Štefan Theis
22.07.12,12:46
len preto, že je to "rodina" ?
Dobrý deň!
Viete si predstaviť sedieť niekoho, komu myšlienkový chod zastal, preháňa sa tam ľútosť, zlosť, sklamanie a milión otáznikov...? To som teraz ja...
Naštartujem myšlienkový chod aby som Vám napísal prípad, ktorý ma trápi pol roka, ale posledné najzávažnejšie fakty som sa dozvedel až toho týždňa...
S mojou krstnou mamou sa moji rodičia poznali dávno pred mojim narodením...Boli sme viac ako rodina.
Všetko sme do detailov o sebe vedeli. Až kým krstná mama a moji rodičia nepomreli...O čo ide.
Krstná mama mala dve dievčatá-dvojičky. Jedna z nich, (Helenka) bola od narodenia veľmi ťažko chorá na srdce. Veľa si vytrpeli, ale o operácii srdca nebola ani úvaha, NIKTO tú chorobu (dieru v srdci) nedoporučoval...
Helenka sa vydala a ako 21 ročná mala dcéru Blanku. Blanka má tú istú chorobu. Od narodenia. Je zaujímavé, že túto chorobu môžu mať iba dievčatá... No a Blanku hýčkali všetci. Od malička ju chránili, všetko za ňu robili... čo viem pochopiť. Blanka sa vydala a paradoxne, tak isto, ako 21 ročná mala syna. Vtedy si všetci vydýchli. Uplynuli tri roky, Helenku v Košiciach operovali na srdce a dva dni po operácii zomrela. Mala 45 rokov. Blanka mala 24 rokov...
Tesne pred smrťou spravila Helenka a jej posledná vôľa bola, e dom prepísali na Blanku. Blanka je ťažko chorá, ktovie, aká bude budúcnosť, robiť nebude vládať, aby mala aspoň strechu nad hlavou... Jedinný majiteľ...
V dome býva aj jej otec (vdovec) a tiež nemá ani omietku z domu.
Blanka šla robiť opatrovateľku do Rakúska, neskôr do Nemecka. Manžel ostal doma pri mamičke. Zo starého kamenného domu spravila kaštieľ. Zároveň zmodernizovali aj dom jeho rodičov.
Citujem:“ Do domu šli ťažké tisíce. Nadrela som sa. S mokrým chrbtom som sadala do auta, keď som prišla domov... Potom muž chcel aj Lesný kolesový traktor a to je tiež dobrá pálka. Po siedmych rokoch som skolabovala na srdce. Museli ku mne zavolať sanitku. Na druhý deň so mnou agentúra rozviazala pracovný pomer, posadili ma do auta a z Nemecka som prišla domov. LKT už stálo ne dvore...“... Čo sa stalo?
Platiť nemal kto, obalamutil Blanku, dom dali Banke do zálohy - VUB . Vraj „symbolicky“... Dnes je Blanka žobrák. Nemá peniaze, nemá dom, nemá nič...
Tri roky bola Blanka doma na ID. Minulý rok v septembri ( ako 35 ročná) bola na operácii srdca na Kramároch. Skoro prišla o život. 24 hodín po operácii jej praskla tepna na stehne, (cez ktorú ju operovali). Rozhodovali sekundy a boli by sme na Dušičky pálili sviečky nie len Helenke, ale aj Blanke...
Dnes ju vyháňajú zas do zahraničia, lebo „už je zdravá“ a Dano (manžel) nedokáže splácať pôžičku na LKT... A to spravil vlastný muž s vlastnou manželkou.
Do akej miery je testament a poslená vôľa krytá zákonom a napadnuteľná?
Kto to môže robiť? Je možné, že príde aj o strechu nad hlavou...
Ale zákon o rodine chráni „rodinu“ a všetko ostatné berú inak, len nie ako pomoc okradnutému a oklamanému...
ivka70
22.07.12,10:56
Nerozumiem, co chces tym prispevkom povedat.
Co ma s tymto spolocne zakon o rodine?


Napr. nerozumiem, ak je Blanka jedinym vlastnikom domu, ako ho moze niekto dat do :zalohy" banke.
Teda niekto iny ako ona sama ....

Ani neorzumiem, co sa stalo s domom, preco ho uz nema?

Blanka si musi svoje prava hajit sama a nesmie sa dat natlacit do niecoho, co nechce.
To skor ona sa podvoluje, pretoze to chce rodina ... v takom pripade nema ziadny zakon ani ziadny vonkajsi zasah vplyv ...
mattto
22.07.12,11:05
rozumiem, že si asi nahnevaný, ale základom komunikácie je zrozumiteľnosť, to je alfa-omega. Ak napíšeš takýto príspevok (ktorému 99% ľudí nerozumie), ťažko môžeš očakávať rady, ktoré ti pomôžu. Tým pádom je tvoje konanie kontraproduktívne, keďže sa budeš hnevať ďalej, lebo ti ľudia neporadia
Štefan Theis
22.07.12,11:38
Chcel som to zjednodušene napísať, ale ako vidím, že všetko má svoje výhody a nevýhody. Doplním ostatné údaje a okamžite sa ozvem.
A na nikoho sa skutočne hnevať nebudem, nech sú ospovede akékoľvek. Pravdu do očí, nech je aj trpká!
KEJKA
22.07.12,11:45
hlavner fakty.....
ak Blanka zdedila jediná dom - bolo to už aj zapísané na katastri?
už bola v tom čase vydatá, ako je to s BSM
manžel podniká a kvôli tomu treva LKT, alebo má také hospodárstvo, že ho treba?
Kto bral pôžičku, úver, kto ho podpisoval.....a akú úlohu v tom zohráva Blanka

tiež z toho chaosu vyplýva, že sa pôžičky, úvery neplatili, tak banka siahla na zálohu-dom, prípaden tam bol exekútor
ak už je to všetko preč, vysporiadané, uzavreté - nič s tým nenarobíš.
Blanka je svojprávna, nemala nič podpisovať.
Štefan Theis
22.07.12,12:10
Je to ťažké. Snažil som sa to zjednodušene napísať, ale, všetko má svoje výhody a nevýhody. Pokračujem

Nerozumiem, co chces tym prispevkom povedat.
Co ma s tymto spolocne zakon o rodine?
Blanka išla robiť opatrovateľku do Rakúska, neskôr do Nemecka. Začali opravovať dom, ale to bol starý kamenný dom, spodné vody a hlavne veľký dom... Náklady na opravu stúpali a Blanka drela...Muž si hovel doma u mamičky. Keď bol dom zrekonštruovaný a zmodernizovaný (zároveň sa zmodernizoval aj dom jeho rodičov- dôchodcov)... Potom si manžel určil, že chce ešte Lesný kolesový traktor. Cena okolo 15 tisíc korún... Blanka drela ďalej, ale choré srdce jedného dňa už nevydržalo a skolabovala. Agentúra ju okamžite prepustila a s autom ju doviezli až domov... Doma na dvore stálo LKT-čko. Teraz zkade zobrať peniaze, keď poplatky a úroky sú vysoké?

Napr. nerozumiem, ak je Blanka jedinym vlastnikom domu, ako ho moze niekto dat do :zalohy" banke.
Teda niekto iny ako ona sama ....
Muž spracoval a obalamutil vlastnú ženu,Blanku, aby dala dom do zálohy banke, vraj to je iba „symbolicky“ a dá sa to do poriadku...
Blanka tým pádom a na nátlak porušila notárom potvrdenú poslednú vôľu, ktorú jej matka spravila tesne pred smrťou .
...................
Zmluva o zriadení záložného práva k nehnuťeľnostiam zo dňa 27. 7. 2005 na nehnuteľnosti : rodinný dom s.č.
41 na parcele č. 157, pozemok, parc.č. 157 - zastavané plochy o výmere 470 m2, pozemok, par.č. 158 - záhrady o
výmere 531 m2 v prospech Všeobecnej úverovej banky, a.s., IČO: 31320155 so sídlom Bratislava, Mlynské nivy
1, V 431/2005 - 50/05
--------------------
Ani neorzumiem, co sa stalo s domom, preco ho uz nema?
T.č. tam ešte bývajú. Býva tam aj Blankin otec-vdovec. Ale ani on nemá v dome ani omietku...Ani otec nedokázal dcéru ochrániť, všetko spravili poza chrbát,
Vraj je to iba „symbolicky“...

Blanka si musi svoje prava hajit sama a nesmie sa dat natlacit do niecoho, co nechce.
To skor ona sa podvoluje, pretoze to chce rodina ... v takom pripade nema ziadny zakon ani ziadny vonkajsi zasah vplyv ...
Blanka bola od narodenia chorá na srdce. Dedičné. Mala veľké problémy. Všetci všetko pre ňu robili ju. Chránili ju ako oko v hlave. Z toho dôvodu dostala Blanka dom ako výhradný majiteľ a muž to zneužil...
A čos tým má spoločné Zákon o rodine?
Kto jej môžepomôcť? Otvoriť si oči, že mdom je jej a že ona investovala aj opravu domu. Dokonca aj opravu domu jej svokrovcov-dôchodcov...
Mohla by jej pomôcť jej teta? (Dvojča Blankinej mamy.)?
Keď šli ku nej návštevu, Blanka mala zakázané niečo povedať !!!
Jej teta nič o tom nevie... Ktovie, či vie aj Blankin otec...
Ja nemôžem. Je to vnučka mojej krstnej mamy Ale všetko mi s plačom porozpeávala osobne Blanka... Len, aby som bol ticho, lebo bude mať doma zle, kď ho nervy chytia...
Mohol by ma žalovať, že mu rozbíjam rodinu.
Aj keď, ja mám 62 rokov, Blanka má 36 rokov a má 14 ročného syna a Blankin otec je odo mňao dva roky mladší... Tak sa veci majú!
Kvaka
22.07.12,12:12
LKT už stálo ne dvore...“... Čo sa stalo?
Platiť nemal kto, obalamutil Blanku, dom dali Banke do zálohy - VUB . Vraj „symbolicky“... Dnes je Blanka žobrák. Nemá peniaze, nemá dom, nemá nič...

Dnes ju vyháňajú zas do zahraničia, lebo „už je zdravá“ a Dano (manžel) nedokáže splácať pôžičku na LKT...
Tomuto nerozumiem, nemá dom prečo? Ak vzal exekútor, tak LKT by už mal byť splatený, veď píšeš, že z domu spravila kaštieľ.
Štefan Theis
22.07.12,12:17
Dom je v katastro napísaný na Blanku!
Muž si ju zobral s tou podmienkou. Bývať áno, ale jeho meno tam figurovať nebude, s čím súhlasil. Dôvod: "Blanka je ťažko chorá, v živote nebude môcť riadne robiť, aby mala aspoň strechu nad hlavou!
On robil v lese a potom ho napadlo, že bude podnikať a Blanka dostala akúsi požiadavku:"Chcem aj LKT. A to mi vyrazilo dych. Veď to je veľká pálka". Doslova tak mi to Blanka povedala...
Možno pôžičky v patričnej váške neplatili, lebo Blanka po kolapse bola až do septembra na ID. V septembri 2011 bola na operácii na Kramároch a teraz ju tlačia, že "Dano nestíha platiť poplatky a dôchodok máš malý"...
Nie je to vydieranie?
Po operácii mala ísť do kúpeľov, riziková skupina AA, ale muž povedal NIE!, lebo do kúpeľov chodí ktokoľvek a on nemá toľko dovolenky, aby bol s ňou. "Doslova citujem Blankine slová".
Štefan Theis
22.07.12,12:19
Zatiaľ nemá nič. Dom je v zálohe. zatiaľ tam bývajú, ale dokedy?
Zimama
22.07.12,12:25
A chce aj Blanka s tým niečo robiť, alebo iba Vás to trápi...?
Blanka asi nie - pre "pokoj v rodine", nuž potom je každá rada drahá... :o
KEJKA
22.07.12,12:25
nuž vyžaloval si sa, a to je celé. S tým nič nenarobíš. je to tvoj subjektívny pocit, verím, že mnoho z toho sú fakty, žiaľ pragmaticky je to tak, že Blanka sa podvolila tlaku manžela a prípadne iných osôb a urobila, čo urobila.
Súhlasila, aby sa dom stal zábezpekou na splácanie, či nesplácanie dlhov VUB. Záložné právo samo osebe však neznamená automaticky stratu vlastníctva.
Neviem, Blanka tam predsa býva. pôžičky splácajú? Ak áno a až ich splatia, tak sa založné právo zruší.
Nepíšeš nič o exekúcii.
Teraz či už niečo povie alebo nepovie, nič na veci nezmení.
Ak sa matka 14ročného syna nevie vzoprieť a presadiť si vlastnú vôľu, na úkor vlastného zdravia, vlastného majetku, to žiaden zákon nevyrieši. To si len môžete vzájomne rozprávať, vyplakať sa a všetko pojde po starom.
Dospelej žene a matke niekto bude zakazovať povedať, čo má na srdci? No comment.
Kvaka
22.07.12,12:30
Zatiaľ nemá nič. Dom je v zálohe. zatiaľ tam bývajú, ale dokedy?
No, to, že dom je založený, neznamená, že Blanka ho nevlastní. Keď sa splatí traktor, záložné právo sa vymaže. Ak je to tak, ako píšeš, Blanka sa nechá dobrovoľne zneužívať manželom. Tam niet pomoci ani rady. Ešte nerozumiem, ako porušila poslednú vôľu matky a čo z toho pre ňu vyplýva.
KEJKA
22.07.12,12:33
Blanka celý život nebude môcť robiť............a pritom robila a zarobila na rekonštrukciu dvoch domov? To je teda sila.
Ak muž podniká, tak si mal zarobiť na LKT alebo na lízing - ak sa Blanka nedokázala vzoprieť, jej chyba.
Opakujem, záložné právo jej vlastníctvo neruší. Ak niekto niečo dostane, tak si má chrániť vlastníctvo, je to na ňom.
Po operácii srdca má ísť do kúpeľov, tak rozhodne nech ide. Čo stým má muž? Ona predsa nepotrebuje súhlas od neho.
Nie je predsa ani povinosť, aby tam šiel on s ňou. Aká dovolenka? Ved je podnikateľ, nech si spraví voľno. Ale opakujem, on predsa do kúpeľov ísť nemusí - či vari žiarli? Tak nech. A do Nemecka na robotu ju pustí? Zaujímavé.

Dom je v katastro napísaný na Blanku!
Muž si ju zobral s tou podmienkou. Bývať áno, ale jeho meno tam figurovať nebude, s čím súhlasil. Dôvod: "Blanka je ťažko chorá, v živote nebude môcť riadne robiť, aby mala aspoň strechu nad hlavou!
On robil v lese a potom ho napadlo, že bude podnikať a Blanka dostala akúsi požiadavku:"Chcem aj LKT. A to mi vyrazilo dych. Veď to je veľká pálka". Doslova tak mi to Blanka povedala...
Možno pôžičky v patričnej váške neplatili, lebo Blanka po kolapse bola až do septembra na ID. V septembri 2011 bola na operácii na Kramároch a teraz ju tlačia, že "Dano nestíha platiť poplatky a dôchodok máš malý"...
Nie je to vydieranie?
Po operácii mala ísť do kúpeľov, riziková skupina AA, ale muž povedal NIE!, lebo do kúpeľov chodí ktokoľvek a on nemá toľko dovolenky, aby bol s ňou. "Doslova citujem Blankine slová".
Skrátka - je to na Blanke, ty môžeš byť jej oporou a záštitou, ak by boli na ňu veľké tlaky.
Je fakt, že ak sa pôžičky nesplatia, o dom môže prísť, ale hádam tak ďaleko ešte nie sú.
Bud jej oporou a nech si v prvom rade rieši svoje zdravotné problémy a absolvuje úpredpísané rehabilitácie a liečenie.
Štefan Theis
22.07.12,13:13
[QUOTE=KEJKA;2109605]Blanka celý život nebude môcť robiť............a pritom robila a zarobila na rekonštrukciu dvoch domov? To je teda sila.

V podstate je to vydieranie vlastnou rodinou. Matka ju chránila, možno až príliš. Ona to prežívala tiež od narodenia a viem, koľkokrát ju musel otec odniesť na rukách aj polovicu cesty zos školy domov... Matka prežívala aj svoju, aj Blankinu chorobu dvojmo...
Ak muž podniká, tak si mal zarobiť na LKT alebo na lízing - ak sa Blanka nedokázala vzoprieť, jej chyba.
Sama hovorí:" Keď ja som taká naivná, ja si myslím, že každý je taký ako ja"...

Po operácii srdca má ísť do kúpeľov, tak rozhodne nech ide. Čo stým má muž? Ona predsa nepotrebuje súhlas od neho.
Nie súhlas, ale direktívum:"Nepôjdeš nikde! Do kúpeľov chodí ktokoľvek a ja nemám toľko voľna, aby som tam bol celý čas s Tebou!"- doslova.
Aj na Kramároch bol s ňou celý čas. Keď večer odchádzal, mobil jej zobral a mohla telefonovať iba od pol druhej, keď za ňou prišiel... On prespával u kamaráta v Bratislave.
Dokobca, počas pobytu na Kramároch, išli lekári na štyri dni do Francúzska na nejaké školenie, čím sa operácia o štyri dni predlžila. Zobral ju, lekárompovedal, že bude v Bratislave, až by sa jej pohoršilo, okamžite prídu. Opak bola pravda. Posadil ju do auta a išli domov na Východnéslovensko. Keď sa muža pýtala, čo robí, povedal jej:"Nepindaj a sadaj!"...
Pred operáciou jej kúpili aj zájazd k moru a Blanka plakala do telefónu, keď od svokry počula:" Pozri si ešte more! Budeš mať krásny zážitok"...A práve to "ešte", pri tom sa rozplakala...
Nie je predsa ani povinosť, aby tam šiel on s ňou. Aká dovolenka? Ved je podnikateľ, nech si spraví voľno. Ale opakujem, on predsa do kúpeľov ísť nemusí - či vari žiarli? Tak nech. A do Nemecka na robotu ju pustí? Zaujímavé.
SKUTOČNE! pritiahnuté za vlasy. On ju má za onucu... DO kúpeľov nesmela, ale do Nemecka áno...Išlo predsa o veľké peniaze... A tie aj teraz chýbajú. Nie pre jej, ale pre jeho blahobyt...

Skrátka - je to na Blanke, ty môžeš byť jej oporou a záštitou, ak by boli na ňu veľké tlaky.
Je fakt, že ak sa pôžičky nesplatia, o dom môže prísť, ale hádam tak ďaleko ešte nie sú.
Bud jej oporou a nech si v prvom rade rieši svoje zdravotné problémy a absolvuje úpredpísané rehabilitácie a liečenie.
A zase . Zákon o rodine chráni "rodinu"... Aj to je "fungujúca rodina"???
Štefan Theis
22.07.12,13:19
No k tej poslednej vôli potvrdenú notárom. A on to zobral na vedomie.
Keď dala SVOJ dom mužovi do zálohy, pod tlakom porušila aj ona poslednú vôľu svojej matky. S poslednou vôľou súhlasila celá rodina ( manžel, sestra)... On manželku pritlačil, Blanka to MUSELA porušiť, aby asi "nemal nervy" a preto jej zakázal tete "niečo ceknúť"...V podtste ide o týranú ženu... Až teraz ma ten výraz napadol...
Je posledná vôľa nejak zákonom ošetrená? Podpis notára tam je...
Zimama
22.07.12,13:47
Áno, zrejme ide o týranú ženu - ale zákon o rodine začne (do istej miery) fungovať až potom, keď to Blanka začne riešiť a rozhodne sa skoncovať s týraním = odísť od tyrana. Veď je šikovná, vie sa sama o seba postarať (dúfajme, že ešte stále áno - vzhľadom na súčasný zdravotný stav...), nie je na ňom ekonomicky závislá (to skôr on na nej), len sa musí rozhodnúť a sama to chcieť.
Dať dom do zálohy je jedna vec, ale nepustiť ju na liečenie... no, to by som sa pozrela! :mad::eek::eek:
V tomto ju podporujte! :)
Štefan Theis
22.07.12,13:53
ĎAKUJEM ÚPRIMNE!!!
Ja to s ňou prežívam, ako keby bola moja dcéra...
Ja mám62, Blanka má 36 a 14 ročného syna, jej otec má 60 - je odo mňa o dva roky mladší...
Keby som sa mal na to pozrieť ako najväčší pesimista, tu by pomohli dve vec:
Buď jeho zabiť, alebo ju uniesť a "presadiť ju", aby si našla niekoho lepšieho...
Ale to je len čierna fantázia...
Zimama
22.07.12,13:56
Skúste radšej optimizmus - na začiatok má Vás, Vaše pochopenie i podporu, a to určite nie je málo... :)
Tweety
22.07.12,13:58
ĎAKUJEM ÚPRIMNE!!!
Ja to s ňou prežívam, ako keby bola moja dcéra...
Ja mám62, Blanka má 36 a 14 ročného syna, jej otec má 60 - je odo mňa o dva roky mladší...
Keby som sa mal na to pozrieť ako najväčší pesimista, tu by pomohli dve vec:
Buď jeho zabiť, alebo ju uniesť a "presadiť ju", aby si našla niekoho lepšieho...
Ale to je len čierna fantázia...
Jej otec je k tomu celému apatický? Veď jej môže pomôcť, či?
Štefan Theis
22.07.12,15:01
Jej otec je k tomu celému apatický? Veď jej môže pomôcť, či?
Jej otec sa od smrti manželky nevie pozbierať. Keď mu manželkazomrela (Blankina mama), Peter mal 47 rokov (dnes má 60) a ostal sám. iChodí ako živá mrtvola.
Aj Blanka povedala, že má vlastnú izbičku, venuje sa stolárčine, len pre domácu potrebu, ani nevie, kedy bol u mladých na návšteve (a bývajú pod jednou strechou). Buď je sklamaný, nahnevaný, alebo ani nevie o tom, že dom je v zálohe a aj on súhlasil s poslednou vôlou svojej manželky... Rozmýšľal som, či by som sa nemal s ním skontaktovať... Ale neviem, ako by to prijal, nechcem ani Blanke le, nechcem týrať jeho trápenie... Skontaktovať sa s jej tetou? Poznať sa poznáme od malička, veď sme sa vždy rodinkovali. Jej teta robí primárku v nemocnici...Pamätám si ju ešte ako malé dievčatko v pančuškách, aj s helenkou (Blankinou mamou)... Ako by to prijala??? V každom prípade by sa asi najviac hodilo, keby sme sa osobne stretli. Buď s jej otcom, alebo s jej tetou, lebo vypisovaním,...čo ja viem... Neviem čo by bolo dobré...Nechcem, aby Blanka mala ešte väčšie peklo, lebo ona by bola od muža prinútená klamať do očí...
Jej teta bude veľmi prekvapená, keď sa Blanka jedného dňa ocitne na psychiatrii...Ak nie na cintoríne...
Lebo to je aj na koňa veľa a nie na chorúženu po ťažkej operácii...
Tweety
22.07.12,15:06
Jej otec sa od smrti manželky nevie pozbierať. Keď mu manželkazomrela (Blankina mama), Peter mal 47 rokov (dnes má 60) a ostal sám. iChodí ako živá mrtvola.
Aj Blanka povedala, že má vlastnú izbičku, venuje sa stolárčine, len pre domácu potrebu, ani nevie, kedy bol u mladých na návšteve (a bývajú pod jednou strechou). Buď je sklamaný, nahnevaný, alebo ani nevie o tom, že dom je v zálohe a aj on súhlasil s poslednou vôlou svojej manželky... Rozmýšľal som, či by som sa nemal s ním skontaktovať... Ale neviem, ako by to prijal, nechcem ani Blanke le, nechcem týrať jeho trápenie... Skontaktovať sa s jej tetou? Poznať sa poznáme od malička, veď sme sa vždy rodinkovali. Jej teta robí primárku v nemocnici...Pamätám si ju ešte ako malé dievčatko v pančuškách, aj s helenkou (Blankinou mamou)... Ako by to prijala??? V každom prípade by sa asi najviac hodilo, keby sme sa osobne stretli. Buď s jej otcom, alebo s jej tetou, lebo vypisovaním,...čo ja viem... Neviem čo by bolo dobré...Nechcem, aby Blanka mala ešte väčšie peklo, lebo ona by bola od muža prinútená klamať do očí...
Jej teta bude veľmi prekvapená, keď sa Blanka jedného dňa ocitne na psychiatrii...Ak nie na cintoríne...
Lebo to je aj na koňa veľa a nie na chorúženu po ťažkej operácii...
Ak môžeš, tak sa obráť na jej tetu, možno o tom jej trápení nikto z rodiny nevie. Porozprávaj sa aj s jej otcom, jemu sa možno nezveruje so svojím trápením, keď má svojho až až.
KEJKA
22.07.12,16:19
niekto to musí riešiť. Ak to nevie ona, Blanka, tak sa spojte celá rodina. prichýľte ju, niekde musí skloniť hlavu aj so synom.Lenže on amusí chcieť, a to ešte nebolo povedané, prečo to trpí, prečo s vašou podporou sa neosamostatní.
Štefan Theis
23.07.12,08:04
Dobrý deň prajem! Prosím Vás!
Môžem Vás ešte o voľačo poprosiť?
Kejka píše:
„Blanka celý život nebude môcť robiť ................ a potom robila a zarobila na rekonštrukciu dvoch domov ? To je teda sila.“...
No a na tom som sa zamyslel. Dlho som nemohol spať a rozmýšľal som...To nedá aj mne spať.
Mohla Blanka ako opatrovateľka toľko zarobiť??? A rovila vôbec opatrovateľku???
Zarábali opatrovateľky až toľko? Prečo aj v Rakúsku, aj v Nemecku ?
Ide o roky 201 aý 2008, kedy v Nemecku skolabovala na srdce.
Opatrovateľka nemá právo na nemoc, na ošetrenie? Aj ostatné opatrovateľky onemocnejú, ale po maródke pokračujú.
Prečo Agentúra automaticky prerušila pracovný pomer, posadili ju do auta a odlifrovali z Nemecka, cez ČR úplne samú v aute až na východné Slovensko ?
Veď taká doprava nie je najlacnejšia. Prečo auto nevyužila aj na dopravu inej svojej opatrovateľke?
Nebol to obchod s bieklym mäsom a pod taktovkou vlastné manžela a svokry???
Tak by sa dalo aj vysvetliť:
1. Celodenný dozor v nemocnici a keď večer odchádzal, zobral jej mobil. Aby nemala možnosť skontaktovať sa s bývalými klientmi?
2. Cez štyri dni voľna ju ukradol a odlifroval až na východné Slovensko:“Nepindaj a sadaj!“...???
3. Nepustil ju do kúpelov. Nemohol tam byť celé dni a z príležitostného sexu (ktorý by bol zdarma) by neprofitoval ON, ale z „príjmov“ z Rakúska a Nemecka profituje...
4. Možnovidel, aké pekné vzťahy sú medzi nami a vie, že sme do rodiny, aby "náhodou " niečo nepovedala, čo by nemala...
5. Preto nás a bez dôvodu odlifroval z faceboku ako(priateľov) a do dnešného dňa nevieme prečo...
6. Obnoviť priateľstvo na faceboku nemôže, NESMIE, lebo by na to prišiel, keď má všetko pod palcom...
Inak si to neviem vysvetliť...:mee:
A preto má pod kontrolou počítač, facebok, mobil... „Keď boli u nás, nahol sa nad stôl, zobral Blankin mobil. Blanka sa naňho pozela. A muž:“No a čo! Pozerám Ti, kto Ti volal“.)... Nemal času jej kontrolovať mobil cestou sem? Prešli 350 km... Nemohol počkať a po odchode od nás až do Bratislavy mal ski dve hodiny času skontrolovať mobil. Ale práve u nás jej skontroloval mobil...
A stalo sa ešte voľačo.
Na oslavy som zo zdravotných dôvodov nemoholísť, poslal som Blanke kvety. S vedomím mojej družky.
Blanka Kvety nedostala. Ocitli sa u jeho matky... Podpis sfaľšovaný.
Na videu je aj Blankin „kaštieľ“, aj ako vyzeral a ktorý pod tlakom dala do zálohy banke...
Pzrite si video, aká bola atmosféra (a to jej cukanie. V tom čase som s Blankou mával tie hodinové hovory, keď mala tú depresiu.)
http://www.youtube.com/watch?v=n5DOC7KISos
KEJKA
23.07.12,08:53
a čo na toto hovorí Blanka?
Vie vôbec o tom, čo sa ty domýšľaš a čo tu naznačuješ?
Priznala by sa ti, kebyže sa jej opýtaš priamo?
Aj tak to celé nemá nič so zákonom o rodine........pretriasaš tu naozaj dôverne veci, zverejňuješ osoby, bez ich vedomia,
len aby si na to ešte nedoplatil.
Štefan Theis
23.07.12,10:49
Vy ste sa "zastavili" pri tom, ako mohla s chorým srdcom toľko zarobiť.
Ja som sa tiež iba zamyslel na základe Vášho postrehu (To neberte ako vyhováranie). nad tou istou otázkou. Nič viac, nič menej.
Na videu nie je nič zlé. Je to záznam obyčajnej návštevy. Iba spätný pohľad, na skutočnosť, že sa niečo zvrtlo, ale nie mojou vinou... Ja si vinu viem vždy priznať, až som ja vinný.Je to môj záznam... neviem, ako to myslíte.
misoft
23.07.12,10:54
mimotemy Pre Štefan Theis: Až toto náhodou objavia (a určite objavia, pretože je to na YT) a ty si nemal od nich súhlas na zverejnenie, čaká ťa poriadne vysvetľovanie a možno (na mojom mieste) aj tr. oznámenie - zverejnil si súkromné video.

Navrhujem však túto tému uzavrieť a prípadne úplne vymazať, nakoľko je tu porušená ochrana osobných údajov!
A nedaj sa mýliť tým, že je to tvoje video - ich tváre nie sú tvoje, ich tváre sú tiež identifikačným údajom a sú len ich (nepatria ti!)
Štefan Theis
23.07.12,11:55
mimotemy Pre Štefan Theis: Až toto náhodou objavia (a určite objavia, pretože je to na YT) a ty si nemal od nich súhlas na zverejnenie, čaká ťa poriadne vysvetľovanie a možno (na mojom mieste) aj tr. oznámenie - zverejnil si súkromné video.

Navrhujem však túto tému uzavrieť a prípadne úplne vymazať, nakoľko je tu porušená ochrana osobných údajov!
A nedaj sa mýliť tým, že je to tvoje video - ich tváre nie sú tvoje, ich tváre sú tiež identifikačným údajom a sú len ich (nepatria ti!)
Nehnevajte sa, ale o žiadne porušenie osobných údajov tu nejde !
Použil som moje súkromné, video, v našom byte, natáčal som s ich súhlasom, dokonca aj v zázname odznelo, aby som im to poslal cez facebok...
Robím kameramana v mestskej televízii už roky. Neprezradil som ani adresu, ani miesto, ani rodné číslo, ani číslo OP (to sú osobné údaje)
Nebol tu porušený ani zákon č. 308 - dať sa vyjadriť druhej strane, lebo tu nejde o kritiku, ani o reportáž...
Ich tváre nie sú moje? Ja som autor videa, ja mám autorské právo!
Natáčanie na ulici, pri mori a pod. Aj tam by som potreboval súhlas všetkých 2000 ľudí, ktorí sú v zábere??? Veď taký zákon neexistoval ani za hlbokej totality.
Tákon 102/1968 Zb. som tiež neporušil !!!
Chobot
23.07.12,13:43
Dostal som hlásenie s návrhom zmazať tému. Keďže Štefan píše, že má súhlas aktérov s ich zverejnením, nie je dôvod na zmazanie témy, aj keď sa tu spomínajú konkrétne osoby a krstné mená. Osoby, ktoré sa spomínajú sa síce môžu spoznať v texte a na videu aj známi môžu spoznať svojich susedov či kolegov. Ak by sa ktokoľvek z ľudí na videu spoznal, môže žiadať o odstránenie videa (pozn: Štefan, aj fotka či video môže byť považovaná za určitých okolností za osobný údaj, pozri túto tému: http://www.porada.sk/t122101-vystavenie-fotografii-zamestnacov-vs-ochrana-osobnych-udajov.html ).

Neviem, či toto je najvhodnejší spôsob, ako pomôcť tvojej známej, ale dobre. Zatiaľ tu nevidím nič také, kvôli čomu by som mal tému zmazať. Takže ju nechávam (tým nie je vylúčené, že iný moderátor ju uzavrie alebo zmaže).
buchač
23.07.12,14:02
Vy ste sa "zastavili" pri tom, ako mohla s chorým srdcom toľko zarobiť.
Ja som sa tiež iba zamyslel na základe Vášho postrehu (To neberte ako vyhováranie). nad tou istou otázkou. Nič viac, nič menej.
Na videu nie je nič zlé. Je to záznam obyčajnej návštevy. Iba spätný pohľad, na skutočnosť, že sa niečo zvrtlo, ale nie mojou vinou... Ja si vinu viem vždy priznať, až som ja vinný.Je to môj záznam... neviem, ako to myslíte.
...keby si mal ( neprajem nikomu ani len tú chrípku ..) , poprípade sa " pozastavil " na diagnózou " choré srdce " , veľa by si pochopil ...
Neodsudzujem nikoho , Blanku tiež - veď nepoznám ...ale aj tak .......s chorým srdcom toho veľa jeden nezarobí ...


Nehnevajte sa, ale o žiadne porušenie osobných údajov tu nejde !
Použil som moje súkromné, video, v našom byte, natáčal som s ich súhlasom, dokonca aj v zázname odznelo, aby som im to poslal cez facebok...
Robím kameramana v mestskej televízii už roky. Neprezradil som ani adresu, ani miesto, ani rodné číslo, ani číslo OP (to sú osobné údaje)
Nebol tu porušený ani zákon č. 308 - dať sa vyjadriť druhej strane, lebo tu nejde o kritiku, ani o reportáž...
Ich tváre nie sú moje? Ja som autor videa, ja mám autorské právo!
Natáčanie na ulici, pri mori a pod. Aj tam by som potreboval súhlas všetkých 2000 ľudí, ktorí sú v zábere??? Veď taký zákon neexistoval ani za hlbokej totality.
Tákon 102/1968 Zb. som tiež neporušil !!!
...veď to je to práve .....nie o údaje , skôr o tú nejakú etiku...
...lenže tá niekedy tvorcom reportáži chýba....

Dostal som hlásenie s návrhom zmazať tému.
...a vieš , Tibor , že som aj za ...???
Štefan Theis
23.07.12,14:11
Sme ľudia! Nie som chrapúň. Nie že by som mal strach, ale nebudem zbytočne dramatizovať situácia.
Za to, že ste mi pomohli, za to si ani Vy nezaslúžite, aby sa niekto vršil na Vás a zbytočne.
Za dobrotu na žobrotu...
V takej situácii som aj ja, požiadal som Vás o radu o poc a účel bol splnený.
Ale ako sami vidíte, priebežne som bol vyzvaný, aby som dával fakty, pýtali si podrobnosti.
Krstné meno Blanka bolo potrebné, lebo je to hlavná osoba, ktorej chcem pomôcť.
Video bolo iba doplňujúce, na porovnanie, posúdenie, v žiadnom prípade nnemalo poslúžiť na ublíženie. Ako inak som Vám mal podať tie podrobnosti, ktoré ste odomňa žiadali, aby ste mi mohli dať čo najsprávnejšiu odpoveď a radu. Účel sa splnil. K uverejneniu videa a fotiek na začiatku videa som bol nepriamo vyprovokovaný úvahou "... chorá...a zarobila na dva domy..."
Aj mňa to napadlo. A bola toúvaha ako z jednej, tak aj z druhej strany...
V tomto prípade viem, čo prežívala Blankina mama, viem, čo mohla Blanka prežívať a viem, že Blanka bola a je aj dnes vydieraná...a to ma trápi...
Čo dodať na záver. Účel bol splnený, veľa ste mi pomohli a s tou tetou sa spojím. Je to ozaj najprijateľnejšia cesta, kde sa dá očakávať pochopenie a pomoc.
Veľmi pekne všetkým ďakujem za všetky rady!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!
A koniec-koncov, môj prípad bol konkrétny a nikdy sa nenájdu dva na vlas rovnaké prípady, žeby ten môj prípad mohol pomôcť aj niekomu inému.
Takže! nemám nič proti zmazaniu.
Účel bol splnený, pomohli ste mi.
Ďakujem!!!A prajem Vám veľa úspechov !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!
Štefan Theis
23.07.12,14:17
...keby si mal ( neprajem nikomu ani len tú chrípku ..) , poprípade sa " pozastavil " na diagnózou " choré srdce " , veľa by si pochopil ...
Neodsudzujem nikoho , Blanku tiež - veď nepoznám ...ale aj tak .......s chorým srdcom toho veľa jeden nezarobí ...
ôžte mi to prosím Vás "polopate?"? Tej štylistike nerozumiem.
Pochopil som, že choré srdce a taký kaštieľ,...čiže o manuálnu prácu nemôže ísť. A "opatrovať starých ľudí", dvíhať, naťahovať sa... Poznám viac opatrovateliek, ale také výsledky (zárobky) mi ozaj nesedia)...To nie je závisť, to je iba konštatovanie, môj názor...
Chobot
23.07.12,15:05
...keby si mal ( neprajem nikomu ani len tú chrípku ..) , poprípade sa " pozastavil " na diagnózou " choré srdce " , veľa by si pochopil ...
Neodsudzujem nikoho , Blanku tiež - veď nepoznám ...ale aj tak .......s chorým srdcom toho veľa jeden nezarobí ...
ôžte mi to prosím Vás "polopate?"? Tej štylistike nerozumiem.
Pochopil som, že choré srdce a taký kaštieľ,...čiže o manuálnu prácu nemôže ísť. A "opatrovať starých ľudí", dvíhať, naťahovať sa... Poznám viac opatrovateliek, ale také výsledky (zárobky) mi ozaj nesedia)...To nie je závisť, to je iba konštatovanie, môj názor...

Predpokladám, že buchač mal na mysli skutočnosť, že človek, čo má dieru v srdci (predpokladám, že mala otvor v predsieňovej alebo komorovej prepážke), nedokáže robiť manuálnu prácu. Takto choré srdce je treba operovať alebo urobiť iné opatrenia (počul si už o jendokomorovom riešení?). Ale žiadna operácia neopraví srdce tak, aby mohol niekto fungovať naplno. Kardiaci sa rýchlo unavia, nedokážu pracovať 8 a viac hodín denne.

Čo naozaj robila v zahraničí, to vie z vás len ona. Poznám prípady, kedy ženy robili "opatrovateľky" a mali nadštandardné príjmy. Ale to je v tomto prípade len špekulácia a zbytočné úvahy.
Štefan Theis
23.07.12,15:27
Čo povedať, keď je to pravda? Je to iba úvaha...
Nejde mi do hlavy, že po skončení turnuse sadala do auta "s mokrým chrbátom"...Veď náhradná opatrovateľka tam už musela byť a pripraviť sa na cestu tiež treba...
Po kolapse dostala "bleskovú výpoveď"...
Okamžite ju naladovali do auta a "lifrovali ju úplne samu v aute z Nemecka až na východ Slovenska"... Veď tá cesta nebola lacná... Večer zavolai sanitku, ráno dostala výpoveď, nasadať do auta a hybaj domov... A po celej trase nevyužili auto, aby zobrali druhú opatrovateľku, alebo aby auto aj inak využili...A keby bola v aute (bez dozoru) skolabovala? Šofér sedel vpredu, ona vzadu a boli oddelení sklom...
Družka robí opatrovateľku, má aj certifikát. Rozprávala sa s Blankou, chcela si s ňou podiškurovať o robote. Blanka nevedela opísať ani priebeh, ani príznaky, iba počúvala a jediné, čo povedala do telefónu:"Zavolala som lekára".," Zavolala som sanitku"... Debata o ničom...
Keď sme surfovali na nete a zháňali o Luprichovi (rakúsky královský komorník),klikol som zle a vyskočila mi "antikoncepcia". Hneď začala fujkať, že je to hnus a že to ona nemôže používať pre srdce....a naraz hovorí:"Nech si muži dajú pozor". "Blanka! A Ty máš viac chlapov?" Ostala ticho. Ani necekla. Nereagovala ani na opakovanú otázku:" Blanka§ Ty máš viac chlapov?"...Nepovedala, že sa zmýlila, ani to nezahrala do autu... Až potom pokračovala v komunikácii, keď som našiel údaje o Luprichovi...Nuž...
Štefan Theis
23.07.12,15:58
[QUOTE=Štefan Theis;2110414]Čo povedať, keď je to pravda? Je to iba úvaha...
Nejde mi do hlavy, že po skončení turnuse sadala do auta "s mokrým chrbátom"...Veď náhradná opatrovateľka tam už musela byť a pripraviť sa na cestu tiež treba...
Po kolapse dostala "bleskovú výpoveď"...
Okamžite ju naladovali do auta a "lifrovali ju úplne samu v aute z Nemecka až na východ Slovenska"... Veď tá cesta nebola lacná... Večer zavolai sanitku, ráno dostala výpoveď, nasadať do auta a hybaj domov... A po celej trase nevyužili auto, aby zobrali druhú opatrovateľku, alebo aby auto aj inak využili...A keby bola v aute (bez dozoru) skolabovala? Šofér sedel vpredu, ona vzadu a boli oddelení sklom...
Družka robí opatrovateľku, má aj certifikát. Rozprávala sa s Blankou, chcela si s ňou podiškurovať o robote. Blanka nevedela opísať ani priebeh, ani príznaky, iba počúvala a jediné, čo povedala do telefónu:"Zavolala som lekára".," Zavolala som sanitku"... Debata o ničom...
Keď sme surfovali na nete a zháňali o Luprichovi (rakúsky královský komorník),klikol som zle a vyskočila mi "antikoncepcia". Hneď začala fujkať, že je to hnus a že to ona nemôže používať pre srdce....a naraz hovorí:"Nech si muži dajú pozor". "Blanka! A Ty máš viac chlapov?" Ostala ticho. Ani necekla. Nereagovala ani na opakovanú otázku:" Blanka§ Ty máš viac chlapov?"...Nepovedala, že sa zmýlila, ani to nezahrala do autu... Až potom pokračovala v komunikácii, keď som našiel údaje o Luprichovi...Nuž...Neviem, čo dodať... Ešte voľačo...
Štefan Theis
23.07.12,15:59
A ešte voľačo.
Vydala sa z povinnosti. To mi sama povedala.
Päť rokov po sobáši ju vyhodili z roboty (kancelária), kde ju prichytili s nadsiadeným a obaja dostali okamžitú výpoveď. Pred 11,00 hod už bola doma, ani smenu sesmela dokončiť.
Vtedy ju manžel stlkol do bezvädoamia. Vtedy mu lepilo, až by mala následky... To som počul vod viacerých. Vtedy som tam aj ja býval, ale kľudne môže ísť aj o „kópie jednej zprávy“...
Ja somna to už dávno zabudol. Po čase začala robiť ako vedúca kuchyne, ale po čase ju vyhodili,, vraj pre „znižovanie stavu“ (Za vedúcu nastúpila iná kuchárka.). Blanka sa vtedy podujala, že bude so svojím autom voziť obedy na koniec dediny (Asi kkilometer). Odchádzala okolo 11.00hod. ale stalo sa, že o 13.00hod. dôchodcovia volali starostovi, že obed ešte nemajú, alebo, že im bol okolo 13.00 hod. obed doručený studený...(Išlo asi o 10 obedov a v obedári.)...Žiaľ, jej bývalý nadriadený, ktorý tiež prišiel o miesto býval na pol ceste a hneď vedľa cesty...
No a vtedy išla do zahraničia.
Možno si muž povedal:“Keď Ti chutí sex, budeš na ňom zarábať“. V situácii, aby svoj dom dala do zálohy banke bola pritlačená a musela čušať... A tým si ju aj poistil, aby ona bola na ňom závisla...
Nuž neviem...
mareko
23.07.12,16:33
:mad: :eek: :eek: :mee: tak toto by asi bolo naozaj treba zavrieť , veď je to nechutné (aj s celým menom a priezviskom vo videu)!!! Toto nemá s pomocou nič spoločné, tu ide o niečo úplne iné !!!!
Zimama
23.07.12,19:05
Minimálne by to chcelo zmazať to video - ostatné by mne osobne ani tak nevadilo, ale to video robí všetko priveľmi osobným... :-(
Štefan Theis
20.08.12,14:41
Dobrý deň všetkým! Úprimne ďakujem všetkým, ktorí mi radili a kto mi poradil, aby som sa skontaktoval s Blankinou tetou. Napísal som jej tete skutočnú pravdu a na úrovni . Minulého týždňa posadila B. do auta, úplne samu a išli do Bratislavy. Neviem, či