Zavrieť

Porady

Pošuškajte koľko pýtať

žena - čo viac povedať treba :) ...viac
Hľadala som pod honorármi, sadzbami, fakturáciou... nikde nič na takúto tému. Fakt by som potrebovala poradiť. Mám malú firmu ktorej robím mzdy - výpočet pre pracovníkov v HPP - tu mám aj dohodnutý honorár. Lenže - zamestnávajú aj dohodárov - cca 10-15 mesačne - týmto počítajú mzdu a daň sami. Šefstvo chce šetriť. Lenže ja potom musím počítať úrazové poistenie, dopĺňať ručne výkaz do SP, takisto kvartálny výkaz na DÚ, inak mi všetko robí program, takže je s tým len oštara. Dodnes som im za to nič nefakturovala, stále sľubujú že budú mať na to vlastný program (som veľmi zvedavá, ako to chcú urobiť), ale už by som si rada za to vyhodila nejakú faktúrku. Poradí mi niekto, koľko by za to pýtal?
Usporiadat
Téma je uzavretá.
reinholzova reinholzova

reinholzova je offline (nepripojený) reinholzova

ĎAKUJEM A EŠTE BY SOM SA CHCELA SPÝTAť, ČI JE NATO DAJAKÝ ZÁKON ALEBO KLAUZULA AK ÁNO TAK AKY? alebo by to malo byř definované v kolektívnej zmluve?
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

reinholzova
pekný večer, chcela by som sa spýtať, manžel je zamestnaný na dobu neurčitú s 3-mesačnou skúšobnou dobou, denne dochádza do práce cca 100 km, má alebo môže mu byť vyplatené cestovné aj v skúšobnej dobe ? Vopred ďakujem za odbpoveď s pozdravom Mel
reinholzova Pozri príspevok
ĎAKUJEM A EŠTE BY SOM SA CHCELA SPÝTAť, ČI JE NATO DAJAKÝ ZÁKON ALEBO KLAUZULA AK ÁNO TAK AKY? alebo by to malo byř definované v kolektívnej zmluve?
http://www.porada.sk/t56527-zakonnik-prace.html
http://www.porada.sk/t18030-zakon-o-...nahradach.html
Naposledy upravil liba2 : 11.01.08 at 21:01
0 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
ajale Pozri príspevok
Ak zacinam podnikat, mam malu firmu cca JA a moj pocitac, z domu, zakaznikov len prilezitostne, kolko moze odomna uctovnik mesacne pytat? Asponr orientacne... Diky
...takto by sa mohol definovat aj ten "moj"......z jeho pohľadu... len na poslednom (mesačnom) výpise z banky 95 položiek......z môjho pohľadu čo myslíš? ...orientačne...
0 0
ajale ajale

ajale je offline (nepripojený) ajale

zivnostnicka na materskej
nevadi, uz som dostala odpoved. Dakujem za snahu...
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
antonia111 Pozri príspevok
Takže, cactus ,asi koľko? Firma zaplatí!Tvrdí aspoň. Za 1 zam. môžem pýtať 250,- Sk?
pohraj sa troška s témou. Otvor si ju a daj do Hľadať v téme napr. cenník (mzdy, zamestnanec...) a vyhodí ti všetky príspevky, v ktorých sa dané slovo nachádza. Tak si skôr preštuduješ to, čo ťa zaujíma.
0 0
Zuzana Boháčová Zuzana Boháčová

Zuzana Boháčová je offline (nepripojený) Zuzana Boháčová

Dobrý večer,
chcem poprosiť o radu-idem účtovať firmu-majú cca 600-900 položiek mesačne, 3 zamestnancov na TPP.ďalej k tomu budem počítať auto-firemné,cestáky apod (a ďalej zatiaľ neviem čo ma k tomu ešte čaká)ďalej ekonomické poradenstvo-čo si môžu dať do nákladov apod.
Faktúry si vystavujú sami,účtovať budem u nich vo firme-majú svoj soft,svoj počítač,svoju kanceláriu-ja im budem iba účtovať.
Navrhujú mi 2500 sk mesačne-na faktúru ako pre SZČO.
Myslíte si,že je to primeraná suma?ďakujem za názory. (som zo stredného Slovenska)
0 0
cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
Tá suma je strašne neprimeraná bezohľadu z akej časti Slovenska si. Predstav si, že pri 900 položkách by ti to vychádzalo 2,70 na položku A to bez miezd atď. Mali by ti dať 10-15 tis. Sk.
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

Zuzana Boháčová Pozri príspevok
Dobrý večer,
chcem poprosiť o radu-idem účtovať firmu-majú cca 600-900 položiek mesačne, 3 zamestnancov na TPP.ďalej k tomu budem počítať auto-firemné,cestáky apod (a ďalej zatiaľ neviem čo ma k tomu ešte čaká)ďalej ekonomické poradenstvo-čo si môžu dať do nákladov apod.
Faktúry si vystavujú sami,účtovať budem u nich vo firme-majú svoj soft,svoj počítač,svoju kanceláriu-ja im budem iba účtovať.
Navrhujú mi 2500 sk mesačne-na faktúru ako pre SZČO.
Myslíte si,že je to primeraná suma?ďakujem za názory. (som zo stredného Slovenska)
jednoduché či podvojné? ja som tiež zo Stredného Slovenska a zdá sa mi to veľmi málo
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Máš kalkulačku? 2500/600 = za položku ....
0 0
Zuzana Boháčová Zuzana Boháčová

Zuzana Boháčová je offline (nepripojený) Zuzana Boháčová

Iwett Pozri príspevok
jednoduché či podvojné? ja som tiež zo Stredného Slovenska a zdá sa mi to veľmi málo
podvojné účto..
no možno budú mať občas aj 500 položiek mesačne.. to je zatiaľ taký predbežný výpočet..
tak čo im poviem?10 tis sk mi určite nedajú... to aj kebyže chcem 4 tis tak sa im to zdá veľa
skúsim 3500 sk.. stále málo? alebo sa na nich vykašlem..
0 0
Lydka R Lydka R

Lydka R je offline (nepripojený) Lydka R

Večný optimista so zmyslom pre humor, ale aj prísny detailista obľubujúci matematiku a logiku. ...viac
Zuzana Boháčová Pozri príspevok
podvojné účto..
no možno budú mať občas aj 500 položiek mesačne.. to je zatiaľ taký predbežný výpočet..
tak čo im poviem?10 tis sk mi určite nedajú... to aj kebyže chcem 4 tis tak sa im to zdá veľa
skúsim 3500 sk.. stále málo? alebo sa na nich vykašlem..
tie položky myslíš doklady?
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Dohodni sa od položky, nie paušál. Podľa toho, koľko navrhli , sú typickým príkladom toho, že účtovníctvo ich obťažuje a platba zaň sú z ich pohľadu vyhodené peniaze.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Zuzana Boháčová Pozri príspevok
podvojné účto..
no možno budú mať občas aj 500 položiek mesačne.. to je zatiaľ taký predbežný výpočet..
tak čo im poviem?10 tis sk mi určite nedajú... to aj kebyže chcem 4 tis tak sa im to zdá veľa
skúsim 3500 sk.. stále málo? alebo sa na nich vykašlem..
to si tak málo vážiš sama seba? Ved keby zamestnali účtovníčku, tak jej musia dať 15-20 tis.Sk, čo s odvodmi robí vždy viac ako 20 tis.Sk.
Vykašli sa na nich..... aj keby si bola v nižnejvyšnej.,,,,,
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Zuzana Boháčová Pozri príspevok
Dobrý večer,
chcem poprosiť o radu-idem účtovať firmu-majú cca 600-900 položiek mesačne, 3 zamestnancov na TPP.ďalej k tomu budem počítať auto-firemné,cestáky apod (a ďalej zatiaľ neviem čo ma k tomu ešte čaká)ďalej ekonomické poradenstvo-čo si môžu dať do nákladov apod.
Faktúry si vystavujú sami,účtovať budem u nich vo firme-majú svoj soft,svoj počítač,svoju kanceláriu-ja im budem iba účtovať.
Navrhujú mi 2500 sk mesačne-na faktúru ako pre SZČO.
Myslíte si,že je to primeraná suma?ďakujem za názory. (som zo stredného Slovenska)
Osobne by som sa s nimi už nikdy viac nebavila, nemajú absolútne predstavu o čo ide, alebo sú úplne drzí na tridsiatu.... Vypočítaj si ešte k tomu koľko to je čisté a nižšie píšeš, že ide o PÚ. Je to skutočne pod dôstojnosť účtovníka 2 500 za takéto podvojné účtovníctvo s týmto počtom položiek plus ekonomické poradenstvo. Radšej by som im za tie peniaze prišla raz do týždňa poupratovať...

P.s. Pri takom počte mesačných položiek nie je 2500 SK adekvátnych ani za JÚ, ani v žiadnom kúte Slovenska...
Naposledy upravil evina : 13.01.08 at 16:54
0 0
Erika-ežka Erika-ežka

Erika-ežka je offline (nepripojený) Erika-ežka

Táto téma patrí určite medzi najčítajnejšie a najpopulárnejšie témy na porade. Ale hlavne je v tom dobrá, že "kočíruje" účtovníkov, aby si začali viac vážiť prácu. Lebo mnohí z nás to ešte nevedia. Keď prídete k právnikovi a urobí Vám jednu zmluvu, alebo niečo poradí a pýta 5.000 Sk, ani sa nad tým nepozastavíte. Ale keď si máte ohodnotiť svoju prácu (častokrát prebdené noci - keď boli doklady na poslednú chvíľu) a klient je síce spokojný s vašou prácou, ale častokrát sa mu zdá zaťažko ju aj oceniť. A tak my účtovníci sklopíme uši, keď nám povie, že teraz potrebuje na to a to a zdá sa mu aj to málo - veľa. Ale našťastie je tu PORADA, ktorá nám otvorí oči, že treba ohodnotiť svoju prácu - lebo buď zarobíš, alebo sa len narobíš.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Erika-ežka Pozri príspevok
Ale našťastie je tu PORADA, ktorá nám otvorí oči, že treba ohodnotiť svoju prácu - lebo buď zarobíš, alebo sa len narobíš.
Moje zbožné želanie aby to tak bolo.
0 0
Filip Glasa Filip Glasa

Filip Glasa je offline (nepripojený) Filip Glasa

Založil som Finstat.sk
Keď prídete k právnikovi a urobí Vám jednu zmluvu, alebo niečo poradí a pýta 5.000 Sk
lenže u právnika je to väčšinou jednorázovka. Účtovník je dlhodobý vzťah. Keby niekto chcel od účtovníka nejakú jednorázovú prácu, tak asi nahodí vyššiu než bežnú taxu.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

falap Pozri príspevok
lenže u právnika je to väčšinou jednorázovka. Účtovník je dlhodobý vzťah. Keby niekto chcel od účtovníka nejakú jednorázovú prácu, tak asi nahodí vyššiu než bežnú taxu.
Tak tomuto nerozumiem - aký rozdiel je v kvalite práce pri jednorázovke a dlhodobom vzťahu.
Pri tzv. jednorázovke môže ísť napr. o rýchlostný príplatok za urýchlené spracovanie Zmluvy, u účtovníka môže ísť napr. o jednorázové spracovanie účta tesne pred DP.

Za normálnych okolností - právnik vypracuje Zmluvu a účtovník spracuje účtovný mesiac, to asi môžeme zrovnávať.
Zmluvu nepotrebujeme každý mesiac a asi ten dlhodobý vzťah pokiaľ funguje o.k. by som si cenila viac ....Sú aj právnici, ktorí pracujú na paušál s firmou stále napr.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
evina Pozri príspevok
Sú aj právnici, ktorí pracujú na paušál s firmou stále napr.
A ten paušál zaplatia aj keď v tom konkrétnom mesiaci právnik nemal prácu s konkrétným klientom.
0 0
JankaO JankaO

JankaO je offline (nepripojený) JankaO

Zuzana Boháčová Pozri príspevok
Dobrý večer,
chcem poprosiť o radu-idem účtovať firmu-majú cca 600-900 položiek mesačne, 3 zamestnancov na TPP.ďalej k tomu budem počítať auto-firemné,cestáky apod (a ďalej zatiaľ neviem čo ma k tomu ešte čaká)ďalej ekonomické poradenstvo-čo si môžu dať do nákladov apod.
Faktúry si vystavujú sami,účtovať budem u nich vo firme-majú svoj soft,svoj počítač,svoju kanceláriu-ja im budem iba účtovať.
Navrhujú mi 2500 sk mesačne-na faktúru ako pre SZČO.
Myslíte si,že je to primeraná suma?ďakujem za názory. (som zo stredného Slovenska)
Veď len odvody sú vyššie. Neprestane ma udivovať drzosť niektorých potencionálnych klientov a o to viac ochota za to pracovať. Veď je to všetko otázka dopytu a ponuky. Ak je ponuka aj na takýto dopyt, neustále sa budeme stretávať s drzosťou a neochotou, za odvedenú prácu so zodpovednosťou riadne zaplatiť.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať