Zavrieť

Porady

Dá sa postaviť dom do 40 000eur?cca rozmery domu:7 x 8 m.3izbovýs 2 kupelnami

Dobrý deň,chcem sa opýtať,či je možné postaviť dom za 40 000 eur,taký maličký,dvojpodlažný s dvoma kupelnami,dvoma spalnami a obyvačkou.rozmer domu je 7x8 metrov.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
beline beline

beline je offline (nepripojený) beline

ano tie ostatné ano,ale na stavanie máme pozemok...a to je podstatné,,nepotrebujem mať plot,aj keby som si mesačne odkladala po 20 eur a spravým si ho o 10 rokov,,nevadí..
0 0
deane7 deane7

deane7 je offline (nepripojený) deane7

Ak máš pozemok a nemieniš robiť pivnice, garáž, najdrahšie materiály, ak si vieš urobiť všetko sám tak sa dá. Kamarát postavil dom ešte lacnejšie, no nič neplatil žiadnym remeselníkom. Mal dobrých priateľov ktorým on všetkým vždy pomáhal keď potrebovali a keď on taký malý domček začal stavať tak mu všetci pomohli zadarmo. Dokonca keď mu došli €čka a potreboval zakryť strechu, sused mu dal peniaze nech ide kúpiť krytynu a zakryje, že jeho stavba chvíľu počká lebo je pod strechou. Asi sa to zdá neuveriteľné, no tam kde staval takí ľudia proste sú ešte. No a ceny stavebných materiálov sú tam vyššie než u nás.
3 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

ked si vieš vela pomôcť svojpomocne a podkrovie ako píšeš môžeš dokončiť neskôr, stačia ti najlacnejšie polské šmejdy , nábytok máš svoj starý,zateplenie, vonkajšie omietky počkajú,tak sa do toho asi zmestíš..
ale zamysli sa, či chceš v takom dome bývať...a popár rokoch všetko opravovať a prerábať..
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

vždy je to lepšie ako v panelovom 50-ročnom byte s rozlohou 60 m2...
2 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

nie ,nie je to vždy lepšie, napr. pre mňa by to lepšie nebolo..

skús si bývať bez plota, bez chodníkov ked tak dobr 2-3 dni prší....ked sa ti budú pod oknami špacírovať indiáni, hladajúc tvojho psa na obed.....

či je to lepšie pre zadávatelku, aké má podmienky, kde to vlastne chce stavať,posúdi ona..
1 0
draik draik

draik je offline (nepripojený) draik

andrzey Pozri príspevok
ďakujem za Vaše rady...Ano myslela som malý dom 7x8 dvojpodlažný,ale ozaj jednoduchý.Bez pivnice,bez garáže,malá kuchynka s obývačkou,kotolňa a kupeľna na prízemí a na poschodí dve izby ,váčšiu pre dve deti a malinku spálňu a záchod s umývadlom.Tiež viem o lacnejších materialoch kupované v Poľsku,pretože sestry tam nakupovali,keď stavali domy a kvalita rovnaká ako na Slovensku.Neplanujeme zatial žiadny plot,žiadnu terasu,či záhradku,,nič,len aby sme skolaudovali a mali kde bývať,hlavne mať tu strechu nad hlavou.Premýšľali sme kúpiť byt ,no pre 4 člennu rodinu by sa patril aspoň trojizbový a ten by menej ako tých 40 000 určite nebol ani na Orave,,,a preto sme chceli malý domček..Keď človek celý život žije v malom byte,kde ma susedou z každej strany a ani to nieje také súkromie ,tak myslím,že aj najjdenoduchší domček postačí.A budem rada,keď pre začiatok urobíme spodok,,s malým babom budeme spať aj tých pár rokov v obývačke,,mohlo by to vyjsť.či?vrch sa rokmi dorobí,obklady stačia najjednoduchšie,omaľujeme si sami,sedačku ,či posteľ postačí aj z bazáru ,,,,
Ak už máte deti alebo ich čoskoro plánujete, zabudnite na takéto partizánske riešenie, ak nechcete skončiť s vyplazeným jazykom, večnou únavou a možno aj rozvodom. Bývať v 7*8 (navyše zastavanej nie obytnej plochy) niekoľko rokov iba na prízemí by k tomu s väčšou pravdepodobnosťou dospelo. Nehovoriac o tom, že by ste nemali dať kde veci, v prípade prírastku už vôbec nie. Navyše akonáhle sa nasťahujete do rozostaveného domu, dokončenie sa natiahne. Nezabudnite nato, že ak nebudete mať upravený terén, chodníky, niečo vysadené, tak sa stále budete cítiť ako na stavenisku. V prípade dažďov, snehu to bude ešte horšie. Skúste si v okolí nájsť niekoho, kto takto staval. Samozrejme málokto sa prizná, že ho to otravuje.
0 0
beline beline

beline je offline (nepripojený) beline

Ano u nás su ludia,ktory radi pomôžu a nechcú za to peniaze,,väčšinou to na dedinách takto býva,aj u nás sa nájdu..A keď je niečo kupované z Poľska neznamená to,že sú to šmejdy,,a viem a poznám veľa ľudí čo nakupujú v polsku,,aj čo majú veľké vili,,,a aj naše firmy nakúpia v poľsku a tu to predávaju za drahšie,,,a ani netušia,odkiaľ je to,,,a keby niektorý papaláši vedeli,by odpadli nábytok zas tak starý nieje,,no viem móda sa mení,,a zas taký čo maju v novom dome nový nábytok o pár rokov sa im nebude páčiť tak isto ako starší,to máte jedno,,,to ide od náročnosti človeka a zas niekto je skromnejší,,A nevadí mi,že budeme bez plota,pretože budeme bývať na bočnej ulici ,asi 4 metre od cesty,kde za naším domom sú už len tri domčeky ,takže žiadne premávky aut tam nehrozia a keď sa budem cítiť ako na stavenisku? aspoň sa budem cítiť,že máme stále nový domček a kedže mi ľudia na dedine sme pracovitý,nebude problém sa s tým pohrať,povyrovnávať a k tomuto,že je to moc malý dom,,,,keď niekto vyžije v malom byte,prečo by o niečo väčší dom mal byť problém?A u nás zas toľko partizánov nebehá ,a ciganou tu nenájdete v okolí 50km ani jedného,,,ako po mestách,nanašej ulici z 10 domov sme polovica rodina,,My mame rodičovský dom 11x12 a trojposchodový a nevyužil sa za tých 30 rokov.Radšej malý a stale spolu ,ja som skromná a keď viem,že rodičia spávali nie po dvaja v jednej izbe,ale dvaja v jednej posteli,tak budem mať až až.Stačí,keď budeme zdraví a spolu aj tak deti raz budú chcieť mať svoje domčeky
1 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

tak potom hor sa do toho ....
u toho nábytku som nemyslel na to, že je starý , to nie je problém, ale aby pasoval do domu, napr kuchynská linka a pod.
0 0
beline beline

beline je offline (nepripojený) beline

nie kuchynskú linku som písala,že by som rada novú,ale mám niekoho na to,kto mi spraví za dobrú cenu a Ďakujem
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Už ste mali začať, držím palce.
Len ja si neviem predstaviť malý dom so záhradou bez špajze a pivnice. Kde dáš bicykel, lyže, náradie, fúrik, atď? Aj garáž by mohla byť v pivnici.
0 0
beline beline

beline je offline (nepripojený) beline

ďakujem..No ,určite budeme potrebovať niekde dať aj uhlie a drevo,no pri dome dostaviame dreveničku,tak len dve steny z jednej strany domu,kde bude kotolňa a tam dáme aj bycykel,,,a auto časom garáž,nechcem mať spojenú s domom.
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

Prečo v čase,keď všetko je už drahé a dražie ďalej,tak si mnohí myslia,že v stavbárčine sa dá robiť bez peňazí?
0 0
beline beline

beline je offline (nepripojený) beline

ako to mysliš?
0 0
draik draik

draik je offline (nepripojený) draik

Mne sa vidí, že máte pekný sen o novom dome, ale nemáte šajn, čo to všetko obnáša. Keď som čítal o kúrení uhlím, prebleslo mi hlavou, či si tu nerobíte srandu. Dom je o istom komforte, nie o tom, aby sa človek uštval.
0 0
beline beline

beline je offline (nepripojený) beline

no niekto potrebuje komfort,niekto nie,,veď uvidíme ,keď sa to podarí dám vedieť
0 0
beline beline

beline je offline (nepripojený) beline

veru veru Ďakujem pekne...
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Momentálne staviam také mini alebo "lacné " domy.Ten z Ytongu (bez pivnice)by sa dal s rozumom za možno tých 50-60 litrov.Tie poschodové ani náhodou.Pritom ide o podobnú obytnú výmeru.Pritom ten aktual je vedený ako jedna z najlacnejších variánt.Poschodia a pivnice sú neni lacné záležitosti môže sa tu "ktochce-čímchce" oháňať.

https://picasaweb.google.com/1075641...LGFkLTsiYvh6AE
Mohol by som pridať viacero iných lacných variánt bývania .Bývať sa dá vo všeličom len niekde existuje hranica medzi tým čo je dom a čo už je šopa.
http://www.facebook.com/l.php?u=http...eb&h=5AQH83jJ4
Naposledy upravil 220870 : 12.07.12 at 20:49
0 0
deane7 deane7

deane7 je offline (nepripojený) deane7

Bývam 100km na sever od BA a u nás sa predávajú 2-izbové byty v paneláku od 55 tis. Tak čo je lepšie? Je hovorím že lepšie je postaviť. A porovnávať "poľské šmejdy" s tým čo sa predáva u nás? A čo sa predáva u nás? Napr. cement kúpim radšej maďarský, je oveľa kvalitnejší ako "náš".
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
deane7 Pozri príspevok
Bývam 100km na sever od BA a u nás sa predávajú 2-izbové byty v paneláku od 55 tis. Tak čo je lepšie? Je hovorím že lepšie je postaviť. A porovnávať "poľské šmejdy" s tým čo sa predáva u nás? A čo sa predáva u nás? Napr. cement kúpim radšej maďarský, je oveľa kvalitnejší ako "náš".
Jake Poľske šmejdy, všetok beton na Slovensku je pomaly z Poľského cementu , 80% obkladov a dlažieb je Poľskych a ten Maďarský cement je balený v Turni nad Bodvou. mám rád takých odborníkov.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
deane7 Pozri príspevok
Bývam 100km na sever od BA a u nás sa predávajú 2-izbové byty v paneláku od 55 tis. Tak čo je lepšie? Je hovorím že lepšie je postaviť. A porovnávať "poľské šmejdy" s tým čo sa predáva u nás? A čo sa predáva u nás? Napr. cement kúpim radšej maďarský, je oveľa kvalitnejší ako "náš".
...hm , maďarský ....myslíš ten , čo má farbu jak škvára ...???...tmavý jak fras ......predvčerom som posledný spracoval...

...a či kvalitnejší ???.......jedna onáááá....

...akurát je lacnejší jak ten biely ....
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať