Zavrieť

Porady

Pošuškajte koľko pýtať

žena - čo viac povedať treba :) ...viac
Hľadala som pod honorármi, sadzbami, fakturáciou... nikde nič na takúto tému. Fakt by som potrebovala poradiť. Mám malú firmu ktorej robím mzdy - výpočet pre pracovníkov v HPP - tu mám aj dohodnutý honorár. Lenže - zamestnávajú aj dohodárov - cca 10-15 mesačne - týmto počítajú mzdu a daň sami. Šefstvo chce šetriť. Lenže ja potom musím počítať úrazové poistenie, dopĺňať ručne výkaz do SP, takisto kvartálny výkaz na DÚ, inak mi všetko robí program, takže je s tým len oštara. Dodnes som im za to nič nefakturovala, stále sľubujú že budú mať na to vlastný program (som veľmi zvedavá, ako to chcú urobiť), ale už by som si rada za to vyhodila nejakú faktúrku. Poradí mi niekto, koľko by za to pýtal?
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

evina Pozri príspevok
Osobne by som sa s nimi už nikdy viac nebavila, nemajú absolútne predstavu o čo ide, alebo sú úplne drzí na tridsiatu.... Vypočítaj si ešte k tomu koľko to je čisté a nižšie píšeš, že ide o PÚ. Je to skutočne pod dôstojnosť účtovníka 2 500 za takéto podvojné účtovníctvo s týmto počtom položiek plus ekonomické poradenstvo. Radšej by som im za tie peniaze prišla raz do týždňa poupratovať...

P.s. Pri takom počte mesačných položiek nie je 2500 SK adekvátnych ani za JÚ, ani v žiadnom kúte Slovenska...
Prepočítané je to 5,- Sk a menej !!!!! za položku v PU !!! . Plus mzdy a poradenstvo. To dochádzanie do firmy ju bude stáť viac ako mesačný príjem! Na tom sa dá len prerobiť. A nehovorím o minutom čase. Nech ten čas strávi radšej na prechádzke, z tej bude mať väčší osoh. Inak si vyrobí len znechutenie a stresy navyše. Takí podnikatelia sa ozaj môžu hanbiť, ak vôbec majú nejaké svedomie! Treba im len elegantne oznámiť, že ste natoľko pracovne vyťažení, že Vám na nich nezostáva čas a len im doporučiť obrátiť sa na iné firmy, nech sa konečne preberú a otvoria oči!
0 0
Filip Glasa Filip Glasa

Filip Glasa je offline (nepripojený) Filip Glasa

Založil som Finstat.sk
dlhodobý vzťah pokiaľ funguje o.k. by som si cenila viac
cenovo je to skôr naopak. S rozsahom práce jednotková cena klesá. Ak za niekto odo mňa bude chcieť služby za 2 hodiny tak mu poviem 6/h korún, ale ak to má byť na celý rok 40 hodín v mesiaci, tak chce samozrejme menšiu sadzbu trebars 2/h koruny čo je tretina.

nechcem povedať že je niečo lacné alebo drahé. Len to že sa nedá porovnávať vyrobenie zmluvy a vedenie účtovníctva aj niekoľko rokov.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

falap Pozri príspevok
cenovo je to skôr naopak. S rozsahom práce jednotková cena klesá. Ak za niekto odo mňa bude chcieť služby za 2 hodiny tak mu poviem 6/h korún, ale ak to má byť na celý rok 40 hodín v mesiaci, tak chce samozrejme menšiu sadzbu trebars 2/h koruny čo je tretina.

nechcem povedať že je niečo lacné alebo drahé. Len to že sa nedá porovnávať vyrobenie zmluvy a vedenie účtovníctva aj niekoľko rokov.
To som chcela aj napísať, že sa to nedá porovnávať.....
A už určite nie tak, že to vyrobenie Zmluvy má byť drahšie preto, že je to raz a účtovníctvo lasnejšie lebo je to dlhodobý proces - to je môj názor
0 0
Eva99 Eva99

Eva99 je offline (nepripojený) Eva99

Betina2 Pozri príspevok
Prepočítané je to 5,- Sk a menej !!!!! za položku v PU !!! . Plus mzdy a poradenstvo. To dochádzanie do firmy ju bude stáť viac ako mesačný príjem! Na tom sa dá len prerobiť. A nehovorím o minutom čase. Nech ten čas strávi radšej na prechádzke, z tej bude mať väčší osoh. Inak si vyrobí len znechutenie a stresy navyše. Takí podnikatelia sa ozaj môžu hanbiť, ak vôbec majú nejaké svedomie! Treba im len elegantne oznámiť, že ste natoľko pracovne vyťažení, že Vám na nich nezostáva čas a len im doporučiť obrátiť sa na iné firmy, nech sa konečne preberú a otvoria oči!
Mňa to až tak neprekvapuje... Tiež som dostala "ponuku": stavebná spoločnosť s.r.o. so sídlom v SR, výkon prác v zahraničí, 10 zamestnancov na TPP - komplet mzdy, komplet vedenie PÚ (neviem presne koľko položiek mesačne, bolo mi povedané, že to je tak plná igelitka týždenne ), vystavovanie faktúr, poradenstvo, môj vlastný soft,... Pri záverečnej vete, že nejakých 4.000,- Sk/mesiac by boli ochotní platiť, aj keď zľavu by ešte privítali, skoro som odpadla! Keď som sa pýtala, ako sa k takej sume dostali, vraj im to tak robila "tá predtým". Často nie je ani tak problém v chrbtovej kosti podnikateľov, skôr v tom, že sú ľudia, ktorí sa nevedia oceniť, prípadne tak veľmi potrebujú klientov, že budú robiť ako mulice za pár drobných. Potom sa očakávajú podobné ceny u všetkých... Mali by sa stanoviť minimálne sadzby za našu prácu!
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

Eva99 Pozri príspevok
..... Mali by sa stanoviť minimálne sadzby za našu prácu!
Preto je aj taká populárna téma "Pošuškajte ..." Aby sa utriasol nejaký rozumný priemer. Veď nik nechce poberať odmenu za svoju prácu (a je jedno v akej formálnej podobe) hlboko pod priemer. V posledne spomínanom prípade by "rozmenené na drobné" znamenal očakávaný paušál odmenu na úrovni upratovačky.
Minimálne sadzby má asi každý tie svoje. Asi každý máme "to dno" za ktoré sme ešte ochotní a schopní strácať čas, ako svoju najväčšiu devízu.
Zvyšovať priemer je samozrejme vysoko prípustné
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Betina2 Pozri príspevok
Prepočítané je to 5,- Sk a menej !!!!! za položku v PU !!! . Plus mzdy a poradenstvo. To dochádzanie do firmy ju bude stáť viac ako mesačný príjem! Na tom sa dá len prerobiť. A nehovorím o minutom čase. Nech ten čas strávi radšej na prechádzke, z tej bude mať väčší osoh. Inak si vyrobí len znechutenie a stresy navyše. Takí podnikatelia sa ozaj môžu hanbiť, ak vôbec majú nejaké svedomie! Treba im len elegantne oznámiť, že ste natoľko pracovne vyťažení, že Vám na nich nezostáva čas a len im doporučiť obrátiť sa na iné firmy, nech sa konečne preberú a otvoria oči!
Treba im povedať otvorene pravdu - ocenenie nezodpovedá hodnote poskytnutej služby . Keď im každý povie nie, "s výhovorkou", že má veľa roboty, to ich nepreberie zo sna .
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Eva99 Pozri príspevok
Mňa to až tak neprekvapuje... Tiež som dostala "ponuku": stavebná spoločnosť s.r.o. so sídlom v SR, výkon prác v zahraničí, 10 zamestnancov na TPP - komplet mzdy, komplet vedenie PÚ (neviem presne koľko položiek mesačne, bolo mi povedané, že to je tak plná igelitka týždenne ), vystavovanie faktúr, poradenstvo, môj vlastný soft,... Pri záverečnej vete, že nejakých 4.000,- Sk/mesiac by boli ochotní platiť, aj keď zľavu by ešte privítali, skoro som odpadla! Keď som sa pýtala, ako sa k takej sume dostali, vraj im to tak robila "tá predtým". Často nie je ani tak problém v chrbtovej kosti podnikateľov, skôr v tom, že sú ľudia, ktorí sa nevedia oceniť, prípadne tak veľmi potrebujú klientov, že budú robiť ako mulice za pár drobných. Potom sa očakávajú podobné ceny u všetkých... Mali by sa stanoviť minimálne sadzby za našu prácu!
Určite vieš, koľko je účtovníkov ,ktorí robia bez živnosti, bez dohody, nič neodvádzajú .... a jednoznačne kazia ceny ...
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Eva99 Pozri príspevok
Mňa to až tak neprekvapuje... Tiež som dostala "ponuku": stavebná spoločnosť s.r.o. so sídlom v SR, výkon prác v zahraničí, 10 zamestnancov na TPP - komplet mzdy, komplet vedenie PÚ (neviem presne koľko položiek mesačne, bolo mi povedané, že to je tak plná igelitka týždenne ), vystavovanie faktúr, poradenstvo, môj vlastný soft,... Pri záverečnej vete, že nejakých 4.000,- Sk/mesiac by boli ochotní platiť, aj keď zľavu by ešte privítali, skoro som odpadla! Keď som sa pýtala, ako sa k takej sume dostali, vraj im to tak robila "tá predtým". Často nie je ani tak problém v chrbtovej kosti podnikateľov, skôr v tom, že sú ľudia, ktorí sa nevedia oceniť, prípadne tak veľmi potrebujú klientov, že budú robiť ako mulice za pár drobných. Potom sa očakávajú podobné ceny u všetkých... Mali by sa stanoviť minimálne sadzby za našu prácu!
Johanka Pozri príspevok
Určite vieš, koľko je účtovníkov ,ktorí robia bez živnosti, bez dohody, nič neodvádzajú .... a jednoznačne kazia ceny ...
Asi aj tá predtým bola jedna z nich.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Keď prepočítam, koľko času mi zaberie debordelizácia jednej, po okraj napchatej igelitky .... klient vidí len úhľadné listy papiera založené v šanóne a kváka, že však tých dokladov nemá až tak moc. Nemá, ale kým z toho chaosu vyberiem tie správne, ubehne kopec času ... Ale aspoň sa dozviem , kam chodí s frajerkou a aké jej kupuje darčeky .
0 0
JankaO JankaO

JankaO je offline (nepripojený) JankaO

Johanka Pozri príspevok
Ale aspoň sa dozviem , kam chodí s frajerkou a aké jej kupuje darčeky .
u ženatých sa to môže využiť ako "presviedčacia metóda " na lepšie ohodnotenie Ale to je len taký malý mafiánsky úlet.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

... možno by lepšie vynášala spolupráca s klebetnými denníkmi, ako táto otročina . Našťastie diskrétnosť funguje .
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

Johanka Pozri príspevok
... možno by lepšie vynášala spolupráca s klebetnými denníkmi, ako táto otročina . Našťastie diskrétnosť funguje .
Pokiaľ máš takéto spády, tak si s tým pohni. Za chvíľu s.JUDr.R.F., CSc dá schváliť svoj nový tlačový zákon a aj pravdivá informácia bude "trestná", alebo aspoň teda riadne spoplatnená .
0 0
Eva99 Eva99

Eva99 je offline (nepripojený) Eva99

STRELEC Pozri príspevok
Pokiaľ máš takéto spády, tak si s tým pohni. Za chvíľu s.JUDr.R.F., CSc dá schváliť svoj nový tlačový zákon a aj pravdivá informácia bude "trestná", alebo aspoň teda riadne spoplatnená .
Smiech cez slzy?
0 0
Kathryn Kathryn

Kathryn je offline (nepripojený) Kathryn

Keď sme k úveru potrebovali znalecký posudok - ohodnotenie domu, pripravila nám ho jedna zlatá pani. Pri preberaní a vyúčtovaní nám oznámila cenu za vyhodnotenie s dodatkom, že ju to mrzí, ale je to minimálna cena, ktorú môže fakturovať. Vraj také ma nariadenie z komory stavebných znalcov, ktoré stanovuje minimálne ceny. Vôbec sa mi tá cena nezdala prehnaná. Jedoducho sme ten posudok potrebovali. Možno niektorým účtovníkom by pomohla komora účtovníkov, ktorá by stanovila minimálne ceny a jednoducho nižšie by s cenami nemohli ísť.
Táto téma mi veľmi pomohla pri stanovení ceny za účtovníctvo. Ďakujem všetkým, ktorí do nej prispeli.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Existuje komora certifikovaných účtovníkov, nerobia absolútne nič, ak odhliadnem od pár školení ročne a vyberania členského....
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Johanka Pozri príspevok
Existuje komora certifikovaných účtovníkov, nerobia absolútne nič, ak odhliadnem od pár školení ročne a vyberania členského....
Presne tú istú básnickú otázku som chcel položiť. Čo okrem certifikácie robia?
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Kuk na www.skcu.sk, poslanie .
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Johanka Pozri príspevok
Kuk na www.skcu.sk, poslanie .
Pred chvílou som to čítal, preto si ma predbehla v odpovedi.
0 0
Zuzana Boháčová Zuzana Boháčová

Zuzana Boháčová je offline (nepripojený) Zuzana Boháčová

Zuzana Boháčová Pozri príspevok
Dobrý večer,
chcem poprosiť o radu-idem účtovať firmu-majú cca 600-900 položiek mesačne, 3 zamestnancov na TPP.ďalej k tomu budem počítať auto-firemné,cestáky apod (a ďalej zatiaľ neviem čo ma k tomu ešte čaká)ďalej ekonomické poradenstvo-čo si môžu dať do nákladov apod.
Faktúry si vystavujú sami,účtovať budem u nich vo firme-majú svoj soft,svoj počítač,svoju kanceláriu-ja im budem iba účtovať.
Navrhujú mi 2500 sk mesačne-na faktúru ako pre SZČO.
Myslíte si,že je to primeraná suma?ďakujem za názory. (som zo stredného Slovenska)
Ďakujem Vám pekne všetkým za názory..
ešte si pojdem spočítať položky,koľko mali doteraz priemerne mesačne
oni chcú aby som šla na paušál...
takže za položku /položka rozumej: mne to v omege počíta počet položiek-tzn. 1 predkontácia myslím = 1 položka, napr. 504/211 je 1 položka/
tak si vypočítam napr. 17 sk/1 položka,1 zamestnanec 200 sk, uzávierka 1000 sk?
môže byť?
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Zuzana Boháčová Pozri príspevok
Ďakujem Vám pekne všetkým za názory..
ešte si pojdem spočítať položky,koľko mali doteraz priemerne mesačne
oni chcú aby som šla na paušál...
takže za položku /položka rozumej: mne to v omege počíta počet položiek-tzn. 1 predkontácia myslím = 1 položka, napr. 504/211 je 1 položka/
tak si vypočítam napr. 17 sk/1 položka,1 zamestnanec 200 sk, uzávierka 1000 sk?
môže byť?


Prosím ťa, kde v Omege máš uvedený počet položiek ?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať