Zavrieť

Porady

Pošuškajte koľko pýtať

žena - čo viac povedať treba :) ...viac
Hľadala som pod honorármi, sadzbami, fakturáciou... nikde nič na takúto tému. Fakt by som potrebovala poradiť. Mám malú firmu ktorej robím mzdy - výpočet pre pracovníkov v HPP - tu mám aj dohodnutý honorár. Lenže - zamestnávajú aj dohodárov - cca 10-15 mesačne - týmto počítajú mzdu a daň sami. Šefstvo chce šetriť. Lenže ja potom musím počítať úrazové poistenie, dopĺňať ručne výkaz do SP, takisto kvartálny výkaz na DÚ, inak mi všetko robí program, takže je s tým len oštara. Dodnes som im za to nič nefakturovala, stále sľubujú že budú mať na to vlastný program (som veľmi zvedavá, ako to chcú urobiť), ale už by som si rada za to vyhodila nejakú faktúrku. Poradí mi niekto, koľko by za to pýtal?
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Ktovie aký bude čiarový kód na MV obstarávané na lízing, s nárokom na odpočet DPH, používané aj na súkromné účely .
0 0
ZEvina ZEvina

ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac
Johanka Pozri príspevok
Ktovie aký bude čiarový kód na MV obstarávané na lízing, s nárokom na odpočet DPH, používané aj na súkromné účely .
dobré........
A čiarový kód na mzdy? Len aby sa zmestili do tých čítačiek!
0 0
irma1 irma1

irma1 je offline (nepripojený) irma1

Johanka Pozri príspevok
Ktovie aký bude čiarový kód na MV obstarávané na lízing, s nárokom na odpočet DPH, používané aj na súkromné účely .
Aj tvorba opravných položiek napr. k pohľadávkam môže byť zaujímavá. A aj vypracovanie poznámok k účtovnej závierke. Už sa na to teším.
0 0
Aknazuz Aknazuz

Aknazuz je offline (nepripojený) Aknazuz

certifikovaná účtovníčka
bambino87 Pozri príspevok
Je tu niekto kto robi papiere pausalistovy (40%) + DP + RZZP? Pošuškajte koľko pýtať. Dakujem
Ak je čistý paušalista, nemá príjmy podľa §5, §7 a §8, tak maximálne 2.000,- Sk, u mňa by ro RZZP mal v cene za DP.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Nemôžeš povedať "paušalistovi" vopred, že max 2000 Sk. Treba robiť predpísané evidencie .... čo keď má xxx faktúr na nejaké smiešne sumy, potrebuješ ich vypárovať .... tušíš dopredu, koľko stráviš pri jeho evidenciách času ? A RZZP v cene ? Nemáš s RZ ZP žiadne náklady ?
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

evina Pozri príspevok
Normálne som odpadla nad takou genialitou čiarového kódu a prudko mu závidím
A aby sa ušetrilo na pokladníčkach v obchodoch tak ľudia budú platiť nálepkami s čiarovým kódom ktoré si sami vytlačia max do výšky výplatnej pásky tiež vo forme čiarového kódu a tým pádom sa ušetrí aj na pracovníkoch bánk a na Porade sa skončí hľadanie najserióznejšej banky na Slovensku
0 0
Zuzana Boháčová Zuzana Boháčová

Zuzana Boháčová je offline (nepripojený) Zuzana Boháčová

Dobrý deň,
môžete mi prosím skúsiť poradiť, koľko pýtať od firmy za 1 položku, keď budem viesť účtovníctvo u nich v kancelárii, tzn. ich software, ich PC, kancel.materiál atď.. a koľko Sk za 1 zamestnanca?
My v práci, kde som zamestnaná účtujeme 23 Sk za položku a 270 sk zamestnanec,+ 600 sk na hodinu za prácu naviac-ale je to komplet na naše náklady.
Ja by som bola na živnosť v ich kancelárii-neviem,koľko mám povedať plat.
Ďakujem za názory
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Zuzana Boháčová Pozri príspevok
Dobrý deň,
môžete mi prosím skúsiť poradiť, koľko pýtať od firmy za 1 položku, keď budem viesť účtovníctvo u nich v kancelárii, tzn. ich software, ich PC, kancel.materiál atď.. a koľko Sk za 1 zamestnanca?
My v práci, kde som zamestnaná účtujeme 23 Sk za položku a 270 sk zamestnanec,+ 600 sk na hodinu za prácu naviac-ale je to komplet na naše náklady.
Ja by som bola na živnosť v ich kancelárii-neviem,koľko mám povedať plat.
Ďakujem za názory
Tu by som videla problém so živnosťou - závislá činnosť...
0 0
Zuzana Boháčová Zuzana Boháčová

Zuzana Boháčová je offline (nepripojený) Zuzana Boháčová

evina Pozri príspevok
Tu by som videla problém so živnosťou - závislá činnosť...
aha akože je lepšie sa u nich zamestnať áno?
môže byť aj na dohodu o pracovnej činnosti?
len rozmýšlam,ako sa mám mesačne oceniť.. ale to je úplne nárazová práca,možno tam prídem 2x do mesiaca na pol dňa niečo zaúčtovať,možno 4x.., možno len mzdy na 1 hod a DPH až na konci štvrťroka, takže to nie je až taka opakovana praca..
0 0
AlkaS AlkaS

AlkaS je offline (nepripojený) AlkaS

mamina 7 ročnej dcérky
Ahojkajte!

Pošuškajte mi , či si náhodou nepýtam málo. Chodím vypomáhať do účtovnej kancelárie robím 2 firmy, ktoré sú mesačnými platcami v JU. 4 firmy sú Q platcami v JU. 4 firmy sú Q platcami v PU a dostávam 11.000,- SK. Podľa vašich príspevkov sa mi zdá , že si pýtam málo. ALKAS
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
AlkaS Pozri príspevok
Ahojkajte!

Pošuškajte mi , či si náhodou nepýtam málo. Chodím vypomáhať do účtovnej kancelárie robím 2 firmy, ktoré sú mesačnými platcami v JU. 4 firmy sú Q platcami v JU. 4 firmy sú Q platcami v PU a dostávam 11.000,- SK. Podľa vašich príspevkov sa mi zdá , že si pýtam málo. ALKAS
Ak tie firmy účtuješ komplet tak určite málo. To je 10 firiem, takže za jednu firmu máš 1100,- Sk. Stačí ti to?
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

smith Pozri príspevok
Ak tie firmy účtuješ komplet tak určite málo. To je 10 firiem, takže za jednu firmu máš 1100,- Sk. Stačí ti to?
Ale záleží aj od počtu dokladov, v jednotlivých firmách. Zároveň je dôležité, akú zodpovednosť nesie za vypracované účtovníctvo. Či je to len nahadzovanie dokladov, alebo plná zodpovednosť.
0 0
misolga misolga

misolga je offline (nepripojený) misolga

Koľko by ste zobrali za vypracovanie DP - dôchodcu, ktorý má iba príjem z nehnuteľností?( v roku 2007 dal do prenájmu garáž).Ďakujem.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
JAJA11 Pozri príspevok
Ale záleží aj od počtu dokladov, v jednotlivých firmách. Zároveň je dôležité, akú zodpovednosť nesie za vypracované účtovníctvo. Či je to len nahadzovanie dokladov, alebo plná zodpovednosť.
Písal som, že v prípade keď účtuje komplet tie firmy, je to málo.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

JAJA11 Pozri príspevok
Ale záleží aj od počtu dokladov, v jednotlivých firmách. Zároveň je dôležité, akú zodpovednosť nesie za vypracované účtovníctvo. Či je to len nahadzovanie dokladov, alebo plná zodpovednosť.
Čo je to len nahadzovanie?? Tento pojem osobne nemám rada, lebo potom nezainteresovaní si myslia, že je to opisovanie niečoho do PC a PC urobí celé účto, my ani nemusíme používať veľmi hlavu, len stlačíme gombík - určite Vás už mnohí o takých zázračných softoch informovali. Veď tam musím presne vedieť čo a kde mám "nahodiť". Darmo asi budem nahadzovať len tak bankový výpis, ak tam dám č. účtu 211. Nám sa to zdá tak automaticky, že je to 221, že sami týmto slovom zľahčujeme našu prácu. Podstatné na tom je, že sme museli na to prísť a perfektne vedieť či nahodiť 211 alebo 221.
A za "len nahadzovanie" dokladov 10-tich firiem /a minimálne ich ručné spracovanie - myslím nalepovanie bločkov a pod. za 1 100 hrubého za jednu firmu je neprijateľné...
Len keby každá firma mala len 50 položiek mesačne ...vypočítaj si koľko to je...
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Všetko je ralatívne ... poznám dievčinku, ktorá s veľkou radosťou pracuje v účtovníckej firme za 10 tis. čistého. Absolútne si nesťažuje lebo - naozaj iba nahadzuje doklady, ktoré jej predkontuje iná dievčinka.Ona ani nevie čo za tým PC robí, len jej ukázali, kde má klikať myšou a kde stlačiť enter. Keď som sa spýtala, či to po nej niekto kontroluje, skoro sa urazila. Nezabudla dodať, že nechápe , čo stále vyčitujem nejaké zákony ...Na otázku ako robia závierku som dostala super odpoveď - však je to v menu ...
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

smith Pozri príspevok
Písal som, že v prípade keď účtuje komplet tie firmy, je to málo.
Ja viem, ja som len chcela upozorniť, že inak sa to berie keď niekto to robí na vlastnú zodpovednosť a inak, keď len vykonáva niekoho príkazy a nahadzuje doklady. Preto sa veľmi ťažko radí druhým, koľko majú pýtať. Človek musí vedieť všetky informácie, aby mohol objektívne ohodnotiť prácu iného. Ak dostáva 11.000 a pracuje celý mesiac v príslušnej firme, nie je to veľa, ale pokiaľ je to spoľahlivá účtovníčka, akonáhle by chcela odísť určite jej plat dvihnú, len sa netreba báť, prípadne aj zmeniť zamestnanie.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Johanka Pozri príspevok
Všetko je ralatívne ... poznám dievčinku, ktorá s veľkou radosťou pracuje v účtovníckej firme za 10 tis. čistého. Absolútne si nesťažuje lebo - naozaj iba nahadzuje doklady, ktoré jej predkontuje iná dievčinka.Ona ani nevie čo za tým PC robí, len jej ukázali, kde má klikať myšou a kde stlačiť enter. Keď som sa spýtala, či to po nej niekto kontroluje, skoro sa urazila. Nezabudla dodať, že nechápe , čo stále vyčitujem nejaké zákony ...Na otázku ako robia závierku som dostala super odpoveď - však je to v menu ...
A môžme sa domáhať uznania remesla účtovníka. A verím tomu, že tá dievčina s hrdosťou sa hlási k účtovníkom.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

JAJA11 Pozri príspevok
Ja viem, ja som len chcela upozorniť, že inak sa to berie keď niekto to robí na vlastnú zodpovednosť a inak, keď len vykonáva niekoho príkazy a nahadzuje doklady. Preto sa veľmi ťažko radí druhým, koľko majú pýtať. Človek musí vedieť všetky informácie, aby mohol objektívne ohodnotiť prácu iného. Ak dostáva 11.000 a pracuje celý mesiac v príslušnej firme, nie je to veľa, ale pokiaľ je to spoľahlivá účtovníčka, akonáhle by chcela odísť určite jej plat dvihnú, len sa netreba báť, prípadne aj zmeniť zamestnanie.
Iste, len tak ako my nakukujeme vždy do tejto témy, tak som si istá, že veľmi radi nakukujú do tejto témy aj podnikatelia a Tí potom radi robia záver, aký som opísala.

Aj za opisovanie už predkontovaných dokladov 10-tich firiem je 11 000 hrubého málo-viď príspevok od Johanky aj tam má dievčinka 10 000 čistého.

Ak by malo ísť o skúsenú účtovníčku, ktorá komplet spracováva 10 firiem z toho štyri PÚ a ako sa mi zdá všetko depeháčkari, tak k tomu sa už radšej ani nevyjadrujem....Potom by bolo zaujímavé vedieť, koľko si tá účtovnícka firma pýta od daných klientov...nakoniec to spracovateľka musí vedieť najlepšie /pokiaľ len nenahadzuje /
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

evina Pozri príspevok
Čo je to len nahadzovanie?? Tento pojem osobne nemám rada, lebo potom nezainteresovaní si myslia, že je to opisovanie niečoho do PC a PC urobí celé účto, my ani nemusíme používať veľmi hlavu, len stlačíme gombík - určite Vás už mnohí o takých zázračných softoch informovali. Veď tam musím presne vedieť čo a kde mám "nahodiť". Darmo asi budem nahadzovať len tak bankový výpis, ak tam dám č. účtu 211. Nám sa to zdá tak automaticky, že je to 221, že sami týmto slovom zľahčujeme našu prácu. Podstatné na tom je, že sme museli na to prísť a perfektne vedieť či nahodiť 211 alebo 221.
A za "len nahadzovanie" dokladov 10-tich firiem /a minimálne ich ručné spracovanie - myslím nalepovanie bločkov a pod. za 1 100 hrubého za jednu firmu je neprijateľné...
Len keby každá firma mala len 50 položiek mesačne ...vypočítaj si koľko to je...
Aj mne moja dcéra občas vypomáha, o účtovníctve nemá ani paru, to je nahadzovanie. Nechcela som sa dotknúť nikoho a sama si myslím, že tých jedenásť je málo pri tých firmách, ale z otázky nevieme čo všetko musí byť za tých jedenásť spravené, či je to v čistom alebo hrubom. Ak nie som spokojná v zamestnaní mám možnosť ozvať sa, prekonzultovať so zamestnávateľom mzdu a ak sa s ním neviem dohodnúť, tak odísť.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať