Zavrieť

Porady

Z čoho žije podnikateľ cez rok???

Ahoj,
je mi jasné, že podnikateľ (spoločník v sro), pracuje celý rok na to, aby na konci ÚO dostal podiel na zisku. OK. A z čoho žije cez rok,ak vo svojej sro nie je zamestnaný??..len z toho rozdeleného VH?

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    peteriak Pozri príspevok
    Ahoj,
    je mi jasné, že podnikateľ (spoločník v sro), pracuje celý rok na to, aby na konci ÚO dostal podiel na zisku. OK. A z čoho žije cez rok,ak vo svojej sro nie je zamestnaný??..len z toho rozdeleného VH?

    Ďakujem
    ÁNo, alebo zo zamestnania v inej firme, alebo z podielov na zisku z predch. roka, alebo ho živí manželka., alebo má nasporené.

    freddy87 je offline (nepripojený) freddy87

    freddy87
    Nielen z toho, ale aj z peňazí, ktoré zarobil počas roka, ale nikto o tom neviem, pssst

    hubatá je offline (nepripojený) hubatá

    hubatá
    Pracuje:
    raz sa zjaví u riaditeľa daňového úradu, potom u starostu obecného úradu, posedí v bare s pokladníkom politickej strany VPRED, zúčastňuje sa zasadaní v desiatich správnych radách, pozná sa so sekretárkami lebo nikdy nedá načas prihlášku do súťaže. Akosi zázrakom dostáva financie z EÚ na rozvoj jeho s.r.o., vyhráva tendre, konkurzy, súťaže ..... Aby som nezabudla: sem-tam mu niečo kvapne aj od vďačných živnostníkov, ktorí mu radi dajú percentá z faktúr - len aby preboha mohli stáť 12 hodín na rebríku a splniť si zákonnú povinnosť - odvody do sociálnej, zdravotnej a politickej poisťovne.

    V skratke: už som to tu raz hodila do diskusie o korupcii: v tejto republike najväčšie korupčné prostredie vytvárajú práve podnikatelia: od starostu v Dolnej Nižnej, cez politické strany, policajtov, prokuratúru, sudcov až po poslancov v parlamente.
    Naposledy upravil hubatá : 14.07.12 at 22:42 Dôvod: došlo mi zle, kým som to dopísala......

    peteriak je offline (nepripojený) peteriak

    peteriak
    o korupcii na svk by sme sa mohli bavit hodiny a hodiny. vselijakych "nahod" v podn. zivote je neurekom ...freddz87: vies, len proste nechapem ked ma podnikatel sro a nie je zamestnany inde, ze zije len z toho co na konci UO dostane ako podiel..to je zrejme ta nevyhoda sro..a ked prenajmem svoj byt vlastnej sro? mesacny prijem je tam

    Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

    Ice dive
    peteriak Pozri príspevok
    o korupcii na svk by sme sa mohli bavit hodiny a hodiny. vselijakych "nahod" v podn. zivote je neurekom ...freddz87: vies, len proste nechapem ked ma podnikatel sro a nie je zamestnany inde, ze zije len z toho co na konci UO dostane ako podiel..to je zrejme ta nevyhoda sro..a ked prenajmem svoj byt vlastnej sro? mesacny prijem je tam
    áno to máš pravdu, že mesačný príjem je tam... ale nezabúdaj, že potom tento príjem na konci roka zdaňuješ ty a nie sro... je to len spôsob ako dostať peniaze z sro... keďže ona bude mať náklady... výhodou je, že pri tomto prenájme tieto peniaze oslobodíš o 500 € nezdaniteľná časť pri prenájme, 40 % paušálne výdavky, čo sro nemá, a zaťažíš 19 % daňou na rozdiel od pripravovanej 23 %...

    teoreticky si môžeš ešte ako FO založiť živnosť a do sumy platenia odvodov svojej sro faktúrovať dajakú činnosť, ktorú vieš preukázať, že vykonávaš... takto ti nevznikne povinnosť platiť odvody, a môžeš využiť aj nezdaniteľnú časť základu dane na daňovníka...

    Z čoho žije podnikateľ cez rok???

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.