Zavrieť

Porady

Pošuškajte koľko pýtať

žena - čo viac povedať treba :) ...viac
Hľadala som pod honorármi, sadzbami, fakturáciou... nikde nič na takúto tému. Fakt by som potrebovala poradiť. Mám malú firmu ktorej robím mzdy - výpočet pre pracovníkov v HPP - tu mám aj dohodnutý honorár. Lenže - zamestnávajú aj dohodárov - cca 10-15 mesačne - týmto počítajú mzdu a daň sami. Šefstvo chce šetriť. Lenže ja potom musím počítať úrazové poistenie, dopĺňať ručne výkaz do SP, takisto kvartálny výkaz na DÚ, inak mi všetko robí program, takže je s tým len oštara. Dodnes som im za to nič nefakturovala, stále sľubujú že budú mať na to vlastný program (som veľmi zvedavá, ako to chcú urobiť), ale už by som si rada za to vyhodila nejakú faktúrku. Poradí mi niekto, koľko by za to pýtal?
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Naďa Naďa

Naďa je offline (nepripojený) Naďa

Čítam, čítam, a nedá mi nereagovať. S každým klientom mám uzatorenú zmluvu, kde sa na začiatku dohodneme na určitých pravidlách, pričom nechávam pootvorené dvierka pre neho aj pre mňa. Stalo sa mi, že som z vlastnej iniciatívy klientovi zľavila - nedarilo sa mu, mal menší objem dokladov, ale aj, že som pridala, pretože mu počet dokladov stúpol. Tiež sa orientujem cenou za 1 položku. Je to však informatívny údaj, ktorý mi povie, asi kde by som sa mala nachádzať pri stanovení ceny. Veď nás platia nie za to, aby sme napísali riadok do PC, ale za vedomosti, za študovanie zákonov ich problematiky, za správnosť. Snažím sa zohľadniť to, či mu doklady vypisujem ja (PPD, VPD), či je neporiadnik, či mu musím skontrolovať aj bodku za vetou, atď, atď. Svoje sociálne cítenie prejavum v tom, že keď vidím, že sa mu nedarí, neurgujem platby, počkám, veď sa dočkám. Zatiaľ to nik nezneužil. Dilemu o cene mám vtedy, keď robím tzv. jednorázovky, ako napríklad teraz pri daňových priznaniach. Musím povedať pravdu, že tam som veľakrát sama proti sebe. Je mi ľúto zapýtať za DP 500,-- Sk. Robila som už aj DP susedom, pri ktorom som "maturovala" a dostala som za to Ďakujem. Však aspoň niečo, aj keď v obchode ja za ďakujem nedostanem nič.
Čiže, je to individuálne, ale predávame vedomosti a za tie sa všade na svete platí.
0 0
učty učty

učty je offline (nepripojený) učty

Toto je najsamlepšia téma. Ešte by ste mohli poradiť akých chýb sa vyvarovať v začiatkoch a tiež ako vediete " vstupný pohovor" s novým klientom. Tiež si myslím, že cenník by mal byť univerzálny, veď potom môžem klientovi povedať ja mám ceny o IKS percent nižšie.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Aj ja súhlasím, aby sme v apríli, to už bude vojnové pole čisté, zasadli vaicerí na net a dohodli sa na položkách. Leže horšie je to s tými, ktorí to robia bez papierov, a za ceny, ktoré nepotrebujú náklady na odvody, dane, réžiu! A tí sa nakoniec ani nepodpíšu pod vyhotovenie daňového priznania ani zodpodnosti za účtovníctvo. Takýto tiežpodnikatelia sa usilujú vytrieť kocúra nám, ktorí poctivo študujeme zákony, vkladáme do práce vlastné riziko, vedomosti a zodpovednosť. A odvádzame DANE!!!!!!!! Takže, musíme sa spojiť a rozhodnúť sa ako ďalej.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Fíha, kartelové dohody sa tu chystajú, aby tak na www.porada.sk nenabehol Protimonopolný úrad!
0 0
babenko1 babenko1

babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

Renata :-)
Tak.. tuším pridám aj ja nejaké to litero. Už som si svojich klientov vychovala tak, že pokiaľ nemajú poukladané doklady aspoň po mesiacoch- nie ešte podľa dátumu, tak nech s tým za mnou ani nechodia. Tiež som začínala nie s igelitkami, ale krabicami od topánok, jeden krát aj banánov...A to som si povedala, že dosť. Mám predsa rodinu a musím sa občas aj jej venovať, nie len ukladaniu dokladov. A naučili sa... A k tomu plateniu.. Neodovzdám nikomu účtovníctvo, pokiaľ nedostanem na ruku zaplatené. Viem, že je to dosť tvrdé, ale tiež som čakala a čakala a vyvolávala, kedy mi zaplatia a iba sa stále vyhovárali, že zajtra atď. Za to "maňááána" si nič nekúpim. Tiež sa im to zo začiatku nepáčilo, ale zvykli si. Niektorí aj odišli a hľadali druhých...ale nakoniec to aj tak skončilo zase u mňa. Naozaj, treba si ich vychovať.
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

laguna
manual, 500za mesiac??? ty voleeeeeee nejako dost. Ved sa chudak nedoplati. Ako ja mu to spravim ked zaplati, ked nie nech čaka na kontrolu a pokutu. Ale pochybujem ze mi da 500sk na mesiac! to je za 7rokov 40tis. pomaly heee, nehrozi. Rozmyšlam 2-3tis. za jeden rok
laguna, ale som v príspevku písal ako to robím, že mu stvorím KJ len z jeho odovzdaných dokladov, on mi k tomu nepovie ani "pol slova" on o tom nemá ani potuchy. Bez starosti príde k výsledku, kde mu sedí: tachometer, jazdy súhlasia s dokladmi, sledujem mu spotrebu podla TP. Keď sway na to reagovala, mal som pocit, že je to málo, sway ako si to myslela ??? Je to dosť alebo málo za 500 Sk za KJ za mesiac ?
Pekný večer želám...
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Jozef Mihál
Fíha, kartelové dohody sa tu chystajú, aby tak na www.porada.sk nenabehol Protimonopolný úrad!
Rozdiely určite budú, ide o to, aby neboli veľké a nešli sme pod minimum
0 0
dr.kuko dr.kuko

dr.kuko je offline (nepripojený) dr.kuko

Daňový špekulant
Súhlasim a bavim sa na všetkych týchto dobrých prispevkoch. Tiez som za tabulky. Je jasne ze brata nebudeme robit za tabulky a kamaratovi odpustime 2-3 tisicky, lebo on nam zase nieco (gumovych hadikov, ci bonbonieru. Niekto spomenul tych na ruku, bez dokladov...Ti miznu, ja som bol tiez jeden z nich, ale uz 2 roky poctivo platim minimalne odvody (ved som uctovnik, danovnik a aj pravnik.
Aj ked ja ako Vas tak pocuvam som dost drahy, ale som sam a nepotrebujem kazdu korunu silou mocou a tak ked niekto ma chce tak musi zaplatit. Ja pod 2500,- nejdem. Tak som si stanovil svoju hranicu a komu som drahy nech mu to urobi niekto druhy (ale co uz je to za klienta, ze nemoze dat 200 za mesiac) a je to jedno ci chce len DP, alebo aj kusok ucta.
Na konci vsak dostane priznania a moze ich rovno doniest na danak a celorocne poradenstvo. Tesim sa, ze sa tu stretla takato ponocovanych uctovnikov, ekonomov.
Prijemnu preuctovanu noc a vikend, uz 3 minuty je piatok.
0 0
laguna laguna

laguna je offline (nepripojený) laguna

manual: ved tak isto to budem robiť aj ja, len čisto z dokladov PHM, bločkov a robil som to parkrat tu vo firme šéfovi, viem čo to je za robotu spraviť spetne 1rok. Hrôza

ondrejvla: nemožem s tebou suhlasit, kedže nemam živnost tak sa samozrejme nepodpisujem na DP, ale moje cítenie aj služby su v tom, ak pride danova kontrola, nabehnem tam, v tom nemam problem, takisto poskytujem celoročne poradenstvo zdarma, v ramci ceny za rok účtovnictva. Zatial robim doma len JU a rozmyšlam či sa oplati živnosť popri zamestanní alebo nie.
0 0
Janca Janca

Janca je offline (nepripojený) Janca

P. Mihal, myslim, ze tu nejde o kartelove dohody, ale len o porovnanie a zorientovanie sa ponuky a dopytu. Myslim, ze je moja vec, ak niekomu zverejnim, kolko za co pytam.
Kazda jedna zmluva je dohoda dvoch zmluvnych stran. Ja nieco ponuknem a nieco za to chcem a ta druha strana to prijme alebo nie.
Jasne, ze sa musi kazdy vediet ocenit, kazdy mame ine rezijne naklady a ine podmienky.
Taktiez verim, ze aj zakaznik si prv, ako sa rozhodne urobi prieskum a urcite sa najde aj taky pripad, ze pri tej istej ponuke (ceny za spracovanie) mu niektory uctovnik bude viac alebo menej sympaticky, alebo zavazia ine okolnosti (vzdialenost, forma uhrady a pod.).
Prinajhorsom navrhujem "randekaffe" podla regionov, nemusime takto "verejne" a zapojit sa moze len ten kto chce.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
..... Janka, len sa pekne dohodnite na sumách, rozum účtovníka musí byť slušne zaplatený.
0 0
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

Ja by som tie bločky nezamieňala, tú DPH nebudeš účtovať, to je logické a účtovníci, ktorí majú cenu stanovenú po položkách, to robia bežne, že na každý pokladničný blok vystavia výdavkový doklad aby aj niečo zarobili, účtovať to už ide rýchlo, keď sú doklady porobené. Keď robíš zberné doklady napr. raz za mesiac, narobíš sa s tým tiež a potom v účtovníctve nie je nič vidieť a ešte keď máš cenu stanovenú za položku, ešte horšie.
Naposledy upravil pyton : 18.03.05 at 08:03 Dôvod: citovať text
0 0
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

gita
Ja robím 2 kaderníčkam už 6-ty rok /majú združenie/ a 6-ty rok mi dávajú po tisícke. Nemám odvahu im povedať, že chcem viac. Veľmi rýchlo to zmaknem, lebo stále je to o tom istom. Tak mi automaticky dajú po tisícke, možno im ani nikdy nezvýšim.
Mesačne? Ujde. Plus daňové priznania zvlášť.
0 0
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

marion
andreaS za pausalnych beriem 500,- Sk a su este radi, ze im urobim to danove priznanie.
To je strašne málo, podsekávate cenu. To je možno niekde na lazoch alebo kde?
0 0
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

sway
...........a ja som mala aj spodnú bielizeň a blok od kaderníčky v dokladoch na zaúčtovanie....... a nebola to klientka praktizujúca najstaršie povolanie na svete!
Ja aj Viagru. Inak tresku, slaninu, rožky, pivo, inkaso bežne. Niektorí vraj tie rodinné účty tiež im dobrovoľne pozakladajú.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

pyton: no tak kolko teda pytat... Oni si to ale neuvedomuju, ze po prepocte na mesiace je to dakych 40 (!!!!!) korun. A je pravda, ze tu sa tiez pozeram viac na nich ako na seba.. /preco sme my taky citlivy a vecne vcitujuci sa do ich situacie? vsak ani mne nikdo neda nic zadarmo, musim aj ja platit fondy, telefon, knihy, predplatne.../ Presnejsie viem, ze za ten rok zarobili mesacne slusne korunky, kolkokrat ani ja tolko nemam, ale hlupaci nemysleli dopredu a neodkladali na dane, tak teraz budu mat jednorazovo /pre nich/ vysoku sumu za dan. Tak teda "babo rad"
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

andreaS
pyton: no tak kolko teda pytat... Oni si to ale neuvedomuju, ze po prepocte na mesiace je to dakych 40 (!!!!!) korun. A je pravda, ze tu sa tiez pozeram viac na nich ako na seba.. /preco sme my taky citlivy a vecne vcitujuci sa do ich situacie? vsak ani mne nikdo neda nic zadarmo, musim aj ja platit fondy, telefon, knihy, predplatne.../ Presnejsie viem, ze za ten rok zarobili mesacne slusne korunky, kolkokrat ani ja tolko nemam, ale hlupaci nemysleli dopredu a neodkladali na dane, tak teraz budu mat jednorazovo /pre nich/ vysoku sumu za dan. Tak teda "babo rad"
Veď o tom to práve je, my prezentujume sociálne cítenie a neoceňujeme svoju prácu. Vedˇkto iní ako my by sme mali vedieť čo všetko za tým stojí počnúc od nalepovania, číslovania, ukladania dokladov a pokračujúc štúdiom zákonov atď. V niektorých príspevkoch sa píše, že veď menej položiek = rýchle spracovanie. Ale spracuje tých málo položiek rýchlo aj ten, kto nevie nič o našej práci??. Táto porada je najlepším dôkazom toho ako nám každodenný život prináša rôznorodé problémy a ako sú nejednoznačne publikované v zákonoch a nad čím všetkým musíme rozmýšľať a brať do úvahy.
0 0
Monica Monica

Monica je offline (nepripojený) Monica

pyton
Mesačne? Ujde. Plus daňové priznania zvlášť.
Tiež si myslím,že mesačne 1000 sk by šlo. A v tom prípade hoci DP by bolo v tej cene. Ale spätne spracovať celý rok, plus DP za tisícku? Smiešne ! Však len za hodinu poradenstva som zaplatila 400 sk! Celý rok má mať potom živnostník urobený za tisícku?
0 0
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

andreis: Podľa mňa daňové priznanie s paušálnymi výdavkami minimálne za 1500,-, to úplne bez problémov, ale kľudne aj za 2500,- 2900,-, 3000,- / Doklady okolo toho pekne pripraviť, /napr. tabuľka - nasčítať/, založiť. Tieto ceny sú tu už 10 rokov, tak hádam nepôjdeme s cenami nadol, keď všetko zdražuje.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

pyton: ja budem len rada, ak by to bolo viac ale ci to je aj realne, ci mi tolko da...

poviem jeden priklad, zivnostnik prijal v roku 2004 nieco cez 240tis (cca 20tis mesacne). Samozrejme, ze minul co sa dalo a neodkladal si na dane. Teraz mu vychadza platit dan cca 18tis. Co je v podstate jeden mesacny plat. Ale tuto dan mu tiez nikto neodpusti a musi ju zaplatit... A pre neho by nemalo byt malo dat ani tych 1000,-... Len neviem co od neho cakat, lebo to je ten, co mi minuly rok dal bonbonieru Sak mu poviem, nech si zisti aka je cena a potom nech nadava. vsak dostava aj celorocny poradensky servis... a pravda, dost bolo roboty pod cenu! ja som tie vedomosti tiez nejako nadobudla a on tiez nerobi zadarmo. tak!

A este jedna vec, preco nevedia pochopit tu cenu. Oni robia hodinovou sadzbou a preto si myslia, sak ked to vie, urobi to za hodinku a ma za to 1000,-!! tak si povie, ze to je vela, ze tak 500,-.. A ja hodinove sadzby pri tomto druhu prace neuznavam. Ja mam najradsej taku tu cenu dohodou za vsetky ukony.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať