Zavrieť

Porady

Pošuškajte koľko pýtať

žena - čo viac povedať treba :) ...viac
Hľadala som pod honorármi, sadzbami, fakturáciou... nikde nič na takúto tému. Fakt by som potrebovala poradiť. Mám malú firmu ktorej robím mzdy - výpočet pre pracovníkov v HPP - tu mám aj dohodnutý honorár. Lenže - zamestnávajú aj dohodárov - cca 10-15 mesačne - týmto počítajú mzdu a daň sami. Šefstvo chce šetriť. Lenže ja potom musím počítať úrazové poistenie, dopĺňať ručne výkaz do SP, takisto kvartálny výkaz na DÚ, inak mi všetko robí program, takže je s tým len oštara. Dodnes som im za to nič nefakturovala, stále sľubujú že budú mať na to vlastný program (som veľmi zvedavá, ako to chcú urobiť), ale už by som si rada za to vyhodila nejakú faktúrku. Poradí mi niekto, koľko by za to pýtal?
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

Tonka, neviem prečo si myslíš, že blízka na lepšie časy. Rozhodne práce budeš mať viac, ak budú platcovia skoro všetci, ale myslíš, že vymiznú neplatiči?
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
KON-EKON
Ale dovtedy ho asi hodím na klinec a smerujem na reality.
Sa ti žije ,keď máš na výber.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
weva
Braňo, ja si tiež myslím, že si drahý. Ja robím mzdy, keď je do 10 zamestnancov (je jedno či na zmluvu alebo na dohodu) + výkazy
a všetko, čo k tomu patrí za 1000,= v čistom.
Aaale 1000.- ? Dohodím ti pár klientov - Ty spracuj ,ja budem inkasovať.:p :p :p
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

KON-EKON
Tiež mám problém so žgrlošmi,antiekonómami, anti podnikateľmi, ktorí by voš na polianku hnali za halierik.
Veľmi dobre som sa pobavila...

Ja som sa tiež dušovala, že účtovníčku?! Nie, nikdy, ďakujem! A pozri - dnes niekoľko firiem na krku...
A účtujem každému podľa dohody - mám klientov z TA - tí zaplatia viac, ako klienti zo Serede. Maličkí živnostníci to majú najlacnejšie. Samozrejme, ešte odlišujem platcu a neplatcu DPH a JU a PU...No a igelitkoví marcoví neohlásení klienti ma vedia dosť vytočiť! Poprípade príklad z min. roka - Spoločenstvo vlastníkov bytov došlo predposledný deň s 2 šanónmi nezaúčtovaných dokladov!!! A chceli to skoro zadarmo! Na porazenie. Včera mi igelitkový (januárový) klient s úsmevom na tvári zahlásil, že "...veď čo je to pre Vás. Vy to máte za 15 min. vypísané (myslel DP)..." Ano, za 15 min. vypíšem DP, ale čo v ňom bude... Dobre ma to vytočilo. Tak podľa neho si ja pýtam také nehorázne prachy za 15 min. roboty. Tak som mu povedala, že 15 min. to nebude, ani na počkanie (!!! ), a zdvojnásobila som bežnú taxu. Nech si nemyslí! No a nezostalo mu iné, len to prijať - .
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

Teraz to vyzerá, akoby som bola na okolí jediná účtovníčka, alebo tak superdobrá, že každý sa za mnou hrnie.:p Vôbec nie, len trochu poznám toto podnikateľské prostredie, a viem, čo si ku komu môžem dovoliť :p . Ináč mám úplne rovnaké problémy ako každý iný účtovník, a trvalo mi niekoľko rokov, kým som sa naučila bez ostychu povedať klientovi požadovanú sumu. Tiež pýtam paušál.
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Asi som málo spala ,lebo som to nejako nepochopila. /A to si fandím že som dosť chápavá, zamyslím sa nad sebou . Sľubujem


A čo by si chcela, keď v noci strielaš šampus a budíš drahého.
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
abel
Asi som málo spala ,lebo som to nejako nepochopila. /A to si fandím že som dosť chápavá, zamyslím sa nad sebou . Sľubujem


A čo by si chcela, keď v noci strielaš šampus a budíš drahého.
V máji na Krahuliach hádam ten nočný šampus vypijeme.
0 0
tonkat tonkat

tonkat je offline (nepripojený) tonkat

Braňo
Tonka, neviem prečo si myslíš, že blízka na lepšie časy. Rozhodne práce budeš mať viac, ak budú platcovia skoro všetci, ale myslíš, že vymiznú neplatiči?
Braňo, ja si to vôbec nemyslím, to KON-EKON, ja som len reagovala na tie reality. Trošku si to pomotkal, ale pekne od teba, že si si ma všimol.:p :p :p :p :p :p
0 0
Zužu Zužu

Zužu je offline (nepripojený) Zužu

ormika
Hej, DPH 300 mesačne, resp. štvrťročne, koncoročná uzávierka, mzdy 250 za hlavný pracovný pomer, kde mám paušál, za DPH si neúčtujem, je to na vzájomnej dohode.
ďakujem za radu
0 0
Zužu Zužu

Zužu je offline (nepripojený) Zužu

Marianna01
Teraz to vyzerá, akoby som bola na okolí jediná účtovníčka, alebo tak superdobrá, že každý sa za mnou hrnie.:p Vôbec nie, len trochu poznám toto podnikateľské prostredie, a viem, čo si ku komu môžem dovoliť :p . Ináč mám úplne rovnaké problémy ako každý iný účtovník, a trvalo mi niekoľko rokov, kým som sa naučila bez ostychu povedať klientovi požadovanú sumu. Tiež pýtam paušál.
Ako sa dohodnem s klientom na mes. paušáli keď neviem aké množstvo má dokladov. Stalo sa mi s mojou klientkou, že som je povedala cenu a za pol roka mala toľko dokladov , že som prerábala a dnes mi povedala, že ju zdieram. Hneď som s ňou ukončila zmluvu. Dnes mám katastrofálny deň. Asi sa človek musí obrniť voči takýmto podnikateľom a pýtať si čo si zaslúži sa svoju prácu.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Zužu
Ako sa dohodnem s klientom na mes. paušáli keď neviem aké množstvo má dokladov. Stalo sa mi s mojou klientkou, že som je povedala cenu a za pol roka mala toľko dokladov , že som prerábala a dnes mi povedala, že ju zdieram. Hneď som s ňou ukončila zmluvu. Dnes mám katastrofálny deň. Asi sa človek musí obrniť voči takýmto podnikateľom a pýtať si čo si zaslúži sa svoju prácu.
Paušál určím na základe približného počtu dokladov, ktoré uvedie, alebo aj ukáže klient. Mám klauzulu v zmluve, kde určíme, že pri akom náraste dokladov oproti pôvodnému budeme upravovať cenu...
0 0
ticiana ticiana

ticiana je offline (nepripojený) ticiana

Zužu
Ako sa dohodnem s klientom na mes. paušáli keď neviem aké množstvo má dokladov. Stalo sa mi s mojou klientkou, že som je povedala cenu a za pol roka mala toľko dokladov , že som prerábala a dnes mi povedala, že ju zdieram. Hneď som s ňou ukončila zmluvu. Dnes mám katastrofálny deň. Asi sa človek musí obrniť voči takýmto podnikateľom a pýtať si čo si zaslúži sa svoju prácu.
vždy keď sa klient dohaduje na paušali tak ho vopred upozornujem že cena je len orientačná a bude mu urobené vyúčtovacia faktúra.
Zatiaľ sa nik nesťažoval a ako tak pozerám tak som asi dosť draha
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
abel

A čo by si chcela, keď v noci strielaš šampus a budíš drahého.

Aj šampus piť, aj múdra byť a hlavne veľa zarobiť !
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
tonkat
Braňo, ja si to vôbec nemyslím, to KON-EKON, ja som len reagovala na tie reality. Trošku si to pomotkal, ale pekne od teba, že si si ma všimol.:p :p :p :p :p :p
Tonkat a predsa sa zablýska na lepšie časy, lebo keď sa asi pred rokom hovorilo,že bude Pú pre väčšiu skupinu podnikateľov, zrazu by mal človek plno nádejných klientov.Ale keď to padlo, zasa si všetci robia "papiere" sami doma.:p :p :p :p
0 0
KON-EKON KON-EKON

KON-EKON je offline (nepripojený) KON-EKON

Reality som mala na mysli, realitnú činnosť, zaoberám sa tým už 2 roky popri ekonomike. Ale reality šou naozaj lepšie vynáša. Na to však nemám žalúdok. Čo sa týka boja proti igelitkárom, je najvyšší čas im povedať " ja som veľmi drahá,(ý), ja vám to neurobím, stálo by Vás to veľmi veľa a radšej sa vykašľať na tých pár korún-almužničku a poslať ich kade ľahšie.Ľahnite si na gauč radšej, choďte do prírody, zaplávajte si,ˇvenujte čas sebe, než tejto bohumilej práci zadarmo! Keď sa naučíme povedať "nie" a zapýtať si skutočné nároky, viac neprídu.Nepotrebujeme týchto chudákov, čo z nás cicajú krv. Musíme sa sami postaviť a nerobiť im sluhov. Kým im budú otvárať takíto účtovníci dvere a robiť skoro zadarmo, tak tam budú chodiť, ale aj oni onedlho zistia, že to nestíhajú, nezarábajú a sú na mizine. Je to na nás dámy a páni. Musíme sa vedieť lepšie predať. Zmeniť ich postoj musíme my sami.
0 0
ormika ormika

ormika je offline (nepripojený) ormika

KON-EKON
Reality som mala na mysli, realitnú činnosť, zaoberám sa tým už 2 roky popri ekonomike. Ale reality šou naozaj lepšie vynáša. Na to však nemám žalúdok. Čo sa týka boja proti igelitkárom, je najvyšší čas im povedať " ja som veľmi drahá,(ý), ja vám to neurobím, stálo by Vás to veľmi veľa a radšej sa vykašľať na tých pár korún-almužničku a poslať ich kade ľahšie.Ľahnite si na gauč radšej, choďte do prírody, zaplávajte si,ˇvenujte čas sebe, než tejto bohumilej práci zadarmo! Keď sa naučíme povedať "nie" a zapýtať si skutočné nároky, viac neprídu.Nepotrebujeme týchto chudákov, čo z nás cicajú krv. Musíme sa sami postaviť a nerobiť im sluhov. Kým im budú otvárať takíto účtovníci dvere a robiť skoro zadarmo, tak tam budú chodiť, ale aj oni onedlho zistia, že to nestíhajú, nezarábajú a sú na mizine. Je to na nás dámy a páni. Musíme sa vedieť lepšie predať. Zmeniť ich postoj musíme my sami.
A ja som to ododnes zmenila! V JÚ som si pozrela všetko zaúčtované v peňažnom denníku, spočítala si vyfaktúrované položky a keďže teraz si faktúrujem za december alebo kvartál, tak som si tam zaúčtované položky navyše dofaktúrovala. A hodilo to peknú sumu. SKúste to! Veď aj tisícka navyše je dobrá, no nie?
0 0
KON-EKON KON-EKON

KON-EKON je offline (nepripojený) KON-EKON

Gratulujem,nazbierala si odvahu. Netreba ľutovať žiadneho, čo povie, že je to drahé. Skúste si spočítať čo vás to stojí. Knihy,zákony, i keď máme poradu, nevyhnem sa večer knižke. Tlačivá, upgrade programov,teda programy ako základ, pomôcky v kancli, nájom,telefóny, potom prac. sily,... je toho dosť. Náklady sú vysoké a náročnosť denno-denne rastie. Školenia,čas na prvotnú evidenciu , nespoľahlivosť klientov, ich kroky ktoré nám potom spôsobujú zbytočnú stratu -času.Ešte nedorástli slovenskí podnikatelia, česť výnimkám. A preto držím všetkým palce, keď sa vzoprú vydieraniu, zhodnotia svoje dannosti a budú sa vedieť lepšie predať. Začnime dnes ako ormika.
0 0
otázka otázka

otázka je offline (nepripojený) otázka

účtovníčka
Mám malú dušičku, paušálna daň, 9 OF a DP vytlačené v Alfe, pošuškajte koľko pýtať.
0 0
Zužu Zužu

Zužu je offline (nepripojený) Zužu

evina
Paušál určím na základe približného počtu dokladov, ktoré uvedie, alebo aj ukáže klient. Mám klauzulu v zmluve, kde určíme, že pri akom náraste dokladov oproti pôvodnému budeme upravovať cenu...
Ďakujem za radu, dnešným dńom prehodnotím zmluvy svojim klientom a nebudem nikoho ľutovať. Mňa tiež nikto neľutuje a preto som tak dopadla a klientka mi ešte aj nadala. Včera mi bolo z toho všetkého nanič, ale dnes mám o jednu skúsenosť viac a som múdrejšia.
0 0
Zužu Zužu

Zužu je offline (nepripojený) Zužu

Odpoveď pre - Otázka: Za paušálnu daň beriem tisícku až dve. Málo či veľa?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať