Zavrieť

Porady

Dá sa postaviť dom do 40 000eur?cca rozmery domu:7 x 8 m.3izbovýs 2 kupelnami

Dobrý deň,chcem sa opýtať,či je možné postaviť dom za 40 000 eur,taký maličký,dvojpodlažný s dvoma kupelnami,dvoma spalnami a obyvačkou.rozmer domu je 7x8 metrov.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
robertkozich Pozri príspevok
no dobre cena plotu je 31+dph/bm..... a to ostatne je robota ?????
http://dom.bazos.sk/inzerat/16832946...amen-90-bm.php
31 jednostranný , ja mám obojstranný + montáž + betón + doprava z Rim. Soboty.
A ten po 24 EUR ti dodám aj 1.000 m ,ale Polsky kde ma jedna tabula 40kg a nie 80 ako ten z Rimbasombat.
Také šmejdy predávajú aj po Košiciach.
Naposledy upravil pivko : 18.07.12 at 14:31
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

čo by som ja za takú cenu dal )
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

bjuty smis Pozri príspevok
čo by som ja za takú cenu dal )
Čo?
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

Oliwa Pozri príspevok
Čo?
no asi tak 1/4 toho, čo som dal....
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
1/4 x 4 = normálna cena.
0 0
robertkozich robertkozich

robertkozich je offline (nepripojený) robertkozich

ale tato tema je o tom ze postavit za co najmenej...nebavime sa tu o drahych a nadstandartnych materialoch....
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

ty sa bav, o čom chceš....príspevky, ktoré su mimo témy tvrdo ignoruj.....
a budeš prekvapený, o čo všetko prídeš...
0 0
Erinya Erinya

Erinya je offline (nepripojený) Erinya

Pozri si na e-filip temu Dom NANO X PLUS od JL-HAUS, uz postaveny poschodovy maly domcek, majitel tam rozpisal kolko ho to vyslo. Vraj aj kurenie vyjde pomerne lacno. Mne osobne na tych domoch od Lygu vadia vikiere, nepredrazuje to nahodou stavbu? - lebo argument je, ze domy od neho sa daju svojpomocne dost lacno postavit.
0 0
plamen4 plamen4

plamen4 je offline (nepripojený) plamen4

No nechcem nikoho uraziť, ale niektoré tie domy vyzerajú ako záhradné chatky a nie domy. Na odpoveď či sa dá dom postaviť do 40.000 eur. Staviam dom, začal som pred rokom. Mal som super ceny za materiál, nakoľko robím ja i môj otec vo fachu. Kopec sme si porobili sami. Rozmer domu 7,5 x 16 m, prízemný bez podpivničenia, bez povale – drevené väzníky, skoro plochá strecha. Som v štádiu holodomu – dokončené omietky. Som na presnej cene 50.000 eur. Kopec vecí som mal zadara – projekt domu, osadenie, vybavovačky, nejaká práca, nejaké materiály. K nasťahovaniu mi chýba cca 20.000 eur. V tom rátam: prípojky ( 1500 ) – ešte nie sú...., zateplenie – rátam bez konečnej fasády ( 4000 ), obklady kúpelňa ( 3000 - sanitu už mám ) , WC, kuchyňa ( 5000 – v cene rátam aj spotrebiče), kotol – elektrokotlík ( 1500 ), svietidlá, dvere, vypínače, zásuvky, priemerná laminátová podlaha ( 1500 ). Čiže spolu rátam 70.000 do štádia, aby to bolo ako tak obývateľné. Hrubá stavba bez okien ma stála 25.000 eur.
2 0
mareko mareko

mareko je offline (nepripojený) mareko

Nandrolon Pozri príspevok
dom, v ktorom sú základné veci a je plne spôsobilý na bývanie.
Teda stroho zariadený, s pitnou vodou, s elektrikou, s kanalizáciou/septikom.
Plot podľa mňa nie je súčasť domu /je to drobná stavba, ktorá nevstupuje do NH domu/.
Vane a podobne sú dnes už malé položky relatívne lacné, obkladačky z Castoramy, sanita z Castoramy. Laminátová podlaha je dnes už v smiešnych cenách - teda tie základné.
Dnes sa už "základné" vybavenie nestojí toľko čo kedysi. Som bol v Castorame, tak som sa nestíhal čudovať po koľko tam boli vane /mne sa síce najviac páčila taká čo stála okolo 2000 eur, ale keď na to nemám, tak ju nebudem asi kupovať a kúpim za 200 eur.
Veci, ktoré nepotrebujem hneď /oplotenie, terasa a podobne - nechám na neskôr.
Samozrejme že maličký dom sa dá postaviť aj za 300 000 eur a zariadiť za ďalších 50 000 eur, to už je ale iný prípad...
...veru dá sa aj za 300 000 €, keď sa chce, tak sa dá (a predovšetkým, keď je za čo)
0 0
drozdm drozdm

drozdm je offline (nepripojený) drozdm

podobne ako plamen4 minul som 50000 a ešte 20 ratam na aketake nasťahovanie..na uplne dokončenie je potrebnych až 35000 ale mam trocha večšiu podlahovu plochu takže bude to cez 80000 isto
0 0
mareko mareko

mareko je offline (nepripojený) mareko

Kolega si dal postaviť bungalov (maličký trojizbový)na rodičovskom pozemku, samozrejme bez garáže a tď. Kompletne ho to stálo 43 000 €. Nestaval nič sám, všetko mu robila firma. Takže zrejme sa dá.
0 0
drozdm drozdm

drozdm je offline (nepripojený) drozdm

mareko Pozri príspevok
Kolega si dal postaviť bungalov (maličký trojizbový)na rodičovskom pozemku, samozrejme bez garáže a tď. Kompletne ho to stálo 43 000 €. Nestaval nič sám, všetko mu robila firma. Takže zrejme sa dá.
hm tak mu blahoželam..to mysliš vratane pripojok, dlažieb, kupelne, dvere ..všetko ?
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

predpokladám , že montovaný holodom, bez prípojok, bez základovej dosky ??
0 0
2RY 2RY

2RY je offline (nepripojený) 2RY

Ak máš 40000 Eur, nepúšťaj sa do toho. Iba ak by si ubral a išiel napr. do bungalowu do 100 m2 a všetko by si si tak ako ja realizoval sám ( okrem montáže krovu- to som prenechal expertom). Ak potrebuješ platiť remeselníkov, za akékoľvek práce, tvoj rozpočet Ti nepostačí ani na Bungalow. A kde sú prípojky, chodník, obrubníky, ploty, terénne úpravy, žumpa alebo čistička... napojenie na cestu... a tisíc rôznych drobností iba za 5 eur...
0 0
mareko mareko

mareko je offline (nepripojený) mareko

bjuty smis Pozri príspevok
predpokladám , že montovaný holodom, bez prípojok, bez základovej dosky ??
Domček je murovaný (z tvárnic tuším Ytong), so základovou doskou, s podlahami, sanitou a dverami. Čo sa týka prípojok, nakoľko tam stojí rodičovský dom, tak prípojky boli všetky na pozemku. Čo sa týka PD, tak to už neviem presne.
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

tak ťa už len poprosím názov firmy ))
0 0
mareko mareko

mareko je offline (nepripojený) mareko

bjuty smis Pozri príspevok
tak ťa už len poprosím názov firmy ))
Ak si dobre čítal, tak ja som domček nestavala, ani nie som investor
Bola to iba informácia ktorú som ja dostala. Nemám chuť tu za ňu ani bojovať, ani ju negovať. Jednoducho ako som kúpila, tak predávam.....:-)
Naposledy upravil mareko : 26.07.12 at 14:19 Dôvod: doplnenie
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

bjuty smis Pozri príspevok
tak ťa už len poprosím názov firmy ))
"A je to...!" Konatelia: Pat a Mat
Naposledy upravil Oliwa : 26.07.12 at 15:23
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

mareko Pozri príspevok
Ak si dobre čítal, tak ja som domček nestavala, ani nie som investor
čakal som takú odpoved...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať