Zavrieť

Porady

Pošuškajte koľko pýtať

žena - čo viac povedať treba :) ...viac
Hľadala som pod honorármi, sadzbami, fakturáciou... nikde nič na takúto tému. Fakt by som potrebovala poradiť. Mám malú firmu ktorej robím mzdy - výpočet pre pracovníkov v HPP - tu mám aj dohodnutý honorár. Lenže - zamestnávajú aj dohodárov - cca 10-15 mesačne - týmto počítajú mzdu a daň sami. Šefstvo chce šetriť. Lenže ja potom musím počítať úrazové poistenie, dopĺňať ručne výkaz do SP, takisto kvartálny výkaz na DÚ, inak mi všetko robí program, takže je s tým len oštara. Dodnes som im za to nič nefakturovala, stále sľubujú že budú mať na to vlastný program (som veľmi zvedavá, ako to chcú urobiť), ale už by som si rada za to vyhodila nejakú faktúrku. Poradí mi niekto, koľko by za to pýtal?
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Zuzka Zuzka

Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

Veru, správne, len horšie je to plniť, nie vždy má človek guráž. Ja mám od jedného momentálne požiadavku vyrobiť zo straty zisk, len ako ... pripadám si niekedy ako u 12 mesiačikov
0 0
dr.kuko dr.kuko

dr.kuko je offline (nepripojený) dr.kuko

Daňový špekulant
Tak ako hovoríte, ale naozaj ja tiez poviem ludom, ze nie som najlacnejsi a dopredu sa dohodneme a ked clovek vidi, kvalitnu pracu tak je spokojny. Vie za co si zaplatil a igelitku dokladov by mal u mna minimalne za 7000 ak by nebol platcom DPH. Clovek ich cely rok nevidi, iba telefonat, ze poradit a potom sa im zda ze strasne vela zarabame. Nech im to robia sestry
Drzim palec nech sme bohaty aspon v marci.
0 0
dr.kuko dr.kuko

dr.kuko je offline (nepripojený) dr.kuko

Daňový špekulant
Zuzka
Veru, správne, len horšie je to plniť, nie vždy má človek guráž. Ja mám od jedného momentálne požiadavku vyrobiť zo straty zisk, len ako ... pripadám si niekedy ako u 12 mesiačikov
Zo straty zisk? Jednoducho a este mozes zarobit. Skus sa ozvat ak bude zaujem. Ja mam v 90 percent opacnu poziadavku.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Zuzka
Veru, správne, len horšie je to plniť, nie vždy má človek guráž. Ja mám od jedného momentálne požiadavku vyrobiť zo straty zisk, len ako ... pripadám si niekedy ako u 12 mesiačikov
Ak nie je platcom DPH, tak mu vystav odb.faktúru a daj príjem do pokladne v JÚ, v podvojnom stačí len tá fa, neuznaj mu odpisy a hneď sa ti zníži strata, alebo mu jednoducho vyhoď nejaké náklady, avšak pod podmienkou, že nie je plátca DPH.
0 0
Zuzka Zuzka

Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

To aj ja, a minulý rok presne opačne, lenže on nechce už nič vyfakturovať, dajako to iba popresúvať.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Zuzka
To aj ja, a minulý rok presne opačne, lenže on nechce už nič vyfakturovať, dajako to iba popresúvať.
Tak mu popresúvaj preč zopár nákladov.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Zuzka
To aj ja, a minulý rok presne opačne, lenže on nechce už nič vyfakturovať, dajako to iba popresúvať.
Tak Zuzka, už len znížiť náklady - vyhoď mu nejaké bločky, inak ti neviem poradiť, veď tú fa mohol vystaviť aj sám sebe ako súkromnej osobe. Alebo nech ti sám poradí, čo chce, možno že ak sa zajtra vyspí, už bude mať iný pohľad na svet.
0 0
Zuzka Zuzka

Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

Je platiteľom DPH, to je najhoršie a má leasing a tá suma, ktorú chce dosiahnuť nie je až taká malá, chce totiž hypotekárny úver. Navrhla som mu, nech si prizná príijmy a presúvať nič nebudem. Aj to je riešenie.
0 0
dr.kuko dr.kuko

dr.kuko je offline (nepripojený) dr.kuko

Daňový špekulant
dobre hovoris, alebo nech nieco prenajme neplatcovi DPH
0 0
Zuzka Zuzka

Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

Vďaka za rady, vidím, že všetci rozmýšľame rovnako.
0 0
dr.kuko dr.kuko

dr.kuko je offline (nepripojený) dr.kuko

Daňový špekulant
Toto Vam este musim napisat:

Vy sa stazujete ze Vam niekto priniesol igelitku dokladov, ale co mne sa stalo:
Kamoska mi doniesla uctovnictvo a vraj aby som toho nemal vela a ona trosku usetrila, spracovala mi pokladnu.
Ku KAZDEMU jedenemu blocku urobila Vydavkovy pokladnicni doklad a rozpisala DPH (nie su platci DPH) a ja mam teraz asi 100 blockov, ktore mam zachytit do jednoducheho ucta ako kopia 8,- Sk atd.
Normalne som zufali, neviem ci jej mam vsetky tie VPD vytrhat a nahradit svojimi so spolocnymi poctami za mesiac (inac vsetko je rezia).
Radsej keby doniesla tu igelitku
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

dr.kuko
Toto Vam este musim napisat:

Vy sa stazujete ze Vam niekto priniesol igelitku dokladov, ale co mne sa stalo:
Kamoska mi doniesla uctovnictvo a vraj aby som toho nemal vela a ona trosku usetrila, spracovala mi pokladnu.
Ku KAZDEMU jedenemu blocku urobila Vydavkovy pokladnicni doklad a rozpisala DPH (nie su platci DPH) a ja mam teraz asi 100 blockov, ktore mam zachytit do jednoducheho ucta ako kopia 8,- Sk atd.
Normalne som zufali, neviem ci jej mam vsetky tie VPD vytrhat a nahradit svojimi so spolocnymi poctami za mesiac (inac vsetko je rezia).
Radsej keby doniesla tu igelitku
Veru ja už som tak trhala až som si nechty zlámala a nahradila svojimi.
0 0
Zuzka Zuzka

Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

Asi vytrhať,... to je veru radosť, nezávidím Ti, vidím, že nie som sama taký šialenec, čo všetko vytrhá a urobí po svojom. a potom si necítim ruky.
0 0
dr.kuko dr.kuko

dr.kuko je offline (nepripojený) dr.kuko

Daňový špekulant
A mal by som ich nahradit? ked je tam DPHcka rozpisana?
0 0
Zuzka Zuzka

Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

Čo iné Ti zostáva, iba prerobiť a prepísať.
0 0
dr.kuko dr.kuko

dr.kuko je offline (nepripojený) dr.kuko

Daňový špekulant
dakujem potesili ste ma
0 0
Zuzka Zuzka

Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

Vidím, že sa Ti bude dobre zaspávať
0 0
dr.kuko dr.kuko

dr.kuko je offline (nepripojený) dr.kuko

Daňový špekulant
To hej, ale to budem robit az zajtra a nie ja ale nejaky brigadnik, lebo inac by ma uhodil blesk a ja si to dnes len zratam.
0 0
Zuzka Zuzka

Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

Tak len rátaj, a blesku sa radšej vyhni
0 0
učty učty

učty je offline (nepripojený) učty

Nuž tak prosím pošuškajte koľko pýtať ? Viď príspevok 31. Vďaka
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať