85Lopez
18.07.12,11:38
Zdravim...zaujimalo by ma ci zacinajuci zivnostnik, ktory si zriadil ucet, kt. bude vyuzivat pre podnikatelske ucely a teda ho aj nahlasil na DÚ musi nahlasit aj svoje existujuce sukrome ucty, ktore vyuziva na bezne ucely. Pripadne ci tie ostatne ucty nahlasi banka sama na DÚ ?

Dakujem pekne za pomoc
Tweety
18.07.12,09:38
Zdravim...zaujimalo by ma ci zacinajuci zivnostnik, ktory si zriadil ucet, kt. bude vyuzivat pre podnikatelske ucely a teda ho aj nahlasil na DÚ musi nahlasit aj svoje existujuce sukrome ucty, ktore vyuziva na bezne ucely. Pripadne ci tie ostatne ucty nahlasi banka sama na DÚ ?Da

Dakujem pekne za pomoc
Nahlásiš, oznámiš len ten, ktorý bude používať na podnikanie.
85Lopez
18.07.12,09:46
Dakujem za brutalne rychlu odpoved...este by ma zaujimalo ako je to s bankami ? nahlasuju tie ostatne učty ? Nerad by som platil pokutu za to, ze som tie ostatne nenahlasil a bola to moja povinnost.
Tweety
18.07.12,09:48
Dakujem za brutalne rychlu odpoved...este by ma zaujimalo ako je to s bankami ? nahlasuju tie ostatne učty ? Nerad by som platil pokutu za to, ze som tie ostatne nenahlasil a bola to moja povinnost.
Nemáš povinnosť nahlasovať tvoje súkromné účty, ktoré nesúvisia s podnikaním. A prečo si myslíš, by mali banky hlásiť DÚ tvoje účty? Hlásia len podozrivé transakcie.
85Lopez
18.07.12,10:02
Lebo ja som zrejme taky pripad...na sukromny ucet mi chodi kazdy mesiac ista ciastka, ktoru mi vklada jeden, ktoremu som davnejsie pozical peniaze...preto tie otazky. Dakujem
Zita5
18.07.12,10:03
V prípade problémov je banka povinná v súčinnosti s DU a na jeho výzvu nahlásiť všetky Vaše účty bez rozdielu na skutočnosť , že účty sú na súkromný účel .
Zita5
18.07.12,10:05
Lebo ja som zrejme taky pripad...na sukromny ucet mi chodi kazdy mesiac ista ciastka, ktoru mi vklada jeden, ktoremu som davnejsie pozical peniaze...preto tie otazky. Dakujem

V každom prípade by bolo dôkazné bremeno na Vás, či sú to platby za pôžičku...alebo iné platby .
Tweety
18.07.12,10:29
Lebo ja som zrejme taky pripad...na sukromny ucet mi chodi kazdy mesiac ista ciastka, ktoru mi vklada jeden, ktoremu som davnejsie pozical peniaze...preto tie otazky. Dakujem
Ak si požičal ako súkromná osoba a teda nesúvisia s podnikaním, nemáš sa čoho strachovať.