maria58
24.07.12,12:47
Dobrý deň, pošepkajte mi prosím, akú výšku odmeny si mám pýtať za vedenie mzdovej agendy a mzdového účtovníctva živnostníkovi, ktorý má len jedného dohodára. Robila som s ním dohodu, poslala reg.list. Prakticky ide o vystavenie mzdy, mesačného výkazu pre Soc.poist. a mesačný prehľad na daňový úrad. Nerobila som nikomu mzdové, preto vôbec neviem povedať sumu.Jedná sa o Prešovský kraj, nie Bratislavu.
Ďakujem
Danielle369
24.07.12,16:01
Najprv hladaj Máriška...tu máš plno príspevkov

http://www.porada.sk/t2956-p68-posuskajte-kolko-pytat.html
Economic
25.07.12,15:19
A na koľko si ceníš takú robotu ? Každý z nás predsa musí vedieť cenu svojej práce. Záleží aj z akého kraja si... aj od finančných možností klienta.
martina0203
11.11.12,11:08
prepáčte, ale do témy pošuškajte koľko pýtať, sa mi nedá pridať príspevok s touto otázkou, potrebovala by som poradiť od Vás, otcovi robí jedna pani mzdové účtovníctvo, to účtovníctvo zahrňa 3 zamestnancov na hlavný pracovný pomer a 2 na dohodu, robí všetky potrebné papiere, program na účtovanie a všetky veci k tomu spojené si hradí zamestnávatel sám.... prosím koľko by ste vypýtali asi za tieto práce??? Kraj trnavský... otec jej dáva 100 eur / mesačne, no zdá sa mu to veľa.... moc ďakujem za vašu radu a pomoc....
Mila123
11.11.12,11:13
prepáčte, ale do témy pošuškajte koľko pýtať, sa mi nedá pridať príspevok s touto otázkou, potrebovala by som poradiť od Vás, otcovi robí jedna pani mzdové účtovníctvo, to účtovníctvo zahrňa 3 zamestnancov na hlavný pracovný pomer a 2 na dohodu, robí všetky potrebné papiere, program na účtovanie a všetky veci k tomu spojené si hradí zamestnávatel sám.... prosím koľko by ste vypýtali asi za tieto práce??? Kraj trnavský... otec jej dáva 100 eur / mesačne, no zdá sa mu to veľa.... moc ďakujem za vašu radu a pomoc....
wow......rozmaznáva účtovníčku.....
u nás (Tatry) takéto služby sú ohodnotené na cca 20 € mesačne,,,,,,,
martina0203
11.11.12,11:15
ježiš to fakt??? on ju tak platí, už asi rok... to myslíte vážne??? 20 eur??? ona si tak vypýtala, že toľko, robí všetko, len teda softvér a ked niečo potrebuje, tak jej zoženie otec...
Economic
11.11.12,11:38
prepáčte, ale do témy pošuškajte koľko pýtať, sa mi nedá pridať príspevok s touto otázkou, potrebovala by som poradiť od Vás, otcovi robí jedna pani mzdové účtovníctvo, to účtovníctvo zahrňa 3 zamestnancov na hlavný pracovný pomer a 2 na dohodu, robí všetky potrebné papiere, program na účtovanie a všetky veci k tomu spojené si hradí zamestnávatel sám.... prosím koľko by ste vypýtali asi za tieto práce??? Kraj trnavský... otec jej dáva 100 eur / mesačne, no zdá sa mu to veľa.... moc ďakujem za vašu radu a pomoc....

To je za mzdy určite veľa. Môj cenník je 14.- Eur prvý zamestnanec a tí dvaja ďalší by boli za 10.- Eur. Čiže mzdy dokopy by u mňa vyšli 34.- Eur.
Ak robí okrem miezd aj účtovníctvo, napríklad aj DPH a dokladov tak mesačne cca 70 ks tak to by bola adekvátna cena.

Aha, to mi ušlo Danielka, takže dohodárov mám á 7-.- Eur, takže mzdy v tomto prípade by u mňa boli 48.- Eur. Prehliadla som dohodárov.
kn-alka
11.11.12,11:49
prepáčte, ale do témy pošuškajte koľko pýtať, sa mi nedá pridať príspevok s touto otázkou, potrebovala by som poradiť od Vás, otcovi robí jedna pani mzdové účtovníctvo, to účtovníctvo zahrňa 3 zamestnancov na hlavný pracovný pomer a 2 na dohodu, robí všetky potrebné papiere, program na účtovanie a všetky veci k tomu spojené si hradí zamestnávatel sám.... prosím koľko by ste vypýtali asi za tieto práce??? Kraj trnavský... otec jej dáva 100 eur / mesačne, no zdá sa mu to veľa.... moc ďakujem za vašu radu a pomoc....

to nemyslíš vážne !!!!! .... a ešte si aj platí za soft?????

Ja mám vlastný soft, všetko posielam elektronicky a za mzdy si pýtam 7€ za PP a 5 € za dohodára mesačne. V tomto prípade mi to vyšlo na 31 € ... nie na 100 €
DanielaSL
11.11.12,11:50
Ešte má + 2 dohodárov. Takže asi by to bolo viac.
martina0203
11.11.12,11:50
ďakujem, to nerobí, to robím ja, mám okolo 6000 položiek ročne, DPH mesačné... naozaj moc ďakujem.... moc mi to pomohlo... veď to je oproti tomuto strašne veľa.... viete povedať, aj koľko by som mala ja dosťa za PU??? Len tak pre info??? Ja to robím otcovi,takže on ma ako extra neplatí.... ja som sa to na jeho firme vlastne učila...
DanielaSL
11.11.12,11:51
20 € za 5 ľudí? To je aj na sever pod cenu.
DanielaSL
11.11.12,11:53
Ja som zo severu , ale za menej ako 46€ by som to nerobila....teda myslím tie mzdy. A tiež mám vlastný softvér.
Economic
11.11.12,11:55
Ja som zo severu , ale za menej ako 46€ by som to nerobila.


Ja vždy zastávam taký jednoduchý názor, že každý človek čo robí sám na seba musí vedieť svoju cenu. Ale rozumnú a reálnu, nie premrštenú....
martina0203
11.11.12,11:56
no oproti 100 eur, je to stále super cena....
Economic
11.11.12,11:58
Danielka, takže cenu máme skoro rovnakú. :)
Mila123
11.11.12,12:10
Dievčatá, ja mám jedného podnikateľa, FO, je mesačným platcom DPH, s dovozom z EU a 8 zamestnancovi.....
dávam mu fa Q. za 500€ bez DPH, podľa toho ako to tu vidím, málo je to.....alebo sa mýlim?
DanielaSL
11.11.12,12:13
koľko položiek v účtovníctve asi?
Economic
11.11.12,12:15
Aby si si to orientačne mohla porovnať, pretože neviem koľko účtovných položiek máš, ja počítam za položku 0,65 Eur, zahraničné doklady 0,75 Eur. Samotné mzdy ti vychádzajú 84.- Eur podľa môjho cenníka mesačne.
Mila123
11.11.12,12:26
Aby si si to orientačne mohla porovnať, pretože neviem koľko účtovných položiek máš, ja počítam za položku 0,65 Eur, zahraničné doklady 0,75 Eur. Samotné mzdy ti vychádzajú 84.- Eur podľa môjho cenníka mesačne.
dokladov? neskutočne veľa (nie som v práci, zadám zajtra...), sú to 3 maloobchodné predajne a 2 motorové vozidlá.....
martina0203
11.11.12,12:33
keď som pozerala v mojom programe v minulých rokoch, tak som mala ja vždy do takých 6000 položiek... takže deleno 12 mesiacov je 500 položiek asi na mesiac * 0,65eur je 325 eur /mesačne... tak to rátam správne???? super, a ja to robím asi za nejakých 150 eur.... ale ako som písala, ja to robím pre rodinu a neplatím software, takže to tiež rozhoduje....
Economic
11.11.12,13:39
dokladov? neskutočne veľa (nie som v práci, zadám zajtra...), sú to 3 maloobchodné predajne a 2 motorové vozidlá.....

Bez ohľadu teda už na konkrétny počet položiek je to určite málo kvartálne 500.- Eur. Priemerne to je 166.- mesačne, z toho mzdy 84.- a ostatok účtovníctva je len 82.- Eur.... Takže podľa môjho odhadu málo.
Mila123
12.11.12,06:45
r. 2011 počet zápisov v PD 7326
Economic
12.11.12,06:48
r. 2011 počet zápisov v PD 7326

Fúúúúúha...... Tak som bezpečne mala pravdu.... Jednoznačne málo....
Mila123
12.11.12,06:53
Fúúúúúha...... Tak som bezpečne mala pravdu.... Jednoznačne málo....

ja teraz neviem, či som ja taký d..........ale ako ich prinútiť, aby viac zaplatili?
alebo ako ďalej s tým? každý jeden žiada 150 % výkony ale platiť je problém.....či už meškajú, alebo iba sľubujú.......
DanielaSL
12.11.12,06:58
Milka..je koniec roka...v novom roku jednoducho zdvihni ceny.
Mila123
12.11.12,07:00
Milka..je koniec roka...v novom roku jednoducho zdvihni ceny.
ja to chápem, že upravím ceny za služby, ale keby si videla tie reakcie???? neskutočné...takto som prišla o 2 zákazníkov v minulom roku....zdalo sa im, že mám drahé služby....
resp. našli nejakú účtovníčku, ktorá im robí za menej....
DanielaSL
12.11.12,07:04
Viem...tiež robím na severe..takí potom behajú od jednej k druhej...Prepočítala som to podľa mojich cien...kvartálne by som mu nafakturovala 1.268 €
DanielaSL
12.11.12,07:07
A to je smutné tu..že robí účtovníctvo x žien, ktoré sú niekde zamestnané a toto robia načierno popri svojej práci. Používajú ešte aj softvér z práce, tlačiareň, papiere...a potom podkopujú svojimi nízkymi cenami nohy ženám, ktoré to robia oficiálne na živnosť so svojim vlastným softvérom. Presne tak som prišla o obchod...ktorému sa ponúkla za oveľa nižšiu cenu rovno pani z daňového úradu.....
srska
12.11.12,07:20
A to je smutné tu..že robí účtovníctvo x žien, ktoré sú niekde zamestnané a toto robia načierno popri svojej práci. Používajú ešte aj softvér z práce, tlačiareň, papiere...a potom podkopujú svojimi nízkymi cenami nohy ženám, ktoré to robia oficiálne na živnosť so svojim vlastným softvérom. Presne tak som prišla o obchod...ktorému sa ponúkla za oveľa nižšiu cenu rovno pani z daňového úradu.....ak je správkyňa, kontrolórka - nemôže, nemala by - ale sme na slovensku
DanielaSL
12.11.12,07:32
a koľké robia... správkyne..hádam aj každá
srska
12.11.12,07:45
http://www.porada.sk/image.php?u=4751&dateline=1320007923

DanielaSĽ (http://www.porada.sk/member.php?u=4751)
7 Minutes Ago #25825 a koľké robia... správkyne..hádam aj každá

hmm, ťažko dokázateľné - na čierno
ak oficiálne, stačí dohoda o pracovnej činnosti na činnosť, ktorá nie je v rozpore so zákonom 400/2009
Economic
12.11.12,07:49
http://www.porada.sk/image.php?u=4751&dateline=1320007923

DanielaSĽ (http://www.porada.sk/member.php?u=4751)


7 Minutes Ago #25825 a koľké robia... správkyne..hádam aj každá

hmm, ťažko dokázateľné - na čierno
ak oficiálne, stačí dohoda o pracovnej činnosti na činnosť, ktorá nie je v rozpore so zákonom 400/2009


Veru, koľké robia a koľké ešte len budú robiť. Bola som minule osobne u jednej správkyne, je pred dôchodkom a sama od seba povedala, že sa ide dostať do účtovníctva a že bude robiť....
A verím, že nie je jediná.... A takéto baby nám berú robotu a kazia nám kšefty s cenami....
srska
12.11.12,07:52
Veru, koľké robia a koľké ešte len budú robiť. Bola som minule osobne u jednej správkyne, je pred dôchodkom a sama od seba povedala, že sa ide dostať do účtovníctva a že bude robiť....
A verím, že nie je jediná.... A takéto baby nám berú robotu a kazia nám kšefty s cenami....niektoré tak robia od 1990:)
JankaV
12.11.12,07:54
A to je smutné tu..že robí účtovníctvo x žien, ktoré sú niekde zamestnané a toto robia načierno popri svojej práci. Používajú ešte aj softvér z práce, tlačiareň, papiere...a potom podkopujú svojimi nízkymi cenami nohy ženám, ktoré to robia oficiálne na živnosť so svojim vlastným softvérom. Presne tak som prišla o obchod...ktorému sa ponúkla za oveľa nižšiu cenu rovno pani z daňového úradu.....


Vieš, smutné je, že zamestnaná žena je nútená robiť ešte jedno zamestnanie po večeroch, uťahaná a unavená ako pes. Tiež by radšej sedela pri telke alebo s priateľmi. A že má nižšiu cenu? No veď musí, ponúka nižší komfort klientovi.
Economic
12.11.12,07:55
A to je smutné tu..že robí účtovníctvo x žien, ktoré sú niekde zamestnané a toto robia načierno popri svojej práci. Používajú ešte aj softvér z práce, tlačiareň, papiere...a potom podkopujú svojimi nízkymi cenami nohy ženám, ktoré to robia oficiálne na živnosť so svojim vlastným softvérom. Presne tak som prišla o obchod...ktorému sa ponúkla za oveľa nižšiu cenu rovno pani z daňového úradu.....


Aj mne sa to stalo, že som veru preberala účtovníctvo po takejto babe, čo robila niekde vo firme, robila klientom papiere popri pracovnom pomere na čierno.... jej prácu a výsledky radšej nebudem komentovať.... Nekomunikácia s klentom... len holé spracovanie dokladov, nič viac, v priebehu roka a ani na konci roka nemali ani šajnu, ako to vo firme je... Konateľov prihlásila ako zamestnancov za nádherné platy a oni chudáci ani na odvody nemali... Nevysvetlila im nič, neporadila... Jednoducho iba účtovníčka. Kdežto ja hovorím, že my nie sme iba účtovníčky, ale hlavne ekonómky, musíme vedieť klientom poradiť, ukačírovať ich a viesť správnym smerom.... No nie každý to vie aj doceniť, bohužiaľ.
srska
12.11.12,07:58
neviem aké majú platy na dú ale asi pred 2 mesiacmi som porovnával platy jedného úradu štátnej správy v UK s platmi na identickom úrade v SK (rovnaké posty aj vek) - v UK cca 5x viac/mesiac + benefity
DanielaSL
12.11.12,09:18
neviem aké majú platy na dú ale asi pred 2 mesiacmi som porovnával platy jedného úradu štátnej správy v UK s platmi na identickom úrade v SK (rovnaké posty aj vek) - v UK cca 5x viac/mesiac + benefity

Ale to majú aj upratovačky, lekári, opatrovkyne detí.... ale keď im je ich plat na dú a nielen tam málo..nech robia to účtovníctvo oficiálne ..odvádzajú do štátnej kasy peniažky, ktoré aj my odvádzame, nech si kúpia soft, papiere, šanóny a nech to robia za sumy, ktoré by mali platiť tak pre nás ako aj pre ne....a nie podkopávať nám nohy a podliezať s cenami.
DanielaSL
12.11.12,09:20
Moja aj my musíme ťahať po nociach, keď chceme slušne zarobiť, lebo takéto ženy čo to robia z dobrej vôle po večeroch nám znižujú ceny a my potom musíme buď robiť za málo, alebo robiť viac..aj po nociach.
srska
12.11.12,09:23
Ale to majú aj upratovačky, lekári, opatrovkyne detí.... ale keď im je ich plat na dú a nielen tam málo..nech robia to účtovníctvo oficiálne ..odvádzajú do štátnej kasy peniažky, ktoré aj my odvádzame, nech si kúpia soft, papiere, šanóny a nech to robia za sumy, ktoré by mali platiť tak pre nás ako aj pre ne....a nie podkopávať nám nohy a podliezať s cenami.oficiálne to robiť nemôžu a keďže platy sú oveľa nižšie ako inde, tak je to tak ako je
DanielaSL
12.11.12,09:28
A potom my,ktoré sa týmto živíme môžeme robiť do zbesnenia...