Zavrieť

Porady

začiatočník-účtovník (začiatočník podnikateľ)

trapiaci sa zivnostnik-ekonom ...viac
Prosím láskavo všetkých diskutujúcich o radu. Som začiatočníčka v podnikani. Prosím poradte mi: miesto podnikania mám byt v ktorom bývam. Čo všetko si můžem dávať do nákladov(telefón, energiu, auto ....... v akej výške). Všetkym vopred ďakujem.
Usporiadat
accad accad

accad je offline (nepripojený) accad

V prípade, ak má živnostník na podnikateľské účely vyčlenenú časť bytových priestorov, pričom tieto sú zároveň miestom podnikania podľa živnostenského oprávnenia, výdavky spojené s prevádzkou bytu možno uplatniť ako daňové výdavky. A to v pomere, v akom pripadá časť vyňatých priestorov na celkovú plochu (napr.časť výdavkov na nájomné, spotrebu elektriny a pod.), teda výdavky spojené s prevádzkou časti bytových priesotorov súvisiacich s výkonom podnikateľskej činnosti. Súčasne je treba správcovi dane preukázať súvislosť vynaložených výdavkov s dosiahnutými príjmami. K uplatneniu si výdavkov za telefón je najlepšie dokladať výpis o volaných číslach a na základe toho si uplatniť výdavky, prípadne si urobiť prehľad platieb za telefon niekoľko mesiacov pred začiatkom podnikania a počas podnikania. Rozdiel deklarovať ako výdavky za telefón spojené s dosiahnutím zdaniteľných príjmov. Pri uplatnení výdavkov za auto v osobnom vlastníctve na zabezpečenie príjmu z podnikateľskej činnosti si musíte viesť knihu jázd a do výdavkov si môžete dať len spotrebu PHM za skutočne prejazdené km na podnikateľské účely + zaplatiť cestnú daň.
0 0
ekin ekin

ekin je offline (nepripojený) ekin

aj napriek tomu, ze bydlisko je miesto podnikania - ako vacsina FO, neodporucam tzv. pouzivanie bytu na podnikat.ucely /hlasit druzstvu - SVP, MU - vyclenit priestor z najmu, platit zvysene najomne za prenaj. plochu a........ je to zbytocna komplikacia. Jednoducho nedavat vydavky suvisiace s bytom do nakladov - to je moje odporucanie. Telefon bud previest na FO, alebo davat do nakladov čast, pripadajucu napr. na jednu osobu alebo podla pouzivania. Netreba zabudnut na to, ze iba od FO zavisi, ako obháji svoje naklady. Je mozne si kupit stolicku, kalkul. ci ine drobnosti, ktore by si podnikatel aj tak kupil do kancelarie, ale nie take siroke vybavenie, aby z toho bol aj pisaci stôl ci sedacka. To sa tazko obhajuje, ked nemam vyclenene priestory.A drobny trik..hm,hm..aj na to je, ale to uz cez sukr.spravu, ak mate zaujem..
0 0
ankap ankap

ankap je offline (nepripojený) ankap

ekin aj ja mám záujem o to hm, hm. Dík
0 0
ekin ekin

ekin je offline (nepripojený) ekin

spravy som poslala...snád pomôzu
0 0
viktoria viktoria

viktoria je offline (nepripojený) viktoria

ekin aj by som poprosila o tu správu. Dakujem
0 0
Katarina Katarina

Katarina je offline (nepripojený) Katarina

ekin aj veľmi pekne poprosím o tú súkromnú správu. Dakujem
0 0
Aťka Aťka

Aťka je offline (nepripojený) Aťka

ekin aj mne preposles tie hm,hm triky? dakujem
0 0
judy judy

judy je offline (nepripojený) judy

ekin, aj ja poprosim o tu spravu. dakujem
0 0
elena elena

elena je offline (nepripojený) elena

čo to všetci chcú, aj ja chcem.....
0 0
Janca Janca

Janca je offline (nepripojený) Janca

Az to nie je nic v rozpore so zakonom, ide o legalnu optimalizaciu danoveho zakladu, nevidim dovod, preco to nemoze ekin dat na tuto poradu. Usetri na emailoch ...
0 0
jarina jarina

jarina je offline (nepripojený) jarina

aj mne prosiiiiiiiiiiiim
0 0
Janca Janca

Janca je offline (nepripojený) Janca

Dufala som, ze mi odpoviest ekin, nevadi ...
0 0
Monika Monika

Monika je offline (nepripojený) Monika

aj ja prosím o tú správu ekin

VĎAKA
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

Aj ja poprosím o to hm hm.... Ďakujem.
0 0
Janca Janca

Janca je offline (nepripojený) Janca

Ekin omluvam sa, ako to vyznelo nejak tvrdo, chcela som len povedat, ze myslela som, ze portal je na to, aby sme si navzajom verejne vymenili skusenosti a dobre rady a "cierne diery v zakonoch" k nim tiez patria. Ked ich mozu vyuzivat poslanci, preco nie my?
0 0
ekin ekin

ekin je offline (nepripojený) ekin

a vari som neodpovedala? snazim sa kazdemu vyhoviet, a ..... nemozem to pisat celkom verejne...Ak som ti nic neposlala, posli mi sukr.spravu a ja ti odpoviem, plati?
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

Aj ja som prosila o zaslanie tých hmmm informácii a ešte ste mi ich neposlali. :-(
0 0
ekin ekin

ekin je offline (nepripojený) ekin

mila janca, ucim sa najst chronologiu v diskusnom fore, zatial sa mi celkom nedari...vzdy sa objavi nejaky disk.prispevok, ktory som necitala, tak sa ospravedlnujem, ze nereagujem vcas ..
skutocne tuna nie je miesto na urazenu jesitnost - osobne rada citam, co pisu ini a porovnavam svoje poznatky, uz si ani netrufam povedat, ze svoje vedomosti - s tym, co sa tu dozviem. A to som si myslela, ze viem uz toho dost, ale JEDEN NIKDY NEVííííí
:-))
0 0
gaga gaga

gaga je offline (nepripojený) gaga

Pozdravujem ekin, prajem veľa pracovných úspechov a len odkaz, že nie si sama, keď si si myslela, že už vieš toho celkom "dosť" a následne si prišla na to, že sú ešte ďalšie oblasti, ktoré je treba preskúmať a prijať určité odborné stanovisko "ako nájsť v legislatíve možnosti", ktoré sú v súlade so zákonom,
diskusie sú úžasná vec, umožňujú sa pozerať na problematiku rôznymi pohľadmi, a tým práve správne riešiť. Všetkým diskutujúcim v období po vstupe do EÚ: nič nie je nezvládnuteľné, čo ťa nezabije, to ťa posilní ...

zdraví gaga
0 0
Hanka Hanka

Hanka je offline (nepripojený) Hanka

Nebolo by lepsie, keby si tie hm,hm rady rovno zavesil tu?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať