Zavrieť

Porady

Pošuškajte koľko pýtať

žena - čo viac povedať treba :) ...viac
Hľadala som pod honorármi, sadzbami, fakturáciou... nikde nič na takúto tému. Fakt by som potrebovala poradiť. Mám malú firmu ktorej robím mzdy - výpočet pre pracovníkov v HPP - tu mám aj dohodnutý honorár. Lenže - zamestnávajú aj dohodárov - cca 10-15 mesačne - týmto počítajú mzdu a daň sami. Šefstvo chce šetriť. Lenže ja potom musím počítať úrazové poistenie, dopĺňať ručne výkaz do SP, takisto kvartálny výkaz na DÚ, inak mi všetko robí program, takže je s tým len oštara. Dodnes som im za to nič nefakturovala, stále sľubujú že budú mať na to vlastný program (som veľmi zvedavá, ako to chcú urobiť), ale už by som si rada za to vyhodila nejakú faktúrku. Poradí mi niekto, koľko by za to pýtal?
Usporiadat
Téma je uzavretá.
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

Somij, aj som si myslela, že je to až toľko! Ktovie, či to firmy v praxi rešpektujú, či nedávajú na živnosť práve toľko, čo aj hrubý príjem, ja mám skúsenosť že dokonca o viac než polovicu menej!!! Ale zas to tu bolo vykúpené "voľnosťou", že tam človek nemusel byť 8 hodín.
0 0
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

andreas, to je dobré, že tam nebudeš sama a máš sa od koho učiť. Už to je veľké plus a ďalej sa uvidí a potom prispej dobrými radami na poradu, nech aj my sa učíme
0 0
aladin aladin

aladin je offline (nepripojený) aladin

Tak vyjadrím sa aj ja . Od 1996 mam živnost na uctovnivtvo, Podnikam popri zamestnaní. To zdoraznujem len preto lebo iba z toho by som asi nevyžil…( vlastne vyzil vsak aj z minimalnej mzdy sa da vyžiť)No snad cenník : JU : DP je gratis. Ale za uzavierkové operacie sa platí cca 2000 sk. Je to v cleneni asi nasledovnom - uzatorenie pomocnej evidencie, uzatvorenie uctovných kníh, archivacia účtovných dokladov (na cd) , archivacia učtovných operácií, výkaz majetkoch a zavazkoch, prijmoch a výdavkoch, Prenos počiatocných stavov na nový rok , otvorenie účtovných kníh v novom rokuvzpracovanie internej smernicwe o vedení účtovníctva cca5-8 stran, ostatne účtovné službzu a operacie, príprava podkladov na danove priznanie…. Spolu tieto ciastky cinia cca 1900-2500 sk pricom zdoraznujem novým zakaznikom ak som im učtoval priebezne že 1.rok maju z tejto čiastky 30 percent zľavy.Samotne uctovanie počet zápisov v penaznom denniku 19-23 sk, (vacsonou mesacne 1400-2400 sk) u platcov dph je to viac ale nemam firmu ktora by mala nad 23 sk položkuPomocna evidencia – zapisy napr v knihe doslých , vyslých faktur ,knihe zavazkov pohladavok u platcov dph doteraz bez zapisov v knihe zavazkov a pohladavok tam je cena od 6,5 do 8,5Doteraz výpocet miezd bol v cene. od januara v cene výpočet miezd pre 2 zamestnancov od 3 zamestnancov – vrátane za 1 zamestnanca 50 sk ale uvazujem o ciastke 120-150 sk pravdepodobne až od dalsieho roka alebo pri rovnakej cene 50 sk za zamestnanca ale za vsetkých.V cene je prihlasovanie, odhlasovanie na poistovniach, rocne zuctovanie ...proste vsetky veci so mzdami.Okrem toho platci dph mesačný : platia 75 sk za priznanie, stvrťrocny 150 sk za priznanie.Okrem toho zasielam od 2004 výkazy do poistovní doporucene cenu 22 , resp 25 sk mi platí zakaznik...t.j. riadne to vyfakturujem.PU som zacal od roku 2004 uctovat. Teoreticky som to ovladal prakticky nie.Tak je cena za účtovný zápis v denníku od 25 do 38 sk , s tým že ak to nedosiahne paušal 3350 sk tak saplatí pausal.Pri uzávierkových pracach struktura podobna ako pri JU tam je cena od 1.900 do 5000 podla objemu. Za rok 2004 to bolo u jednej firmy 2600, sk u druhej 3200 sk samozrejme aj tu 1 rok este minus zlava.Mam množstvo nejasnosti este ale akonahle budem istejsí ... ak bude nieco take.. tak novu sro nezoberiem pod pausal min. 4200 skV poslednom case 2-3 roky prace mam dost beriem nových klientov lahko... ak sa im nepaci mozu ist o dom dalej. Tvrdim o sebe že som ustretový , ale vsimol som si čím som ustredovejsí tým viac ma využijú. Nehovorím že som lacný , ale keby som chcel z toho vyžit asi by som musel ist s cenou hore tak 8-15 percent. Ceny od 1996 som nikdy nezvysoval každý rok a ked bolo zvýsenie nikdy nebolo viac ako ½ inflacie. Pracujem len doma po poobediach , vikendoch, februar , marec, april aj po nociach. Dovolím si vsak tvrdiť že ak niekto robí uctovnictvo za 5 sk položku ako som tu precítal vyssie, tak bud nemusi z toho vyžit bud ma malu režiu. Ja mam oficialny softver, podnikatelske auto , chodím na skolenia (napriek tomu že i v praci som uctovník a aj odtial cca 1 x rocne idem na nejaké skolenie) , neberiem žiadne peniaze nacierno... ak niekto takto podnika tak nech mi nevravi že z 5 sk na položku u danej firmy dosiahne zisk. Jasne u jednej firmy 5 sk u inej 15 sk za položku. V roku 1998 som chcel ukoncit podnikanie a ccel som že postupim svojich klientov nejakemu uctovnikovi tak som zasiel na zaklade inzeratov k viacerým som prisiel to čo mi ukazovali nebolo tip top.. a predpokladam že mi ukazovali tie lepsie veci. aRaz mi jeden nový zákazník., ked som mu vypisoval doklad o zaplateni povedal že on nechce bloček ... a kolko to je bez bločka , tak som mu povedal rovnaku sumu a povedal že ked nechce bloček nech to vyhodí. Pan velký podnikatel to velkým gesto roztrhol.... Asi bol spokojný lebo prisiel aj o rok ...ale nahanal kazdú jednu korunu. A predložil mi moju fakturu a povedal že stratil doklad o zaplatení J)) nic som nepovedal... ale bolo to nad 10. tisíc ja som to mal v uctovnictve, on to (vlastne ja) aj zaslal na danový urad (oznamenie o vyplatení nedanej ciastky nad 10.000. ale keby som som si u seba nepriznal ... no proste nemam rad čer notyNo a odvtedy sa stal platcom dph a pravidelne mesacne mi nosí doklady.Snad este jedna vec ak mi donesu doklady na spracovanie 1 x rocne nikdy nedavam zlavu a neplatia menej kolko by platili pocas roka... a to poviem aj im. Ja mam zaujem na tom aby som celý rok mal co robiť a nie iba jednorázovo na koniec roka.
0 0
ik-a ik-a

ik-a je offline (nepripojený) ik-a

andreaS
karkulka: baran veru som )) ta ceska firma ma za rok 1 zakladac. A ze na to maju este kohosi, kto by s tym pomahal. Sme vlastne na 3 uctovnictva 2.. maju este aj jednoduche ale to robi spolu so mzdami dalsia uctovnicka.. na druhu stranu som clovek, ktory sa neboji chytit prilezitost za pacesy a radsej budem drztit uzitocne zakony ako chodit do skoly a nemat nic .. a za skusku nic nedam
AndreaS mam nieco podobne. Fyzicky od piatku idem robit ceske ucto a so mzdami. To uctovnictvo mi nerobi az taky problem, horsie mozno ale iba na zaciatok budu mzdy. Oni maju jeden sanon za kvartal, su kvartalny platcovia. Maju dvoch zamestnancov. Na start som im ponukla ucto 6.000 Kc a konzultacie 5.400 Kc. Budu chodit ku nam, v pripade cesty ku nim maju pausal vyjazdu za 2.000 Kc.
P.S. Ohladne miezd alebo aj inych veci by sme mohli konzultovat problemy.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

dakujem Vam za rady.. no po vcerajsku som sa rozhodla nezobrat tuto pracu.. preco? momentalne sa im vidi vela, co mi maju zaplatit za skolenie a to som im dala polovicnu cenu a urobila pre nich ovela viac... a ked im je toto vela, tak tych 25 na TPP neponuknu urcite... su to 2 velikanske firmy a 1 ceska, vo vsetkych su konatelia ta ista rodina a zamestnala by ma len 1 z nich... neviem, nemam z toho dobry pocit. A este k tomu nefakturujem za vyjazd k nim - dochadzam autom do ich firmy cca 25 km tam a nazad.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Asi si spravila dobré. Ináč ja mám zlé skúsenosti s takýmto poradenstvom. Babenku som zaučila na mzdy a JÚ, a potom p. majiteľ - jej brat, že vlastne si to budú robiť sami.
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

Tak aj ja sa podelím s Vami s mojou skúsenosťou, práve aktuálnou. Som zamestnaná v s. r. o. už 10 rok a vediem podvojné účtovníctvo, so všetkým čo treba samozrejme. 1.1.2005 sme kúpili stolársku výrobu (SZČO), pribudlo kopec roboty, predtým sme výrobu nemali. No moji nadriadení si myslia, že priplatiť mi za to netreba, veď je to jedná firma. Ale že účtovníčka tej SZČO dostávala 5.000,- na ruku mesačne a to ich jednoduché účtovníctvo odflákla jedna radosť, to ma najviac štve, že človek si robí svoju robotu poctivu a nemá za ňu ani mäkké F a niekto len tak ledabolo a je "pán sveta" . Takto sa rozčuľujem už hodne dlho.
0 0
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

Dada, veď sa ozvi, priprav si k tomu komentár a to nie je možné, že by to nepochopili.
Keď to predtým bola robota za 5000,-. /Tak povedz, že im vyjdeš v ústrety, keďže......tak 4000,-/ Keď sa neozveš hneď, potom je k tomu ťažko. Ale môžeš to ešte zdôvodniť, že si sa teda pokúsila, ale že je toho naozaj viac a tak...
0 0
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

Aladin, napísal si tu pekný rozbor. Tá cena za DP DPH je podľa mňa nó,taká divná, tak tam by som uvažovala, že buď nič a máš to v cene spracovania evid. DPH a keď zvlášť, tak aspoň s pridaním jednej nuly k tvojím cifrám. A podľa mňa kľudne môžeš pri účtovaní za položku, za KAŽDÚ položku pýtať rovnako. Aspoň toľko môj názor.
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

pyton
Dada, veď sa ozvi, priprav si k tomu komentár a to nie je možné, že by to nepochopili.
Keď to predtým bola robota za 5000,-. /Tak povedz, že im vyjdeš v ústrety, keďže......tak 4000,-/ Keď sa neozveš hneď, potom je k tomu ťažko. Ale môžeš to ešte zdôvodniť, že si sa teda pokúsila, ale že je toho naozaj viac a tak...
Ozvala som sa, ale nezabralo. Tak asi nebudem spracovávať tie doklady navyše.Lebo je toho strašne veľa a nič z toho nemám, len hlavy bolenie.
0 0
Ala Ala

Ala je offline (nepripojený) Ala

Keď som si prečítala tieto príspevky, musím konštatovať, že na celom území SK je asi 80% nás účtovníkov, ktorí ťahajú a pracujú ako kone/finančné - radšej nech aspoň kvapká/ a asi 10% takzvaných účtovníkov sa z nás smeje a ostatní mlčia.
0 0
aladin aladin

aladin je offline (nepripojený) aladin

pyton : to dph je vlastne v cene tých 75 resp 150 je .. no akoby som povedal za vypísanie tlaciva, resp, niektore kontroly suvisiace s dph, este by som spomenul že za výkaz ...oznamenie o nakupe, predaji liehu... poznate to vsak ,?? :-)) tam je od 200 sk po 700 podla množstva , ale pamatam si na casy od maja do septembra 2004 ked sa vsetko pracne rozpisovalo tak za 50 stran to bolo i 3000-4000 tisíc. zakaznikom sa snažím všepovať ze ma platia za uctovnictvo..., ak chcu nieco navyše musia za to priplatiť, samozrejme v cene maju rôzne mesačne výstupy , ci už ohladne aktualneho danoveho zakladu , ci dph a ine veci... snažím sa abz aj ovca bola cela aj vlk sýty. inak som z okollia košíc
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

len aby ste vedeli ako to nakoniec dopadlo... ponukla mi 5000,- na zivnost za 3 firmy PU!!! Potom ze no tak tych 10tis.. moja otazka znela, ze "za jednu?" A to jej skoro oci vypadli... ze to je velmi vela, ze to urcite nie.. Tak som jej povedala, ze z tohto sa ja veru nenajem.. a to polovicu z toho len prejazdim cestou k nim... takze takto som dopadla.. ale neni mi luto.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

andreaS
len aby ste vedeli ako to nakoniec dopadlo... ponukla mi 5000,- na zivnost za 3 firmy PU!!! Potom ze no tak tych 10tis.. moja otazka znela, ze "za jednu?" A to jej skoro oci vypadli... ze to je velmi vela, ze to urcite nie.. Tak som jej povedala, ze z tohto sa ja veru nenajem.. a to polovicu z toho len prejazdim cestou k nim... takze takto som dopadla.. ale neni mi luto.
AndreaS dúfam, že za tú cenu nenajdu nikoho, aby si nemyslleli, že to je primerané. Cena 5 000 za 3 fy PÚ je skoro lepší vtip ako gumenný hadík, horalka, resp. pekný úsmev za DP
0 0
aladin aladin

aladin je offline (nepripojený) aladin

3 SRO ZA 5000 by som ani ja nebral. , dobre si to urobila..., mam i ja sro sk torou sme sa dobre že nehandrkovali o 1000 sk nakoniec som urobil ustupok., behom 1 roka mali 28 zamestnancov, tým davali cca 12-19 tisic a mne zo spatne pripadalo smiesne že mz sme sa nevedeli dohodut ci 4500-ci 5400.... tak sme sa po tom 1.roku dohodli na uprave... ale 3 sro za 5000.... to som este fakt nezazil...
Naposledy upravil aladin : 18.04.05 at 10:25
0 0
M0NIKA M0NIKA

M0NIKA je offline (nepripojený) M0NIKA

A aká suma by sa Vám zdala primeraná za 1 s.r.o a 1 maličkú živnosť k tomu? Bez zamestnancov, neplatca, súkromné auto vo firme, cca 1000 položiek ročne.
0 0
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

Musela by si byť u nich 8 hodín denne alebo nie, mesačne by si si brala doklady?
0 0
M0NIKA M0NIKA

M0NIKA je offline (nepripojený) M0NIKA

pyton
Musela by si byť u nich 8 hodín denne alebo nie, mesačne by si si brala doklady?
Práca na doma, raz za štvrťrok. Od cesťákov po DP + poradenstvo.
0 0
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

Takto odhadom je to dosť ťažké, ale naposledy Aladin tam má celkom pekný rozbor a on tam má minimum 3350,-. Keď si to prenásobiš aj cenou za položku, ktorú tam má on, tak niekde tu to aj vychádza a plus ešte nejaká cena za tie ďalšie veci. Ale tiež tu zaznel názor, že minimum nejakých 6500,- tuším. Takže .../ja som raz v jednej fi povedala, že cesťáky si musia urobiť sami /1auto/ a oni to niekomu zadali za 3500,- mesačne, tak si vyber.../
0 0
M0NIKA M0NIKA

M0NIKA je offline (nepripojený) M0NIKA

Mne sa za obe zdalo primerané 5.000 (vrátane DP). Tak som bola zvedavá, či sa to tak javí aj niekomu inému ako mne
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať