Zavrieť

Porady

ako to bude s dohodami s nižším príjmom?

vie mi niekto povedať ako to plánuje vláda s dohodami s nižším príjmom a s nepravidelným príjmom?
napríklad ak niekto pracuje u viacerých zamestnávateľoch, ale príjem z dohody nemá každý mesiac a ak má tak má napríklad za mesiac u jedného zamestnávateľa 30€ a u druhého 50€.
a čo poistenia a podobne? ako to bude ak nezarobí minimálnu mzdu? pravdepodobne mu z toho nevyjde tá čiastka čo sa platí na zdravotné odvody a ani na iné....
takisto ako by to bolo napríklad s nezamestnanými čo majú taký príjem momentálne pod 140€ mesačne, boli by stále evidovaný na úrade práce a kto by za nich vlastne platil zdravotné? štát, zamestnávateľ alebo obaja?
a takisto aj zamestnanec ktorý by mal zmluvu napríklad na trvalý pracovný pomer a mal by popri tom takúto dohodu, že mi povedzme robil napríklad 5 mesiacov z roka a mal by z dohody mesačný príjem 50€ . ako by to bolo s odvodmi? a dobrovoľné nezamestnaní by ma zaujímali tiež, to by si už neplatili zdravotné alebo by ho platili aj oni aj zamestnávateľ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    treba vyčkať, čo sa schváli.

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    misstka Pozri príspevok
    mňa by hlavne zaujímali napríklad tie zdravotné odvody v praxi.
    napríklad ak niekto zarobí na dohodu 290€ u jedného zamestnávateľa a u druhého okolo 50€ mesačne mesačne a momentálne je teda vedený ako dobrovoľne nezamestnaný a zdravotné poistenie si platí sám, tak ako to bude po novom roku?
    takisto čo napríklad v prípade ak niekto má jednu alebo dve dohody , ale je vedený na úrade práce, lebo príjem nepresahuje tých 139€ mesačne či koľko to presne je.
    čo bude s ním? bude vedený nadalej na úrade práce a ak nie, tak ako to bude napríklad z tým zdravotným poistením pri takých nízkych príjmoch?
    šušká sa, že sa chystá novela zákona č. 5/2004, t.z. , že ak bude niekto poistený, aj na dohodu, nebude môcť byť v evidencii uchádzačov o zamestnanie......
    bikam No super.

    misstka je offline (nepripojený) misstka

    misstka
    vie už mi niekto poradiť ako by to malo byť podľa zmien čo boli schválené alebo by mali byť schválené?

    misstka je offline (nepripojený) misstka

    misstka
    mňa by hlavne zaujímali napríklad tie zdravotné odvody v praxi.
    napríklad ak niekto zarobí na dohodu 290€ u jedného zamestnávateľa a u druhého okolo 50€ mesačne mesačne a momentálne je teda vedený ako dobrovoľne nezamestnaný a zdravotné poistenie si platí sám, tak ako to bude po novom roku?
    takisto čo napríklad v prípade ak niekto má jednu alebo dve dohody , ale je vedený na úrade práce, lebo príjem nepresahuje tých 139€ mesačne či koľko to presne je.
    čo bude s ním? bude vedený nadalej na úrade práce a ak nie, tak ako to bude napríklad z tým zdravotným poistením pri takých nízkych príjmoch?

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Aj to je spôsob ako znížiť nezamestnanosť ... papierovo ... hanba im

    PS: Hurá nech žije čierna práca a čierna ekonomika ... los debilos ...

    ako to bude s dohodami s nižším príjmom?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.