peteriak
14.07.12,17:44
Ahoj,
je mi jasné, že podnikateľ (spoločník v sro), pracuje celý rok na to, aby na konci ÚO dostal podiel na zisku. OK. A z čoho žije cez rok,ak vo svojej sro nie je zamestnaný??..len z toho rozdeleného VH?

Ďakujem
Tweety
14.07.12,15:47
Ahoj,
je mi jasné, že podnikateľ (spoločník v sro), pracuje celý rok na to, aby na konci ÚO dostal podiel na zisku. OK. A z čoho žije cez rok,ak vo svojej sro nie je zamestnaný??..len z toho rozdeleného VH?

Ďakujem
ÁNo, alebo zo zamestnania v inej firme, alebo z podielov na zisku z predch. roka, alebo ho živí manželka., alebo má nasporené.
freddy87
14.07.12,21:06
Nielen z toho, ale aj z peňazí, ktoré zarobil počas roka, ale nikto o tom neviem, pssst :D
hubatá
14.07.12,22:37
Pracuje: :cool:
raz sa zjaví u riaditeľa daňového úradu, potom u starostu obecného úradu, posedí v bare s pokladníkom politickej strany VPRED, zúčastňuje sa zasadaní v desiatich správnych radách, pozná sa so sekretárkami lebo nikdy nedá načas prihlášku do súťaže. Akosi zázrakom dostáva financie z EÚ na rozvoj jeho s.r.o., vyhráva tendre, konkurzy, súťaže ..... Aby som nezabudla: sem-tam mu niečo kvapne aj od vďačných živnostníkov, ktorí mu radi dajú percentá z faktúr - len aby preboha mohli stáť 12 hodín na rebríku a splniť si zákonnú povinnosť - odvody do sociálnej, zdravotnej a politickej poisťovne.

V skratke: už som to tu raz hodila do diskusie o korupcii: v tejto republike najväčšie korupčné prostredie vytvárajú práve podnikatelia: od starostu v Dolnej Nižnej, cez politické strany, policajtov, prokuratúru, sudcov až po poslancov v parlamente.:eek:
peteriak
15.07.12,01:05
o korupcii na svk by sme sa mohli bavit hodiny a hodiny. vselijakych "nahod" v podn. zivote je neurekom :D...freddz87: vies, len proste nechapem ked ma podnikatel sro a nie je zamestnany inde, ze zije len z toho co na konci UO dostane ako podiel..to je zrejme ta nevyhoda sro..a ked prenajmem svoj byt vlastnej sro? mesacny prijem je tam :D
Ice dive
15.07.12,04:59
o korupcii na svk by sme sa mohli bavit hodiny a hodiny. vselijakych "nahod" v podn. zivote je neurekom :D...freddz87: vies, len proste nechapem ked ma podnikatel sro a nie je zamestnany inde, ze zije len z toho co na konci UO dostane ako podiel..to je zrejme ta nevyhoda sro..a ked prenajmem svoj byt vlastnej sro? mesacny prijem je tam :D

áno to máš pravdu, že mesačný príjem je tam... ale nezabúdaj, že potom tento príjem na konci roka zdaňuješ ty a nie sro... je to len spôsob ako dostať peniaze z sro... keďže ona bude mať náklady... výhodou je, že pri tomto prenájme tieto peniaze oslobodíš o 500 € nezdaniteľná časť pri prenájme, 40 % paušálne výdavky, čo sro nemá, a zaťažíš 19 % daňou na rozdiel od pripravovanej 23 %...

teoreticky si môžeš ešte ako FO založiť živnosť a do sumy platenia odvodov svojej sro faktúrovať dajakú činnosť, ktorú vieš preukázať, že vykonávaš... takto ti nevznikne povinnosť platiť odvody, a môžeš využiť aj nezdaniteľnú časť základu dane na daňovníka...