Zavrieť

Porady

Živnosť a nahlasovaniu bankoveho uctu

Zdravim...zaujimalo by ma ci zacinajuci zivnostnik, ktory si zriadil ucet, kt. bude vyuzivat pre podnikatelske ucely a teda ho aj nahlasil na DÚ musi nahlasit aj svoje existujuce sukrome ucty, ktore vyuziva na bezne ucely. Pripadne ci tie ostatne ucty nahlasi banka sama na DÚ ?

Dakujem pekne za pomoc
Naposledy upravil 85Lopez : 18.07.12 at 09:38 Dôvod: chyba v texte
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    85Lopez Pozri príspevok
    Dakujem za brutalne rychlu odpoved...este by ma zaujimalo ako je to s bankami ? nahlasuju tie ostatne učty ? Nerad by som platil pokutu za to, ze som tie ostatne nenahlasil a bola to moja povinnost.
    Nemáš povinnosť nahlasovať tvoje súkromné účty, ktoré nesúvisia s podnikaním. A prečo si myslíš, by mali banky hlásiť DÚ tvoje účty? Hlásia len podozrivé transakcie.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    85Lopez Pozri príspevok
    Zdravim...zaujimalo by ma ci zacinajuci zivnostnik, ktory si zriadil ucet, kt. bude vyuzivat pre podnikatelske ucely a teda ho aj nahlasil na DÚ musi nahlasit aj svoje existujuce sukrome ucty, ktore vyuziva na bezne ucely. Pripadne ci tie ostatne ucty nahlasi banka sama na DÚ ?Da

    Dakujem pekne za pomoc
    Nahlásiš, oznámiš len ten, ktorý bude používať na podnikanie.

    85Lopez je offline (nepripojený) 85Lopez

    85Lopez
    Dakujem za brutalne rychlu odpoved...este by ma zaujimalo ako je to s bankami ? nahlasuju tie ostatne učty ? Nerad by som platil pokutu za to, ze som tie ostatne nenahlasil a bola to moja povinnost.

    85Lopez je offline (nepripojený) 85Lopez

    85Lopez
    Lebo ja som zrejme taky pripad...na sukromny ucet mi chodi kazdy mesiac ista ciastka, ktoru mi vklada jeden, ktoremu som davnejsie pozical peniaze...preto tie otazky. Dakujem

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    V prípade problémov je banka povinná v súčinnosti s DU a na jeho výzvu nahlásiť všetky Vaše účty bez rozdielu na skutočnosť , že účty sú na súkromný účel .

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    85Lopez Pozri príspevok
    Lebo ja som zrejme taky pripad...na sukromny ucet mi chodi kazdy mesiac ista ciastka, ktoru mi vklada jeden, ktoremu som davnejsie pozical peniaze...preto tie otazky. Dakujem
    V každom prípade by bolo dôkazné bremeno na Vás, či sú to platby za pôžičku...alebo iné platby .

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    85Lopez Pozri príspevok
    Lebo ja som zrejme taky pripad...na sukromny ucet mi chodi kazdy mesiac ista ciastka, ktoru mi vklada jeden, ktoremu som davnejsie pozical peniaze...preto tie otazky. Dakujem
    Ak si požičal ako súkromná osoba a teda nesúvisia s podnikaním, nemáš sa čoho strachovať.

    Živnosť a nahlasovaniu bankoveho uctu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.