Zavrieť

Porady

začiatočník-účtovník (začiatočník podnikateľ)

trapiaci sa zivnostnik-ekonom ...viac
Prosím láskavo všetkých diskutujúcich o radu. Som začiatočníčka v podnikani. Prosím poradte mi: miesto podnikania mám byt v ktorom bývam. Čo všetko si můžem dávať do nákladov(telefón, energiu, auto ....... v akej výške). Všetkym vopred ďakujem.
Usporiadat
anam anam

anam je offline (nepripojený) anam

Práve som pozerala účtovanie dotácií. Tak mozno Ti to pomoze: celú dotáciu na obstaranie DHM na tarchu úctu 384 - výnosy budúcich období a tieto rozpústat cez úcet 648 vo výske odpisov z DHM nakúpeného z dotácii. V prípade pouzitia aj vlastných prostriedkov na obstaranie IM, sa do výnosov premieta iba tá cast, ktorá je zaúctovaná na 384 - teda do nákladov sa dostane to, co je kúpené za vlastné prostriedky.
0 0
deha deha

deha je offline (nepripojený) deha

Mam priatelku, co ma kaderníctvo v dome rodičov, tiež tento rok začala, ma s nimi nájomnú zmluvu, kde su spec. veci okolo

prerábky priestorov, aby si to mohla dať do nákladov,myslim že zo strany Mesského úradu by nemali mať problém okolo dane z nehnuteľnosti, alebo áno?
Má nahlásenú prevádzku, vyrúbia jej poplatok za odpad a tým to asi skončí, nie?
0 0
dominika dominika

dominika je offline (nepripojený) dominika

Prosím, prosím, prosím aj mne.

Veľmi som zvedavá na radu.



Ďakujem a teším sa.
0 0
zpk zpk

zpk je offline (nepripojený) zpk

I keď s väčším časovým odstupom, ale i ja by som veľmi pekne poprosila o tú súkromnú správu na príspevok zo 16.5.2004 ohľadom začiatku podnikania a s tým súvisiaceho jednoduchého účtovania v mojom prípade.
Veľmi pekne ďakujem a prajem pekný večer.
0 0
ajri ajri

ajri je offline (nepripojený) ajri

trochu neskoro som objavila tuto super temu, ale ako sa vravi nikdy nieje neskoro, a tak prosim ta , ak este vladzes odpovedat, posli aj mne to tvoje hm hm, lebo po precitani vsetkych tychto riadkov horim zvedavostou, co len to môze byt.Vopred ti pekne dakujem
0 0
Lubina Lubina

Lubina je offline (nepripojený) Lubina

zpk
I keď s väčším časovým odstupom, ale i ja by som veľmi pekne poprosila o tú súkromnú správu na príspevok zo 16.5.2004 ohľadom začiatku podnikania a s tým súvisiaceho jednoduchého účtovania v mojom prípade.
Veľmi pekne ďakujem a prajem pekný večer.
Aj ja by som veľmi pekne poprosila o SS. Kedže som si tento rok založila živnosť, pomohlo by mi to.
Ďakujem
0 0
atomant atomant

atomant je offline (nepripojený) atomant

Ekin, tiez by som ta rad poprosil o tvoju radu, vopred pekne dakujem!
Planujem podnikat ako Zivnost od 2005 v oblasti IT.
thanx once more
0 0
koalko koalko

koalko je offline (nepripojený) koalko

Mám podobné podnikanie,ale stále pomáham len tým druhým a na seba zabúdam, takže keď nejaké triky máte, budem rada keď mi ich pošlete. Vopred díky. Lebo veru ja som si dala do nákladov aj písací stôl, stoličku aj regále však len nech prídu ja im ukážem.
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
deha
Mam priatelku, co ma kaderníctvo v dome rodičov, tiež tento rok začala, ma s nimi nájomnú zmluvu, kde su spec. veci okolo

prerábky priestorov, aby si to mohla dať do nákladov,myslim že zo strany Mesského úradu by nemali mať problém okolo dane z nehnuteľnosti, alebo áno?
Má nahlásenú prevádzku, vyrúbia jej poplatok za odpad a tým to asi skončí, nie?
DAŇ z nehnuteľnosti mi povedali, že musím platiť keď doma podnikám mám RD a mala by som byť oslobodená od platenia dane z nehn., ale keď doma podnikám tak ju vraj musím platiť.
0 0
Ibaka Ibaka

Ibaka je offline (nepripojený) Ibaka

pán v najlepších rokoch
EKONKOOOOOOOOOOOOO, prosim prosim o dobrúo hm.. informáciu. Tieťňž sa ma to bytostne dotýka
0 0
klasika klasika

klasika je offline (nepripojený) klasika

prosim tiez
0 0
DELI DELI

DELI je offline (nepripojený) DELI

aj ja prosím...
0 0
evelina evelina

evelina je offline (nepripojený) evelina

Ekin, aj ja by som poprosila o tvoju radu - triky, ci hmm, hmm ak to este plati. Dakujem
0 0
kori kori

kori je offline (nepripojený) kori

poprosím aj ja, nech viem čo už všetci vedia ďakujem.
0 0
luba3 luba3

luba3 je offline (nepripojený) luba3

Mám 3 synov-18,14,13.Starám sa o rodičov.Mám lic.DSS Credit Suisse. ...viac
Aťka
ekin aj mne preposles tie hm,hm triky? dakujem
aj ja chcem ten trik na zníženie daň.základu.
0 0
Tatiana Tatiana

Tatiana je offline (nepripojený) Tatiana

normálka
Ahoj Ekin, keď to nie je ešte neskoro, môžeš tú pomôcku poslať aj mne? Horím strašne zvedavosťou a netrpezlivosťou. Budem Ti za to veľmi vďačná. Pááááá
0 0
jarkra jarkra

jarkra je offline (nepripojený) jarkra

Ja budem tiež povďačná za pár dobrých rád. Ďakujem
0 0
milvin milvin

milvin je offline (nepripojený) milvin

Aj ja mam zaujem o tie dobre triky.Prosim.Vdaka.
0 0
Lenuška Lenuška

Lenuška je offline (nepripojený) Lenuška

môžem sa aj ja zapojiť_? aj aj aj ja mám záujem, blíži sa koniec roka hm.

Ďakujem pekne.
0 0
mela mela

mela je offline (nepripojený) mela

žena
ahoj ekin, aj ja by som poprosila o dobrú radu. ďakujem vopred.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať