Zavrieť

Porady

Pošuškajte koľko pýtať

žena - čo viac povedať treba :) ...viac
Hľadala som pod honorármi, sadzbami, fakturáciou... nikde nič na takúto tému. Fakt by som potrebovala poradiť. Mám malú firmu ktorej robím mzdy - výpočet pre pracovníkov v HPP - tu mám aj dohodnutý honorár. Lenže - zamestnávajú aj dohodárov - cca 10-15 mesačne - týmto počítajú mzdu a daň sami. Šefstvo chce šetriť. Lenže ja potom musím počítať úrazové poistenie, dopĺňať ručne výkaz do SP, takisto kvartálny výkaz na DÚ, inak mi všetko robí program, takže je s tým len oštara. Dodnes som im za to nič nefakturovala, stále sľubujú že budú mať na to vlastný program (som veľmi zvedavá, ako to chcú urobiť), ale už by som si rada za to vyhodila nejakú faktúrku. Poradí mi niekto, koľko by za to pýtal?
Usporiadat
Téma je uzavretá.
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Chvojkova
Môžem vás poprosiť o informáciu? Nemáte skúsenosti s poistkou pre činnosť účtovnej firmy? Potrebujem kto a za koľko.
dnes už je ich viac - tých poisťovní a sa to tu preberalo, hľadaj "poistenie účtovníctva" ČP, Kooperativa, UNIQA.
Výška poistky je silne individuálna,. treba komunikovať z poisťovňou. Závisí aj od výšky poistnej sumy. Viem je to príliš všeobecné. Finančne sa to dá utiahnuť, a je to dobrý imidž pre podnikateľa.
0 0
natka321 natka321

natka321 je offline (nepripojený) natka321

Ahojte, veľa som vás čítala, ale píšem prvý krát. Chcem sa opýtať, mám novú firmu, ktorú mi dohodila kamoška, mám im urobiť jazdy na 2 autá. Jedno auto od januára do konca roka a druhé od marca do konca r. 2005. Mám im povedať koľko vezmem za dokopy 200 jázd. Účtuje niekto aj takýmto spôsobom. Som myslela, že krát 25 Sk za každú jazdu + elektrika. Je to dosť? Som živnostník a robila by som to doma. Ďakujem
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
natka321
Ahojte, veľa som vás čítala, ale píšem prvý krát. Chcem sa opýtať, mám novú firmu, ktorú mi dohodila kamoška, mám im urobiť jazdy na 2 autá. Jedno auto od januára do konca roka a druhé od marca do konca r. 2005. Mám im povedať koľko vezmem za dokopy 200 jázd. Účtuje niekto aj takýmto spôsobom. Som myslela, že krát 25 Sk za každú jazdu + elektrika. Je to dosť? Som živnostník a robila by som to doma. Ďakujem
Presne som Ti chcela takto poradiť, pýtaj si za položku . Myslím že ako píšeš je to slušné.
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

natka321
Ahojte, veľa som vás čítala, ale píšem prvý krát. Chcem sa opýtať, mám novú firmu, ktorú mi dohodila kamoška, mám im urobiť jazdy na 2 autá. Jedno auto od januára do konca roka a druhé od marca do konca r. 2005. Mám im povedať koľko vezmem za dokopy 200 jázd. Účtuje niekto aj takýmto spôsobom. Som myslela, že krát 25 Sk za každú jazdu + elektrika. Je to dosť? Som živnostník a robila by som to doma. Ďakujem
Vieš, záleží ako to "robíš", či si musíš v mape hladať kolko je odkial kam kilometrov, či si jazdy "vymýšlaš" podľa dod. faktúr a oni ti dajú len stav tachometra a podobne. Ja osobne robím KJ za mesiac za "paušál" 500,- a neboli námietky. No je to rôzne.
Pekný deň želám...
0 0
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

Manual, ten paušál sa mi zdá dobrý. A takto by si stanovil cenu aj keby si robil evidenciu za celý rok naraz, napr. v januári?
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

pyton
Manual, ten paušál sa mi zdá dobrý. A takto by si stanovil cenu aj keby si robil evidenciu za celý rok naraz, napr. v januári?
Ano, pri jednaní pri KJ sa odvíjam od nejakého celku a to je mesiac. A keď je to za rok tak...
Pekný deň...
0 0
natka321 natka321

natka321 je offline (nepripojený) natka321

Zatiaľ čo som robila, teda aj robim evidenciu jázd, nenadvazujem na stav tachometra, lebo mam 2 auta, z ktorých dostávam bločky z tankovania, ale len jedno auto je v podnikaní a firma to chce naplno využiť. Takže mám akože viacej km najazdených než je v skutočnosti. Keď sme mali daňovú kontrolu, chcela som im dať aj evidenciu jázd a povedali mi, že to netreba, lebo aj tak si tam môžme popísať, čo chceme a oni na to ani neprídu. T.j. že nekontrolujú či sedia km s tachometrom.. tak neviem, hádam na to nikdy neprídu)))
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

natka321
Zatiaľ čo som robila, teda aj robim evidenciu jázd, nenadvazujem na stav tachometra, lebo mam 2 auta, z ktorých dostávam bločky z tankovania, ale len jedno auto je v podnikaní a firma to chce naplno využiť. Takže mám akože viacej km najazdených než je v skutočnosti. Keď sme mali daňovú kontrolu, chcela som im dať aj evidenciu jázd a povedali mi, že to netreba, lebo aj tak si tam môžme popísať, čo chceme a oni na to ani neprídu. T.j. že nekontrolujú či sedia km s tachometrom.. tak neviem, hádam na to nikdy neprídu)))
Natka tak my sme mali smolu, nám liezli do 4 aut.
0 0
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

Dík za odpoveď, Manual.
0 0
natka321 natka321

natka321 je offline (nepripojený) natka321

A tie km si vyhľadám na internete, zapíšem do zošita a potom už len s tým pracujem dookola a samozrejme podľa bločkov, podľa peňažného denníka, kde sa nakupovalo alebo kde bolo tankované. Všetko si vymýšľam a myslim, že aj v tej druhej firme si budem "musieť" ako ináč))
0 0
natka321 natka321

natka321 je offline (nepripojený) natka321

Manual, tak ešte raz..to vám akože na to prišli??? Mám bobiky(((
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

natka321
A tie km si vyhľadám na internete, zapíšem do zošita a potom už len s tým pracujem dookola a samozrejme podľa bločkov, podľa peňažného denníka, kde sa nakupovalo alebo kde bolo tankované. Všetko si vymýšľam a myslim, že aj v tej druhej firme si budem "musieť" ako ináč))
čo už, keď oni nemajú na nič čas...
0 0
natka321 natka321

natka321 je offline (nepripojený) natka321

Manual 500,- za mesiac KJ aj keby mali len 7-10 bločkov PHM za mesiac?
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

No dobre ale na tých 7-210 bločkoch je napr 250 litrov PHM a tie treba niekde prejazdiť. A to prejazdenie tolko PHM znamená kopu ciest a to je podla mňa to podstatné. Neviem či sa chápeme.
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Tu sa nejedná o bločky ale o evidenciu jázd, tak ako má byť
0 0
natka321 natka321

natka321 je offline (nepripojený) natka321

Jasné díky.
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

natka321
Jasné díky.
0 0
natka321 natka321

natka321 je offline (nepripojený) natka321

Manual
0 0
andrej_rv andrej_rv

andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

bepo
Mozete mi napisat kolko by ste zobrali za komplet PU platcu DPH mesacne s 50 prijatymi a 10 vydanymi fakturami a 5 zamestnancov na HPP?Dakujem
Náhodou som sa opäť dostal k tejto téme. Otázky typu za koľko, prečo a ako to zdôvodniť si dáva väčšina návštevníkov tejto stránky, aj keď z rôznych dôvodov. Aktuálne bývajú aj otázky "o koľko zvýšiť", keď okrem inflácie rastie aj počet dokladov, množstvo práce, len odmena akosi nie.
Je tu veľa príspevkov, niektoré dokonca aj s konkrétnymi číslami. Ja by som to zobral trošku z iného uhla - ako dospieť k cene. Najlepšie samozrejme je, ak objednávateľ navrhne cenu, ktorá je solídna pre obe strany. A potom ju aj príslušne upravuje podľa nárastu práce. Niektoré firmy vychádzajú z počtu dokladov. Má to výhodu, že papierový "rast firmy" sa odrazí aj na odmene. Iní účtovníci účtujú odmenu ako % z celkového obratu (nie zo zisku - to by sa účtovník dostal do konfliktu záujmov s firmou). Aj to má svoje opodstanenie - s rastom obratu spravidla rastie počet dokladov a obyčajne sú doklady na vyššie sumy. S vyšším rizikom v prípade chyby.
A je možný aj kombinovaný spôsob - napr. polovicu ceny viazať na počet dokladov a polovicu počítať ako % obratu. ALebo podľa charakteru firmy tento pomer zvoliť 30:70 alebo 75:25.
Keďže daňové priznanie ešte nie akútne blízko, možno prídu nejaké nové ponuky ku koncu roku a idú dlhé zimné večery, na ich skrátenie som pripol takú malú tabuľku, kde si môžete nahodiť Vaše údaje z konkrétnej firmy a prepočítať, koľko je Vaša odmena v prepočte na 1 doklad alebo na dosahovaný obrat firmy. A porovnať, či to sedí so zverejnenými cenami a ponukami iných firiem. Prípadne prepočítať, ako by to vyšlo pri rôznom pomere a spôsobe výpočtu. Tabuľku možno využiť aj pri vypracovaní cenovej ponuky pre novú firmu alebo vytvorenie akéhosi cenníka.
V tabuľke sú nahodnené nejaké modelové čísla - hodnoty v zelených políčkach si môžete meniť podľa svojich požiadaviek. V oranžových sú vzorce, tie upravujte, len ak ovládate excel. Dobré počítanie .
P.S. Tabuľa sa vzťahuje len na účtovanie, nezahŕňa cenu za uzávierku a DP, ani spracovanie miezd.
Naposledy upravil andrej_rv : 10.11.07 at 23:35
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Andrej rv keď som to videla prvýkrát tak som to len preletela a zdalo sa mi to veľmi zložité. Potom som sa k tomu asi trikrát vrátila, vytlačila som si to aj tabuľku, ale nepochopila som to. A dnes som sa zobudila o pol druhej v noci, zobrala tabuľku, zapla logiku a svitlo mi. Je to úplne prehľadné a myslím že dosť dobre premyslené a dá sa to skutočne aplikovať u každého klienta individuálne a pritom tak, aby tie ceny boli spravodlivé pre všetkých. No prepočítam si to na jednotlivých klientov, počkám na tie dlhé zimné večery a klientom dám asi pod stromček nové návrhy kalkulácií. Srdečná vďaka.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať