misstka
20.07.12,16:05
vie mi niekto povedať ako to plánuje vláda s dohodami s nižším príjmom a s nepravidelným príjmom?
napríklad ak niekto pracuje u viacerých zamestnávateľoch, ale príjem z dohody nemá každý mesiac a ak má tak má napríklad za mesiac u jedného zamestnávateľa 30€ a u druhého 50€.
a čo poistenia a podobne? ako to bude ak nezarobí minimálnu mzdu? pravdepodobne mu z toho nevyjde tá čiastka čo sa platí na zdravotné odvody a ani na iné....
takisto ako by to bolo napríklad s nezamestnanými čo majú taký príjem momentálne pod 140€ mesačne, boli by stále evidovaný na úrade práce a kto by za nich vlastne platil zdravotné? štát, zamestnávateľ alebo obaja?
a takisto aj zamestnanec ktorý by mal zmluvu napríklad na trvalý pracovný pomer a mal by popri tom takúto dohodu, že mi povedzme robil napríklad 5 mesiacov z roka a mal by z dohody mesačný príjem 50€ . ako by to bolo s odvodmi? a dobrovoľné nezamestnaní by ma zaujímali tiež, to by si už neplatili zdravotné alebo by ho platili aj oni aj zamestnávateľ?
KEJKA
20.07.12,14:28
treba vyčkať, čo sa schváli.
misstka
24.09.12,18:01
vie už mi niekto poradiť ako by to malo byť podľa zmien čo boli schválené alebo by mali byť schválené?
Mila123
24.09.12,18:05
dohody a z nich fondy sú už schválené......zmena zákona č. 461/2003Z.z. pod číslom 252/2012.....

http://www.zakonypreludi.sk/zz/2012-252
misstka
24.09.12,18:25
mňa by hlavne zaujímali napríklad tie zdravotné odvody v praxi.
napríklad ak niekto zarobí na dohodu 290€ u jedného zamestnávateľa a u druhého okolo 50€ mesačne mesačne a momentálne je teda vedený ako dobrovoľne nezamestnaný a zdravotné poistenie si platí sám, tak ako to bude po novom roku?
takisto čo napríklad v prípade ak niekto má jednu alebo dve dohody , ale je vedený na úrade práce, lebo príjem nepresahuje tých 139€ mesačne či koľko to presne je.
čo bude s ním? bude vedený nadalej na úrade práce a ak nie, tak ako to bude napríklad z tým zdravotným poistením pri takých nízkych príjmoch?
Mila123
24.09.12,18:37
mňa by hlavne zaujímali napríklad tie zdravotné odvody v praxi.
napríklad ak niekto zarobí na dohodu 290€ u jedného zamestnávateľa a u druhého okolo 50€ mesačne mesačne a momentálne je teda vedený ako dobrovoľne nezamestnaný a zdravotné poistenie si platí sám, tak ako to bude po novom roku?
takisto čo napríklad v prípade ak niekto má jednu alebo dve dohody , ale je vedený na úrade práce, lebo príjem nepresahuje tých 139€ mesačne či koľko to presne je.
čo bude s ním? bude vedený nadalej na úrade práce a ak nie, tak ako to bude napríklad z tým zdravotným poistením pri takých nízkych príjmoch?

šušká sa, že sa chystá novela zákona č. 5/2004, t.z. , že ak bude niekto poistený, aj na dohodu, nebude môcť byť v evidencii uchádzačov o zamestnanie......
Xanti
24.09.12,18:42
Aj to je spôsob ako znížiť nezamestnanosť ... papierovo ... hanba im mimotemy

PS: Hurá nech žije čierna práca a čierna ekonomika ... los debilos ...
bikam
27.09.12,05:51
No super.