Zavrieť

Porady

Dá sa postaviť dom do 40 000eur?cca rozmery domu:7 x 8 m.3izbovýs 2 kupelnami

Dobrý deň,chcem sa opýtať,či je možné postaviť dom za 40 000 eur,taký maličký,dvojpodlažný s dvoma kupelnami,dvoma spalnami a obyvačkou.rozmer domu je 7x8 metrov.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
pepa78 pepa78

pepa78 je offline (nepripojený) pepa78

andrzey Pozri príspevok
No manžel je inštalatér,takže vodu a kurenie urobí sám,,otec elektrikár,švagor je klampiar,takže aj strecha sa zvládne,a na murovanie hadam bude pár kamarátov,ktorý sa už ponúkli,že pomôžu,,takže to by sa mohlo zvládnuť.schody,kuchyna druhý švagor,,,,no uvidíme,,,Ďakujem všetkým,ktorý sa zapojili do diskusie...ked sa to podarí,dám príspevok či sa to zvládlo za 40 000 e .
No poviem ti to tak...nakamarátov moc nespoliehaj, zrazu nikto nebude mať čas...ale nemaj im to za zlé, dnes má každý svojich strastí dosť...a nie u niekoho stavať dom...
0 0
deane7 deane7

deane7 je offline (nepripojený) deane7

andrzey Pozri príspevok
No manžel je inštalatér,takže vodu a kurenie urobí sám,,otec elektrikár,švagor je klampiar,takže aj strecha sa zvládne,a na murovanie hadam bude pár kamarátov,ktorý sa už ponúkli,že pomôžu,,takže to by sa mohlo zvládnuť.schody,kuchyna druhý švagor,,,,no uvidíme,,,Ďakujem všetkým,ktorý sa zapojili do diskusie...ked sa to podarí,dám príspevok či sa to zvládlo za 40 000 e .
Ak sa bude makať a nie ako to na Slovensku býva slopať tak máte šancu.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
andrzey Pozri príspevok
No manžel je inštalatér,takže vodu a kurenie urobí sám,,otec elektrikár,švagor je klampiar,takže aj strecha sa zvládne,a na murovanie hadam bude pár kamarátov,ktorý sa už ponúkli,že pomôžu,,takže to by sa mohlo zvládnuť.schody,kuchyna druhý švagor,,,,no uvidíme,,,Ďakujem všetkým,ktorý sa zapojili do diskusie...ked sa to podarí,dám príspevok či sa to zvládlo za 40 000 e .
deane7 Pozri príspevok
Ak sa bude makať a nie ako to na Slovensku býva slopať tak máte šancu.
...celé dediny sa voľakedy takto za socíku postavili .......!!!!!!!!!!!!!!!!!!.....CELÉ....
Nič sa poväčšinou neplatilo .......ja Tebe - Ty mne pomôžeš...
Za stravu a pitie samozrejme ...

Dnes sa maká za love ....
...robíš - zarobíš !
...ak nie - padaj ...

...teda aspoň u mňa to tak funguje ........a tam , kde nieto roboty je každé éčko dobré ...
...ozaj ...ešte aj sváču si donesú ......zapijú minerálkou , túto už dodám , nemám problém ....
0 0
deane7 deane7

deane7 je offline (nepripojený) deane7

Ak sú šikovní manžel s otcom tak veľa urobia sami. Stavať z dnešných materiálov taký malý dom sa opravdu dá svojpomocne.
0 0
beline beline

beline je offline (nepripojený) beline

Manžel chodil pomáhať na stavbu iným,tak má kto vracať,,,a to s tým pitím alkoholu je veru pravda,ale ja nemienim nalievať ak sa nič neurobí.Jeden staval dom,,,,a viacej minul na jedle 3x denne variť a popíjať a oddychovať po každom jedle,,to radšej mohli zaplatiť firmu,možno by to aj lacnejšie vyšlo,,no každý nech robí ako vie.A zas niekto si to može dovoliť...
0 0
kezeso kezeso

kezeso je offline (nepripojený) kezeso

obchodník
Pridám ti jeden link, možno sa ti zapáči, mne celkom sedí
http://bf-stavby.sk/bfstavby/index.p...&product_id=79
0 0
nedielka nedielka

nedielka je offline (nepripojený) nedielka

andrzey Pozri príspevok
ďakujem.... veď tiež som myslela,že sa dá,lebo jeden môj známy postavil 90m2, 5 izbový dom za 50 000 svojpomocne a druhý zas dal postaviť 4izbový ,trošku zložitejší dom firme a všetko s prácou ho vyšlo 60 000 a to sú o kusok väčšie domy,ako chcem ja.
Tak ,ked si myslela a kdesi pocula ,od kohosi ....tak naco sa pytas????
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Akurát som zaplatil za 10m betónového plotu 850 EUR , len stavaj.....
0 0
nedielka nedielka

nedielka je offline (nepripojený) nedielka

andrzey Pozri príspevok
Manžel chodil pomáhať na stavbu iným,tak má kto vracať,,,a to s tým pitím alkoholu je veru pravda,ale ja nemienim nalievať ak sa nič neurobí.Jeden staval dom,,,,a viacej minul na jedle 3x denne variť a popíjať a oddychovať po každom jedle,,to radšej mohli zaplatiť firmu,možno by to aj lacnejšie vyšlo,,no každý nech robí ako vie.A zas niekto si to može dovoliť...
a to s tým pitím alkoholu je veru pravda,ale ja nemienim nalievať ak sa nič neurobí ... NO COMMENT... to uz kde sme??? Nevidim dovod vobec nejakym robotnikom podavat alkohol.. tak nanajvys pivo.. Vsak mne to pride ako 20-25rokov naspat..ale v dnesnej dobe ?
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

no ale ona má rozpočet 40 000, ty čakáš, že ti bude chodiť robiť na stavbu rodina a kamaráti a ty im ani len nenaleješ ? a nech si z domu aj hned donesu navarené ??
0 0
draik draik

draik je offline (nepripojený) draik

deane7 Pozri príspevok
Ak sú šikovní manžel s otcom tak veľa urobia sami. Stavať z dnešných materiálov taký malý dom sa opravdu dá svojpomocne.
Hrubá stavba okrem strechy ide rýchlo, ale do peňazí a času to ide až potom. Teoreticky všetko vyzerá jednoducho, ale skúste si čo to odpracovať na stavbách a potom zistíte, ako to je naozaj.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

je to tak.. take zateplovanie strechy.. lahoda. Najhorsie na svojpomocnej praci je to, ze robite ako blazon od nevidim do nevidim a nevidite ziaden progres Ale treba skusit.. majster sa da zavolat vzdy, akurat s tym treba pocitat. do 40k sa taky dom asi postavit neda, ale s nimi sa da zacat a potom to roky stavat az nebude hotovy. treba ratat s raz takou sumou. Iba ze by by stavitel fakt spartansky staval z toho najlacnejsieho a svojpomocne. A to sa podla mna ani neda, lebo vzdy je v hlave chrobak dat nieco lepsie.
Naposledy upravil alltracboy : 17.07.12 at 17:35
0 0
robertkozich robertkozich

robertkozich je offline (nepripojený) robertkozich

pivko Pozri príspevok
Akurát som zaplatil za 10m betónového plotu 850 EUR , len stavaj.....
a to je aky betonovy plot???za 85.-eur/bm???
0 0
robertkozich robertkozich

robertkozich je offline (nepripojený) robertkozich

kezeso Pozri príspevok
Pridám ti jeden link, možno sa ti zapáči, mne celkom sedí
http://bf-stavby.sk/bfstavby/index.p...&product_id=79
Su to montovane domy a bez zakladovej dosky ..tak cca priemerne + 5-6 000.-
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
robertkozich Pozri príspevok
a to je aky betonovy plot???za 85.-eur/bm???
http://www.stavomont.weblahko.sk/?ut...edium=kampan11
Nevieš čo to je stavať tak nebalamuť Ľudí a ten tvoj montovaný bude za 30 rokov vyzerať ako dnes Okaly čo stavali za sociku.
63.000 Eur nieje 40.000 a určite v tom niesu prípojky na IS a kopa ďalších vecí.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

deane7 Pozri príspevok
Ak sú šikovní manžel s otcom tak veľa urobia sami. Stavať z dnešných materiálov taký malý dom sa opravdu dá svojpomocne.
sikovnost niekedy nestaci.. treba sa pripravit na prenosenie ton materialu, dvihanie nad hlavu tazkych tehal, neustale miesanie lepidiel a malty, cistenie, nakupenie kvalitnych pomocok (to by som zdoraznil ako n.1).. celkovo je to makacka ktora pocitovo nikdy nekonci.
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

andrzey Pozri príspevok
http://www.navrhinterieru.sk/planner...s/design/12253 asi takéto podkrovie a : http://www.navrhinterieru.sk/planner...s/design/12208 také prízemie,,,a možno to ešte upravím,,,,
Chlapci, tak už sa tu nehádajte ... Zadávateľka je podľa mňa rozhodnutá, že idú stavať, chcela len počuť, že to dokážu za 40 000 € ... Ale to je skôr otázka pre vešticu Teodoru...
Otázne je, či v tom rozpočte má zahrnuté:
- súdne trovy na vysporiadanie pozemkov
- cenu projektu
- kolky a poplatky súvisiace s vydaním stavebného povolenia, revízií, kolaudácie, atď. atď....

A nech počítam, ako počítam, píšeš, že 3i dom - 2 spálne a obývačka... No len na poschodí máš izby tri, obývačku dolu a ešte jednu neidentifikovateľná miestnosť - to je predsa 5, nie? Kotolňa to asi nebude, keď ju chcete pristaviť vraj k domu... Mimochodom, tá je tiež v rozpočte zahrnutá? Pre 4-člennú rodinu veľmi málo úložného priestoru - v obývačke nič, v kuchyni nevidím ani skrinku na potraviny /ten kúsok nábytku pri chladničke to zrejme nebude, keďže je tam okno/, spomínaš uhlie a drevo, takže o podlahovom kúrení asi neuvažujete, nikde však nevidno priestor pre vykurovacie telesá - ani radiátory, ani pec či krb... No neviem, či máte predstavu, čo vlastne chcete na tých pár metrov umiestniť... Neviem, či nebude problém aj s postieľkou či kočíkom, nehovorím o ošatení... Kolegyňa postavila bungalow, ale zimné veci si odkladala k mame, lebo pri dvoch deťoch to nemala kde skladovať...

Rovnako som však nepočula, že by niekto postavil dom za menej, ako plánoval . Opak býva pravdou...
Pravdou je však aj to, že na Orave zrejme ešte rodinná súdržnosť či kamarátstvo nevymreli... Stavať tam z blízkeho a lacného poľského materiálu a s podporou širokého príbuzenstva /keď len polovica ulice, kde budú stavať, je už rodinou /, je určite iné ako stavať dodávateľsky v Bratislave či jej okolí. Mám kolegyňu i známu, ktorým rodina z Oravy postavila dom na dolniakoch - prišli chlapi spolu s vozom dreva na krov a pustili sa do roboty... Keď teraz po 20 rokoch ten dom zatepľovali, zistili, aké majú krivé múry či okná ... Asi im veľmi často pri robote nalievali ... Ale "zadarmo" /teda za stravu a ubytovanie/ to predsa stálo za to, či ...? Ono je fakt rozdiel v nárokoch - niekto je spokojný celý život voziť sa v škodovke a niekomu nestačí ani BMW...

Vraví sa, že kto sa bojí, nech nechodí do lesa, alebo aj, že odvážnemu šťastie praje... Niekoho stavba domu položí na kolená a rozvráti mu rodinu, inému ju stmelí... Keby človek nenabral odvahu a neriskoval, ešte dnes by sme žili v jaskyniach ... Ale treba aj reálne zvážiť svoje finančné, hmotné či ľudské rezervy...


Je to síce mimotémy, ale kto pozorne čítal, tak jeho pozornosti asi neunikli tieto Tvoje tvrdenia:
My mame rodičovský dom 11x12 a trojposchodový a nevyužil sa za tých 30 rokov...
Na inom mieste píšeš:
...stačí,keď sa odsťahujeme do vlastného,pretože aj rodičia si chcú oddychnuť,doteraz nás tu je 10 ludí(tri rodiny) a ešte je mladšia sestra,ktorá si tiež bude zakladať rodinu,,
A to tretice zdôvodňuješ:
...a preto sme chceli malý domček..Keď človek celý život žije v malom byte,kde ma susedou z každej strany a ani to nieje také súkromie ,tak myslím,že aj najjdenoduchší domček postačí.A budem rada,keď pre začiatok urobíme spodok,,s malým babom budeme spať aj tých pár rokov v obývačke,,mohlo by to vyjsť.či?

Inak, neviem si predstaviť spať s malým bábom "pár rokov" v otvorenej obývačko-kuchyni, kde bude čulý život - treba predsa variť, piecť, jesť, chladnička, mixér, rádio, telka, návštevy - alebo sa nevyspíte Vy, alebo bábo...
Naposledy upravil Oliwa : 18.07.12 at 13:10
0 0
inkana inkana

inkana je offline (nepripojený) inkana

my sme začali stavať v r. 2005, sťahovali sme sa v 2008 (a to sme takmer jednu celú stavebnú sezónu vybavovali úvery, čiže stavba stála), pozemok sme mali vlastný, máme chalupu rozmeru 8,75 na 7,25m, jednoduchý, sedlová strecha bez vikierov, jedno strešné okno v kúpelni, bez balkónov, celý podpivničený, na prízemí WC, vstupná miestnosť, špajza, kuchyňa s obývačkou a jedálňou a na poschodí 3 izby, šatník a kúpeľňa. Postavený z Ytongu 37,5, nezateplovali sme. Plastové okná aj dvere. Interiér - v horných izbách lacnejšia podlaha laminátová a v obývačke trošku kvalitnejšia, plus dlažba vo vstupnej miestnosti a v kuchyni + špajza, kúpeľňa, šatník a horná chodbička. Pivnica je z liateho betónu. Keď sme sa sťahovali, tak celkové náklady - a to som si zapisovala všetko, ešte aj klince a podobné drobnosti - boli necelých 1,5 mil. Sk.

Platili sme samozrejme všetok materiál a manžel potom neskôr videl, že mnoho vecí sa dalo kúpiť oveľa lacnejšie, my sme tým, že sme mali pôžičku zo Štátneho fondu rozvoja bývania, tak sme museli všetko kupovať tu, na Slovensku. Platili sme murárov, čo vytiahli múry (pivnica bola šalovaná za pomoci rodiny a známych, zalievali sme domiešavačmi), platili sme obkladača, plynára, vodára, kúrenára (my kúrime drevom a dokonca aj uhlím - a vyhovuje nám to, no máme prípravu aj na plynové kúrenie) a ešte jedného deda, ktorý pomohol s omietaním pivnice. Na krov sme platili iba tesára, ostatní pomocníci boli opäť z rodiny a známi. Krytinu máme šindel, to si manžel spravil sám spolu so susedom zadarmo (manžel sa mu zase stará o internet,...)

Bývame v okrese Žilina.

Čiže - s odretými ušami a hlavne s veľkou pomocou rodiny a s lacnejšími materiálmi z Poľska a bez úpravy exteriéru sa to dá.

Ešte nás čaká konečná fasáda a úprava exteriéru, od nasťahovania sme, vrátane dokúpenia nábytku, oplotenia a terasy preinvestovali ďalších cca 300 tis. Sk (stále to rátame v korunách)
3 0
robertkozich robertkozich

robertkozich je offline (nepripojený) robertkozich

Pre košické PIVKO:nechapem tvojej reakcii...ja som sem tie montovane nedaval niekto to sem dal tak som tam len napisal ze to je bez dosky a pripojok vonkajsich... tak neviem co riesis..ja osobne by som do montovaneho nesiel...teraz staviam v malinove a priblizny rozpocet mam iba na dom cca 40-45 000...je to dom 8x11 3 izbovy....a ked pises o plote betonovom....tak som sa ta pytal ze aky to je ked vychadza 85-eur/bm????? to je take tazke pochopit???
Naposledy upravil robertkozich : 18.07.12 at 13:01
0 0
robertkozich robertkozich

robertkozich je offline (nepripojený) robertkozich

pivko Pozri príspevok
http://www.stavomont.weblahko.sk/?ut...edium=kampan11
Nevieš čo to je stavať tak nebalamuť Ľudí a ten tvoj montovaný bude za 30 rokov vyzerať ako dnes Okaly čo stavali za sociku.
63.000 Eur nieje 40.000 a určite v tom niesu prípojky na IS a kopa ďalších vecí.
no dobre cena plotu je 31+dph/bm..... a to ostatne je robota ?????
http://dom.bazos.sk/inzerat/16832946...amen-90-bm.php
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať