Zavrieť

Porady

FO podnikateľ a nepodnikateľ

FO podnikateľ má stolársku dielňu, vyrába okná. Zároveň si stavia rodinný dom a vyrobil si do neho okná. Ako uviesť v jednoduchom účtovníctve výrobu týchto okien? Čo s DPH? Ako postupovať? Vyfakturuje si to sám sebe alebo ako?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jessica je offline (nepripojený) jessica

    neznášam keď neviem a nerozumiem... ...viac jessica
    S DPH treba uvažovať podľa §8 ods.3. Čiže ak si ich vyrobil z materiálu a ostat.nákladov, z ktorých daň odpočíta, musí zdaniť aj na výstupe, viď horeuvedený §.
    Čo sa týka vyfakturovania, môže sa urobiť predajka na osob.spotrebu, ale v cene obvyklej. Inak by ste dodaňovali na dani z príjmu rozdieľ oproti cene obvyklej.
    Ešte je možnosť držať tie okná na sklade a skúsiť ich "rozpredať" postupne. Možno ekin by mala nejaké ...hmmhmm...

    ekin je offline (nepripojený) ekin

    ekin
    nuz, jedna vec je, ak to chce robit sam pre seba ako pre "cudzieho", co sa občas stava :-)
    druha vec - je práve tá druha vec.....
    - otázka je, prečo prvá? prečo druha? podnikatel by sám mohol vediet, čo chce.. alebo jeho to netrapi, trapi sa iba ekonom-uctovnik, ktory to chce mat v poriadku
    - ja osobne by som
    a/ bud material na vstupe nedala do vstupov a urobila si sama okna - aj danove priznanie robim sama sebe a nefakturujem si to :-))
    b/ alebo si odpredat vyrobene okna v cene materialu..hm, ako nepodarky ci III. triedu....
    c/ alebo jednoducho sa tie naklady na vstupe postupne v ucto "rozplynu", ..... a ja mam okna a basta

    dalsie pismenka ma v tej chvili nenapadaju, ale urcite sa ktosi prida a roztočí sa kolotoč odpovedí

    Beata je offline (nepripojený) Beata

    Beata
    Presne tak, ako píše ekin, by som to urobila aj ja. Len by som si tie možnosti skrátila na menej bodov, čiže a) b) by som vyhodila a urobila by som to proste podľa bodu c)
    Veď tých okien nebude na osemposchodový panelák... alebo áno?!

    FO podnikateľ a nepodnikateľ

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.