Zavrieť

Porady

Pošuškajte koľko pýtať

žena - čo viac povedať treba :) ...viac
Hľadala som pod honorármi, sadzbami, fakturáciou... nikde nič na takúto tému. Fakt by som potrebovala poradiť. Mám malú firmu ktorej robím mzdy - výpočet pre pracovníkov v HPP - tu mám aj dohodnutý honorár. Lenže - zamestnávajú aj dohodárov - cca 10-15 mesačne - týmto počítajú mzdu a daň sami. Šefstvo chce šetriť. Lenže ja potom musím počítať úrazové poistenie, dopĺňať ručne výkaz do SP, takisto kvartálny výkaz na DÚ, inak mi všetko robí program, takže je s tým len oštara. Dodnes som im za to nič nefakturovala, stále sľubujú že budú mať na to vlastný program (som veľmi zvedavá, ako to chcú urobiť), ale už by som si rada za to vyhodila nejakú faktúrku. Poradí mi niekto, koľko by za to pýtal?
Usporiadat
Téma je uzavretá.
ormika ormika

ormika je offline (nepripojený) ormika

Asmína Pozri príspevok
Som SZČO, teraz som spracovávala účtovníctvo vo svojej kancelárii, ale majú požiadavku, aby som raz do týždňa chodila k nim do firmy, aby mali agendu stále k dispozícii. Všetky náklady znášam ja, účtujem na svojom notebooku, na mnou zakúpených programoch....
Asmína, takto som to niekedy robila aj ja, že som chodila raz do týždňa ku klientovi, no zistila som, že zabijem tým veľa času. Už to tak nerobím, ale dohodla som sa s nimi tak, že ak chcú mať doklady hneď pri sebe, tak mi ich nosia do kancelárie, kde ich hneď spracujem a na druhý deň si zase prídu pre ne. Je to tak fajn, lebo si účtujem svojim tempom, doklady mám spracovávané priebežne a oni majú svoje doklady len 1 deň mimo firmu, čo vydržia. Ak náhodou niečo potrebujú z faktúr, tak zavolajú. Naozaj je to dobrá spolupráca. Ono to aj teba o chvíľu prestane baviť stále prenášať notebook.
0 0
veronkaa veronkaa

veronkaa je offline (nepripojený) veronkaa

Dík, budem si pytat viac na tu pracu co mam sa mi to zda maly plat, a na ŽL nechcu ist oni.
0 0
romanpp romanpp

romanpp je offline (nepripojený) romanpp

ormika Pozri príspevok
Prosím Vás mohli by ste sem napísať kto koľko asi berie v PÚ za položku? A čo sa berie za položku? Účtovný zápis alebo doklad? Stretla som sa rôznymi cenníkmi a konečne si chcem ceny ustáliť aj ja. Som z Trnavy, ale potešia ceny z celej SR. Doteraz som si pýtala za zaúčtovaný doklad. Možno to pomôže aj iným. Vďaka
Účtujem v MRP (JÚ aj PÚ). Od klienta beriem 17,- za riadok v peňažnom/účtovnom denníku. Ak jeden účtovný doklad vyžaduje zaúčtovanie na 10 riadkov, tak je to 170,- (klient mi neplatí za to, koľko akých dokladov mi doniesol, ale za moju prácu, ktorú som pri spracovaní dokladov odviedol). Týmto princípom oceňujem všetku svoju prácu pre klientov.

Zatiaľ som sa nestretol s klientom, ktorého by zaujímalo, koľko času potrebujem na spracovanie konkrétneho dokladu. Každý môj klient však presne vie, koľko on sám požaduje od svojich odberateľov za hodinu svojej práce (bez ohľadu na to, či sa jedná o prácu pomocného robotníka na stavbe alebo programátora).
Naposledy upravil romanpp : 20.11.07 at 07:26
0 0
Asmína Asmína

Asmína je offline (nepripojený) Asmína

ormika Pozri príspevok
Asmína, takto som to niekedy robila aj ja, že som chodila raz do týždňa ku klientovi, no zistila som, že zabijem tým veľa času. Už to tak nerobím, ale dohodla som sa s nimi tak, že ak chcú mať doklady hneď pri sebe, tak mi ich nosia do kancelárie, kde ich hneď spracujem a na druhý deň si zase prídu pre ne. Je to tak fajn, lebo si účtujem svojim tempom, doklady mám spracovávané priebežne a oni majú svoje doklady len 1 deň mimo firmu, čo vydržia. Ak náhodou niečo potrebujú z faktúr, tak zavolajú. Naozaj je to dobrá spolupráca. Ono to aj teba o chvíľu prestane baviť stále prenášať notebook.
Ormika všetko čo píšeš sú skutočnosti, s ktorými súhlasím. Živnostenský list držím v rukách len niekoľko mesiacov, všetky začiatky sú ťažké. Dúfam, že nebudem musieť chodiť účtovať kočovným spôsobom dlhú dobu, ale kým sa účtovníčka presadí na trhu, získa klientelu, to chvíľu trvá a musí robiť aj to čo sa jej veľmi nepáči. Za to krátke obdobie som sa naučila však veľa, nemyslím tým len v odbornej problematike, ale hlavne čo sa týka presadzovania svojich záujmov a jednania s ľuďmi. Tiež som z Trnavského kraja ako ty. Asmína
0 0
ormika ormika

ormika je offline (nepripojený) ormika

Asminka, jasne, nevedela som že začínaš. Ja som tiež chodila do firmy 1x do týždňa. No ak začneš účtovať viacej klientov, tak sama zistíš že to chodenie je strata času, lebo za ten čas trebárs aj čo sa len presúvaš z miesta na miesto, dokážeš zaúčtovať ďalšiu firmu. Ale na začiatok ti to plne schvaľujem. Si z Trnavy? Či z okolia? Trnavský kraj je dosť veľký Ale nemusíš písať odkiaľ si presne.
0 0
Asmína Asmína

Asmína je offline (nepripojený) Asmína

Ormika pošlem Ti súkromnú správu. Asmína
0 0
kristín kristín

kristín je offline (nepripojený) kristín

"Pošuškajte" koľko pýtať za účtovníctvo v prípade živnostníka, ktorý sa "zabudol" registrovať ako platiteľ DPH ešte v júli, kedy dosiahol zákonnú hranicu. Účtovníctvo mi priniesol teraz v novembri pripravila som mu registráciu dnes ju zaniesol a čakáme na dátum od DÚ. Koľko by ste pýtali v prípade, že mu dá DÚ dodaniť všetko až do toho júla spätne. Myslím, koľko na mesiac. A ešte mi prosím poraďte, aká je optimálna hodnota za JÚ v pripade živnostníka platiteľa DPH - kvartálneho. Vrátane komplexného spracovania + DP a celá agenda.Tých názorov je skutočne veľa a ťažko sa určuje akési optimum.Vďaka
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Aký je počet dokladov mesačne, má zamestnancov, koľko......?
Treba trošku viac uviesť o účt.jednotke aby sa dala cena lepšie odhadnúť.
0 0
kristín kristín

kristín je offline (nepripojený) kristín

Nikoho nezamestnáva, jeho činnosť spočíva v tom, že robí prednášky v oblasti ekonomiky na Slovensku ale i v Čechách.Čo sa týka dokladov má výpisy z B. účtu, faktúry za telefóny /2/, nejaké výdavkové doklady, príjmové,/neviem presne koľko toho je dostala som to len nedávno. No treba mu robiť CP, účtuje v SK-korunách ale aj v Eurách, má len slovenský účet, ale aj devízovú pokladňu v CZK a EURO. No má to celkom slušne rozdelené, podľa dokladov. Nemá to v "igelitke" všetko v kope.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
kristín Pozri príspevok
Nikoho nezamestnáva, jeho činnosť spočíva v tom, že robí prednášky v oblasti ekonomiky na Slovensku ale i v Čechách.Čo sa týka dokladov má výpisy z B. účtu, faktúry za telefóny /2/, nejaké výdavkové doklady, príjmové,/neviem presne koľko toho je dostala som to len nedávno. No treba mu robiť CP, účtuje v SK-korunách ale aj v Eurách, má len slovenský účet, ale aj devízovú pokladňu v CZK a EURO. No má to celkom slušne rozdelené, podľa dokladov. Nemá to v "igelitke" všetko v kope.
KeĎ aj cesťáky budeš robiť, tak to bude trošku viac. Odhadujem na 3-4 tisícky.
0 0
kristín kristín

kristín je offline (nepripojený) kristín

To sa myslí mesačne????
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
kristín Pozri príspevok
To sa myslí mesačne????
Nebodaj to chceš za takéto peniaze urobiť celý rok?
0 0
kristín kristín

kristín je offline (nepripojený) kristín

To určite nie, no priznám sa, zdá sa mi to priveľa. Nechcela by som kaziť účtovnícku povesť, ale tých dokladov nie je tak veľa. Skúsim odhadom povedať, že v denníku bude možno 500-600 riadkov/zápisov/ za 3/4 roka. Jasné, že dodaňovanie toho tretieho 1/4 roka, v prípade nariadenia DÚ bude mravenčia práca, ale .....no neviem, každopádne vrelá vďaka, za info.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
kristín Pozri príspevok
To určite nie, no priznám sa, zdá sa mi to priveľa. Nechcela by som kaziť účtovnícku povesť, ale tých dokladov nie je tak veľa. Skúsim odhadom povedať, že v denníku bude možno 500-600 riadkov/zápisov/ za 3/4 roka. Jasné, že dodaňovanie toho tretieho 1/4 roka, v prípade nariadenia DÚ bude mravenčia práca, ale .....no neviem, každopádne vrelá vďaka, za info.
Ale do roboty ešte si zarátaj aj tie cesťáky, ktoré budeš robiť ty (aspoň mám taký dojem). To je úmorná robota.
0 0
kristín kristín

kristín je offline (nepripojený) kristín

Tie cesťáky má vraj v exceli evidované, teda nebude treba "vymýšľať" jazdy. No je jasné, že to bude treba prepísať do môjho účtovného programu a ešte "upraviť" tak, aby bol v nákladoch celý výdavok za spotrebu PHN. Tie je tiež riadna robota a navyše má cesťáky v Čechách, to znamená, náklady v cudzej mene. Jednoznačne je s tým robota. No neviem, či budem mať odvahu toľko pýtať....
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
kristín Pozri príspevok
Tie cesťáky má vraj v exceli evidované, teda nebude treba "vymýšľať" jazdy. No je jasné, že to bude treba prepísať do môjho účtovného programu a ešte "upraviť" tak, aby bol v nákladoch celý výdavok za spotrebu PHN. Tie je tiež riadna robota a navyše má cesťáky v Čechách, to znamená, náklady v cudzej mene. Jednoznačne je s tým robota. No neviem, či budem mať odvahu toľko pýtať....
V tejto téme sa písalo aj to tom, ako si sami účtovníci kazíme "kšeft". Nevieme si oceniť svoju robotu, a potom to dopadne tak, že ak chceme vyžiť z vlastnej roboty, tak berieme nekonečne veľa klientov za babku. Nestíhame, do noci sedíme pri kompe, trpí rodina....... Preboha otvorme si konečne oči. Keď taký prednášateľ si vyžiada za hodinu prednášky aj 3 tisícky (iba príklad), o koľko je on lepší ako ty účtovník? O nič, každý je dobrý vo svojom fachu, a to veru treba vedieť ohodnotiť, a dať si zaplatiť.
0 0
kristín kristín

kristín je offline (nepripojený) kristín

Skutočne je to tak, berieme veľa živnostníkov za babku a trpí rodina. No som asi jedna z tých, ktorí nemajú tú "zdravú trhovú priebojnosť". Myslím si, že je nás viac a potrebovali by sme učiteľa na to, aby sme sa to naučili. Je to na našu škodu .....nechcem kaziť účtovnícku povesť. Asi sa skutočne treba vo všetkom naučiť vážiť si seba a svoju prácu.....
0 0
AHA AHA

AHA je offline (nepripojený) AHA

Ja som mala nedávno daňovú kontrolu (ktorá dopadla veľmi dobre čo ma teší ináč je to dosť veľká firma na externé účtovníctvo okolo 15 000 zápisov ročne + 60 ľudí mzdy) a veľmi ma potešilo keď daňováci majiteľovi
dosť razantne pri istej príležitosti povedali, ža mať dobre spracované účtovníctvo je minimálne 30 % úspechu dobre zabehnutej firmy, lebo každý z klientov to berie ako samozrejmosť a keď príde na platenie tak každý to chce zadarmo ( aj keď si myslým, že každý kto robí účto tak odvíja cenu nie len od počtu dokladodov ale aj od toho koľko si firma môže dovoliť platiť).
0 0
Liptáčik Liptáčik

Liptáčik je offline (nepripojený) Liptáčik

Ja som bola nedávno v situácii, keď každá korunka bola dobrá. Vzala som jedno účtovníctvo "za babku". Účtovania nebolo veľa, bolo zopár pracovníkov, ale riadna fluktuácia. Pracovníci sa menili takmer každý mesiac. Počet ostal takmer taký istý, ale sami viete, koľko práce je s prichádzajúcim a odchádzajúcim pracovníkom. Navrhla som navýšenie o tisícku. Prešla polovica. Viem, že firma v budúcnosti sa rozrastie, takže budem navyšovať aj v budúcnosti, no mám poučenie do budúcna. Takže: Ohodnoťme si svoju prácu, je naša.
0 0
alenad alenad

alenad je offline (nepripojený) alenad

AHA Pozri príspevok
Ja som mala nedávno daňovú kontrolu (ktorá dopadla veľmi dobre čo ma teší ináč je to dosť veľká firma na externé účtovníctvo okolo 15 000 zápisov ročne + 60 ľudí mzdy) a veľmi ma potešilo keď daňováci majiteľovi
dosť razantne pri istej príležitosti povedali, ža mať dobre spracované účtovníctvo je minimálne 30 % úspechu dobre zabehnutej firmy, lebo každý z klientov to berie ako samozrejmosť a keď príde na platenie tak každý to chce zadarmo ( aj keď si myslým, že každý kto robí účto tak odvíja cenu nie len od počtu dokladodov ale aj od toho koľko si firma môže dovoliť platiť).
Od 1.1.08 preberám účtovníctvo firmy, kde je 25 zamestnancov a do dnešného dňa je 14 500 zápisov. Na základe týchto informácií si dovolím opýtať sa: " Koľko pýtať? " Pôvodná účtovná firma si účtovala 15.000,- Sk/mesačne. Mne sa to zdá málo.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať