Zavrieť

Porady

Pošuškajte koľko pýtať

žena - čo viac povedať treba :) ...viac
Hľadala som pod honorármi, sadzbami, fakturáciou... nikde nič na takúto tému. Fakt by som potrebovala poradiť. Mám malú firmu ktorej robím mzdy - výpočet pre pracovníkov v HPP - tu mám aj dohodnutý honorár. Lenže - zamestnávajú aj dohodárov - cca 10-15 mesačne - týmto počítajú mzdu a daň sami. Šefstvo chce šetriť. Lenže ja potom musím počítať úrazové poistenie, dopĺňať ručne výkaz do SP, takisto kvartálny výkaz na DÚ, inak mi všetko robí program, takže je s tým len oštara. Dodnes som im za to nič nefakturovala, stále sľubujú že budú mať na to vlastný program (som veľmi zvedavá, ako to chcú urobiť), ale už by som si rada za to vyhodila nejakú faktúrku. Poradí mi niekto, koľko by za to pýtal?
Usporiadat
Téma je uzavretá.
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

evina-lenže čo tu popisuješ už nie je práca účtovníka.
0 0
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

Takže tie príspevky majú číslo 284, 285.
0 0
ALDA ALDA

ALDA je offline (nepripojený) ALDA

stará mama, matka, manželka
bepo, to si dobre povedal, že to nie je práca účtovníka,vaď oni nás berú akože len účtovníčky a nakoniec aj DP apod.,čiže všetko a platiť čo najmenej.
Príspevok, že ten čo dáva aby si nemyslel,že dáva veľa, a je niekde taký, čo si myslí opak, ťažko.Ja tú sumu hore beriem za mesiac a mám dve účtovníčky,ktoré pripravujú podklady.A je to málo, podľa mňa!
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

bepo
evina-lenže čo tu popisuješ už nie je práca účtovníka.
Bepo neviem čo tu podľa Teba popisujem. V niektorom z predchádzajúcich príspevkov som presne napísala, že naša praáca nie je vlastne čistou prácou účtovníka-najmä v prípade výkonu týchto prác na základe živnosti, ale je to práca účtovníka, ekonóma, finančníka, právnika, niekde aj sekretárky, pretože ten podnikateľ nebude predsa mať zmluvu s piatimi ľuďmi. A o tomto to tu celé predsa je, to som mala pocit, že v tomto sme si všetci načistom a podľa toho by mala byť tá práca aj ocenená. Najväčšou chybou je, že sa zaužíval používať pojem "účtovník" na výkon týchto všetkých prác.
bepo nič v zlom, ale myslím si, že sme našími teraz poslednými vzájomnými príspevkami ukázali to, že napr. keby Ty si bol v pozícii podnikateľa a ja v pozícii "účtovníka", ktorý by mal u Teba túto prácu vykonávať nemohli by sme sa dohodnúť. Máme diametrálne odlišný názor na hodnotu tejto práce
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

evina-nebuď smutná,každý podnikateľ pre ktorého robíš má diametrálne odlišný názor ako ty.Základom bola veronicina otázka-podľa otázky úplná začiatočníčka takže úvahy o nejakom poradenstve sú zbytočné.A ja platím účtovníčke oveľa viac a čo si nevymyslím to nemám-o nejakom poradenstve môžem len snívať.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

bepo
evina-nebuď smutná,každý podnikateľ pre ktorého robíš má diametrálne odlišný názor ako ty.Základom bola veronicina otázka-podľa otázky úplná začiatočníčka takže úvahy o nejakom poradenstve sú zbytočné.A ja platím účtovníčke oveľa viac a čo si nevymyslím to nemám-o nejakom poradenstve môžem len snívať.
Bepo preto musíš vymýšľať a snívať sám lebo zamestnávaš a platíš "účtovníčku"
0 0
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

Mrzí ma, že som sa vplietla do tvorivej debaty.

Názor tej, pre ktorú robíme v príspevku 284-5 vytočil len mňa???
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

pyton
Mrzí ma, že som sa vplietla do tvorivej debaty.

Názor tej, pre ktorú robíme v príspevku 284-5 vytočil len mňa???
Pyton mne to nejde otvoriť,
0 0
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

Tam sa nič neotvára, je to tak ako to tam je. /Na odpadnutie to stačí... /
"Prepáčte zhoršenú kvalitu prekopírovaného príspevku."
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

pyton
Tam sa nič neotvára, je to tak ako to tam je. /Na odpadnutie to stačí... /
"Prepáčte zhoršenú kvalitu prekopírovaného príspevku."
Pyton, už som to pochopila, veď preto sa tu snažím vyjadriť, že si myslím, že naša práca nie je hodná tak málo ako si veľa ľudí myslí.
0 0
majam majam

majam je offline (nepripojený) majam

Pošuškajte koľko pýtať. Spracúvanie cca 100 zamestnancov mzdy za asi 5 dní + zaučenie novej mzdárky vie mi niekto poradiť?
0 0
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

Predchvíľou som náhodne bola na stránke www.mzdy.sk, je to nejaká súkr. firma, má tam aj cenník, môžeš sa inšpirovať ale zorientovať sa dá aj podľa toho, čo tu už bolo popísané. Cenník má uvedený aj nejaká fi na www.adpo.sk, alebo aj
http://members.chello.sk/niso
100 zamestnancov je dosť veľa, možno má niekto aj osobnú skúsenosť a dá vedieť...
Naposledy upravil pyton : 09.05.05 at 13:34
0 0
andrej_rv andrej_rv

andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

majam
Pošuškajte koľko pýtať. Spracúvanie cca 100 zamestnancov mzdy za asi 5 dní + zaučenie novej mzdárky vie mi niekto poradiť?
Nejaký cenník účtovníctva vrátane ceny za mzdy (250,- Sk/osoba) uvádza aj ANYMEX s.r.o. http://anymex.sk/c_uct.html
0 0
aladin aladin

aladin je offline (nepripojený) aladin

bepo
evina-nebuď smutná,každý podnikateľ pre ktorého robíš má diametrálne odlišný názor ako ty.Základom bola veronicina otázka-podľa otázky úplná začiatočníčka takže úvahy o nejakom poradenstve sú zbytočné.A ja platím účtovníčke oveľa viac a čo si nevymyslím to nemám-o nejakom poradenstve môžem len snívať.
tak preco nezmenis učtovníčku, v čom je problém ?
ako číňania vravia , netreba bedákat nad velkou tmou ale zažať aspoň malé svetielko. (aj to je lepšie ako nič)
0 0
Katarina1 Katarina1

Katarina1 je offline (nepripojený) Katarina1

Ja som zamestnana vo firme, kde robim PU, a na dohodu robim este jednej sro PU, kvartalny platca DPH, 1 zamestnanec, vsetko mi donesu pekne ulozene, mam dohodnutu odmenu 7000 Sk/mes. Je to primerane? Myslite, ze za to, ze nemam na to zivnost, tak kazim robotu poctivym zivnostnikom???
0 0
Lienočka Lienočka

Lienočka je offline (nepripojený) Lienočka

Náhodou som si otvorila túto tému a asi tak ako všetci ostatní, ktorí sa tu vyjadrili zisťujem, že asi si málo pýtam za svoju prácu. Robím JÚ neplatcovi DPH, účtovníctvo mu spracúvavam priebežne. V podstate mu robím všetko : vystavujem mu faktúry pre odberateľov, príjem a výdaj zo skladu, pokladňu-podotýkam nevypisuje mi pokladničné doklady, donesie mi len účtenky, banku.
Skrátka full servis. Nosím mi to priebežne raz - dvakrát do týždňa. Je to drina pretože s vystavovaním faktúr a skladom strácam kopu času, ktorý by som mohla využiť na účtovanie a nie na vypisovanie pokladničných dokladov. Platí mi 2000,-Sk/mesačne. Asi som mäkká, lebo neviem ako mu mám povedať, že je to málo.
A zabudla som napísať, že som zamestnaná a vo firme robím PÚ kvartálny platca DPH. Manžel už dostáva hnisáky keď ma vidí sedieť cez deň a samozrejme po nociach a cez víkendy pred počítačom.
Tak asi treba zahodiť všetky zábrany a dostať to zo seba von.
Práci česť.
0 0
aladin aladin

aladin je offline (nepripojený) aladin

odporucam pisat hned kto je odkial ... je jasne že ceny su rozne podla uzemia, alebo abz som bol presnejsi , firma ktorej sa spracuvava uctovnictvo je odkial
0 0
Lienočka Lienočka

Lienočka je offline (nepripojený) Lienočka

Sorry, zabudla som to najhlavnejšie napísať. Som z Košíc. Díky.
0 0
dr.kuko dr.kuko

dr.kuko je offline (nepripojený) dr.kuko

Daňový špekulant
Caute uz dlho som sem nepisal a dokonca ani necital. Po dokonceni "dane" som si musel dat trochu oddychu, teda som musel robit nieco ine (ale docela rad). A teraz citam, ze este stale existuje clovek co robi uctovnictvo za 2.000,- a nie uctovnictvo, ale ekonomku. Ak by mi to dotycny doniesol domov a ja by som mu len spracoval faktury, banku a pokladnu tak je to ok, ale aj vystavovat a dvakrat do tyzdna za mnou chodi, tak to urcite nie aj keby som bol z Hornych Oresian. Drzim Ti palce Lienocka, aby si bola dostatocne asertivna, lacnejsiu a dobru ako Ty urcite nenajde, nechod pod 4.000,-, alebo si dohodni pravidla, ziadne blocky, ziadne vystvovanie faktur a sklad uz vobec nie. Ja by som to vyriesil tak, ze:
1. uctovnictvo 2000,-
2. vystavovanie faktur 800,-
3. sklad 1200,-
4. pokladna 1000,- (alebo menej podla objemu)
dokopy 5000,- a vsetko co si bude robit sam neplati

Maj sa krasne a napis ako si dopadla.
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
No pošuškajte aj mne ľudkovia, prosím:

? pýtať za vypracovanie výročnej správy, ak má spoločnosť povinnosť auditu - a koho je to povinnosť vypracovať? - audítora, alebo externého ekonóma?
... je zrejmé, že to prischlo mne - ekonómovi, ale je to v paušále? - no, roboty kopa, času málo..., som ustatá, tak rozmýšľam či si to nevyfakturovať naviac...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať