nepravnik
12.07.12,08:27
Na základe upovedomenia o začatí exekúcie a upovedomia o spôsobe vykonania exekúcie mi exekútor za pohľadávku s celkovými nákladmi spolu vo výške 20000,-EUR zablokoval účet a viacero nehnuteľností, ako 2 izbový byt pri Bratislave, polovičný spolupodiel na 3 izbovom a 4 izbovom byte v Bratislave, niekoľko stavebných pozemkov pri Bratislave, rodinný dom pri Bratislave a polia vo cene najmenej 20 krát vyššej ako je pohľadávka.
Pýtam sa, či je niečím upravená primeranosť výšky-ceny a množstva blokovaného majetku voči hodnote pohľadávky, a či sa to dá nejak napadnúť, alebo riešiť? Podľa čoho posudzuje exekútor hodnotu blokovaného majetku? Ďakujem za odpovede.
tictac7
12.07.12,06:35
Nedá sa to nijako riešiť. Až do doby ukončenia exekúcie budeš mať zablokované všetko.... Exekútor neporovnáva trhovú hodnotu majetku a zostatok na účte s výškou Tvojho záväzku, na ktorý je vydaný exekučný príkaz. Nedá sa to nijako napadnúť, exekútor koná v zmysle zákona. Ak chceš nakladať so svojim majetkom, uhraď istinu + všetko príslušenstvo. Ak nie, je možné, že o nejaký majetok prídeš (a dostaneš zaňho oveľa menej, ako je trhová cena...).
Indeed
12.07.12,06:40
Tak tak ako hovorí tic-tac ,

ked može obyčajny človek platiť načas všetky svoje záväzky,

skús tak robiť aj Ty a potom nebudeš mať problémy s exekutormi.
nepravnik
12.07.12,08:12
Ďakujem tictac7.
Indeed- pre Vás mám odkaz- chcel som radu k veci a nie hodnotenie mojej majetnosti ako neobyčajného človeka. /nie je všetko zlato, čo sa blyští/ Ďakujem za doporučenie ako mám plniť svoje záväzky. Mimochodom tak, ako som sa dostal do takejto situácie nebolo mojou vinou alebo neochotou zaplatiť. Odsúdili ma v neprítomnosti, opatrovník sa na pojednávanie vy...., a o celom som sa dozvedel až po zač. ex. Možno, že by to bol zaujímavý prípad.
Aj tak ďakujem za reakcie.
misoft
12.07.12,15:57
nepravnik
13.07.12,03:46
Díki,misoft, prelúskal, ale mezmúdrel, ale zo všetkých vyjadrení a názorov vyplýva, že exekútor v rámci svojich povinností a cieľu vymôcť pohľadávku u povinného nikde nie je obmedzený v tom, že môže zriadiť exekučné záložné právo na všetok možný majetok povinného, bez toho, aby posudzoval jeho výšku, alebo primeranosť zabezpečenia. Ak je to toto požehnané aj ostatnými zákonmi, tak si asi nepomôžem, hej?