Zavrieť

Porady

Pošuškajte koľko pýtať

žena - čo viac povedať treba :) ...viac
Hľadala som pod honorármi, sadzbami, fakturáciou... nikde nič na takúto tému. Fakt by som potrebovala poradiť. Mám malú firmu ktorej robím mzdy - výpočet pre pracovníkov v HPP - tu mám aj dohodnutý honorár. Lenže - zamestnávajú aj dohodárov - cca 10-15 mesačne - týmto počítajú mzdu a daň sami. Šefstvo chce šetriť. Lenže ja potom musím počítať úrazové poistenie, dopĺňať ručne výkaz do SP, takisto kvartálny výkaz na DÚ, inak mi všetko robí program, takže je s tým len oštara. Dodnes som im za to nič nefakturovala, stále sľubujú že budú mať na to vlastný program (som veľmi zvedavá, ako to chcú urobiť), ale už by som si rada za to vyhodila nejakú faktúrku. Poradí mi niekto, koľko by za to pýtal?
Usporiadat
Téma je uzavretá.
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Zuzana Boháčová Pozri príspevok
Ďakujem Vám pekne všetkým za názory..
ešte si pojdem spočítať položky,koľko mali doteraz priemerne mesačne
oni chcú aby som šla na paušál...
takže za položku /položka rozumej: mne to v omege počíta počet položiek-tzn. 1 predkontácia myslím = 1 položka, napr. 504/211 je 1 položka/
tak si vypočítam napr. 17 sk/1 položka,1 zamestnanec 200 sk, uzávierka 1000 sk?
môže byť?
Za Jú áno.... za PÚ rozhodne nie.

600 položiek mesačne, plus 3 zamestnanci, plus autá a poradenstvo je minimálne za 15 - 16 000 mesačne.
Niektorí možno budete namietať, že v Bratislave, verte, že tomu tak nie je , alebo sumu primerane upravte. Ale robiť túto agendu v načrtnutom rozsahu-t.j. kompletnú ekonomickú /nie účtovnú/ agendu pod 9 000 by som považovala za absolútne neváženie si práce navzájom. Uvažujte vždy aj koľko je to v čistom a porovnajte si to s inou prácou....a zvážte si pritom aj svoju zodpovednosť...
Naposledy upravil evina : 15.01.08 at 07:24
0 0
liduska liduska

liduska je offline (nepripojený) liduska

liba2 Pozri príspevok


Prosím ťa, kde v Omege máš uvedený počet položiek ?
Prehľady, denník účt. zápisov- zadáš účet všetko , okruhy -všetko a zadáš aj mesiac a dolu v ľavom rohu vidíš počet položiek za mesiac ktorý si si zadala /počet všetkých zápisov.
Naposledy upravil liduska : 15.01.08 at 07:24
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

liduska Pozri príspevok
Prehľady, denník účt. zápisov- zadáš účet všetko okruhy -všetko a zadáš aj mesiac a dolu v ľavom rohu vidíš počet položiek za mesiac ktorý si si zadala /počet všetkých zápisov.
liduška ďakujem, máš odo mňa virtuálny bodík
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

Mam noveho klienta s kt. sme sa dohodli na vybornej cene. Vcera som bola prvy krat s uctovnickou, po kt. uctovnictvo preberam a ostala som v soku.

Pre mna bolo automaticke, ze ked niekto uctuje cely rok 2007 a konci mu pracovny pomer 31.01.2008, tak je povinny dokoncit si svoju pracu za rok 2007 vratane podania danoveho priznania z prijmu PO. Avsak ona mi povedala, ze to robit nebude! Tak som si vypytala inventarizacie za 2006 sak to neni velka firma, to zvladnem. Ale taku inventarizaciu som este nevidela. Ziadne podklady tam neboli, len vytlacila zostatky vsetkych uctov na jednom papieri a potom kazdy ucet zvlast a to bola inventarizacia, "sak to tam vidim, zostatok tam je a to sed"i!!!!! Este doteraz som v soku, ale viem, ze bude nemozne ziadat od nej dokoncenie. Len zacinam pochybovat, ci som ja normalna co chcem, lebo je to uz druhy pripad, kde nebola inventarizacia urobena poriadne.

Moja otazka vsak znie: Kolko si vypytat za zavierku 2007 a vyhotovenie danoveho priznania na dan z prijmu PO 2007 (firme, v kt. som za dany rok nezauctovala ani jediny doklad a v podstate aby sa bolo od coho odpichnut, tak dokoncit aj inventarizaciu 2006)?
0 0
Zuzana Boháčová Zuzana Boháčová

Zuzana Boháčová je offline (nepripojený) Zuzana Boháčová

liba2 Pozri príspevok


Prosím ťa, kde v Omege máš uvedený počet položiek ?
v knihe analytickej evidencie
okruh všetko, účet všetko, len si vyberiem obdbie,za ktoré chcem počet položiek vypočítať a vľavo dole je uvedený počet položiek
aj v KROSe mi povedali,že takto sa počíta počet položiek..
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

andreaS Pozri príspevok
Len zacinam pochybovat, ci som ja normalna co chcem, lebo je to uz druhy pripad, kde nebola inventarizacia urobena poriadne.

Moja otazka vsak znie: Kolko si vypytat za zavierku 2007 a vyhotovenie danoveho priznania na dan z prijmu PO 2007 (firme, v kt. som za dany rok nezauctovala ani jediny doklad a v podstate aby sa bolo od coho odpichnut, tak dokoncit aj inventarizaciu 2006)?
Iba ťa chcem upokojiť, si normálna a pokračuj tak ďalej. Tiež som raz preberala účto kde inventúra účtu bol vlastne výstup pohybov na účte a K.Z. - takže viem čo ťa čaká.
Poradiť ti cenu nie je jednoduché, bude to závisieť aj od ochoty firmy ti zaplatiť. Za účtovnú závierku se berie od 5000 do 15000 Sk (aj viac) v závislosti od rozsahu práce.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

liba2: uf, dakujem... hned mi je lepsie

Firma je ochotna zaplatit, lebo nema ine vychodisko. Majitel je velmi ustretovy. Len neviem, ci sa mam pod zavierku aj podpisat, pretoze som za 2007 nezauctovala absolutne nic a teda budem musiet aspon tak "by očko" prekontrolovat dolezite veci, ci su vobec tak ako to ma byt a toto budem musiet robit doma po veceroch.
0 0
kostanyova kostanyova

kostanyova je offline (nepripojený) kostanyova

Ja beriem 500 ci dohodar a ci TPP za kompletku a na fa.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
kostanyova Pozri príspevok
Ja beriem 500 ci dohodar a ci TPP za kompletku a na fa.
Tých 500,- Sk je za vypracovanie mzdy a odvodov + mesačné výkazy?
0 0
ajale ajale

ajale je offline (nepripojený) ajale

zivnostnicka na materskej
Neviem, ci vas sklamem, alebo potesim. O par rokov bude takmer bezne, ze kazda vacsia firma si kupi alebo zapozicia terminal s laserovym citanim kodov a ten spravi cele uctovnictvo za vas. Firmam to setri platy pre dalsich pracovnikov, je to rychlejsie a presnejsie. A hlavne ziadne papierovacky... A uz je to tu na Slovensku...
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

ajale Pozri príspevok
Neviem, ci vas sklamem, alebo potesim. O par rokov bude takmer bezne, ze kazda vacsia firma si kupi alebo zapozicia terminal s laserovym citanim kodov a ten spravi cele uctovnictvo za vas. Firmam to setri platy pre dalsich pracovnikov, je to rychlejsie a presnejsie. A hlavne ziadne papierovacky... A uz je to tu na Slovensku...
Aké sú to programy? Budú vedieť aj kombinovať navzájom sa vylučujúce legislatívne predpisy?
0 0
ajale ajale

ajale je offline (nepripojený) ajale

zivnostnicka na materskej
Ja sa v tom az tak nevyznam ale info ti mozu dat tu
0 0
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

ajale Pozri príspevok
Neviem, ci vas sklamem, alebo potesim. O par rokov bude takmer bezne, ze kazda vacsia firma si kupi alebo zapozicia terminal s laserovym citanim kodov a ten spravi cele uctovnictvo za vas. Firmam to setri platy pre dalsich pracovnikov, je to rychlejsie a presnejsie. A hlavne ziadne papierovacky... A uz je to tu na Slovensku...
ajale Pozri príspevok
Ja sa v tom az tak nevyznam ale info ti mozu dat tu
Vidno, že sa nevyznáš. Mýliš si totiž účtovníka so skladníkom!
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

No v konečnom dôsledku z nášho programu sa tiež tlačia nejaké čiarové kódy a to aj na dodávkach či faktúrach. Otázka je, čo sú zač a načo sú.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

... však sa nikto ani nezľakol . Aj keby Jules Verne vstal z mŕtvych a všetky firmy boli iba tie "veľké" ....
0 0
Valika Valika

Valika je offline (nepripojený) Valika

ekonomka
Už som sa potešila no možno predčasne. Pekný deň.
0 0
bambino87 bambino87

bambino87 je offline (nepripojený) bambino87

Je tu niekto kto robi papiere pausalistovy (40%) + DP + RZZP? Pošuškajte koľko pýtať. Dakujem
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

ajale Pozri príspevok
Neviem, ci vas sklamem, alebo potesim. O par rokov bude takmer bezne, ze kazda vacsia firma si kupi alebo zapozicia terminal s laserovym citanim kodov a ten spravi cele uctovnictvo za vas. Firmam to setri platy pre dalsich pracovnikov, je to rychlejsie a presnejsie. A hlavne ziadne papierovacky... A uz je to tu na Slovensku...
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

si v šoku ?
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Johanka Pozri príspevok
si v šoku ?
Normálne som odpadla nad takou genialitou čiarového kódu a prudko mu závidím
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať