Ladislav Schriffel
17.07.12,19:21
Prosim o pomoc . Nemec má u nás otvorenú sročku a chcem ju prepísat na seba . čo všetko k tomu potrebujem a aky je postup?? nemec sa sem trepat nechce .. dakujem
KEJKA
17.07.12,17:34
Nemec je spoločník a ty budeš spoločník miesto neho?
Väčšinou alebo výlučne sa prepisuje OP z jedného spoločníka na druhého.
alebo
Nemec je spoločník aj konateľ, nechce sa mu trepať do SR, tak máš byť konateľom ty, ale spoločníkom zostane on-Nemec?
alebo?............uved správne zadanie.
mimochodom, ty máš aké postavenie vo firme? Lebo ak nie si väčšinový spoločník, môžeš chcieť, nič viac. S každou zmenou musí súhlasiť v prvom rade spoločník, alebo väčšina spoločníkov - t.j. Valné zhromaždenie.
Ladislav Schriffel
17.07.12,18:24
Ano nemec je jediny spoločnik aj konatel a chce sa tej sročky zbavit tak to chce prepisat namna. teda ja budem jediny spoločnik aj konatel ...
KEJKA
17.07.12,18:40
nuž priprav papiere - Rozhodnutie jediného spolčníka, novú zakladateľskú listinu, atd atd - pošli mu to v pdf -on tam vytlačí podpíše, nechá overiť - na slov ambasade?-neviem.
No a ty to tu podáš. Tých dokumentov budeš potrebovať viacej, o.i. aj splnomocnenie
neviem, či máte riadne vyriešený vklad v EUR,.......
v každom prípade to vieš vybaviť aj bez jeho osobnej účasti.
Viac zmeny a zakladanie sro v Porade - napr. tu
http://www.porada.sk/t63806-zalozenie-s-r-o-po-novom.html
Ladislav Schriffel
17.07.12,19:12
dakujem pekne
Economic
19.07.12,15:40
Prosim o pomoc . Nemec má u nás otvorenú sročku a chcem ju prepísat na seba . čo všetko k tomu potrebujem a aky je postup?? nemec sa sem trepat nechce .. dakujem

Samotná otázka je špatne formulovaná. Prepis sro (máš na mysli prevod obchodného podielu) sa nerobí na konateľa, ale na nového spoločníka. Nový spoločník však môže byť zároveň novým konateľom, keď bude odvolaný starý konateľ (aj keď teoreticky by ste mohli byť konateľmi aj obaja, ale to je zriedkavé keď sa predáva firma)
V tvojom prípade, ako píše KEJKA robíš rozhodnutie jediného spoločníka (o prevode OP, odvolaní a menovaní konateľa), úplné znenie ZL, vyhlásenie a podpisový vzor a podáš do OR. Pri elektronickom podaní môžeš ušetriť na súdnom poplatku 50 %.
ATOSKA
04.08.12,03:59
Dobrý deň,
chcela by som Vás poprosiť o radu. Sme 2-osobová s.r.o. s 2-oma konateľmi, ktorá si v banke zobrala úver na budovu (sme vlastníkmi) a spláca tiež ďalší úver. Pri obidvoch úveroch sa konatelia zaviazali, že pristupujú k záväzkom aj ako fyzické osoby (bianco zmenky). Máme záujemcu, ktorý akceptuje splátky úverov a chce byť novým spoločníkom aj konateľom. Starí spoločníci by z firmy odstúpili. Ako postupovať v prepise 2-osobovej s.r.o. na 1-osobovú? Akou zmluvou ošetriť, že nový spoločník pristupuje k záväzkom (banka)? Novému spoločníkovi zostane zabehnutá s.r.o. aj so skladovými zásobami.

Ďakujem
Economic
04.08.12,04:55
Dobrý deň,
chcela by som Vás poprosiť o radu. Sme 2-osobová s.r.o. s 2-oma konateľmi, ktorá si v banke zobrala úver na budovu (sme vlastníkmi) a spláca tiež ďalší úver. Pri obidvoch úveroch sa konatelia zaviazali, že pristupujú k záväzkom aj ako fyzické osoby (bianco zmenky). Máme záujemcu, ktorý akceptuje splátky úverov a chce byť novým spoločníkom aj konateľom. Starí spoločníci by z firmy odstúpili. Ako postupovať v prepise 2-osobovej s.r.o. na 1-osobovú? Akou zmluvou ošetriť, že nový spoločník pristupuje k záväzkom (banka)? Novému spoločníkovi zostane zabehnutá s.r.o. aj so skladovými zásobami.

Ďakujem

Je ten záujemca (budúci nový spoločník) ozaj slušný a solídny ? Ozaj bude splácať úver ďalej ? V prípade že nebude, bude banka úver žiadať od bývalých spoločníkov, ktorí s ručením súhlasili (bianko zmenka sa podpisom zmluvy o prevode neruší). Toto ani nieje na špeciálne ošetrenie zmluvou o prevode OP (pretože podľa nej prechádzajú všetky práva a záväzky na nadobúdateľa) no zmeny treba urobiť v banke, aj s bankou podľa môjho názoru treba jednať a nový spoločník si musí zobrať toto na svoju ťarchu, tak ako pôvodní spoločníci. Toľko môj názor.
Economic
04.08.12,04:57
Dobrý deň,
chcela by som Vás poprosiť o radu. Sme 2-osobová s.r.o. s 2-oma konateľmi, ktorá si v banke zobrala úver na budovu (sme vlastníkmi) a spláca tiež ďalší úver. Pri obidvoch úveroch sa konatelia zaviazali, že pristupujú k záväzkom aj ako fyzické osoby (bianco zmenky). Máme záujemcu, ktorý akceptuje splátky úverov a chce byť novým spoločníkom aj konateľom. Starí spoločníci by z firmy odstúpili. Ako postupovať v prepise 2-osobovej s.r.o. na 1-osobovú? Akou zmluvou ošetriť, že nový spoločník pristupuje k záväzkom (banka)? Novému spoločníkovi zostane zabehnutá s.r.o. aj so skladovými zásobami.

Ďakujem

Zmluva o prevzatí záväzku.
Toto riešte s bankou. Pokiaľ aj s bankou toto nebudete riešiť, do vtedy za splácanie na základe bianco zmenky ručia bývalí spoločníci. Ozaj máte istotu, že nový spoločník bude úver splácať ?
ATOSKA
05.08.12,08:37
Ďakujem za odpoveď.
Ešte by som mala zopár otázok. Je nutné prerobiť spoločenskú zmuvu na zakladateľskú (už bude iba jeden spoločník)?
Do OR budem potrebovať:
-podpisový vzor nového konateľa, zmluvu o prevode OP, zmluvu o výkone funkcie konateľa, oznámenie o odstúpení konateľov (pôvodných), zápisnica VZ, nová spoločenská zmluva. Je to všetko?
ATOSKA
05.08.12,08:42
V tlačive P8/3 vo výmaze konateľov napíšeme formulku, že v mene spoločnosti koná každý z konateľov samostatne(podľa spol. zmluvy). Ale pri zápise nového konateľa formulku musím vypustiť, nakoľko sa jedná iba o 1-osobu. Preto som sa dotazovala, či môžem iba upraviť spol. zmluvu alebo nanovo prerobiť zakladateľskú.

Ďakujem
Economic
05.08.12,08:55
Ďakujem za odpoveď.
Ešte by som mala zopár otázok. Je nutné prerobiť spoločenskú zmuvu na zakladateľskú (už bude iba jeden spoločník)?
Do OR budem potrebovať:
-podpisový vzor nového konateľa, zmluvu o prevode OP, zmluvu o výkone funkcie konateľa, oznámenie o odstúpení konateľov (pôvodných), zápisnica VZ, nová spoločenská zmluva. Je to všetko?


Môže zostať aj pôvodná spoločenská s jedným spoločníkom (ale ak chcete menej papierov, stačí aj nové znenie zakladateľskej listiny, záleží na Vás,čo si vyberiete)

Zmluva o výkone funkcie konateľa nie je nutná

Ak bude iba a jeden spoločník, treba priložiť vyhlásenie jediného spoločníka podľa § 11 ods. 2 písm. c/ Vyhl. č. 25/2004 Z. z.

Inak myslím, že je všetko
Economic
05.08.12,08:56
V tlačive P8/3 vo výmaze konateľov napíšeme formulku, že v mene spoločnosti koná každý z konateľov samostatne(podľa spol. zmluvy). Ale pri zápise nového konateľa formulku musím vypustiť, nakoľko sa jedná iba o 1-osobu. Preto som sa dotazovala, či môžem iba upraviť spol. zmluvu alebo nanovo prerobiť zakladateľskú.

Ďakujem


Nie.
Konateľ stále je oprávnený konať samostatne, i keď je sám. S týmto textom nerobiť nič a nedávať ani do výmazu.
Ono to konanie sa rozumie tak, že za spoločnosť konajú a podpisujú konatelia buď samostatne alebo vždy dvaja spoločne, resp. viacerí.... Ty máš iba jedného, čiže jednoznačne musí konať samostatne.
ATOSKA
05.08.12,10:14
Mám nechať na banku prepis novej dohody o pristúpení k záväzku alebo si mám pripraviť svoju?
KEJKA
05.08.12,10:30
Mám nechať na banku prepis novej dohody o pristúpení k záväzku alebo si mám pripraviť svoju?
banka to riešiť nebude, je to v záujme odstupujúcich spoločníkov, aby si tieto ručenia dali do poriadku.
ATOSKA
05.08.12,10:58
Ďakujem,

prosím Vás neviem nájsť vzor vyhlásenia jediného spoločníka podľa §11 ods.2 písm.c/Vyhl.č.25/2004 Z.z.,poradíte?
ATOSKA
05.08.12,11:21
Keď zasadne VZ, kde odstúpia 2 pôvodní konatelia, predsedom VZ a zapisovateľom už bude nový konateľ alebo starý konateľ?
Kto sa bude podpisovať?
KEJKA
05.08.12,11:49
predsedu a zapisovateľa určí VZ, logicky pôvodní účastníci. Zápisnicu podpíšu logicky všetci zúčastnení.
ATOSKA
05.08.12,12:03
Ďakujem
ATOSKA
05.08.12,12:30
Asi bude naozaj jednoduchšie vypracovať novú zakladateľskú listinu pre 1-osobovú s.r.o., ako prerábať starú SZ .
Je v poriadku, ak nový spoločník v danom texte prehlasuje, že zakladateľskou listinou bola založená s.r.o.? Pôvodne bola založená spoločenskou zmluvou. Nový spoločník ju len preberá na základe prevodu OP.
Je vzor vyhlásenia jediného spoločníka, ktorý som našla dostatočný na zaslanie do OR?
Vyhlásenie jediného spoločníka
Zakladateľ:
Ján Vážny
Nábrežná 14
841 01 Bratislava
Zakladateľskou listinou zo dňa 10.04.2010 bola založená spoločnosť s ručením obmedzeným

ABC, s.r.o. so sídlom Prievozská 25, 852 02 Bratislava.

Ako zakladateľ uvedenej spoločnosti vyhlasujem, že nie som jediným zakladateľom ani jediným spoločníkom vo viac ako dvoch spoločnostiach.
Economic
05.08.12,13:20
Aj ja si myslím, že jednoduchšie je vyhotoviť úplné znenie zakladateľskej listiny.
Uprav, že spoločnosť bola založená spoločenskou zmluvu....
Vzor vyhlásenia je dobrý.
ATOSKA
05.08.12,13:44
Veľmi pekne ďakujem za cenné informácie.
Ste úžasní !!!

Ešte raz srdečná vďaka
ATOSKA
05.08.12,18:13
V SZ máme podmienku, že pri prevode OP na tretiu osobu, (Nadobúdateľ obchodného podielu súčasne vyhlasuje, že pristupuje k spoločenskej zmluve o založení spoločnosti musí ).
Ako postupovať v prípade, že namiesto SZ je nová zakladateľská listina?
Economic
09.08.12,07:49
Zakladateľská listina tiež toto znenie musí obsahovať. Každý nový spoločník musí pristúpiť k zakladateľskému dokumentu spoločnosti. Toto pramení z ustanovení obchodného zákonníka.
Ale tento text sa uvádza aj v zmluve o prevode OP.
alfas76
23.08.12,19:20
Dobrý deň, prosím - chceme prepisať s.r.o. na nového spoločníka, zmena aj osoby konateľa. Všetky naležitosti máme, len - ako teraz postupovať pri zadaní na ORSR? existuje tlačená/papierová/ žiadosť a elektronická - tam je treba elektronický podpis, to je čo? Ako prosím postupovať? Vďaka
KEJKA
23.08.12,19:36
Dobrý deň, prosím - chceme prepisať s.r.o. na nového spoločníka, zmena aj osoby konateľa. Všetky naležitosti máme, len - ako teraz postupovať pri zadaní na ORSR? existuje tlačená/papierová/ žiadosť a elektronická - tam je treba elektronický podpis, to je čo? Ako prosím postupovať? Vďaka
vieš - celý postup je tu hádam aj sto razy....pýtaš sa úplné základy. Keby si sa aspoň vyjadrila, čo všetko máš a či chceš, aby ti to niekto podal cez svoj ZEP - lebo na jeden raz sa ti to neoplatí vybavovať......alebo to chceš podať v papierovej forme? kuk www.orsr.sk (http://www.orsr.sk) - tam su tlačivá.
sro sa neprepisuje - jeden spoločník predáva svoj podiel niekomu, kto ho chce kúpiť......
Economic
24.08.12,04:22
Dobrý deň, prosím - chceme prepisať s.r.o. na nového spoločníka, zmena aj osoby konateľa. Všetky naležitosti máme, len - ako teraz postupovať pri zadaní na ORSR? existuje tlačená/papierová/ žiadosť a elektronická - tam je treba elektronický podpis, to je čo? Ako prosím postupovať? Vďaka

Ak máš všetky potrebné prílohy, na stránke www.orsr.sk sú tlačivá na zápis zmien. Vyplniť, vytlačiť a overiť podpis. Kolok 66.- Eur a podať v papierovej forme.
Ak chceš ušetriť na súdnych poplatkoch, obráť sa na niekoho, kto má ZEP, aby ti tona OR podal elektronicky prostredníctvom svojho ZEP. Ak volíš variant dva, nemusíš vyplňovať a tlačiť návrh. Ten kto ti to podá,k ho spracuje elektronicky.