvestotisíc,tak by vyskakoval do výšky 10 m


niektorí NEVEDIA o čom je život .....
"Jeden môj kamarát"
Ak postavíš dom potom môžeš rozprávať. Ľahko sa hovorí.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

za 100 tisíc eur jednoduchý maličký domček 7 x 8 metrov???
Kde vy na také *****iny chodíte....
Ja som mal kupovať NOVOSTAVBU za 50 tisíc eur vrátane pozemku 490 m2. Novostavba mala rozmery asi 7 x 12 metrov.
Nakoniec som ju nekúpil kvôli tomu že múry boli iba 25 cm porfix a strecha bola tak nahovno konštruovaná že ak by som dal rýny, tak by clonili do okien...
To len ukážka toho že tí, čo to stavali na kšeft to určite nepredávali pod cenu.
Bolo to asi v roku 2010 kedy boli ceny zhruba na tejto úrovni, ak nie vyššej. A ten pozemok, na ,ktorom stál dom som videl na vlastné oči v realitke vtedy za 7 tisíc eur, a cez google map som zistil že pred pol rokom skutočne bol bez toho domu čo tam stál...
Dom bol dokončený ako "holodom" s podlahovým kúrením, zateplený, omaľovaný, proste dať nábytok a bývať...
Ak budeš zhánať čo najlacnejší materiál, môj názor je DÁ SA.
Naposledy upravil Nandrolon : 12.07.12 at 08:21
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

nandrolon,
keby si si pozorne prečítal tému, isto by ti neuniklo slovo " dvojpodlažný"
to totiž nie je isté, ako " jednoduchý"
0 0
Ferdosondo Ferdosondo

Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

Pred tým, ako som začal stavať podkrovný dom 9,5 x 8,5 som si urobil rozpočet. Počítal so cenníkové ceny. Vyšlo mi 1,1 mil Sk. Každému som hovoril, že veď to bude aj lacnejšie, keďže sa dajú vyjednať zľavy na materiál. Už vtedy mi tí rozumnejší hovorili, že aby som si to vynásobil dvomi a to budú reálne hodnoty. Samozrejme som im neveril, veď som si predsa "všetko zrátal".
Všetko som staval tvrdou svojpomocou sám a dnes som na hodnote cca 65 tis Eur. Je pravda, že pribudla podpivničená garáž a terasa. Chýba však plot,chodníky a cesta ku garáži.
Korunu som aj trikrát otočil, kým som za niečo zaplatil. Tak by som bol rád keby mi niekto vedel povedať, kde som urobil chybu a ako sa dá dom so všetkým postaviť za 40 tis Eur
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Ja vnímam slovo DVOJPODLAŽNÝ tak, že je to jednoduchý domček so sedlovo strechou a 2-ma podkrovnými izbami /nie ako obrovská samostatná dvojbytová "kocka" s izbami ako telocvične/.... dokopy XX m2
Ak by staval bungalov s rovnakou plochou XX m2 tak ho to vyjde drahšie.
Totižto dvojpodlažný maličký dom vyjde menej ako jednopodlažný s rovnakou úžitkovou plochou. To je holý fakt a choď sa pozrieť do Poľska ako stavajú.
Oni totiž urobia základy maličké, a vytiahnu aj 3 poschodia hore, síce to vypadá ako hrad, ale z hľadiska ekonomiky stavby, a neskôr aj vykurovania, zateplenia je to výhodnejšie ako jednopodlažné rozťahané hovado.
A pod tým domčekom si predstavujem tak 7 x 8m BEZ pivnice a BEZ garáže z lacnejších materiálov, teda nie najdrahšie okná, najdrahšia krytina, najdrahšie murivo, nie najdrahšie zateplenie.
Niečo v štýle murivo porfix, okná lacné z poľska /ale kvalitnejšie, teda nie tie najlacnejšie/, poľská ľahká krytina /ten plech pogumovaný/, rýny nie medené ako u nás doma, ale takisto z poľska tie "pogumované", zateplenie fasádny EPS, žiadna vata, nebodaj vlna....
Možno som naivný, ale tí, čo to takto postavili sú ticho a tí, čo im to nevyšlo nevedia prečo, pričom na streche majú bramac, dívajú sa cez drevené eurookná, majú pivnicu, majú garáž a pod strechou medené rýny s medenými zvodmi...... s takýmito je potom ťažko debatovať....
0 0
TomasHC TomasHC

TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

Nandrolon Pozri príspevok
Ja vnímam slovo DVOJPODLAŽNÝ tak, že je to jednoduchý domček so sedlovo strechou a 2-ma podkrovnými izbami /nie ako obrovská samostatná dvojbytová "kocka" s izbami ako telocvične/.... dokopy XX m2
Ak by staval bungalov s rovnakou plochou XX m2 tak ho to vyjde drahšie.
Totižto dvojpodlažný maličký dom vyjde menej ako jednopodlažný s rovnakou úžitkovou plochou. To je holý fakt a choď sa pozrieť do Poľska ako stavajú.
Oni totiž urobia základy maličké, a vytiahnu aj 3 poschodia hore, síce to vypadá ako hrad, ale z hľadiska ekonomiky stavby, a neskôr aj vykurovania, zateplenia je to výhodnejšie ako jednopodlažné rozťahané hovado.
A pod tým domčekom si predstavujem tak 7 x 8m BEZ pivnice a BEZ garáže z lacnejších materiálov, teda nie najdrahšie okná, najdrahšia krytina, najdrahšie murivo, nie najdrahšie zateplenie.
Niečo v štýle murivo porfix, okná lacné z poľska /ale kvalitnejšie, teda nie tie najlacnejšie/, poľská ľahká krytina /ten plech pogumovaný/, rýny nie medené ako u nás doma, ale takisto z poľska tie "pogumované", zateplenie fasádny EPS, žiadna vata, nebodaj vlna....
Možno som naivný, ale tí, čo to takto postavili sú ticho a tí, čo im to nevyšlo nevedia prečo, pričom na streche majú bramac, dívajú sa cez drevené eurookná, majú pivnicu, majú garáž a pod strechou medené rýny s medenými zvodmi...... s takýmito je potom ťažko debatovať....
Čo je to "postaviť"? Holodom? Alebo kuchyňa aj so spotrebičmi, 2 kúpelne aj so sanitou, laminátky všade, vymaľované, svetlá, ploty okolo domu, fasáda?
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

dom, v ktorom sú základné veci a je plne spôsobilý na bývanie.
Teda stroho zariadený, s pitnou vodou, s elektrikou, s kanalizáciou/septikom.
Plot podľa mňa nie je súčasť domu /je to drobná stavba, ktorá nevstupuje do NH domu/.
Vane a podobne sú dnes už malé položky relatívne lacné, obkladačky z Castoramy, sanita z Castoramy. Laminátová podlaha je dnes už v smiešnych cenách - teda tie základné.
Dnes sa už "základné" vybavenie nestojí toľko čo kedysi. Som bol v Castorame, tak som sa nestíhal čudovať po koľko tam boli vane /mne sa síce najviac páčila taká čo stála okolo 2000 eur, ale keď na to nemám, tak ju nebudem asi kupovať a kúpim za 200 eur.
Veci, ktoré nepotrebujem hneď /oplotenie, terasa a podobne - nechám na neskôr.
Samozrejme že maličký dom sa dá postaviť aj za 300 000 eur a zariadiť za ďalších 50 000 eur, to už je ale iný prípad...
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Indeed Pozri príspevok
Prečo by sa nedal ?

Jeden moj kamarat bol nezamestnany a staval dom len za peniaze z fušiek (!)

Ak by mu vtedy dal niekto miliondvestotisíc,tak by vyskakoval do výšky 10 m


niektorí NEVEDIA o čom je život .....
Dám ti 60.000 a postav mi.
0 0
beline beline

beline je offline (nepripojený) beline

ďakujem za Vaše rady...Ano myslela som malý dom 7x8 dvojpodlažný,ale ozaj jednoduchý.Bez pivnice,bez garáže,malá kuchynka s obývačkou,kotolňa a kupeľna na prízemí a na poschodí dve izby ,váčšiu pre dve deti a malinku spálňu a záchod s umývadlom.Tiež viem o lacnejších materialoch kupované v Poľsku,pretože sestry tam nakupovali,keď stavali domy a kvalita rovnaká ako na Slovensku.Neplanujeme zatial žiadny plot,žiadnu terasu,či záhradku,,nič,len aby sme skolaudovali a mali kde bývať,hlavne mať tu strechu nad hlavou.Premýšľali sme kúpiť byt ,no pre 4 člennu rodinu by sa patril aspoň trojizbový a ten by menej ako tých 40 000 určite nebol ani na Orave,,,a preto sme chceli malý domček..Keď človek celý život žije v malom byte,kde ma susedou z každej strany a ani to nieje také súkromie ,tak myslím,že aj najjdenoduchší domček postačí.A budem rada,keď pre začiatok urobíme spodok,,s malým babom budeme spať aj tých pár rokov v obývačke,,mohlo by to vyjsť.či?vrch sa rokmi dorobí,obklady stačia najjednoduchšie,omaľujeme si sami,sedačku ,či posteľ postačí aj z bazáru ,,,,
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

a predpokladám že teraz už máte tiež nejaké zariadenie svoje, takže nebudeš kupovať celé zariadenie.....
lenže treba si uvedomiť ešte 1 podstatnú vec: máte pozemok? pretože ak nie, nevojdeš sa do tých 40 tisíc...
Momentálne je pozemok väčší finančný problém ako samotná stavba...
0 0
dalid dalid

dalid je offline (nepripojený) dalid

Presne ako píšeš... Viem prefinancovať cca 75000-80000€ na dom, ale chýba mi zvyšných cca 30000 na pozemok s IS (ako sa v okoli ceny pozemkov pohybujú)... Takže ostávame v dvojizbáku.. Až raz budú deti, asi ich dám do pivnice alebo kam...
0 0
beline beline

beline je offline (nepripojený) beline

Ano pozemok máme,to už je aj vybavené,,,,mame ich aj viac,len tie treba sudnymi cestami ešte poriešiť a ,ked ich odpredáme,,ostane nám aj na záhradku,či plot a garaž,,ale teraz toto nepotrebujeme,stačí,keď sa odsťahujeme do vlastného,pretože aj rodičia si chcú oddychnuť,doteraz nás tu je 10 ludí(tri rodiny) a ešte je mladšia sestra,ktorá si tiež bude zakladať rodinu,, aj zariadenie ako tak ,len kuchynu a chladničku možno by som rada novú,lebo to mi ostane už nastálo,ale mám švagra stolará,,a ten nám kuchynu spraví,,našim urobil krásnu za 400 eur.
tak dufam,že by to mohlo vyjsť..lebo sa veľmi teším .
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
projekt -700 Eur
projekt na pripojky plyn + voda + kanal+ vjazd na pozemok 4 x 100 Eur
zameranie stavby 250 Eur
Revizie plyn -200 Eur
elektro 100 Eur komin 60 Eur
hromozvod 50 Eur
porealizacne zameranie 250 Eur
energeticky certifikat budovy - 300 Eur
STAVAJ !
Nandrolon daj si Sustanon a možeš mi za 60.000 začať stavať.
1 0
beline beline

beline je offline (nepripojený) beline

možno je to aj od doho kde staviame,či je to mesto,dedina,priamo pri ceste,,,,drahy ,lacný ,známy architekt....
0 0
TomasHC TomasHC

TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

A hlavne "pozemok máme,to už je aj vybavené,,,,mame ich aj viac,len tie treba sudnymi cestami ešte poriešiť" - to sú kľudne aj roky a tisíce €...
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

pivko, spýtam sa ťa jednu vec, tí 2-ja čo mi chceli predať ten novopostavený dom vrátane pozemku za 50 000 eur sú kúzelníci, alebo mi ho chceli dať za polovicu??? riešil som to aj tu na porade....
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať